ВМ-НВД 46 ЧАСТ

  • 51 513
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7 808

противно на останалите, аз бих те посъветвала точно бавни въглехидрати да не ядеш и ососбено от тия скорбялните - картофи, ориз, царевица, тесто

т.нар. въглехидратно натравяне е много пo-тeжко след тях,
не искам да си спомням миналогодишната Бъдни вечер ( л'бимия ми семеен празник)
тази година - само зеленчуци

избягвай и расли под земята и препоръчвани за полезни ряпа, цвекло, целина

яж нещо лесносмилаемо и от което би изпитала истинско удоволствие - шоколад, сладолед, алкохол, в краен случей и една мазна баничка

много по лесно се връщаш към режима след шоколад (до 12h na обяд), отколко след пуканки и ориз

# 571
  • Мнения: 1 488
И аз да споделя!Плодове кисели и то до обяд.Лимон,грейпфрут,киви заради ВЦ-то.Вчера много ми дойде комай мазното ,чак ми беше станало тежко.Ама не съм си и помислила за секунда за сладко.Значи,колкото повече мазно си набавяме,толкова по малко сладко ни се яде.
Пожелавам ви лека нощ  Hug

# 572
  • Мнения: 3
Здравейте, сладурки  Hug

Много се радвам, че сме събрали толкова много и толкова мотивирани.
Аз си продължавам с %-тите и се опитвам да се отуча да спя на кантара  Embarassed
Продължавам и с гимнастиката и после малко зумба (днес даже бях рано пиле в 6:00). Както хората казват - открих нови групи мускули, където не подозирах, че има такива ... О, дъртите ми кокали!  Joy
А сега се стягам за лекции, ако успея да прескоча трактори и неистовото желание да се върна в леглото...

Успех и много усмивки

# 573
  • Мнения: 1 488
Добър да е денят ви  Hug
Аз да си се отчета за днес
2 пържоли с пръжки
Вода до момента 500гр.
След малко Джилиан.Обяд 2 варени яйца със сирене и печен пипер.Вечерята ще я видя,може да е пак пиле с праз.Днес риба няма да готвя,защото точно на този празник всичката замразена риба се пробутва.В крайна сметка и в четвъртък мога да си ям рибата или там като намалее офанзивата.
Та честит празник на именниците да са живи и здрави  bouquet

# 574
  • Мнения: 18

избягвай и расли под земята и препоръчвани за полезни ряпа, цвекло, целина


Това важи ли и за лука?  newsm78

# 575
  • Мнения: X
И аз съм го чувала, но пък с "игра" с калориите не се ли раздвижва пак метаболизма?

Да, така също.

Днес четох за ползата от кокосовото олио и че то е тайната за съвършенната фигура на Аманда Кер.Аз си мислех, че кокосово масло и кокосово олио са едно и също нещо, а те били различни.Моля по-запознатите да ме светнат кое е по-полезно за да се снабдя и аз

ето тук напр
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0 … -%D0%BC%D0%BB.647

аз купувам само подобно
еко, студено пресовано масло
олиото не знам какво е
освен да е грешен превод на маслото

# 576
  • Мнения: 21
В сайта на zoya.bg от линка на WASP видях това:

"Кокосовото масло се втечнява при 25˚C и тогава е известно като кокосово олио."

# 577
  • Мнения: 7 808
избягвай и расли под земята и препоръчвани за полезни ряпа, цвекло, целина

Това важи ли и за лука?  newsm78

 Flutter не бях се сетила че лука расте под земята

кореноплодни имах в предвид
http://www.gozba.org/blog/2010/08/16/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0 … 0%B4%D0%BD%D0%B8/

# 578
  • Мнения: X
В сайта на zoya.bg от линка на WASP видях това:

"Кокосовото масло се втечнява при 25˚C и тогава е известно като кокосово олио."

може, не съм чела този линк освен инфото с цената  Embarassed
важното е да не се бърка с разни палмови масла и олиа, произведени с много химикали и при високи температури
иначе освен за готвене, пържене, шоколад, го използвам и като козметика - крем за ръце, балсам за венци

честит празник на всички днес с поводи
ние си имаме риба - сьомга приготвена по традиционен шв. начин със сол, захар и копър
http://en.wikipedia.org/wiki/Gravlax
консумираме си всеки ден с уасаби и соев сос

хайде отлитам да чета за поредния изпит, последен за тази година

# 579
  • Мнения: 1 935
В сайта на zoya.bg от линка на WASP видях това:

"Кокосовото масло се втечнява при 25˚C и тогава е известно като кокосово олио."

Освен това четох, че разликата е и в това, че маслото не е филтрирано от твърди частици и е допълнително смесено с месото на кокосовия орех.Олиото няма вкус и мирис, а маслото си мирише на кокос.Не знам обаче, дали има разлика в качествата и за това не знам кое е по полезно newsm78 Може би и двете еднакво добре действат на метаболизма

Благодаря ви ,че споделихте своя опит с въглехидратите Hug

# 580
  • Мнения: 6 365
Един интересен въпрос- защо въпреки резултатите, е много трудно да убедиш някого да пробва диетата.

У дома си имат машина за хляб и колкото и да обяснявам, че може и без нея, то си е ритуал, а и мирише хубаво. Дали да не прибегна до саботаж?

Със сигурност на доста хора им е трудно да ядат полезни мазнини- имала съм случаи да направя нещо със скандални и прекрасни количества масло и да не се яде, защото "мирише на масло". Ми нали това е идеята!

# 581
  • Мнения: 673
Аз и преди съм писала, че в опитите си да си повиша теглото бях стигнала до 2000 ккал дневно при нужда от 1600-1700 и кантара е закован.
Никога не можеш да бъдеш сигурна каква ти е дневната нужда от калории. Таблиците дето се смятат килограми, ръст, пол, години, не могат да важат еднакво за всички телесни типове (ектоморфи, мезоморфи, ектоморфи). Можеш по тези таблици да изчислиш калориите според килограмите си, но не съм виждала калкулатори според процента мазнини. Т.е. някоя жена да тежи 50 кг и да е само мускули на 12% мазнина, а друга да е отпусната и да има 20% мазнина. Двете ще горят абсолютно различни стойности. И много други дреболии могат да се изтъкнат, за да се развалят тънките сметки.
т.нар. въглехидратно натравяне е много пo-тeжко след тях,
не искам да си спомням миналогодишната Бъдни вечер ( л'бимия ми семеен празник)
тази година - само зеленчуци

избягвай и расли под земята и препоръчвани за полезни ряпа, цвекло, целина

яж нещо лесносмилаемо и от което би изпитала истинско удоволствие - шоколад, сладолед, алкохол, в краен случей и една мазна баничка

много по лесно се връщаш към режима след шоколад (до 12h na обяд), отколко след пуканки и ориз

Еее, говорим за малки количества въглехидрати, без прекаляване  Peace
Аз днес "зареждах" с домашно правен кекс по изключение. Но си мисля, че е по-добре да "заредиш" с нещо, което ти е вкусно. Ако не обичам ориз, няма да зареждам ориз. Ако не обичам вафла, изключено. Но пак казвам: това зареждане не е задължително. Аз го ползвам за уж анаболен ефект след тежестите.

# 582
  • Мнения: 1 935
Взех си това кокосово масло http://www.bioplanete.com/Kokosol.Био, студенопресовано, в стъклен буркан.Смятам да хапвам по 1 ч.л. сутрин на гладно.Вие употребявате ли го самостоятелно т.е направо с лъжицата от буркана?

# 583
  • Мнения: 4 615
Хм, буболечка, така си, нооо става дума за 2000 ккал дневно все пак. Може и да бъркам, но ми се струва, че за моя разход и тип ккал все пак са достатъчни за повишаване на теглото.

Един интересен въпрос- защо въпреки резултатите, е много трудно да убедиш някого да пробва диетата.

Ахам, и аз съм се питала. Според познати закръглени, не могат да се преборят с мисълта, че късат завинаги с любимите гадости. Или започват с идеята, че веднъж свалят ли ще  пюскат пица до припадък. И си мислт за заветното парче пица до достигане на резултат. Т.е. на режима се гледа изключително от "отслабващата" страна, а за ефекта в/у психиката и организма не се мисли. Просто се игнорира или не се забелязва. Някои хора се отказват и още в началото защото не виждат бърз ефект.

# 584
  • Мнения: 1 935
При мен ефектът беше доста бърз.Няма и месец от както съм на режима ( 11.11.2011 )и вече намалих с 1 размер дънките Peace Не се тегля и не знам на килограми как съм, но на см има видима разлика.Режимът за мен е номер1 Peace.Въпреки, че имам малко за сваляне и се предполага, че ще е по-трудно вече имам резултати.Радвам се, че ви открих момичета и благодаря за помощта Hug

Общи условия

Активация на акаунт