Да преправим старите мебели - 10

  • 102 780
  • 728
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 16
Едва стигнах до клавиатурата - цял ден летях във въздуха от хвалбите тук  Laughing

Нека не забравяме, че нещата, на които се натъкваме не изглеждат така както ги виждате тук.
Затова и тази дъска от стара селска порта ни се е загнездила в съзнанието и учудихме всички като старателно я почистихме и я спасихме от явна смърт на кладата....някакси на рафт я виждаме с естествено състарена боя, пък и удобни жлебове има къде да легнат подпорите...



Въображение - 24/7

# 466
  • Мнения: 45
cerrone, не ми отговори- каква боя ползваш? Бялата имам предвид.

# 467
  • Мнения: 16
Привет отново. За съжаление точно бялата боя свърши отдавна и сме изхвърлили кутията, но беше купувана от Leroy Merlin - френска верига магазини, подобна на Бриколажа и Практикера т.е. не е в БГ. Между другото, преди 4-5 месеца, забелязах подобна акрилна и в Бриколажа, тяхна собствена марка, която беше намалена до изчерване, но дали още поддържат количества - не знам. Следващия път ще проверя.
Сега използваме БГ акрилатна на Селт - има разлика, но с търпение пак става  Sad

# 468
  • Мнения: 45
Благодаря ти, аз съм много разочарована от качеството на боите които се предлагат тук, ще потърся и по веригите какво се предлага. Мисля да пробвам и Дюлукс как ще се държи и повече идеи нямам с боите. Чакам днес дърводелеца да мине- ще питам и него евентуално, но се боя че те работят с маслени а това е нещото, с което никога няма да боядисам каквото и да било. Confused

Невероятно просто, още не мога да се успокоя как пробутват на хората обикновена вар вместо качествен марков  латекс.

пс. тези "боклуци" сигурно също във Франция си ги събирала? Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 10:45 от Lizet33

# 469
  • Мнения: 1 059
Лизет, от българските на Оргахим (май Леко акрилатна се казваше), на Мегахим или
споменатата от Седефка на Лакпром. Но искат повече ръце, не са с голяма покривност. С Дюлукс за влажни помещения (имах останала от банята) боядисвах кутии за бижута, рамка за снимка и съм
възхитена, много добре покрива и стои една мазничка, леко гланцова. Добре, че писа, че не си
доволна от Бенджамин Мур, че им се канех и на тях.
 Във форума на Направи си сам преди показаха боядисани пдч мебели с Ер лак, но такава боя не
съм виждала никъде.
 Сероне, тръпна в очакване да видя по-нататъшната съдба на дъската.

# 470
  • Мнения: 45
Лизет, от българските на Оргахим (май Леко акрилатна се казваше), на Мегахим или
споменатата от Седефка на Лакпром. Но искат повече ръце, не са с голяма покривност. С Дюлукс за влажни помещения (имах останала от банята) боядисвах кутии за бижута, рамка за снимка и съм
възхитена, много добре покрива и стои една мазничка, леко гланцова. Добре, че писа, че не си
доволна от Бенджамин Мур, че им се канех и на тях.
 Във форума на Направи си сам преди показаха боядисани пдч мебели с Ер лак, но такава боя не
съм виждала никъде.
 Сероне, тръпна в очакване да видя по-нататъшната съдба на дъската.

Макар че хич нямам доверие на български бои, може да взема за проба тези акрилатни да ги видя що за стока са. newsm78 Дано пък попадна на нещо което ще ме удовлетвори. Това "мазничко" е нещото което на всяка цена искам да избегна. Не искам гланц никакъв. Но ще видя там трябва да са на различни степени гланцовост по принцип....
Това което е добре при Б.Мур е чуден снежно-бял цвят. Стените ми които също са бели изглеждат сиви в сравнение с масата. Но....за сметка на това цапа като вар, а значи това не е латекс. Sick Трябва да покривам с лак а значи няма да избегна гланц даже да е матов. Sad

Дайте препоръка за хубав лак!

# 471
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Боядисах гаредероб със селт - имат лак и боя. Боята апсолютен мат и след като и добавих тъмно кафяво е по-светла от бели стени.  Това за бялото. Няма никакъв блясък боята. Не цапа. Ако не бъркам е и най-евтината. Марката на бриколаж бяха чудесни. Освен хубавите готови цветове и то не от соц флумастри гама, имаха и мат и гланц. Но вече няма никакви - явно не внасят.

# 472
  • Мнения: 45
Боядисах гаредероб със селт - имат лак и боя. Боята апсолютен мат и след като и добавих тъмно кафяво е по-светла от бели стени.  Това за бялото. Няма никакъв блясък боята. Не цапа. Ако не бъркам е и най-евтината. Марката на бриколаж бяха чудесни. Освен хубавите готови цветове и то не от соц флумастри гама, имаха и мат и гланц. Но вече няма никакви - явно не внасят.

А къде се намира тази Селт? Лакът им на водна основа ли е? newsm78 Много ми е важно да не мирише, бързо да съхне, и най-важното да не ми пожълти бялото, че тогава вече ще се изям от яд. Sad

# 473
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В бриколаж ги има. Ако не е на водна основа не го и поглеждам. Всичко е на водна. Лака, за който пиша е покривен. Лазурен техен не съм позлвала. Ползвах Aqua нещо си русенско с тефлон на дърво нетретирано, настръхна от него. Иначе е мат с копринен ефект.

PS Върнах се назад да ги търся тез снимки на салфетките... Защо не слагет снимки, а урлтата и то едно до друго, не мога да се начудя? Simple Smile И в мой стил не е, Особено куфара - бие се с ичистената си стойка. Салфетките за мен са нещо като модерен цвят червило, Само че то свършава докато е модерно, а салфетките си остават и след това. Всяко модерно нещо бързо става демоде. Върос на време за обновяване най- малкото.

# 474
  • Мнения: 45
Мерси, арт мама!  bouquet Ще разгледам в Бриколаж най-подробно. "Настръхна" имаш предвид че е матово? newsm78 Защото аз настръхвам от мисълта че масата ми може да лъщи или жълтее. Simple Smile

Замислям се даже за лак във вид на аерозол (има ли такива?)...че толкова труд хвърлих да изшкуря до перфектна гладкост че сега от лака не дай си боже да остават следи...ще умра от яд. Sick

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 13:27 от Lizet33

# 475
  • София
  • Мнения: 6 134
арт мама, ако говориш за Aquis лак с тефлон на Мегахим - няма да стане. Той придава жълтеникав отенък на бялото. Може да се ползва направо бял лак.

# 476
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, той е и най-вероятно ще пожълтее, защото в кофата беше бледо жълто. Настръхна дървото - повдигнаха се крайчета дървесина при съхненето. Бял лак може да се купи с тониране пак в бриколаж, но е пъти над цената на лазурния нетониран. Никога не съм лакирала пребоядисано от мен нещо - винаги оставям на боята. Но за да няма цвят трябва по-скоро да е декупажен материал - тези за дърво са си с отенъци и не съхнат до прозрачно най-често.

# 477
  • София
  • Мнения: 6 134
Бял лак Genius-Pro съм купувала от Баумакс. Не помня точната му цена, но едва ли е бил шокиращо скъп.

# 478
  • София
  • Мнения: 247
АРТ МАМА-не разбрах За или Против  боята селт-бяла?
Купена преди 3 месеца от Бриколаж Люлин-отврат,жълтее и се мазни и не покрива(аква бяла боя за дърво и метал)

# 479
  • Мнения: 45
Момичета, бяха при мен двама дърводелци- арменци, много печени. С тях се консултирах по всички въпроси, включително и по боята и лака. Казаха в никакъв случай не българска- препоръчаха като цена и качество чешката на водна основа Сократес. В малко магазинче на пазара Чаталджа (за тези от Варна) -утре ще мина да купя че беше затворено днес.

Общи условия

Активация на акаунт