Отговори
# 180
  • Мнения: 430
Момичета  Hug  Hug bouquet
Мен ми мина еуфорията от добрите резултати,и реших да ида и при друг лекар за второ мнение,никога не е излишно.Май ще се превърна в хипохондрик.Ама тез бели петна все са ми в ума,няма да ги оставям да си седят  Confused

portokalkata- при мен тестовете за упойки ги правиха когато ме приеха-денят,преди операцията.И на теб ще направят,не се тревожи за алергии.Мен пък много ми се искаше моята конизация да е с пълна упойка,че да не гледам и чувам какво става,но уви  Mr. Green

plodovo_mlqko- и аз само с биопсия минах.Доктора ми каза,че ще вземе от повече места 'парченца',за да не се налага абразио...което сега като се замисля ми изглежда нелогично,едното не може да компенсира другото,но както и да е,минало.Абе лекарите въобще не обичат да обясняват,пък и ние като не знаем какво да питаме,притеснени,шашнати,и сблъскващи се за първи път с даден проблем...Аз срам не срам ще си кажа,че тази година за първи път си правих цито.И веднага лъснаха проблемите.Но предишната ми гинеколожка,при която ходех години наред,ми казваше,че щом нямам никакви оплаквания,няма нужда да ми прави, и аз й вярвам... ooooh!  на следващата почти и се молих да ми я направи.... добре,че я има тази тема,и всички отзивчиви и препатили момичета в нея   bouquet
Не подценявай белите петна в никакъв случай, и не разчитай на това което ти е казала лекарката че ако нямаш оплаквания няма проблем. В 80% от случаите, няма оплаквания за дисплазия и разни други. И аз така без оплаквания отнесох хистеректомията. Ако трябва избери си лекар от първа страница и отиди там.

# 181
  • Мнения: 139
Скарала ти се е заради вируса ?  Mr. Green Ако аз бях ходила при нея,сигурно щеше снимка на стената за порицание да ми сложи,с моите високи стойности   Crazy
Иначе за петната-да,ще ида при някой от първата страница,че моят доктор си ме изпрати по живо по здраво с тях..Може и да е прав и да няма място за притеснение,но аз ще си ида и при друг.

# 182
  • Мнения: 2
Направих си цитонамазка в Майчин дом /Варна/ и резултата по думите на лекарката е трагичен, защото съм на 22 години.

диагнозата е: цервицит ПАП 2
Високостепенна дисплазия на едноцервикалния епител,изискваща биопсично уточняване.

За 2 минути едва ли не ми каза,че ще умирам веднага да ме вкарвала на кюретаж,а аз не се съгласих,защото искам да отида на друго място да си направя повторна цитонамазка. Лошото е че в момента съм в цикъл и ще трябва да изчакам 2-3 дни и почнах доста да се притеснявам!

Моля насочетеме,ако при повторната цитонамазка излезе същия резултат към кой специалист във Варна да се обърна  newsm78

Благодаря много предварително на всички !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 183
  • Мнения: 22 935
Тогава бях при д-р Чорбова във Вита.. искам да ви кажа, че по-груба и ужасна жена не съм срещала.
Не си първата,която го казва! ooooh!

# 184
  • Мнения: 85
Неутрална, аз съм доволна от др Светослав Узунов - той е онкогинеколог и е добър специалист.
Само да знаеш, че не е от най-приказливите, не дава много обяснения.
Ако искаш мога на лични да ти дам телефон.

# 185
  • Мнения: 0
Неутрална, трябва да отидеш при лекар който освен цитонамзка да ти направи преглед с колпоскоп , не че при мен се видя нещо на колпоскопа но това е правилното поведение . А Чоколада е права , че лекаря трябва да онколог. Не се тревожи просто действай. Намерения проблем е на половина решен.

# 186
  • Мнения: 108
Извинявам се ,че ей така падам"от небето",не съм писала много дълго време,но от време на време чета.Не бях влизала известно време и провокирана от случилото се с Джеси влизам да и пожелая бързо възстановяване и дано това е края на всичките и  мъки  bouquet  bouquet  bouquet
Няма да забравя ужаса,който изживях и аз миналата година по това време и подкрепата,която получих тук!Все пак да се отчета -една година след LLETZ съм първа група!Винаги ще съм притеснена независимо от резултата,защото може да се промени и само профилактиката е решението!
Бъдете здрави и се радвайте на живота!

# 187
  • София
  • Мнения: 964
Все пак да се отчета -една година след LLETZ съм първа група!Винаги ще съм притеснена независимо от резултата,защото може да се промени и само профилактиката е решението!
Бъдете здрави и се радвайте на живота!

