365 идеи за игри

  • 79 574
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 107
Запис и от мен!

# 31
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Мерси за споделената информация  Hug

# 32
  • Мнения: 2 469
  Това са ресурси от сайта на един прекрасен учител -  Антоанета Миланова (СОУ "Летец Христо Топракчиев" гр. Божурище)   Всичките са тематично свързани с предстоящия Великден,чудесни идеи за занимавка с малчуганите!
http://antoineta.wordpress.com/2012/04/01/%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0% … %b0-%d0%b2%d0%b5/

# 33
  • Мнения: 508
Много добри идеи видях! Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 692
Страхотни идеи, страхотна тема!  Hug

# 35
  • Мнения: 2 469
   В тези толкова свежи утрини ,въведох и кратка ,веселка физминутка за раздвижване( закачливи мелодийки и малко танци)-гаранция за  хубав старт на деня.Малката ми дъщеричка  мн.ги хареса.Движенията съобразете с възрастта и възможностите на своето детенце.        http://bglog.net/nachobrazovanie/40318

# 36
  • Мнения: 2 469
    Идват 4 почивни дни,ето моите 113 гатанки,които си разпечатах,за предстоящото ни дълго пътуване! (Наред и с др.занимавки Wink Гатанки
1.   На кръстопът стърчи с три мигащи очи (светофар)
2.   Змей е озверен с език червен. И като е сит, лапа с апетит (огънят)
3.   Пада от небето като грах в полето. Вредом побелява, после се стопява. (градушката)
4.   Лежи и дебне под земята заспал огромен звяр, задейства ли се- в небето мята от пещите си дим и жар. (вулканът)
5.   Нахраниш ли го- живее, напоиш ли го- умира. (огънят)
6.   Малки юначета с червени калпачета в затвора лежат. (кибрит)
7.   Дългокрак, дългонос- той напролет наш е гост. На дечицата е драг, но на жабите.. е враг. (щъркелът)
8.   Фея лека и крилата, с диадема на главата, валс танцува по тревата с пъстра рокля от дъгата. (пеперудата)
9.   Зимата прогонва тя с пойни птици и цветя. (пролетта)
10.    Мъничка камбанка бяла, сред снега е разцъфтяла (кокичето)
11.    На вред обичат го децата. Разхожда се по небесата. Без него няма топлина, без него няма светлина. (слънцето)
12.    Често виждал си я ти над полята, над житата- в летни вечери лети нивите да надвести с малка лампа в ръката. (светулката)
13.    Шарен мост в простора се яви, но по него никой не върви. (дъгата)
14.    Зелен юнак на един крак! Ръце люшка из простора, нещо шушне и говори. Зелен юнак на един крак! Пролет в дрехи се облича, есен дрехите съблича! (дървото)
15.    На челото и- бял венец, в полите- китки от синчец. Изправена до равнината, подпира с рамо небесата. (планината)
16.    Всички го обичат, а погледнат ли го, все му се чумерят. (слънцето)
17.    Чакат ме, викат ме, а когато дойда, всеки бяга, та се крие (дъждът)
18.    Брат и сестра денем и нощем се надпреварват кой по-дълъг са стане. (денят и нощта)
19.    Седем братя: лете растат, зиме намаляват (дните на седмицата)
20.    Сив орел над хълм виси. (облакът)
21.    В шушулчица се ражда, в гърненцето умира, а всеки му се радва, когато добре увира. (фасулът)
22.    Хубавица сред градина, ха иди я доближи! Тя в ръцете си стотина остри мечове държи. (розата)
23.    С кърпички зелени и лица червени, гледат дяволити, под листа укрити (ягодите)
24.    Бонбончета червени с опашчици зелени (черешите)
25.     Засявам зрънце от слънце, пониква слънце от зрънце. (слънчогледът)
26.    От свойта лехица извади Елена червена лисица с опашка зелена. (морковът)
27.    Не е огън сред тревата, а опари ми ръката. (копривата)
28.    Не е стар, а е с брада и разплаква за беда, че ужасно не обича някой да го разсъблича. Гол ли е- си отмъщава: без да пита, просълзява. (лукът)
29.    Кротка и добрича съм, но разсърдя ли се- жиля и бръмча с всичка сила: Бръм-бръм-бръм! (пчелата)
30.    На дърво зелено къща построена без тесла и чук! Пролет, лете пеят, чуруликат тук. Есен, зиме в нея- ни песен, ни звук. (гнездото)
31.    Мрежи по стени оплита, а пък вечно гол се скита. (паякът)
32.    В бистрата река с клещи в ръка, майстор мустакат ходи все навред, а върви назад. (ракът)
33.    Батко казва, че във пещерата денем спяло на стената чудно зверче непознато. Било дребничко, крилата. А пък чел съм аз в книжка, че приличало на мишка. (прилепът)
34.    Скача из гората с храсти на главата (еленът)
35.    Хора, гледайте един африканец на комин. Чука, трака там до здрач, но не е коминочистач (щъркелът)
36.    Не говори, а с уста е. Движи се, а без крака е. От очите ни се крие, а вода неспирно пие. (рибата)
37.    Видът ми е юнашки, но кротък съм наглед. Аз имам две опашки- отзад, пък и отпред. С крака пристъпвам тежки- един тежи цял тон. Недей да правиш грешки, кажи: „Това е...” (Слон)
38.    Ни девойки хубавици, нито мънички мушици, на пет тънки жици- кацнали са седем птици (нотите)
39.    В кръг се гонят две момчета, две момчета- две братлета. По-високото момче, мога да ви кажа, че ще настигне своя брат, щом един час изтече. (стрелките на часовника)
40.    Колко кола Кольо прави- два са криви, три за прави? (пет)
41.    Кой във космоса отива и загадки там открива? (космонавтът)
42.    Денем синьо е за всички, нощем е с безброй очички (небето със звездите)
43.    Овчар по сини ливади ходи и безброй овце води. (месецът и звездите)
44.    Черна кокошка, златни пилета ( нощта и звездите)
45.    Бръмчи като пчела, лети като стрела, с криле не маха. (самолетът)
46.    Ръце няма, крака няма, а пък свързва двама. Мигом мойта реч стига надалеч. (телефонът)
47.    Без език живее, ни яде, ни пие, а говори. ( радиото)
48.    Стара бабичка гърбата се навежда над реката. Но коя е тя? (върбата)
49.    Мъничко котенце, за гърба вързано, по панталоните ми ходи забързано. (ютията)
50.    Пъргаво миньорче чудновато, не копае руда, нито злато, няма нито кирка, ни лопата, а дълбае ден и нощ земята. Туй миньорче- пъргаво и живо, хем е малко, хем е работливо. Под земята цял живот се свира, без фенер пътища намира. ( къртицата)
51.    Бяло петле скача низ черна поляна. Тича в редовете, не се изморява. Ала погледнете- все по-малко става. (тебеширът)
52.     Многолистно пъстро цвете, не увяхва зиме, лете. Щом го вземеш в ръце и погледнеш го с очички, то разказва от сърце чудни приказки на всички. (книгата)
53.    Тридесет сестрички, но различни всички, заедно си ходят- за ръце се водят. (буквите)
54.    Без ръце е, без крака е, ни е учен, ни е прост. Смята, пише и чертае само с острия си нос. На гърба си зиме, лете носи дървено палто. Хайде всички помислете и кажете що е то? (моливът)
55.    Пристигна ни златен гост, па направи дивен мост. Прехвърли го над селата от край до край на земята, нашари го с чудна четка- да пъстрее и да светка. (цветната дъга)
56.    Все върви, върви напред като жива тя и следите ни безчет води по света. (пътеката)
57.    Пухкав Мечо от небето лее сълзи над полето. (облака)
58.    Една птица хубавица. В облаците чак се рее и опашка дълга вее. Тънка нишка тя обтяга, но не може да избяга. (хвърчилото)
59.    Що е под небето без хвалба, което пролет носи радост, лято- хладовина, есен- всяка сладост, зиме- жар в камина? (дървото)
60.    Два юнака, два близнака, път пътуват, другаруват, на всякъде всичко разузнават, а сами не се познават. (очите)
61.    Бясно куче, хвърковато, за очите непознато, дим мотае по небето, тръни гони по полето. (вятърът)
62.    Когато всички плачат, той пее! (попът)
63.    Дребно, едро, зар, войводи0 цял свят по гърба ми ходи, пък не мърдам, не боли ме, а кое е мойто име? (земята)
64.    Без сладило подсладява, без горчило огорчава, плач на радост преобръща, като тръгне, се не връща. (думата)
65.    Има език, но няма уста, яде месо, но не пие вода. (нож)
66.    Тънка, тънка тънкупа; ухо има не слуша; уста няма, кръв пие! (иглата)
67.    Две сестри- карат се, но не се удрят. Който мине помежду им, на парчета правят го! (ножицата)
68.    На клонче се люлея, на слънце се грея. Жълта или червена, много подсладена. (ябълката)
69.    Жълтушка, дебелушка, на ябълката дружка. Наричат ме... (крушка)
70.    Раста в земята, оранжева ми е главата, а зелена косата. (морковът)
71.    Родени сме сред лозята, скрити в листата. Много дечица хванати за ръчица. (грозде)
72.    Ние сме кръгли като топчета, но не сме бобчета. Винаги сме зелени в шушулка родени. (грах)
73.    Аз съм баба дебелана и раста на сянка. Увита съм в сто кожуха, вятъра да не ме духа. (зелка)
74.    Не крои, не шие, а много ризи нови. (зелката)
75.    Расте сред тревица, шапка без главица. (гъба)
76.    Зелена паница с червено вино. (динята)
77.    Пониква слънце от зрънце. (слънчогледа)
78.    Пълна къща с деца: без прозорци, без врата. (тиквата)
79.    Дълга му брадата, а главата му- рогата. (козел)
80.    Сиренце гризкат и в дупки се кискат. ( мишките)
81.    Мустакат е и обича в миши дупки да наднича. (котарак)
82.    С крива е гърбина и броди из пустиня. (камилата)
83.    По клоните тича, банани обича. (маймуната)
84.    Този дребен въртолет носи ни прашец и мед (пчеличка)
85.    Шах не може да играе, фигурите му не знае, ала на гърба, квадратна, носи тя дъска шахматна. (костенурка)
86.    Чувам някой: чук, чук, чук.. И отеква ясен звук. Във зелената градина трака пишеща машина. Върху старото дърво някой пише май писмо! Учи се машинопис и кората му е лист. (кълвач)
87.    Сиво е като вълкът, дългоухо като заек. Силно като кон на път, кой ще го познае? (магаре)
88.    В много мъничка къщурка по-малка от на костенурка свило се едно човече, бавно лази, но далече. Качва се по тревичките гледа по небето птичките (охлюв)
89.    Всички обичат с нея да се кичат, но който не внимава с трън се запознава. (розата)
90.    Бяло момиче по риза рано напролет излиза. ( кокичето)
91.    Пуши, свири, трака, за него на перон се чака. (влака)
92.    Като го надуеш леко то лети, но ако го боднеш в миг ще изгърми. (балон)
93.    Търкулна се геврече видях го отдалече, протегнах аз ръчичка, намерих си.. (паричка)
94.    В ясно време хич не ходи, в лошо време с тебе броди. (чадър)
95.    С червена шапка на главата, дълга бяла му брадата, с играчки пълна му торбата. (Дядо Коледа)
96.    Сутрин всяка тревичка с огледалце в ръчичка заблестява красива, а на обед го скрива. (росата)
97.    Под облачния похлупак змия пробягва на зигзаг, изплаши хора и гори, нейде вдън земя се скри. (светкавица)
98.    Голям кошер с пчели: през лятото утихва, през зимата оживява. (училището)
99.    Черна кокошка земята покрива, а под крилата и всичко заспива. (нощта)
100.   Дребно то е- само с един зъб. Скрие ли го, ти обръща гръб. И пазач ти става най-голям, и крадец не може да припари там. Дърпай, викай, удряй го с чук, не помръдва, не издава звук. Ала виж, боцни го под гърба, веднага си вдига то зъба. (катинарът)
101.   Воденичка е бъбрива, само през нощта почива! Пълна с камъчета бели, денем честичко си мелят. (устата и зъбите)
102.   Ти пред него ли стоиш, ставаш снимка жива, ала щом се отстраниш, снимката ти се изтрива (огледалото)
103.   Таралеж, но еднокрак, лъска бели зъби в такт (четката за зъби)
104.   На трапезата стопанин- малки и големи храни. (хлябът)
105.   По-високо от планината, по-ниско от тревата (пътят)
106.   Къщичка от вълна зиме все е пълна. Братята са петима, всеки стая има (ръкавицата)
107.   Много ръце има, а кракът му е един (дървото)
108.   Четири крака има, а не може да ходи. (масата)
109.   Кой и лете и зиме зелена дреха носи? (елхата)
110.   Без крака е, а бяга. (топката)
111.   Все върви, върви, а на едно място стои. (часовникът)
112.   Четирима братя в една къща живеят. (ореховите ядки)
113.   Две крачета, две кръгчета- по средата винтче. (ножицата)

# 37
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 newsm51 Roo Roo - за пореден път - огромно благодаря..... Дъщеря ми от два месеца е на тема гатанки - особено, когато пътуваме. Четири книжки в къщи - наизуст ги знае. Ей сега принтирам тези. Втората игра за път е - "Какво виждам" .... Понякога голям смях пада.....  newsm03

# 38
  • Мнения: 100
Браво, браво, браво - страхотна книжка! Благодаря ти, че я споделяш с нас!

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
    Идват 4 почивни дни,ето моите 113 гатанки,които си разпечатах,за предстоящото ни дълго пътуване! (Наред и с др.занимавки Wink Гатанки
......
Страхотно, благодаря, че ги сподели!   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 469
   От руски сайт   "Тесты на интеллектуальное развитие ребенка"  Този е за 4 годишни- http://www.mirpozitiva.ru/lib/mama-i-malish/testy-na-intellektua … en_four_years.zip и за 5-6 годинки- http://www.mirpozitiva.ru/lib/mama-i-malish/testy-na-intellektua … ive_six_years.zip  Hug

# 41
  • Мнения: 2 469
   Още игри,ако тези вече са изиграни! Wink        Особено ми харесаха тези за вкъщи!                               http://www.bebezona.bg/DownloadsCategories/Show/?cid=10                                                                                                                                   Съдържание: Игри за навън- 1.забавни игри във водата
2.Подвижни игри за малки и големи
3.В търсене на съкровището
Игри за рожден ден-    1.Манекени
2.Въртене на шише
3.Сляпа баба
4.Поеми дъх!
5.Да преброим грахчетата
6.Танцът на принцесите
7.Призрачна история
Игри за вкъщи    -  1.Птиците летят
2.Забранената дума
3.Какво има в торбата
4.Отгатни професията
5.Маскарад
6.Думички
7.Какво прави...?
8.Виждам нещо, което ти не виждаш!
9.Краля на копчетата

# 42
  • София
  • Мнения: 1 020
Много интересна тема, гатанките са страхотни, но моята щерка толкова да я мързи да мисли  Mr. Green.

# 43
  • София
  • Мнения: 693
Благодаря Roo Roo !!!   bouquet 

# 44
  • Мнения: 2 096
Roo Roo супер гатанки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт