Църквата се произнесе днес.

  • 28 703
  • 844
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259

То4но днес църквата реши това:
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/12/31/cyrkvata-se-obiavi-prot … aichinstvo.147701
Скоро ще анатемосат донорство,кръводаряване и какво ли не Confused

# 1
  • Мнения: 273
Поредната глупост.Нямам думи  smile3512 smile3512 smile3512
как може да отричат ин витрото ,донорството и всички тези манипулации и интервенции,с които хората си помагат и даряват надежда един на друг.Хората взаимно сбъдват своите мечти,а църквата за пореден път се противопоставя  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 68
Да си гледат работата, едва ли някой им иска мнението, религията и църквата са измислица  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 337
Това становище е толкова абсурдно, че не знам как им е хрумнало. Светът върви напред, а българската църква смело крачи към Средновековието.

# 4
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Гледах новините. Ако погледнем безпристрастно, Църквата донякъде има право. Домовете за деца лишени от родителска грижа са препълнени. Би било хубаво да се улесни процедурата по осиновяване, за да могат повече хора да преминават през нея и съвсем малките дечица да бъдат осиновявани бързо, за да не страдат и да не им се изкривява психиката в тези приюти, но пък от друга страна всеки иска да отглежда свое биологично дете - своя кръв. Въпросът е деликатен.

# 5
  • Мнения: 14 830
Съгласна съм че е добре да се улесни процедурата за осиновяването. Но не съм съгласна с мнението на Църквата. Не и когато ин витрото е единствения начин да имаш свое дете

# 6
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Джолева, не е необходимо да си съгласна. Църквата е длъжна да изрази мнение. За Църквата зачатието е свято, защото там е намесен Бог, а в инвинтрото - лекари с пипети. Какво ви бърка, че Църквата изразила мнение по въпроса?! Нашата държава е светска и Църквата няма влияние върху законите.
 На всички, които опитват да имат дете - УСПЕХ!

# 7
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Замириса на досиета и синода гледа как да отклони вниманието от ДС-агентите в редиците си (особено след като видя, че няма да мине номерът да останат покрити). А и друго нелицеприятни за висшия клир работи се събраха напоследък. Нищо ново под слънцето - когато някой владика или институцията се издъни с нещо, синода винаги тръгва да заклеймява нещо. Тъй беше миналата година след издънката със силиконовите чалга-певачки пред Храма (тогава на мушка влязоха Елтън Джон и АС/DC). Не ви трябват уроци по лицемерие и наглост - т. нар. свети синод ги преподава в изобилие.
Осиновяването и ин витрото са две различни неща - и за двете си има хора. А църквата вместо да анатемосва, да направи приюти за бедни, бездомни, евентуално хосписи към манастирите, а не да се фука с линкълни и ролекси.
Pani Kowalska, изобщо се съмнявам че е останало нещо свято за нашите владици. С изключение на Мамона, разбира се!

# 8
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дреме ми за мнението на БПЦ, без извинение.
За мен зачатието на сина ми е свято, независимо от намесата на репродуктивната медицина.

"Св. Синод призовава българската държава да съдейства на семействата с репродуктивни проблеми, но не като въвежда богопротивни и подкопаващи семейните устои законодателни промени, а като помага на бездетните съпрузи да надмогнат болката си, като пренесат копнежите и любовта си върху деца, лишени от родителска грижа"

А не им ли хрумна на нашите свещеници да се опитат да работят с хората, които изоставят децата си, за да могат тези деца да растат в собствените си семейства.
Ама не, те са много заети да определят кое е богопротивно и кое не.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 595
...
А не им ли хрумна на нашите свещеници да се опитат да работят с хората, които изоставят децата си, за да могат тези деца да растат в собствените си семейства.
...

Ти пък нещо се размечта  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Напълно подкрепям мненията на Pani Kowalska !  bouquet

# 11
  • Мнения: 10 547
Интересува ли ви мнението на Църквата, или моето, или на леля ви?
Имате деца чрез асистирана репродукция, намирате го за съвсем нормално, естествено достижение на съвременната медицина. Със същата лекота, с която вие намирате нормалност в това, други го считат за дяволска работа, втори не приемат осиновяването,трети не намират за редно да имат/ме деца изобщо.

Да ми пука за мнението на БПЦ по този въпрос, е равносилно на това наистина да споделям част от него.

# 12
  • Мнения: 2 259
Не са малко тези стигнали до АРТ и благодарение на 4овешки /лекарски/ грешки.
Църквата какво  ще наприви с тях,а?
Преди да се изкажат,малко да помислят,4е и те не са застраховани от нищо.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 702
Напълно подкрепям мненията на Pani Kowalska !  bouquet


Аз също.

# 14
  • Мнения: 10 547
Не са малко тези стигнали до АРТ и благодарение на 4овешки /лекарски/ грешки.
Църквата какво  ще наприви с тях,а?
Преди да се изкажат,малко да помислят,4е и те не са застраховани от нищо.


Е, след малко ще намесите Садам Хюсейн, Бойко Борисов и Обама, а на БПЦ и придадохте вярно божествена роля.
И да, що се отнася до репродуктивни проблеми висшите санове са застраховани- мъже са и са безбрачни.

Общи условия

Активация на акаунт