Има ли мами живеещи в Чехия!!!

  • 28 574
  • 290
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 390
И аз да кажа за бойните изкуства, че Руми добре е казала, те не ги учат на насилие или агресия, напротив  Peace
Да запиши го разбира се, това е мъжки спорт, и моя брат като малък много искаше да го тренира, но не издържа дълго - нещо му беше скучно май.
Но поне ще се изразходва физически, ще научи нещо, общо взето само положителни неща е спорта в такава възраст.

И аз се закачам за рецепта за гулаш, и казвай и за свичковата  Wink Grinning

# 211
  • Мнения: 6 390
Момичета
да ви питам, вие поръчвали ли сте си нещо от тук, да споделите
http://katalog.quelle.cz/katalog_pz2006/katalogpz2006.htm
Аз гледам играчките главно  Embarassed

# 212
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравейте,
 за феталната морфология - на чешки е генетичен скрийнинг, прави се на два етапа -
1.обстоен УЗ, може и 3D да е ама тука нямаме, така че най-вероятно ще е обикновен УЗ само че ще го прави Главния лекар
2.взима се кръв и се изпраща за някакви вещества, не хромозоми, май за ензими.
Целта на изследването като цяло е да се открият навреме вродени дефекти до 16 седмица ( дано няма такива, де  Praynig )

А за гулаша и ние се записваме.   chef

Наталина - миналата седмица правих твоя щрудел от Гответе с мен. Стана доста хубав.
За местенето - ще се местиме, подготвяме се, другия месец почваме да търсиме нещо под наем, този търсиме кола Mr. Green
Сега чакаме да подменят шофьорската книжка на Мишо.
Спокойно можеш да ми викаш Ива, то така и така тука така си ми викат.  Grinning

vihronrav - как е малкия? Оставя ли ви да спите нощно време?

Ели, каталога  не е лош, не съм си поръчвала нищо, ама познати са си поръчвали, всичко е било ОК, само че се плащат за поща 60-100 крони. Ако намериш магазин може да си поръчаш там, на място и не се плаща за пощата.  Wink

 Hug  Hug  Hug  Hug

# 213
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Първо, благодаря за отговорите за бойните изкуства - и на мен в тях ми харесва точно дисциплината и философията, но добре че попитах - ще се опитам да намеря таекуондо!

Руми, как е Влади? Послушен ли е? А каката как го приема? Ако имаш време пиши нещо повече!  Hug

Ели, свекито редовно поръчва от [Quelle] и е доволна, а и винаги можеш да върнеш, ако нещо не ти харесва. Heart Eyes

Ваня(ама как ще те наричам с друго име - ще взема да свикна и като се срещнем ще извикам и ти ще ме подминеш, ша свиквам с Ваня Wink), стиме палци за генетиката(феталната морфология)! Дано всичко да е наред! Чакам с нетърпение да се видим, а сега - леко бременеене!  bouquet

Момичета пиша ви първо рецептата за свичкова - от нета съм взела само примерните грамажи, но обясненията са мои(така както аз съм се научила от свекито)! За гулаша ще почакате до утре, па може и със снимка да ви го пусна  Flutter Simple Smile

Ето я рецептата:




Задушено телешко в сметанов сос

Продукти:
500г телешко месо от бута(става чудесно също със заешко или пилешко)
50г бекон
1 морков,
1 корен от магданоз
1 по-малка глава целина
1 глава лук
1 дафинов лист
1 l сладка сметана или 500 ml заквасена сметана
5 зърна черен пипер
5 зърна бахар
1 ч.л мащерка
1 ч. л оцет
1ч. л захар
2 с. л брашно
2 с. л масло
сол
олио
по желание един лимон

Приготовление:

Месото се шпикова с бекона(за незнаещите - в месото се правят разрези с ножа и се пъхват там парченца от бекона). Ако това ви се вижда трудно, може просто да прибавите парчетата бекон към мазнината в която ще запържите месото! Месото не се реже - готви се цяло! Посолявате, посипвате с черен пипер и го запържвате в подходяща тенджерка в олио от всички страни. Когато се позачерви, го изваждате върху чиния и оставяме на този етап настрана. В останалото олио прибавяте ситно нарязаният лук и задължително настърганите корени за супа(морков, целина, магданоз). Всичко запържвате до омекване и отново връщате месото, като прибавяте и около чаша вода, подправките + оцета(без захарта) и по желание лимона нарязан на кръгчета. Покрива се с капак и месото се задушава на слаб огън, ако е нужно прибавяте по малко топла вода. Месото обръщате постепенно от всички страни и от време на време поливате със соса. Когато месото е напълно сварено и меко, го изваждате и го слагате някъде на толпо място. Изваждате от соса подправките и соса пасирате. Отделно в маслото запържвате брашното и когато се запържи добре(трябва обаче да е още светло), прибавяте към соса, като бъркате непрекъснато или с дървена лъжица или още по-добре с метла за готвене, за да не се получат бучки. Леко разреждате с топла вода или бяло вино(по желание) и оставяте да поври още около 20 минути.(Ако соса ви се вижда по-рядък, може да прибавите още запържено или запечено брашно.) Към края на варенето в отделен съд отливате част от соса и бавно и при непрекъснато бъркане прибавяте сметаната(за да не се пресече). После връщате обратно в соса и пибавяте сол на вкус(внимавайте със солта - този сос е по-скоро леко сладък), захарта и по желание няколко капки лимонов сок. Отново загрявате и варите още 5 минути.

Сервиране:

Месото се нарязва на филийки и се залива с горещият сос, отстрани се слагат хоускови кнедлики. Ако сложите и по една лъжичка заквасена сметана и сладко(компот) от червени боровинки([brusinky]), ще получите още по-изискан вкус и красиво оформление!

Приятен апетит!

# 214
  • Мнения: 6 390
natalyna
голям мерсаж за рецептата  Party  bouquet
чакам с нетърпение и гулаша  Wink Party  chef

Значи викате да не се притеснявам, ами ще взема да по ръчам каталога с играчки - че го няма на нета, и ще потърся къде имат магазини  Thinking че нещо не съм ги забелязала до сега  Embarassed

Ванче
да де хромозоми - ензими - карай да върви  Wink Laughing
Всичко ще е ок, не се притеснявай  bouquet

# 215
  • Мнения: 6 390
Santa Claus
Santa Claus's Post Office
96930 Rovaniemi
Lapland, Arctic Circle
FINLAND

Мацки,
искате ли да пращаме писмо на Санта  newsm78 Party

# 216
  • Мнения: 6 390
czech_mama@abv.bg
Вашето АБВ
потребителско име е: czech_mama
parola: mimino
i povtorna parola e miminko

Вашият email адрес е: czech_mama@abv.bg
Пощенската Ви кутия е с размер 200 МВ и 200 МВ чекмедже. Вашият ICQ номер е: 480262312 Освен с номера си, ще можете да влизате в ICQ и със своя email адрес.
Паролата от Вашата поща става парола и за Вашето ICQ.


Мацки,
регистрирах в http://mail09.abv.bg емайл, и качвам там чешки детски песнички  Wink Party
Влизате вътре, и отваряте чЕКМЕДЖЕ - от там може да ги сваляте или качвате  Wink
Само внимавайте да не ги изтриете  Mr. Green
Имаме и ICQ номер  Whistling Grinning
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 217
  • Мнения: 6 390
Мацки
аз на монолог го обърнах  Crazy Mr. Green
Ама ето, какво получи Бадемка в понеделник  Wink Grinning
 Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Wink

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 23:29 от Eli_cz

# 218
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ели, дипломата е супер - Емката е сигурно много доволна Simple Smile Hug

Тъкмо щях да пиша, че много ти благодаря за песничките - има там някои които не знам и дори не съм чувала!  bouquet Виждам, как това ще стане едно от любимите CD-та за път - много обичме да пеем песнички!

Ти от торенти ли си ги дърпала? Така и не се научих как да го правя. Мъжа ми дърпа, но от EMule, а там няма много чешки неща.

Момичета, ще изчакате ли още малко(най-късно до weekend-а) с гулаша, че докато е хубаво времето сме навън, а и няма кой да погледа Дани. Вечер съм гроги. Crazy

# 219
  • Мнения: 6 390
natalyna
от ДС++ ги свалям, имам страшно много  Crazy Wink но си слушаме най-вече това СД - Котенцата Grinning

Аз обаче и вчера гледах, че се виждат 43 песнички, а долу пише че има 49, аз качвах , качвах, но после загрях че те не се виждат, може би има 2 стр., обаче аз нещо не я виждам  newsm78
Пе пробвам да направя НОВА ПАПКА - и пак да слагам, имам и сумати похадки, абе каквото се сетите Crazy а 200МВ си е доста  Wink Mr. Green

# 220
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ели, поне темичката ни е по напред като пишеш Hug  Embarassed ..
Дипломата е сладка ..милата Емка сигурно много и се радва, а?  Simple Smile..Това първата димлома ли е на Емката? Rolling Eyes

А фамилията ви е тук при мен често срещана, дори старшата сестра на гинеколкогота е със същата #Crazy  Wink Laughing

# 221
  • Мнения: 6 390
Ванче
ами първата диплома е  Wink, коя да е като е на 21.месеца  Crossing Arms Wink Mr. Green Разказвахме на едни познати по скайпа, и те викат - лелеее ами тя много пораснала щом ходи по състезания  Crazy Mr. Green на колко стана ... на 3-4г. ли  newsm78 Mr. Green Mr. Green
Се смяхме после вкъщи  Joy Joy Joy

А червИнковци пълно  Whistling под път и над път, обаче и червЕнкови по път и над път Crazy и на всеки 2х трябва да попръвяш като ти пишат името Wink Mr. Green
Ама не се оплаквам, щото аз съм си с моята фамилия, а нея що зор виждат докато я напишат  Whistling Crazy Mr. Green

# 222
  • Мнения: 419
Ели,браво на Емката за дипломата,сигурно е много щастлива Laughing
Кога ще си организираме една срещи4ка ?

# 223
  • Мнения: 6 390
Мацки,
срещата беше супер, а градинката е страхотна  Party

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 22:24 от Eli_cz

# 224
  • Мнения: 6 390
KAPR PRO MOU RODINU

Mamko, taťko, babi, dědo,
Mně by se tak strašně chtělo!!
15.10. na Letenskou pláň,
Bude nám tam fajn.
Od deseti do pěti,
Bude show i pro děti

Datum konání: 15.10.2006
Místo konání: Letenská pláň
Čas konání: 10.00hod. až 22.00 hod.

Pořadatel: Dr.Abé ve spolupráci s městskou částí Praha 7

Záštita:
VSTUP ZDARMA, BOHATÁ TOMBOLA. HLAVNÍ VÝHRA 3 DENNÍ POBYT V ZÁBAVNÉM CENTRU BABYLON
Program:
-kolotoče, autíčka, trampolíny, skákadla
-poníci
-divadla, kino pro nejmenší
-občerstvení
-historický koutek – kejklíři, taverna, dřevěné hračky, čutory, meče, kuše, historický kolotoč,
historická policie, malování na odlitky se starými egyptskými motivy …
-soutěže, tombola
-taneční vystoupení a celodenní hudební program pro juniory
-večerní program pro dospělé


Program provází moderátoři v pohádkových převlecích a s maňásky
http://www.skatulata-batolata.cz/index.php?page=clanek&id=147

Майки
хайде на това мероприятие да ходим Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт