ВМ-НВД 46 ЧАСТ

  • 51 475
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 047
Цитат
Един интересен въпрос- защо въпреки резултатите, е много трудно да убедиш някого да пробва диетата.
И аз съм от тези  Embarassed  100 пъти се намесвах с въпросчета, не ви изпускам от поглед, но още се колебая  Rolling Eyes Сещам се за 2 причини- 1. едната е, че има доста от вас, коита с режима задържат, а аз примерно  искам да сваля малко, 2. Самата дума "мазнини" е антоним на "слабо тяло" -може би това шокира хората   bouquet

# 586
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Взех си това кокосово масло http://www.bioplanete.com/Kokosol.Био, студенопресовано, в стъклен буркан.Смятам да хапвам по 1 ч.л. сутрин на гладно.Вие употребявате ли го самостоятелно т.е направо с лъжицата от буркана?
И аз си го купих това от аптеката. На мен кожата ми е много суха през този сезон и ще го хапвам и ще го ползвам като крем.
Днес стриктна. От към калории може би попрекалих, но устоях на много сладки изкушения.

# 587
  • Мнения: 6 365
В началото ми помогна да наричам режима "френската диета" или "диета с концентрирани калории на грам храна". Всъщност готвенето с наситени мазнини прави храната не-мазна. Слънчогледовото олио прави онази неприятна мазнотия, която не е полезна.

https://secure.flickr.com/photos/50818135@N07/6465332151/sizes/l/in/photostream/

Това е диета от 40-те: забележете, че никой не препоръчва нискомаслено.

Друго нещо, важно е на тази диета човек да разграничава хедонистичното удоволствие от храната от истинското нахранване. Точно това ми се случи неочаквано в Япония- там храната е "здравословно" нискомаслена. Уж си нахранен, а и е сервирана красиво, но изпитваш болка в костите си буквално от вътрешен глад. Съответно малките елегантни порции не ти позволяват да тръгнеш да гориш собствени мазнини и само дразнят. Да, японците може и да са слаби и здрави, но са много заспали, нямат енергия. Защо мислите, че спят в метрото? Като са толкова продуктивни, защо за една чиновническа работа отделят по 11 часа работен ден? Истината е, че са национално недохранени и са ужасни потребители, пазаруват като луди, защото сигурно подсъзнателно са гладни.

Освен това и те умират от инфаркт- но го смятат за срамно, затова карат лекарите да пишат други диагнози. Оттам и митът, че японската диета пази от инфаркт.

# 588
  • SA
  • Мнения: 3 196
Един интересен въпрос- защо въпреки резултатите, е много трудно да убедиш някого да пробва диетата.


Според мен убеждението, че мазнините са върл противник на здравето е дотолкова навлязло в съзнанието на всички, че на повечето хора им е ужасно трудно след един разговор да променят представите си на 180 градуса. Аз като се замисля, за 5 години практикуване на този начин на хранене, не съм успяла да убедя дори и 1 човек в ползите от високомазнинното хранене. Може би единствено брат ми е възприел донякъде част от идеите, но и той все още с недоверие гледа как хапвам повечко яйца , а пък да не говорим за сланина. Мъжът ми пък непрестанно ми обяснява как ще получа инфаркт, или високо кръвно, независимо , че за последните 5 години е изпил един чувал с антибиотици и непрекъснато го връхлитат всевъзможни грипове и инфекции, пък мен даже и хрема не ме е хващала. Всъщност аз много отдавна съм се отказала активно да убеждавам когото и да било в предимствата на ВМ-НВД. Ако някой ме попита и има желание да научи повече, с радост му обяснявам.

# 589
  • Мнения: 6 365
Още нещо- когато отвикнеш, яденето на мазнини е трудно. Става ти тежко и решаваш, че не е здравословно- особено ако си свикнал да гориш въглехидрати. Освен психически, има и биологичен блокаж, буквално трябва да се учиш как се яде масло.

Друго нещо: може да имаме висок холестерол, но дали ще получим инфаркт е друг въпрос. Залагам си шапката, че един овчар в планината, който яде мляко, месо и сланина и има холестерол до небесата не е същия случай като човек с висок холестерол от ядене на много хляб и картофи, който е изложен на стрес.

# 590
  • Мнения: 2 275
причината за холестерола са въглехидратите и не достатъчно добри мазнини
само остава и лекарите да го разберат,но няма да е скоро
аз самата го разбрах от опит и никой не ми вярва,дори лекарката
тя си мисли,че пия лекарства

# 591
  • Мнения: 1 849
Аз вчера гледах един репортаж, в който казаха, че според най-новите изследвания холестеролът се повишава, когато не се приемат достатъчно мазнини с храната, т.е. нискомаслената диета води до висок холестерол. Но аз мисля, че е леко индивидуално, защото познавам хора, които се хранят с много мазнини (не винаги от полезните, които ние хапваме де Wink) и въпреки това са с висок холестерол.  Peace

# 592
  • Мнения: 6 365
И моето мнение е все още неналожено, но съм срещала следната теория:

Ако ядеш растителни, ненаситени мазнини, те не градят добри клетъчни мембрани. Клетките буквално се "чупят" и тялото започва да произвежда холестерол, за да ги залепи.

Проблемът е, че ако ядеш растителни масла и стандартна диета, може да имаш възпалителни процеси в тялото, нарушения по стените на съдовете и този холестерол да се лепне точно там. Да, лепи се, но не защото е холестерол, а защото има дефекти по стените на съдовете.

# 593
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, има и нещо друго по отношение на холестерола- през последните десетина години забелязвам, че официално приетите норми за него все повече и повече се снижават. Подозирам, че това се прави нарочно с цел по-широкото потребление на статини, които са известно доста скъпо струващи медикаменти, а и повечето хора, започвайки да ги пият, си ги пият дълги години. А и виждам, че показанията за започване на подобно лечение все повече и повече се разширяват.
Иначе известно е, че около 70% от холестеролът се синтезира в черния дроб и ако не ядем мазнини, организмът така или иначе си го произвежда в количества, които са му нужни.
Колкото до сърдечно-съдовите заболявания и инфаркта- те са придобили размери на епидемия точно във времето, когато е била широко на мода идеята за хранене с минимално количество мазнини. В миналото, когато хората са ядяли сланина, лой, мас, инфарктът е бил толкова рядко явление, че студентите по медицина през цялото си обучение едва ли са виждали повече от няколко случая. Имам една позната с наследствена хиперхолестеролемия- има някакъв вроден дефект в обмяната на холестерола и през целия си живот холестеролът и се движи във високи стойности- над 7-8 дори като пие статини. Еми нито инфаркти има жената, нито инсулти, жива и здрава си е, а отдавна мина 60 години.

# 594
  • Мнения: 90
Относно холестерола, познавам хора,излючителни вегетарианци с убийствено висок холестерол... и такива,хранещи се основно месно и мазно - с нормален,та даже нисък . Даже бих казала,че тази зависимост е предимна,тъй като работя в аптека и ежедневно се сблъсквам с хора,купуващи лек. за висок холестерол,разпитвам ги кой как се храни  Peace
Аз режимчето си го харесвам и ми допада,единствен недостатък според мен е,че много лесно можеш да вдигнеш калориите,без да се усетиш.Според мен и оттам идва и задържането.Иначе когато го спазвам стриктно - смъквам лесно  Peace

# 595
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, обаче пък лесното вдигане на калориите може да бъде и предимство. На мен понякога ми се случва да нямам никакъв апетит, особено ако сведа въглехидратите до минимум и ми е трудно да се насилвам да ям. В такива случаи просто хапвам една кофичка заквасена сметана и готово.  Simple Smile

# 596
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Ух, и аз тази заквасена сметана много я обичам и май тя ми бута калориите.
Аз днес пак много ядох, но получих лоши новини за здравето ми. Пролетта ми правиха операция на шийката на матката и май изследванията ми пак не са добри. Та се стресирах и ядох сметаната и то след вечерята, която си беше солидна. Поне успях на сладко да не посегна. А и други не добри новини около мен та съм наистина на ръба, но не се давам.
Лека вечер на всички. Извинявам се за офф топика.

# 597
  • Мнения: 4 615
Теди, надявам се да е грешка! Здраве и късмет да имаш!

# 598
  • Мнения: 1 849
Теди, защо не повториш изследването?  Hug За пап ли говориш или за биопсия?  newsm78 Ако си в София, горещо ти препоръчвам Карагьозов. Изключително компетентен е и работи с една от най-добрите немски клиники, занимаващи се с шийки.  Wink

# 599
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Не съм, в Белгия съм. И това ще мине. Благодаря  bouquet
Момичета, извинявам се, че оспамих темата. Веднага спирам, но не и с режима Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт