Коледни пости 2011

  • 38 589
  • 537
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 19
Може ли да се хапва рибка или на определени дни само?

# 256
  • Мнения: 343
Може ли да се хапва рибка или на определени дни само?

Може, с изключение на сряда и петък. Последните дни на постите пак са само растителна храна с олио, без риба.

Аз днес за разнообразие направих вегетарианска пица, с домати, маслини, лук, чушки и броколи. Simple Smile

# 257
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Правих фалафелите по тази рецепта http://vkuhniata.wordpress.com/2009/07/04/falafel_with_tahini_sauce/ , не е необходимо да се слагат яйца.

И аз направих фалафели по същата рецепта - днес менюто ни е концептуално Wink - фалафели, сос Тахини и салата табуле. 
И трите ги правя за първи път и ми беше много интересно. Ще видим каква ще е оценката на вечеря  Laughing

Пицата ще е за утре - с гъби, кисели краставички и маслини.

# 258
  • Мнения: 337
Пробвах рецептата за авокадо с мед и орехи - ПРОСТО ВЪРХОВНО  Crazy  (как не съм го знаела до сега  newsm78)

# 259
  • София
  • Мнения: 1 456
 По реда си минаха бобът, пълнените чушки, печените ябълки и баклавата. Утре мисля да повторя овесените кюфтенца.

# 260
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294

Искам да споделя с вас моята"нутела" постна,бърза и вкусна.Аз правя по малки количества поради
различни основателни причини( много основателни Joy)
2с.л. мед;2с.л. какао и бъркате докато се получи еднородна смес.После добавяте ядки на вкус-сусам,препечен,орехи,лешници,стафиди
Да ви е сладко!

danilu,   пробвах твоята нутела , но само със смлени лешници,  доста какао и мед и стана хит в къщи!
Представям си като добавя и другите неща следващия път  как ще е. Вече няма да се купува в къщи течен шоколад и без това винаги ми е гадно като знам какво има в него, а така вкусът е като на  истински  натурален щоколад, а пък е само от полезни съставки.
Препоръчвам го! И благодаря!

Пробвала ли си го с добавка на сухо мляко - извън поста искам да кажа? Или става доста гъсто? Аз и това дори едва го разбърках с малък миксер - чак запуши Laughing

# 261
  • Мнения: 4 344
може със соево мляко с аромат на ванилия...
размечтах се и аз за нутела...  Mr. Green

# 262
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
За днес.
Ориз с картофи.
 Много е вкусно и макарони + конс. риба с доматен сос. Особено ,ако се добави и малко лютеница.

# 263
  • Мнения: 107
А на мен свекървата ми спретна пълнени чушки.  Wink Кой като мене...

# 264
  • Мнения: 5 228
И аз правих днес фалафели по рецептата, която сте дали по-горе, страхотни станаха. Също и крем супа от картофи, моркови, праз и пащърнак.

# 265
  • София
  • Мнения: 7 881
Аз пък съм на картофен чипс с подправки (направен във фурната почти без олио), маслини и ... пресен лук.

# 266
  • Мнения: 4 344
danilu,страхотна е нутелата!повече мога и да ни си купя шоколад..

# 267
  • Мнения: 107
Аз напълних гъби с останалата ми от снощи картофена салатка. М-м-м, стана супер...

# 268
  • Мнения: 6 472
И аз се включвам в темата на постещите. Всъщност аз месо почти не ям, но сега като спрях и останалите животински продукти и се оказа не чак толкова лесно.
Днес на обяд сме на печени картофки с тиквички, чесън и розмарин. В допълнение имаше и задушени гъб.
За вечеря ето тази фокача, но без козето сирене.
Утре съм намислила италианска зеленчукова супа, но да видим дали ще ми остане време

# 269
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Извинявам се за намесата в темата, но издирвам потребителка, която пише тук, а си е забранила получаването на лични съобщения.

MiaGia, не мога да ти изпратя ЛС с имената на децата, на които да изпратиш картички. Много моля, пиши ми на ЛС или в темата за картичките (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=607697.msg20369481#msg20369481), да знам искаш ли все още имена и ако да, как да ти ги пратя.

Общи условия

Активация на акаунт