Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 100 986
  • 779
  •   1
Отговори
# 405
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За мен истинските проблеми са свързани с болести  Tired на другото аз му казвам бели ядове ......




# 406
  • София
  • Мнения: 4 349
От страданието всички ни боли,
но умните го използват да се издигнат, а другите се озлобяват.

Петър Дънов

# 407
  • Мнения: 1


Знаеш ли Dess,за другите незнам но аз лично бих говорила по този въпрос от гледната точка на бивша раково болна,тоест вече здрава от 14 години! newsm44
 Има една книга на Валерий Синелников-Възлюби своята болест,много е полезна! newsm10
Обичам те! newsm51

# 408
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета, когато болестта дойде, вярно - може и да я обикнеш, за да приемеш, ако друго не ти е останало. За да станете "приятели", не врагове, защото врагът може да те унищожи, а приятелят - да те пощади.

Обаче, идеята да обичаме болестите по принцип, проблемите, като цяло, не ми изглежда особено полезна. Аз лично не я приемам.
И ако по някакъв начин бих могла да се извися над собствената си болка, болест, страдание, то няма да обяснявам как бих приела подобно нещо за хората, които обичам. Даже се стархувам и да изрека подобна възможност или да ги назова.
Подобни неща мен ме сломяват. НЕ ме извисяват. За любов изобщо не мога да говоря.

Сега, ако иде реч за някакви циклични проблеми от рода - няма пари, мъжът ми кръшка, пие, бие, от работа ме уволняват...ей такива дреболии, то - да! - да се зарадваш, че си ги идентифицирал и можеш някак си да се пребориш с някакви скрити и неосъзнати блокажи, които те водят към един и същ модел, в който си все жертва на живота, хората и обстоятелствата - ок!
Ама...болести, страдания, мъка на любими хора - не! Това е ужасно!

# 409
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Peace КЛОНКА

мерси  Grinning





# 410
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 737
Клонка, много си права,че някак си да обикнеш болестта не е в реда на нещата. Но страданията са тези, коиот ни каляват в живота, кото ни карат да творим и да се усъвършенстваме. Всички велики творци са създали своите най-красиви неща, когато са страдали! А и раждането, не е ли вид страдание,за да дадем живот на нещо прекрасно!? Вероятно това е тълкуването на този проблем!

# 411
  • Мнения: 287
Но страданията са тези, коиот ни каляват в живота, кото ни карат да творим и да се усъвършенстваме. Всички велики творци са създали своите най-красиви неща, когато са страдали!
А, благодаря newsm78
Точно защото бях велик творец, холерик, съм на тоя хал сега! Да не мислиш, че сега ми се твори? Не искам повече да се калявам.
Преди и аз така си мислех - проблемите само те пречистват и  са  необходимото стъпало към еволюцията, а страданието те извисява и високопарното "те превръща в онзи, който трябва да бъдеш", променяш се вътрешно и ставаш по - силен като личност. Не искам вече. Нямам нужда от велики дела и саможертви повече, нито да спасявам света защото няма кой да спаси мен. И нещо не ми се вярва в най - трудните ми моменти Бог да ме носи на ръце newsm78
Според мене всичко, от което човек има нужда е контрол върху емоциите и правилно фокусиране на вниманието. Ние сами се правим щастливи или нещастни, макар и да не осъзнаваме точно как.
Рози, какво стана днес?

# 412
  • София
  • Мнения: 2 840
Страданието ни кара да творим?
Да се усъвършенстваме?

Е, недей така Grinning

Сега, ако говорим за любовни драми, това е ясно, при тях се раждат най-прочувствените стихове, музика и т.п. Но аз вече казах, че това изобщо не го слагам във великите страдания. В повечето случаи си е чисто самосъжаление. Laughing

Изобщо не виждам как ако някой, когото обичам, е болен или страда, аз ще изпадна в творечески подем или ще ме завладеят мисли за самоусъвършенстване. В каква посока?

Страданието ни учи на много неща. Вярно. Чрез него можем да погледнем дълбоко в себе си, да открием грешки, да се покаем за самоувереността си, да се разкаем за обидите, които сме нанесли на някого, да видим болката на другите...
Факт!
Но ако работим усърдно над себе си и просто отворим сърцето си за любовта, можем да прозрем всичко това и без да ни се налага да страдаме.

Приемам идеята за възлюбването на страданието и болката само в случая, когато те вече са факт. Тогава трябва да ги осмислим като нещо, което е дошло да ни научи на нещо, което иначе е нямало как да прозрем. И то не във вид да се радваме на това страдание, а да го приемем като факт, да потърсим скрития смисъл, за да се борим с него.
Но целенасоченото търсене на болка и стрдание, от които да изпитваме радост и творечески подем, си е чист мазохизъм. А това е диагноза.
Или някакво самобичуване, което пък е секстантски уклон, който няма как да приема.

# 413
  • София
  • Мнения: 21
Записваме се, много интересна тема.

# 414
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
....
 Ние сами се правим щастливи или нещастни, макар и да не осъзнаваме точно как.
...

 Peace   Малко от любимите ми мисли в подкрепа:

"Когато промениш начина, по който гледаш на нещата, нещата, които гледаш, се променят."
 
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото." - Монтен

"Чудесата не противоречат на законите на природата. Те противоречат само на нашите представи за законите на природата”- Свети Августин

"За да промениш всичко, просто трябва да промениш начина си на мислене.
...
Когато започваш нещо ново, успехът ти се определя преди всичко от отношението ти към него." - Хорас Джексън Браун

# 415
  • Мнения: 73
Клонка, кой говори за целенасочено търсене на страдания? Интересно, колко сте чувствителни на някои теми, мили феи  Hug - страдания, болки, смирение, вяра в Бог и т. н. Според мен, много по - продуктивно е да говорим за психологически блокажи, които имаме - всеки свои си. Осъзнаването им и работата за тяхното разблокиране си струва всяка секунда - много освобождаващо и вдъхновяващо е. Факт! Hug

Мили и любими, днес е празник за мен и моето семейство! Преодоляхме голямо и кардинално препятствие - за няколко дни нещата се наредиха по най - добрия, Божествен начин за нас и всичките ни проблеми се разрешиха! С молитви, работа, мозъчни атаки (успешни Mr. Green) и вяра успях да премина през бурята и сега е светлина, радост и благодарност! Духът и душата, сърцето и тялото ми ликуват и славят Бога! Искам и с вас, и чрез нас заедно да извикам -
Слава Тебе, Господи, Слава Тебе! Heart Eyes

Феи, всичко е постижимо в тоя живот - ВСИЧКО! Искам само да ви помоля от личен опит - искайте смело, големи, велики за вас неща (и духовни, и материални) и бъдете убедени : ще го получите непременно!
Накрая ще напиша един любим псалм - защото, празник е, да ликуваме заедно! Heart Eyes

Псалом 23
Господ е пастир мой,
Не ще бъда в лишение.
На зелени пасища ме упокоява,
при тихи води ме води.
Възвръща душата ми.
Води ме през пътеки на правда
заради Името Си.
И даже в дола на смъртната сянка
ако ходя,
не ще се уплаша от зло,
защото Ти си с мене.
Твоят жезъл и Твоята тояга,
те ме утешават.
Приготвяш пред мен трапеза
срещу враговете ми,
помазал си с елей главата ми,
чашата ми се прелива.
Наистина, благодат и милост
ще ме следват
през всичките дни на живота ми,
и ще живея в Дома Господен
на дълги дни.

Благодаря ви, че сме заедно в радостта! Heart Eyes

# 416
  • Мнения: 221
koral, радвам се заедно с вас Hug
Ето такива постове ми действат много вдъхновяващо и ме изпълват с кураж, да си поискам и аз смело и с вяра. Благо-даря ти  newsm51

Рози, чакаме и ти да се похвалиш  smile3525

Лека и спокойна нощ,, момичета  Heart Eyes

# 417
  • София
  • Мнения: 2 840
Корал, сърцето ми се радва с теб!!!

Относно смирението и Бог, не съм "чувствителна" Laughing
Просто не мисля, че идеята е страданието да бъде някаква радост. То е изпитание, чрез което ние стигаме до Бог, ако говорим от христянаска гледна точка.
Но то не е цел по никакъв начин. Пътищата към Бог са много, не бих избрала този на страданието за себе си.
Нищо повече.

За блокажите се изказах като теб - всеки си ги има, но и тях може да идентифицира извън болката, както и да ги коригира, без да се налага да се разболява за целта.

# 418
  • Мнения: 3 416
Корал-че супер,много,много се радвам! Hug Сподели нещо повече,голямо препятствие и голямо желание ли сбъднахте?
Рози чакаме те с новини!
КЛОНКА нещо ни беше позабравила,радвам се,че си тук!

# 419
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Просто не мисля, че идеята е страданието да бъде някаква радост. То е изпитание, чрез което ние стигаме до Бог, ако говорим от христянаска гледна точка.
Но то не е цел по никакъв начин. Пътищата към Бог са много, не бих избрала този на страданието за себе си.
Аз, понеже не съм способна да погледна на нещата "от християнска гледна точка" smihesorry не гледам на страданието като на път към Бог и смятам за пълен идиотизъм твърдението, че Той, видите ли, изпраща изпитания, защото "ви обича". Бляк! Sick Айде и аз в отбора на повръщащите Mr. Green

Пътят е по-скоро към себе си - кой съм аз и какво мога да науча от това?

Когато се огледам назад, виждам, че в моментите на изпитания някой всъщност ме е подритвал в правилната посока. Понякога доста грубичко, но аз съм упорито ко**ле. Mr. Green

Всъщност, знае ли човек newsm78

Корал,  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт