ВМ-НВД 46 ЧАСТ

  • 51 449
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 488
 Hug Добър да е денят ви момичета.Радвам се искренно,че има движение в темата и че сте толкова компетентни относно храненето.И аз обяснявам на приятели как свалям от мазното,но всички ме гледат с недоверие.Истината е,че не при всеки минава този режим на хранене.Каквото и да си говорим трябва движение.Тренировката е най-добрия спътник с режима.Аз откакто метнах хапването имам 10 тренировки,вчера почивка,че ме болят глезените,а днес каланетика. Резултатите винаги са добри стига да има сериозност.Купих си много масло о мисля да си правя маслени бонбони  Wink сега ровя за рецепти Grinning май при wasp-a ще си намеря  Wink

# 601
  • Мнения: 7 746
Щък тази рецпта съм си  я копирала от форума на спайдърите

Бонбони
С кухн. робот разбивам:
2 сурови яйца
100 гр масло
200 гр лешници (или бадеми)
5 с.л. кокосови стърготини
5 с.л  какао
капка ром или коняк


по време на разбиваме доливам малко разредена те4на сметана, ако сместта стане много твърда и гъста
готовата смес слагам в малки форми4ки за мъфини
след кратък престой в хладилника стават 4удесни бонбони


аз я правя с повече масло, 1 яйце и малко заквасена сметана и аромат ванилия
и с кокосовите стърготини овалвам само половината от бонбоните
какаото си го слагам на вкус, че с 5 лъжички ми става горчиво

като си ги направиш пусни и твоята рецепта  Hug

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 11:13 от Herzen

# 602
  • Мнения: X
привет-мривет набързо и от мен

Теди, успех с лечението  Hug
това, което зависи от теб е стриктен режим, за да се избегне повишената кр. захар и повишения инсулин
после, не знам дали практикуват да повторят изследването, но ако да, дано втората проба е ОК

хехе Херз, тази рецепта май е моя, ама не съм сигурна де
пусках преди време и там копи-пейст на мои шоколадови измишльотини
мдааа, на стр2 от моите рецепти Laughing  веднага си разпознах стила (колкото и да е дразнещ за някои Mr. Green  )


относно холестерола да ви разкажа набързо сагата на майка ми
навремето писах доста афектирано по този повод в спайдерите, дано този път се сдържа

та някъде преди 10год и се откри завишен "лош" Х и триглицериди
и се започна една безумна диета и прием на статини
жената винаги се е хранила с малко месо и млечни, мнго хляб, картофи, ориз, винаги много сладкиши, и разбира се готвене само със слънч. олио
и си беше доста закръглена
от диетата за сваляне на Х стана още по-пълна и разви Хашимото
от приема на статини разви всички странични ефекти - отслабена памет, болки в стави и мускули, силно психози
стана ужасно нервна и неспокойна
за съжаление тези състояния се развиват бавно и постепенно и никой не можа да ги свърже с медикаментите

от това, което четях последните няколко години, разбрах, че повишеният Х е признак за твърде висок въгл. прием
а за повишените триглицериди че са признак за метаболитен синдром, въпреки че изследваният все още не го показват

и да не забравя и тежкият рак, от който я оперираха точно преди година
огромен зл. тумор на дебелото черво
при всичката и нискомазнинна диета, почти никакво  месо и много фибри всекидневно

сега, връщайки се назад, смятам, че онзи повишен Х отпреди 10год освен метаболитен проблем е бил и опит на тялото да се отърве от тези ракови клетки
но "терапията" за намаляването  му само е спомогнала на тумора да набъбне до 1кг

за съжаление "никой не пророк в собствения си дом"
не ме слуша и прави каквото и кажат лекарите, довели я до там
единствено хвърли олиото и го замени със зехтин, вкл и за готвене
за масло не иска ида чуе, било смъртоносно
когато говоря, че раковите клетки се хранят със захар и че растат на брой при повишени нива на инсулин отказва даже да разговаря с мен
само веднъж питала личния си лекар дали е вярно и отговорът бил, че имало много теории и тази била една от новите
а за това има дадена Нобелова награда преди 80год!!!

както и да е
това е истината за Х и статините
поне за мен



Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 11:18 от Анонимен

# 603
  • Мнения: X
http://www.dietdoctor.com/

препоръчвам на всички да хвърлят по едно око на този блог (той е и в подписа ми)

непрекъснато се обновява с нов инфо
за съжаление не толкова често, колкото шведския му аналог
чакам с нетърпение книгата да се преведе на англ, за да взема поне 10 бр за близки и приятели в БГ

# 604
  • Мнения: 1 929
Аз не мога да убедя родителите ми да не употребяват маргарин.И колкото и да обеснявам на баща ми , че той е причина за завишените му триглицериди, резултат нула.

# 605
  • Мнения: 6 365
Може би най-готиното на тази диета е фактът, че може да си позволите мързел. Докато не дойде момент, когато се преработих, не бях се замисляла за ползата от мързела за здравето.

Да, ама винаги човек се чувства малко виновен, когато не прави нищо. Винаги се явява призракът на "отпускането", че ако спрем дори за миг, ще загубим мечтаната фигура.

Тъй като преживях сравнително голям стрес, възможността да съм нахранена, но да не стана сто кила, да си почивам, много ми помогна.

Не само на физическо ниво- и на творческо. Човек не се паникьосва, че има авторски блокаж, просто не му е времето. Наспиване и разходка на слънце плюс масълце- и креативността пак е на линия:)

# 606
  • Мнения: 3
Здравейте, сладурки  Hug

Няма какво да си говорим за хората около нас и виждането им за режима ни.. На мен ми се разчекна устата да обяснявам, че яйцата, които ям, няма да ме убият, че маслото няма да ме убие, че месото не е Дюканско и какво ли още не. Накрая реших, че само човешката глупост може да ме убие, та и ме оставиха на мира  Mr. Green

Добре, че маман е от малкото свестни лекари, та ми обяснява кое що и за какво, ако случайно не го разбера. Покрай 100-те диети в живота ми се научих да не правя диета, понеже някой свалил 30 кг от нея за 10 дена, а да я правя, когато знам за какво става дума в детайли и че няма да ми навреди, за сметка на мижави килограми. Малко акъл да ти дойде, ама навреме...

Та така, покрай нашия си режим косата ми стана още по-здрава и лъскава  Shocked, ноктите - също. Пълна съм с енергия, та чак горката ми котка побърках от игри, ма да се оправя изчадието  Sunglasses

От толкова енергия почнах тренировки сутрин, зумба следобяд и тай чи привечер... Мноого е приятно, особено последното, ако някой се заинтересува - препоръчвам искрено.

А сега, отивам да се самоубия с малко пилешко, масло и зеленчуци. Другите да живеят на солети  Joy

# 607
  • SA
  • Мнения: 3 196
W'A'S'P' , неприятни неща сте преживяли със заболяването на майка ти, дано нещата при нея потръгнат на добре! Майка ми от последните й изследвания също има леко завишен холестерол, но съм я предупредила да не започва статини, независимо кой й ги препоръчва. Сърцето ми се свива като гледам възрастни хора да пият от тези лекарства. Даже съм си мислела тези 40-50 лв, които дават месечно за статини, ако ги дават за по-пълноценна храна, то ефекта върху здравето им ще е многократно по-добър.
Иначе за режима - при мен действа, дори и в периоди, когато не спортувам. Разбира се спортът има съществено значение за оформяне на фигурата и стягане, в това няма спор. За благотворното влияние на високомазнинното хранене върху коса, кожа, нокти - подкрепям в 100%. Косата ми никога не е била по-лъскава и здрава. Виждала съм пък малки деца, хранени повече от месец с изцяло въглехидратна храна- разни каши с брашно и захар, ами като оставим настрана всички здравословни проблеми, които имаха, кожата им бе в потресаващо състояние- суха, залющена, до рани, косата - окапваща.
Момичета, предлагам, ако някой попадне на интересна, или нова информация за ВМ-НВД, да поства линкове в темата. На мен поне би ми било много интересно и полезно.
TedyV , успех и дано има грешка в новите ти резултати! Понякога пък и различните хистолози са на различно мнение, не се притеснявай предварително!
Отивам да чета сайта, който W'A'S'P' препоръчва.

# 608
  • Мнения: 6 365
За възрастните е лошо, но на мен наистина ми става тъжно, като видя малки дечица, които уж са гледани в 21 век, а са като недохранени, нищо че са в колички Stokke и ядат био пюрета на Нестле (с не повече от 10% мазнини и то от рапично олио).

После се чудех защо в периода на конвенционалното захранване малкият беше толкова нервен- с моите опити да давам каши и "класическата" детска вечеря- кисело мляко с кекс.

Сега е на две и половина и яде това, което и аз, с изкл. на хляба, но и там е веднъж на 2-3 дни и не го впечатлява особено. Е, и желирани бонбони, но на фона на останалото, джънк фууд-ът не му се отразява. Може би има дни, в които до 70% от калориите му са от мазнини. Баба му се майтапи, че така ако го храним, много рано ще подгони мадамите:)

# 609
  • Мнения: 3
И право казва бабата! Както обясни един младеж, който тъкмо почваше детска градина, там се ходи, за да се щипкат мацките!  Joy Joy Joy


Момичета, споделяите и някакви рецепти, моля ви се, че таз фурна се използва само и единствено да се оглежда котката в нея  Embarassed

# 610
  • София
  • Мнения: 1 047
Моето дете яде основно въглехидрати  ooooh! Добре си е здравословно, ама до кога  Confused Не е никак лесно да я караш да яде полезни неща, даже е невъзможно ... До към 2 години ядеше каквото и давах, с удоволствие, но от 3 нагоре край с полезната храна. Един ден просто каза аз пържоли не ям, месото е гадост, всички млечни без изключение не се близват вече от 4 години  Tired  От време на време поне риба и пиле хапва и някое кюфте от купешките, домашните й миришели на пържоли  Whistling

# 611
  • Мнения: 6 365
Сега е време на карфиола, огретен с бекончета, пармезан и сметана- запича се за нула време на фурна.

И, разбира се, кисело зеле с мазно месо, от което никога не може да има излишък. На селската версия й казват "тава" и се отличава от градското месо със зеле по 80-процентното съдържание на мазнини.

Мен като дете месото по едно време спря да ме зарибява, но когато баба ми почна да го готви с вино- ммм! Свински пържолки на фурна с бяло вино- алкохолът се изпарява, махат му се калориите. Също пиле със сметана- пиле, сметана, печене. Или пиле с 40 скилидки чесън: запечатва се на тиган, слагат се 40 скилидки чесън и букетче билки и с малко бяло вино- на фурна. После ще носи и на масло като сос.

Сетих се за смелите френски готвачи, които правят картофеното пюре с толкова масло, колкото и картофи. Ако човек яде ограничено въглехидрати, става супер, но по технологията "мачкане с вилица или преса". С блендер или миксер се разкъсват клетките на картофа и пюрето става безгръбначно.

На детската градина иска да ходи, за да "хваща какички за ръчичките, танцува!"

# 612
  • Мнения: 1 849
И аз искам режепта за шоколадови работииии!!!!  Laughing Давайте насам!  Wink

# 613
  • Мнения: 1 929
Имам въпрос дали е правилно това което правя , мисля че да, но все пак да питам Blush

Белтъчините си ги набавям от месо,риба и млечни( не ми вредят, напротив Peace
Въглехидратите са ми основно от зеленчуци и млечни около 14-16 % дневно
Мазнините-основно идват от кокосово масло, зехтин, шоколад с 99 % или 85% какао, яйца, месо и млечни - около60-65 % дневно.

По напред в темата т.е в началото на режима се оплаквах, че не мога да достигна необходимия %
мазнини, но като включих шоколада и кокосовото масло нещата се оправиха.

Дневния ми калориен прием е около 1100 ккал в повечето дни

# 614
  • София
  • Мнения: 1 047
Живанк@,  може ли да напишеш няколко дневни менюта с рамажи, моля  Praynig   bouquet
Видях в Карфур какосово масло, био. За 200 грама искат 10 лева  Money

Общи условия

Активация на акаунт