Ослушва се априлският татко, дали му рита бебето сладко

  • 28 706
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Плевен
  • Мнения: 50
Добро утро. Стискам палци, после веднага да кажеш как са нещата...

# 721
  • Мнения: 39
Момичета, вие как спите?
В смисъл, аз бях свикнала да спя по корем, а сега не мога и ми е много неудобно.
Освен това четох статия според която бременните трябва да спят на лявата си страна, не е препоръчително да се спи по гръб, защото бебока притиска важни органи. И от едно известно време спя супер неспокойно. От тежестта краката ми се схващат, усещам се, че правя опити да легна по корем...
От снощи спя с възглавница между краката и усетих някакво облекчение, ама не кой знае какво...

# 722
  • Мнения: 14
Добро утро коремета

BlackFire  - успех на ФМ днес, и като се прибереш да дадеш отчет Simple Smile
wood-nymph  - на мен коремчето ми още е мъничко и си спя по гръб, дори ми е по удобно отколкото на ляво или на дясно. Все още мога да си спя на корема с един крак присвит нагоре, но пак казвам почти нямам коремче Simple Smile За сега нямам проблеми със съня, дори сутрин изобщо не ми се става за работа.

Моя преглед е утре следобяд.
Вече нямам търпение да дойде и да видя бебчо Simple Smile

Приятен ден момичета  Hug Hug Hug

# 723
  • Мнения: 8 242
ако знаете как не ми се става сутрин и как не мога да се концентрирам да работя Rolling Eyes
Знаааааааам  Tired На мен ми се спи поти 24/7 и се чувствам като мечка посред зима, която не оставят да си легне на топличко в бърлогата  Laughing Mr. Green
А и таз седмица сме в супер намален състав - от 10 човека в офиса сме само 2те бременни  Laughing Всички колеги са в командировки по света и у нас.. някои са болни.. някои просто липсват...
ииииииии... ми е още по-мързеливо  Crazy

benitabeni, големите покупки не смятам да ги правя изобщо Simple Smile Освен количката Simple Smile
Ваничка и кошарка не съм ползвала с баткото, не смятам и сега. Спеше до мен от новородено до .. май още спи понякога  Simple Smile .. Никога не е къпан във ваната - баща му го къпеше на мивката 1вия месец (къпеше е силно казано) Simple Smile .. а по-нататък - заедно ваната във ваната под душа -> на 2-3м. ето така Simple Smile 
http://duhche.snimka.bg/baby/bebe-toni.40429.1001235
http://duhche.snimka.bg/baby/bebe-toni.40429.1001284

Количката ще я поръчам към края на март..
Евентуално като поотрасне ще взема една кошара за игра.. макар че ако пълзи като батко си от 5-6 месечен и това ще отпадне  Crazy
Сточе за хранене към 6 месец, като започна да захранвам..
Май не се сещам друго голямо Simple Smile

Т.е. общо-взето смятам да мина с минимално пазаруване - дрехи също имам (макар че пазя само много малка част)..
Та освен памперси, в друго май не смятам да инвестирам като за начало Simple Smile Тях също съм набелязала от къде да ги поръчам, че е по-евтино от БГ Simple Smile

# 724
  • Мнения: 63
BlackFire, успех. Ще стискам палци. Hug

# 725
  • Мнения: 44
Добро утро...така де добър ден  Blush

Успех на BlackFire днес на ФМ! Praynig
Утре успех и на sladuranata_!

На мен през ноща ми се схващат, по-скоро ме болят, отстрани краката(кълките и тазобедрените кости). Ама боли все едно съм спала на дъска цяла нощ и когато се обърна продължава. От време на време се събуждам по гръб, а понякога и по корем с крак отдолу, а коремче вече си имам. Случва ли ви се когато си лягат или се обръщате да имате лек задух, да не ви достига въздух, едно като прищипване?.. ама какво обяснение ooooh!

Хубав и слънчев ден мили мами  bouquet

# 726
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, пожелавам Ви много хубав слънчев ден!
Г-ца Димитрова  - направо ми подпалихте чергата с тази количка, много ми харесва....аз съм в твоето положение, мъжът ми доста пътува, и искам удобство, поне като се гърча да е по-малко, обаче от трета страна дали си заслужава инвестицията при второто дете??? Както ги усещам мамите тук на втори бебоци - всички сме се научили кое има смисъл и кое не....обаче тази количка Crazy много е яка....ще мисля!!!! Общо взето големия пазар при първо дете, после по разумно!
Ivkata-Pifkata - честити сини гащи!
geryito - подходи сериозно, за да не се влошиш Hug
benitabeni - сега ще ти кажа как се навих - за да ми е по-лесно после, когато няма да мога, ангажирана с бебето. Ако не изръчкам аз нещата - забрави. Иначе само се говори - това да се направи, онова да се направи и т.н. Запретнала съм ръкави най-късно до 10/12 да съм готова с всичко - шпакловане, боядисване, малко разместване на кухнята /позволява, независимо, че е вградена/, другата седмица съм извикала фирма на място да изпере 2 килима, 2 матрака и 2 дивана. После жена да изчисти  и подреждане. Ако ходех на работа нямаше да го направя, но почивката у нас си каза думата - чувствам се много добре, направих си организация и действам. Дано не ми мине котка път Praynig
А ти престани да се вкарваш в разни филми - намери нещо да те занимава. Ако искаш идеи мога да дам.... bowuu
desssika - ти си събрала сили за предстоящите партита - браво!
BlackFire - ще те чакам от ФМ!
 
Ех duhi_puhi - как ме върна към 2008, когато се роди нашето момченце, такива мили чувства ме налегнаха с тези снимки... Hug Спеше по същия начин с татко си!

За спането - имам крампи на краката, спя предимно на ляво или дясно, при мен драмата е сънищата от 1 месец всяка вечер цветно кино на различна тематика, жанра не го избирам аз!

# 727
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
duhi_puhi мерси  Hug аз обаче няма да имам смелостта да къпя детето направо под душа или мивката... за спането - той мъжа ми сега мен ме бута по време на сън, няма как и бебето да е при нас...  Rolling Eyes
sladuranata_ успех утре  Praynig Hug
wood-nymph ако не се завъртя на една страна няма да мога да заспя... още се опитвам на кълбо да заспивам, да видим до кога  Rolling Eyes краката от време на време ми се схващат...
Hadji освен да ти пожелая лека работа  Hug

# 728
# 729
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте момичета, пожелавам Ви много хубав слънчев ден!
Г-ца Димитрова  - направо ми подпалихте чергата с тази количка, много ми харесва....аз съм в твоето положение, мъжът ми доста пътува, и искам удобство, поне като се гърча да е по-малко, обаче от трета страна дали си заслужава инвестицията при второто дете??? Както ги усещам мамите тук на втори бебоци - всички сме се научили кое има смисъл и кое не....обаче тази количка Crazy много е яка....ще мисля!!!! Общо взето големия пазар при първо дете, после по разумно!
[
Hadji, съгласна съм с теб...С първото бебе четох, четох, и накрая пак се озовах с много покупки,които ползвах малко ...после им търсих място по килери и бабини къщи...

От както разбрах,че съм бременна -разпродадох всичко . Да живее Продавалника  Sunglasses
Разбира се,че и моя мъж ще възроптае за тази количка, при все че имаме ...Но, по мои наблюдения бих могла да продам старата в Продавалник, или части от нея(коша за новородено) и така ще осигуря една част от сумата ...Това са обаче сметки без кръчмар  Crazy

Но, това което ме води при сегашното пазаруване е да се улесня максимално-нито ще разполагам с това време,което имах при първото бебе, нито помагачи, а като сложим и отсъствието на таткото...а ръцете ми са само две, пък първото ми дете е реактивен самолет и ако го изтърва от очи става лошо ....та с две думи, пари-пари, но ..доколкото мога ще си улесня живота с второто дете

В тая връзка, ето тази ваничка съм си наумила да си купя, чакам Коледата, със сигурност ще я намалят поне още лира-две  http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003C1QPLM/ref=ox_sc_act_titl … ;m=A3P5ROKL5A1OLE

С първото бебе всички казваха-о,не, в никакъв случай анатомична вана, много бързо расте бебето,щ е я ползваш съвсем малко-ОК, не купих, а взех обикновено корито за 16лв...което пълнех с кофите вода, разнасях из апартамента, после обратно ....да де, ама сега нямам намерение да разнасям кофи с вода, нито да пълня,нито да връщам ....

Нашата баня не е удобна за къпане на бебе и тази процедура я правех или в спалнята, или в дневната...

Новата ваничка си я харесах,защото е лека, защото може директно да се пълни на чешмата, защото се сгъва, защото е 86см дълга,т.е. до първата годинка идеално може да се ползва-а после детето под душа,или който както си организира къпането ... bowuu

Дано не ме намразите, само за покупите се включвам, и за нас разходите ще са много, но ще се лиша от други неща, за да коменсирам ..

Ремонта при нас,или по-точно освежаването ще е чак през февруари, не ми се мисли как точно ще участвам с големия корем, но ...поне мъжът ми не отказа, макар че и времето няма да е най-удачно за такива процедури

# 730
  • Мнения: 1 754
нашата баня е голяма и смятам в нея да къпя бебетата, в началото едно след друго, после и двете заедно. Не ми харесва да се къпят в детската, както подовите ми настилки са паркет, трябва да застилам всичко, че вече един път си патих от паркет и вода, чаках година да слегне, така се беше надул.

# 731
  • Мнения: 238
Привет, мацки!
Не съм писала от сто години, но с тази моята хуна - няма как да седна на компютъра, а в малкото време, което ми отпуска гледам да отхвърля по малко работа. Днес вече тръгна на ясла и ще се опитам да наваксам.
Не можах да се включа в гласуването за заглавие, но пък и те всичките предложения са хубави. Може да ги сложите на първа страничка, за да ги използваме за следваща и по-следваща тема, че така като гледам с какво темпо се изписват темите май ще ги използваме всичките.

benitabeni , Колева не ми каза колко време да пия Биозин мама, но в листовката пише, че се пие 3 месеца. Аз смятам толкова време да го пия, тъкмо да покрие грипния период. Ако не забравя ще я питам като ида на ЖК.

Като споменах ЖК та се сетих, че исках да питам как протича при вас ЖК? Понеже чета, че ви теглят, мерят, а мен и преди и сега не са ме теглили, нито пък са питали колко кг. съм качила. Само кръвното ми мерят и то не всеки път и после на ехографа. Вече, ако имам някакви оплаквания, въпроси - обсъждаме тях.

Нашата ваничка за бебето, която купихме за каката е ето такава http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=764&cat=59 Доволна съм, а тя се чувстваше добре. Първоначално я купехме в стаята, защото е януарско бебе и в банята беше студено, а не ми се подгряваше там. Постилахме един найлон върху ламината и не сме имали проблеми. Като стана по-топло се пренесохме в банята. След като проходи и стана по-стабилна, може би към година и половина, започнах да я къпя права под душа.

Да кажа и за педиатрите и да спирам, че много се олях в писането. Нашата е в кварталната поликлиника, за да ми е под ръка ако се наложи спешно и съм сама. Разбира си жената от работата като лекар, но е много натоварена и понякога не обръща достатъчно внимание. А и от кърмене не разбира много. Иначе при спешни случаи сме ползвали педиатрите на Токуда, но и те не са панацея. Наскоро на детето на моя позната не са видяли двустранната пневмония  Confused

Успех на всички, на които им предстоят прегледи  Praynig
BlackFire, чакаме добри новини!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт