Коледни пости 2011

  • 38 620
  • 537
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
karoline6, благодаря отивам да се запася  Wink
Не е необходимо, във всяка верига има течни сметанки от растителен произход.

# 31
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
И аз се записвам при вас.  bouquet
На мен ми е за първи път и много се радвам, че ще го направя.Надявам се, че ще издържа до края Praynig и няма да се предам.Въпросът ми е като готвите за другите членове на семейството на вас не ви ли се приисква да опитате?  newsm78При мен най-големият проблем ще е със сладкото, още повече сега е сезона на всякакви вкусни сладки, кексове и пайове, а и аз имам рожден ден декември и няма да мога да ям торта  Cry

# 32
  • Мнения: 301
Misslili, ами помисли за вариант постна торта Wink

Хайде момичета, давайте идеи  Hug
Аз за сега съм намислила да правя леща, хумус и тиквеник.

За хумуса, правила съм веднъж без сусам, сега съм си купила белен сусам, но как да го меля... - как точно го приготвяте?

Благодаря за темата Simple Smile

# 33
  • Мнения: 136
И аз съм с вас!:D

# 34
  • София
  • Мнения: 7 883
И аз се записвам при вас.  bouquet
На мен ми е за първи път и много се радвам, че ще го направя.Надявам се, че ще издържа до края Praynig и няма да се предам.Въпросът ми е като готвите за другите членове на семейството на вас не ви ли се приисква да опитате?  newsm78При мен най-големият проблем ще е със сладкото, още повече сега е сезона на всякакви вкусни сладки, кексове и пайове, а и аз имам рожден ден декември и няма да мога да ям торта  Cry

Аз тази година в средата на декември имам важен юбилей и се обърнах към свещеника, та се уточнихме да прекъсна поста за два - три дни, които после ще си ги възстановя след 6-ти януари. Не казвам, че това е решение, но нямам друг изход да посрещна около 60-70 човека и да ги накарам да постят наравно с мен.

# 35
  • Мнения: 45
…..жал ми е за хора с подобно ограничено мислене ………
Аз пЪк се радвам, че принадлежа към хората с ограничено мислене.
В него сугестиите са ограничени от способност да се промъкват замаскирани и тайно.
Изрязването на възможността за външни внушения е тежко занимание.
Не всички са способни да го преодолеят.
В страната на лудите – нормалните ги считат за луди.
Постете, постете.
Ако след време / неее, не утре или след 2 месеца , а примерно след –15 -20 години, когато нещо започне да Ви се „ обажда” пак идете при посредниците, те ще Ви обяснят , че не сет живели правилно…
Айде останете си /постещите/ със здраве, /във вашите хъъмм измъчвания, наречени „пости”/.
В тази тема това е последното ми писание.

# 36
  • Мнения: 5 228
В тази тема това е последното ми писание.

Благодарим най-сърдечно.

# 37
  • Мнения: 2 126
Aз да напомня,че тази сметана е подходяща за кафето през постите и мисля че е само тя.Или поне аз не съм попадала на друга подходяща.За тази научих преди време от една от старите ни теми Laughing

На мен ми е много трудно през постите да готвя за мъжа и децата не постно,но се справям някак.Сега с всичките му зимнини и плодовете за сезона мисля че е по лесно сформирането на менюто.
За утре една картофена салата ще направя в късният следобяд след работа,а дотогава-ябълки Peace

# 38
  • Мнения: 3
Момичета и аз се включвам във вашата тема с едно предложение. Най-трудни по време на поста са дните без олио и моето разрешение е ашуре.. Вкусно е, а и е доста засищащо. Това е начина, по който аз го приготвям http://mqlovekitchen.blogspot.com/2011/11/blog-post_14.html

# 39
  • Varna
  • Мнения: 5
Е, хайде, и аз се включвам тази година - време ми е !  Simple Smile Тъкмо ще се развихря в кухнята  Crazy Готвачът се познавал по постното ястие, съм чувала от стари баби. Wink
 M.Q. Голям удар с ашурето! Първо е в списъка ми още тази седмица.
И тиква с мед е популярна народна сладинка и изобщо всякакви вариации със тиква  Peace

# 40
  • варна
  • Мнения: 74
И аз съм с вас, но и с един въпрос - заплашват ме, че постенето се отразявало зле на килограмите - моля, споделете мнение и леки пости от мен.

# 41
  • Мнения: 5 228
И аз съм с вас, но и с един въпрос - заплашват ме, че постенето се отразявало зле на килограмите - моля, споделете мнение и леки пости от мен.

Много е различно всеки път, имало е случаи, в които съм качвала, имало е и в които съм сваляла. Ако менюто ти е балансирано и не наблягаш на филиите с лютеница или конфитюр, няма да напълнееш.

# 42
# 43
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Aз да напомня,че тази сметана е подходяща за кафето през постите и мисля че е само тя.

Да, и аз тази сметана съм ползвала. Да не говорим, че първата година си постих с Coffee mate, която не е трябвало да ползвам, но здраве да е. Аз сега преди работа, минах да си търся някаква растителна сметана, но големите магазини още не бяха отворени, а в единствения който влязох - нямаха. Аз съм в чужбина, но хубавото е, че и тук се спазват пости.

Също обичам сладко (направо ден не минава без нещо сладичко и не говоря за локум и халва), обичам мляко и млечени продукти основно (месото хич не ми е проблем), но изобщо не се дразня. Много е странно. Досега не съм прегрешавала дори с една хапка бонбон да речем.

Просто начинът, по който възприемам идеята за поста, ми дава достатъчно сила, за да не се изкушавам и да уважавам това, което правя. И да знам защо го правя.

Относно кг. - първите две седмици може и да кача, но накрая винаги доста отслабвам (то не че има кой знае какво да отслабвам, просто се изчиствам).

Аз за довечера мисля грах с картофи и салатка някаква.

# 44
  • Мнения: 324

Аз за довечера мисля грах с картофи...

Мммм, как обичам, включвам го веднага в менюто и съвсем скоро ще се готви и при нас  Hug

Аз днес ще хапвам  копривена супичка!

Общи условия

Активация на акаунт