  *FLOWER* -Браво  мила !  Само такива резултати  да  имаш  и  за  в  бъдеще!  Peace Peace

Благодаря  ти за  пожеланията  !  Hug Hug Hug

# 188
  • Мнения: 466
Здравейте , пиша по повод проблема на моя близка приятелка .
При случаен , рутинен преглед в Майчин дом ,Доц Златков прави биопсия . Резултатът от биопсията е 3 степен CIN , пред ракови клетки. Момичето е младо на 24 години и доц Златков изпраща пробата за по-голяма сигурност и в Онкологията в Дървеница . Пробата я гледа проф.Христов и още някакъв доктор . Те казват ,че не са пред ракови клетки , а ставало въпрос за папи лом . Дори препоръчали промивки със смрадлика и едва ли не всичко ще е ок.Приятелката ми отива на преглед при доц Тюфекчиева - тя поисква лично да изследва пробата . Прави го , още една нейна колежка гледа пробата и двете са категорични ,че става въпрос за пред ракови клетки . Вероятно т.к по време на колос копията вижда ,че промените са повърхностни / както се е изразила / смята да се премине към изгаряне , без конизация. Въпросът ми е как е възможно такова противоречие в мнението между лекарите от двете болници . Някакви впечатления  има те ли от проф. Христов и до колко е капацитет в тази област . Би трябвало да е капацитет   newsm78

# 189
  • София
  • Мнения: 964
zlobi,  - ние  тук  няма как да  даваме  оценка  на патолозите  кой  какъв капацитет  е  в специалността  си !  Била съм и при Златков  и  при  Тюфекчиева  - през  2006г.  тя  ми  "изгори"  с лазер дисплазия  І ст. Вероятно  става  въпрос  за  папилом с дисплазия , такива бяха  моите резултати от  биопсия  и след това от  LEEP -плосък  папилом с дисплазия  І-ІІст. Един месец и половина  след   LEEP последва  хистеректомия и резултата от хистологията беше само плосък  папилом. При  това и   двете хистологии -от  LEEP и  от хистеректомията са правени  в  Онкологията в Дървеница.  Така ,че  както виждаш  разлики  са  възможни .

По  важното  е  да се  реагира  адекватно с лечението,защото   и дисплазията и папилома  са  пред ракови състояния. Абсурдно  е да се твърди  ,че  папилома  ще  изчезне  с промивки със смрадлика и не вярвам  ,че това  може  професор патолог  да го  твърди?  Shocked

Другото  смущаващо  -ако  Тюфекчиева  наистина  твърди  ,че  резултата е  CIN 3 -как  така  предлага  горене  ?  newsm78Това е тежка  дисплазия  и е нужна  конизация. И  много  ми е  чудно  откога  пък  Тюфекчиева  се  е заела лично да  "гледа"  биопсии  и  да се прави  на патолог ?  Освен  да  се  вземе и трето становище  ,не  знам какво  друго ..........


Цитат
Някакви впечатления  има те ли от проф. Христов и до колко е капацитет в тази област . Би трябвало да е капацитет   

 Разгледах  сайта  на  патолозите  в  Онкологията .

http://www.sbaloncology.bg/bg/departments/consultancy-diagnostic … hology-sbalo.html

Като  гледам  има  само  един  Д-р Христов  и  не  пише  ,че  е професор?

Последна редакция: пт, 18 ное 2011, 14:22 от Gesika

# 190
  • Мнения: 466
Е кое да е това трето мнение ?

# 191
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,

 в събота ходих на преглед за второ мнение. Доцентката ми каза ,че проблема идва най-вероятно от канала, както и аз предполагах. Пусна ми HPV скрининг в "Гинека"- само там правели такъв, който ще излезе следващия понеделник.  В зависимост от резултата ще бъдат предприети различни методи на лечение. Ако излезна рискова група, каза че ще се видим след мензис и доколкото разбрах  бримково ще ми направи биопсия от канала и след това май ако се наложи конизация. Ако пък не съм рискова ми каза, че трябва да преборим този цервицит и след това ми препоръчва ваксина.
Имам следните въпроси към вас- какво ви е мнението за тази ваксина, защото аз това което съм чела в чужди сайтове е, че колкото помага толкова и повече странични ефекти че дава, а и не е ли късно на моята възраст, над 30 за ваксина.
Само се чудя и как ще се оправи дисплазията на засегнатите участъци??? Ще я питам на следващия преглед.
Много усмивки и успешна седмица от мен.

# 192
  • Мнения: 466
Заключени то на моята приятелка - от проф.Хаджиилов /от онкологията /е следното: Участък с папиломатоза на епитела , данни за ектопия и хроничен ендоцервицит .
Заключението от " Майчин дом " е : Хроничен цервицит ,дисплазия трета степен на ...нещо което не мога да разчета въобще  Embarassed . Може ли да се включи някой , който разбира какво значат тези понятия и по специално тези от заключението на патолога от онкологията . Момичето се е успокоило заради неговото становище .
Не зная дали има общо - но през последния месец три пъти и идва цикъла , през 12-13 дни .

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 13:09 от zlobi

# 193
  • Мнения: 404
Привет!   bouquet

От вас разбирам, че кабинета на д-р Ганчева е в ремонт. А аз днес мислех да звъня там, за да си запиша час за средата на декемрви  newsm78.

И аз днес звънях за час, но казаха, че кабинета няма да работи до края на годината и да се обадя чак средата на декември за час евентуално през януари   Sad.

# 194
  • Мнения: 132
Дали някой знае, каква е тази гъба, която се поставя в матката след абразио, била нещо за изчистване?  Rolling Eyes newsm78

Общи условия

Активация на акаунт