ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 22

  • 38 198
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 732
нямам опит точно с такива неща, субс..
По принцип е лесно, но аз изисквам голямо качество и ако то не е на ниво - не съм доволен.
Качеството става със следване на лесни и време отнемащи правила...
Simple Smile Peace

# 391
  • Мнения: 0
От доста време си мисля как може да се променят законово нещата по отношение на задължителният характер на ваксините и изглежда начинът не е само съдът.
Трябва да се промени законът. За да се промени законът, трябва тези, които гласуват промени в законите да бъдат информирани какво искат гражданите, които те представляват, като най добрият начин за това е личният контакт.

Всеки град си има предствител на народа в народното събрание, тоест, депутат. Тези депутати имат определени дни за срещи с тези които представляват. Нещо като това тук:

http://www.sofia.gerb.bg/index.php?option=com_content&view=a … id=5&Itemid=4

Обаждате се, организирате среща, срещате се с депутата и му казвате "Нали сте за Европейско развитие на България, направете както е в цяла Европа ваксинирането да е с препоръчителен характер" или каквото искате да кажете. Забележете, не им се карайте. Най вероятно те си нямат никаква представа колко са опасни ваксините.

Колкото повече хора от колкото се може повече градове се срещнат с представителя си и заявят позицията си, толкова по бързо ще се променят нещата.

# 392
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета,
Влизам тук защото ужасно се измъчвам от заплахите, които ръсят педиатрите в случай, че отказваш ваксинация. Спрях ваксинирането на детето си преди повече от година. Не поставих последната реимунизация на Пентаксим. Вече се слага друг еквивалент.
Започнах да търся педиатър, който да ми поясни какво точно значи да поставиш или да не поставиш ваксина.  За сега не намирам. Последният с когото разговарях беше твърдо ЗА и ми заяви, че пращам детето си голо на война. Че тетанус и полимиелит се срещат и аз обричам детето си на зараза. Ако спра изпълняването на имунизационния календар детето ми губи натрупването и никога повече няма да може да си изгради имунитет и щяло да пострада.
Моля ви, помогнете ми да разбера наистина как стоят нещата.
Благодаря!
Здравей Мигла,

Първо искам да ти кажа, че педиатрите главно това правят - плашат, защото друго... почти не знаят и не разбират!

Второто, на което  искам да ти обърна огромно внимание са антителата... антитела има, факт. НО е в огромна заблуда съвременната медицина и се опитва да заблуди нас с това, че наличието на анти тела означава защита от съответното заболяване. нека обяснят тогава защо в тялото на заболелите от СПИН има огромно количество антитела, но въпреки това те умират!
Как и защо умират е тема, в която не съм потъвал, нямам и желание...

Трето - има огромна разлика между естествен имунитет с подбудени th1 клетки и изкуствен такъв с подбудени th2 клетки! Това може да опитат да го отхвърлят медиците, но го казаха в ефир пред цяла БГ - "имунитетът трябва да се поддържа във времето"

Четвърто - Във ваксините има така наречените адюванти, като често това е алуминий във количество, което е непосилно за обработка и изхвърляне без неврологичен (д)ефект върху детето! Друг такъв адювант може да е фенол, който е протоплазмена отрова за клетките и какво ли не още...
Добро и кратко видео по  темата за алуминий - http://www.youtube.com/watch?v=m0NWGuuAjKw

Отделно във всички ваксини ВСЕ ОЩЕ има живак, като количеството му въобще не е за пренебрегване. Скоро ще направя химичен анализ във възможно най-много лаборатории, които да го потвърдят...

Пето - във ваксините често попада, и то в кръвоносната система(!), чуждо ДНК! Само ще дам повод на размисъл на всичките мед. лица четящи форума - SV40
Какво знаете за него, уважаеми?

Мога да продължа още, но страдам от сериозна липса на свободно време, покрай всички тези филми и други неща, с които се занимавам.....

Нека продължа поста си....

Шесто - Така наречените следи от живак всъщност включват 6 пъти над нормата живак - не помня линка, от който беше инфото , но скоро ще направя изследвания из много лаборатории в БГ и ще стане ясно какво има и какво няма в тях!

Седмо - във ваксините има какво ли не друго, за което не мога да говоря, докато не бъде направен подробен химичен анализ на ваксина.

Моите уважения към всички педиатри и микробиолози, но не намирам за хуманен начина, по който правят парите си!
За сравнение и уточнение ще кажа, че педиатрите получават 4 лв за инжекцийка. 4лв нищо не са, но ако имаме поставани 100? А ако са 1000? Тогава става значителна част от прихода им и те ЩЕ бранят хляба си, докато могат....

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 12:21 от XVisible

# 393
  • Мнения: 2 376
Вижте законът за СМ колко бързо избуя. Предлагам да се поучим.

# 394
  • Мнения: 3 929
Вижте законът за СМ колко бързо избуя. Предлагам да се поучим.
Какво е СМ?

# 395
  • Мнения: 109
Вижте законът за СМ колко бързо избуя. Предлагам да се поучим.
Какво е СМ?
И аз това питах.... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619163.0

# 396
  • Мнения: 2 140
Детето като носител на права е основен фокус на Закона за детето
http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=2161&catid=1

Промени в Закона за детето. Peace

http://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=452

Вашите мения по редакция на чл.28 от Проекта newsm78
Цитат
Чл. 28. (1) Всяко дете има право на безплатни задължителни имунизации и профилактични прегледи при условията и по реда, определени в Закона за здравето.
(2) Родителите и лицата, които полагат грижи за детето, както и личният лекар на детето, следят за провеждането на задължителните имунизации и профилактични прегледи на детето.
(3) Детето, и по-специално непълнолетното дете, има право на достъпно, безплатно, конфиденциално и пълно консултиране по въпросите на:
1. здравословни проблеми;
2. болести на пристрастяването;
3. сексуално и репродуктивно здраве;
4. психично здраве;
5. отношения със семейството и връстниците.
(4) Министърът на здравеопазването и министърът на образованието, младежта и науката осигуряват здравното обучение на децата в системата на предучилищното и училищното образование.

и по чл.221, ал.21?
Цитат
(21) Личен лекар, който без основателна причина откаже да извърши безплатна задължителна имунизация или профилактичен преглед на дете се наказва с глоба от 500 до 1 000 лв. за първо нарушение, а при повторно нарушение - с глоба от 1000 до 3000 лв., ако не подлежи на по-тежко административно наказание по специален закон или деянието не съставлява престъпление.

Цитат
Лишаване от родителски права
Чл. 61. (1) Родителят може да бъде лишен от родителски права:
1. когато поведението му системно поставя в опасност живота, здравето, личността или имуществото на детето;
Crazy

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 16:24 от n_alex76

# 397
  • Мнения: 109
Предполагам, че скоро ще стане ясно и за бабите дядовците(съдя по моите), че ваксините не са нищо повече от силни отрови(формалдехид, феноксиетанол..) и тежки метали(алуминий, живак..) вкарани в младия организъм на нещастните деца.

Следваща стъпка е осъзнаването на лекарите, въпреки че от много високо ниво им бива пълнена главата с глупости... Какво ще се случи тогава? Дали и те ще откажат да слагат ваксини и ще ги изсипват в канала?

Дали ще стигнем само до продължаване на статуквото, с цел осигуряване на приходи на медици и всички около тях? Дали хората няма да се надигнат и да сложат край на всичката простотия наречена здравеопазване?

Мисля си само и визуализирам Wink

# 398
  • Мнения: 4 753
Промени в Закона за детето. Peace

http://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=452

Вашите мения по редакция на чл.28 от Проекта newsm78
Чл. 28. (1) Всяко дете има право на безплатни задължителни имунизации и профилактични прегледи при условията и по реда, определени в Закона за здравето.

На мен малко ми се разминават понятията "права" и "задължения"... Имаш право на задължителна имунизация...  Crazy   Да имам право за мен означава, че имам право да се възползвам, ако желая... Да е задължително пък, означава, че и да нямам право, то е задължително, тъй че щъ не щъ ще се ваксинирам... А какво означава да имам право на нещо, което ми е задължително и не мога да го откажа!?  Thinking


За сметка на това, децата ни отново нямат право да посещават детска ясла и градина, нямат право на детски надбавки и т.н., напук на всички права на детето...

Това и беше причината да пиша до Хрътките - за здравите деца без права... Ама нейсе, излезе друго...

# 399
  • София
  • Мнения: 679
Детето като носител на права е основен фокус на Закона за детето

Информирано съгласие на детето
Чл. 31. (1) Медицински дейности по отношение на малолетно дете се предприемат след информирано съгласие на негов родител или настойник.
(2) Медицински дейности по отношение на непълнолетно дете се предприемат след неговото информирано съгласие, както и след съгласието на негов родител или попечител.
(3) Съгласието на родителя или попечителя на дете, навършило 16 години, не е необходимо за извършване на здравни консултации, профилактични прегледи и изследвания, определени с наредба на министъра на здравеопазването.
......................................
(5) Преди изразяване на информирано съгласие, лекуващият лекар/лекар по дентална медицина информира детето и неговия родител, настойник или попечител, относно:
1. диагнозата и характера на заболяването;
2. описание на целите и естеството на лечението, разумните алтернативи, очакваните резултати и прогнозата;
3. потенциалните рискове, свързани с предлаганите диагностично-лечебни методи, включително страничните ефекти и нежеланите лекарствени реакции, болка и други неудобства;
4. вероятността за благоприятно повлияване, риска за здравето при прилагане на други методи на лечение или при отказ от лечение.
(6) Медицинската информация по ал. 5 се предоставя на лицата своевременно и в подходящи обем и форма, даващи възможност за свобода на избора на лечение.
(7) При хирургични интервенции, обща анестезия, инвазивни и други диагностични и терапевтични методи, които водят до повишен риск за живота и здравето на детето или до временна промяна в съзнанието му, информацията по ал. 5 и информираното съгласие се предоставят в писмена форма.
ал. 8 Дейностите по ал. 7 могат да бъдат извършвани в полза на здравето на детето без писмено информирано съгласие само когато непосредствено е застрашен животът му и:
1. физическото или психичното му състояние не позволяват изразяване на информирано съгласие;
2. е невъзможно да се получи своевременно информирано съгласие от родител, настойник или попечител или от лицата по ал. 4.


На мен малко ми се разминават понятията "права" и "задължения"... Имаш право на задължителна имунизация...  Crazy   Да имам право за мен означава, че имам право да се възползвам, ако желая... Да е задължително пък, означава, че и да нямам право, то е задължително, тъй че щъ не щъ ще се ваксинирам... А какво означава да имам право на нещо, което ми е задължително и не мога да го откажа!?  Thinking



Ясно е , че иде реч за директно обвинение към родителя, че отнема на детето право, което му е гарантирано по закон в случай, че не осигури имунизациите   Sad И така, той ще нарушава вече не само ЗЗ, но и Закона за детето.

Моля те stelt77, подсети как се беше произнесъл съдът във връзка с въпроса: е ли имунизацията  инавизвана дейност.

# 400
  • Мнения: 7
 
Приложение № 8 към чл. 14

 

 
Образец
СЪОБЩЕНИЕ ЗА ПРОУЧВАНЕ НА НЕЖЕЛАНИ
 
Пациент: (име, презиме, фамилия) ЕГН
Адрес: Телефон:
Дата на раждане:
Възраст:
пол М Ж
1. Нежелана реакция след ваксинация (НРВ) отбележете с V
2. НРВ е довела до:
* Локални
отбележете с V
- абсцес на мястото на инжектиране
 
- лимфаденит (вкл. гноен лимфаденит 2 до 6 месеца след ваксинация
 хоспитализация
с БЦЖ ваксина) 
 удължена хоспитализация
- тежка локална реакция 
 
* НРВ от страна на централната нервна система
 животозастрашаващо
- остри парализи - от 4 до 30 дни след приложение на жива полио-
състояние
ваксина, от 4 до 75 дни след контакт с ваксинирани лица 
 
- синдром на Гилен-Баре - до 30 дни след ваксинацията 
 смъртен изход
- енцефалопатия - до 72 часа след ваксинацията 
(дата, ден, месец, година)
- енцефалит - от 1 до 4 седмици след ваксинацията 
 
- менингит 
 
- гърчове, припадъци 
 
* Други НРВ
 спешна помощ
- алергични реакции 
 
- анафилактоидна реакция (остра реакция на свръхчувствителност) -
 друго (моля уточнете)
до 2 часа след имунизация 
 
- анафилактичен шок 
 
- артралгия 
 
- висока температура над 38 °С (аксиларна) 
 
- колапс - до 24 часа след ваксинацията 
 
- остеит/остеомиелит - 8 - 16 месеца след имунизацията 
 
- персистиращ плач - най-малко в продължение на 3 часа 
 
- токсичен шок синдром 
 
- смърт 
 
- реакции, считани като противопоказание за последващо приложение
 
на ваксината (съгласно указанието на производителя) 
След като всички тези неща е възможно да се случат от ваксина, децата имат ли право да си ги спестят или не?! Черно на бяла има написано, че не са безопасни.

# 401
  • Мнения: 2 140
Ето и моето предложение:
Чл. 28. (1) Всяко дете има право на безплатни задължителни имунизации...
Не може да имаш право на задължителни имунизации. Или е право на безплатни имунизации Или е задължение за безплатни имунизации
В предвид, че има деца освободени от имунизации по здравословни причини би трябвало да е право, а не задължение.  Wink

# 402
  • Мнения: 936
Правата на детето ли?.. Crazy.... - Колкото повече права сътворяват, толкова по-голяма част от живота ни контролират!!!

# 403
  • Мнения: 4 753

Приложение № 8 към чл. 14
..............................

След като всички тези неща е възможно да се случат от ваксина, децата имат ли право да си ги спестят или не?! Черно на бяла има написано, че не са безопасни.

Ама разбира се, че имат това право... Само че после да не плачат, че няма ясла, градина и детски надбавки за тях...  Crossing Arms


Моля те stelt77, подсети как се беше произнесъл съдът във връзка с въпроса: е ли имунизацията  инавизвана дейност.

Учудващо, но нищо не е казал... Ето какво е сътворил:

"Позоваването на чл. 87 и 88 от ЗЗдр за незаконосъобразност на оспорената наредба е неоснователно и неотносимо за конкретния случай по следните съображения:
Тези разпоредби са в раздел ІІ на закона - "Права и задължения на пациентите".
Съгласно чл. 84, ал. 1 ЗЗдр пациент е всяко лице, което е потърсило или на което се оказва медицинска помощ - тези законови разпоредби са приложими при осъществяването на медицински дейности на пациенти. Медицинската информация се предоставя на пациента, съответно на неговия родител или настойник, своевременно в определени обем и форма, даващи възможност за свобода на избора на лечение - т.е. "информираното съгласие", предоставено доброволно след запознаване с определена медицинска информация, е задължително при лечение на пациенти.
Задължителните, целевите и препоръчителните имунизации срещу посочени заразни болести и върху определени лица и възрастови групи на основание оспорената наредба се извършват не върху лекуващи се пациенти, за да имат свобода на избора на лечение."


Вярва ви се или не, всички мед. манипулации, които не представляват лечение могат да ви се правят без информирано съгласие (нито в писмен, нито в устен вид)... На всеки е ясно, че са се чудили как да го извъртят и са родили това остроумие...  Laughing

# 404
  • Мнения: 0
Според мен смисълът на тази разпоредба е, че задължителните имунизации са безплатни, т.е. децата имат право да не плащат за задължителните си имунизации (защото мама и татко вече са се погрижили за това, плащайки данъци и здравни осигуровки) или пари за друго може да няма, но за ваксини ще се намерят. 

Общи условия

Активация на акаунт