На море в Турция - тема 17

  • 129 814
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 0
Добре, да се похваля, след дълго четене и смятане, резервирахме 7 нощувки в Aquafantasy със собствен транспорт от 15.06, дано да е хубаво времето и децата да са доволни.

# 481
  • София...........
  • Мнения: 955
http://www.florasuites.com/?photos,26 това ми предложиха за 7дни, автобусен транспорт, 2 възр +дете на 4г. All inclusive 842лв.
не познавам турция... моля за съвет  Praynig

deizy13
, бяхме в този хотел преди 8-9 или 10 години (не помня вече) и то две години поред ходихме там. Първата година хотела беше почти нов (на 1-2 години). Тогава нямаше ALL , а само HB . Поддържаше се много чисто и персонала беше много любезен (дори сме си поръчвали какво ни се хапва за другия ден). Нямаше го и малкия басейн с пързалките. Но всичко това е преди толкова много години .... После бях чувала, че е доста позападнал хотела, но сега ? незнам.
Виждам, че сте с малко детенце - 4 год. и е важно да сте наясно, че плажа е доста далеч и пътя е доволно прашен - иначе плажа е хубав за Кушадасъ(плажа е на Ефесия). Хотела е отдалечен от Кушадасъ, но е близо до пътя по който минават маршрутките до града.

# 482
  • Мнения: 1 710
Галактик, момичета, момчета, имате ли мнение за Сапфирите в Аланя? Една приятелка държи да почива в 4-звезден хотел в Анталия и сега търся нещо подходящо. Поглеждам и по-евтините 5-звездни и установих, че Сапфирите биха я устроили като цена, а и като описание ми звучат добре. Някакво виждане по въпроса?

# 483
  • Мнения: 21
Първо мислехме за Гърция, но мисля че Турция ни излиза по-изгодно, особено и с пътните.. Някой бил ли е в Albora Hotel и има ли мнение?
И как са температурите началото на юни?

# 484
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Галактик, момичета, момчета, имате ли мнение за Сапфирите в Аланя? Една приятелка държи да почива в 4-звезден хотел в Анталия и сега търся нещо подходящо. Поглеждам и по-евтините 5-звездни и установих, че Сапфирите биха я устроили като цена, а и като описание ми звучат добре. Някакво виждане по въпроса?

Марги, ако питаш за този INCEKUM - ALANYA - SAPHIR RESORT & SPA - http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=9000862 не съм го гледала, но моя колежка / извън туризма/ беше на почивка там и съм разглеждала снимките. Приличен хотел е, тя е доволна.

# 485
  • Мнения: 1 710
Марги, ако питаш за този INCEKUM - ALANYA - SAPHIR RESORT & SPA - http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=9000862 не съм го гледала, но моя колежка / извън туризма/ беше на почивка там и съм разглеждала снимките. Приличен хотел е, тя е доволна.

Точно него имах предвид. Супер.
Гледах и един друг SAPHIR 4* http://www.teztour.com/hotel.html?id=14445 и той ми се струва добър. Вероятно са от една верига.

# 486
  • Мнения: 3 021
Галактик, момичета, момчета, имате ли мнение за Сапфирите в Аланя? Една приятелка държи да почива в 4-звезден хотел в Анталия и сега търся нещо подходящо. Поглеждам и по-евтините 5-звездни и установих, че Сапфирите биха я устроили като цена, а и като описание ми звучат добре. Някакво виждане по въпроса?

Марги, ако питаш за този INCEKUM - ALANYA - SAPHIR RESORT & SPA - http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=9000862 не съм го гледала, но моя колежка / извън туризма/ беше на почивка там и съм разглеждала снимките. Приличен хотел е, тя е доволна.

И аз се позагледах в този хотел и позачетох в Трип-адвайзъра. Рейтинга му е на 18 място от 284 хотела в Алания, 4 плюс рейтингови звезди, но все пак това е базирано само на 47 мнения. Отзивите са доста добри - много чисто, любезен персонал, добра кухня, но плажа не е с пясък и морето е доста стръмнор т.е. не е май много добре за деца. Има малък воден парк с 3 пързалки, както обикновено борба за шезлонги, много руснаци, не всички с добро поведениер т.е. нахални, но като цяло повечето от отзивите са доста добри. За другия хотел - той е в Конакли, ама къде е точно това.... Има 57 отзива, отново смесени, но като че ли преобладават по-лошите, но не ми се четеше на английски толкова подробно.  Така че, ако трябва да се избира между тези 2 хотела, СПА-то е за предпочитане. Но както написах - нямам лични впечатления, а само на другарите англичани newsm78

# 487
  • Мнения: 7
И аз да се отчета, специално за хотел Омерк Шарк Холидей Ризорт. Бяхме там през септември 2011 за 10 дни.Като цена ни излезе доста добре - 900 евро за тримата, без транспорта. Храната беше невероятна - много като количество и вкусно приготвена.Имаше турска вечер с едни огромни риби - едната беше тон, другата май акула, ама не съм сигурна за втората, понеже разпитахме само за едната. Винаги имаше скара - риба, пилешко, зеленчуци на скара, а сутрин омлети и гьозлемета следобед. Плодовете и зеленчуците бяха пресни и в голямо количество, не ни се е налагало да чакаме за нищо, подменят се нещата когато свършат, обикновено със същото, а не както в някои български хотели с нещо друго със значително по-лошо качество. Оризът им беше невероятно вкусен, кебапите, кюфтетата също, а салатите с патладжани и домати ми харесаха почти във всички форми на предлагане. Сладкишите им не са нещо особено, преобладават сиропираните теста, но се преживява. Предлагаха овче сирене и въобще 20 вида сирена, с и без подправки, имаха и една много вкусна млечна салата с гъсто овче мляко. Съпругът ми много страдаше, че нямат свински колбаси сутрин на закуска, но и без тях имаше избор.
Сега лошото - адски мръсно, и то не само в нашата стая. Не бяха чистили 3 дни и ходих да се разправям няколко пъти на рецепцията. В банята на супериор стая имаше мухъл, който явно беше нещо естествено зца целия комплекс, надявам се без ресторанта, макар че под някои чинии от чистия куп имаше неизмити хранителни остатъци. Влезнахме в спа-центъра да си запишем час за масаж и решихме да погледнем в турската баня и сауната - е няма такива колонии от бактерии и гъби!!! В шкафчетата 1 пръст зеленясала мръсотия, около мивките се беше образувало едно като висулка, лигаво и зелено, в турската баня по пода мухъл, по седалките - същата работа. Да ви кажа отказахме масажа, колкото и да беше симпатичен масажиста Grinning Малко ме беше гнус да ползвам банята, особено след като се запуши канала и никой не дойде да го погледне, а тоалетната си я измих сама, за собствено спокойствие. Не ми се разправяше повече, все пак не съм отишла да си губя времето в спорове и настоявания някой да благоволи да си свърши работата.
За а-ла-карт ресторанта - през деня това е бар, на 2 метра от основния ресторант, вечерта телените столчета и маси се преобразяват с една бяла покривчица. Гест рилейшънката ни излъга два пъти, че няма места в ресторанта, като се правеше че не ни разбира(този театър между другото се играе от целия персонал в Омер - 5 пъти ходиш до сервитьорката да й обясниш, че искаш 2 кафета, едното без захар, на готвача с омлетите по 6 пъти му сочиш с пръст кой продукти да включи в омлета, защото и да му казваш, файда няма). Както и да е , съпругът ми говори с управителя на ресторанта, който ни настани в а-ла-карта и въпросната вечер даже се оказа, че има още 3 свободни маси. Менюто не е нищо особено, предния ден си поръчваш рибно, мексиканско или италиянско меню, готвят го в основния ресторант и ти го носят на масата просто. В рибното меню имаше салата с боб, патладжани с домати, зелена салата, някаква незнайна риба, такава можеше да се вземе от скарата в пъти по-добре приготвена.Десерта не изчакахме, влезнахме в основния ресторант, за да се наядем.
Иначе градината е огромна и вълшебна направо ми се стори - с тия 50 годишни палми, имаше дръвчета с портокали, лимони, стари олеандри, превърнали се в дървета вече. Шезлонгите около басейните са на сянка в гората, има и чадъри, винаги имаше места, обаче в басейните е мръсничко, хлора се излива на прах направо във водата, не се филтрира през помпите както е редно. Водата беше ледена, но пък имаше две страшно бързи водни пързалки за сгряване.
Плажчето е мъничко, като разровиш отдолу пясъка след 5 см слой започва да излиза кал. Но пък винаги имаше място на шезлонгите на плажа, морето е плитко и топло, без вълни. Ходихме и на плажа на Кадъните, там е много красиво, златен пясък и ярко синьо море с вълни, но е малък и безкрайно нагъчкан. Лично на мен това не ми попречи, много ми хареса плажа. На Лонг бийч беше мръсно, с камъни и мно-о-ого водорасли, а имаше и един плаж с някакъв къмпинг пред него, обаче на пясъка имаше мазут, иначе беше много романтично че ползваха палмите вместо чадъри.
Да обобщя - цена-качество може би си заслужава заради храната, но хигиената и плажа не са на ниво;за още 200 евро отгоре можехме да бъдем в Анталия в по-луксозен хотел, но пък нямаше да видим Ефес и огромната изненада за мен - Пергам. До Ефес ходихме с агенция - 35 евро на човек. До Пергам - сами, 24 лири излиза, 20 за вход, 4 за лифта до там, тъй като е на доста висок хълм. Той е доста далеч от Кушадасъ, но ние пък за това бяхме с кола, за да спираме където ни хрумне Laughing
Ако ви е гнус от мухъла - не избирайте този хотел, но ако нямате високи изисквания към хигиената ще останете очаровани от градината, храната и Ефес с къщата на Дева Мария, поне се твърди, че там е прекарала последните си години.
Когато разуча как ще кача малко снимки  Joy

# 488
  • Мнения: 0
Дайте мнения за EGERIA BEACH

# 489
  • Мнения: 3 021
Дайте мнения за EGERIA BEACH

Според Трип Адвайзор - на 113 място от 144 хотела, 2 плюс рейтингови звезди от 5 възможни, база 28 отзива.

# 490
  • Мнения: 216
Момичета четох ,четох и съвсем се обърках!

Препоръчай те ми Хотел в Анталия или околните курорти.Много държа на хигиената и да има плаж с хубав пясък,с деца сме на 2 и 6г!

Благодаря предварително!

# 491
  • Мнения: 3 021
Момичета четох ,четох и съвсем се обърках!

Препоръчай те ми Хотел в Анталия или околните курорти.Много държа на хигиената и да има плаж с хубав пясък,с деца сме на 2 и 6г!

Благодаря предварително!

По мои наблюдения в тур.фирми в БГ предлагат сигурно 100-200 хотела в Анталия. Това е най-общо казано името на областта. След това са курортите - Лара-Кунду - трансфер от летището около 20-30 мин., на югоизток - Белек - на около 40-50 км., следва Сиде - 60-80 км. и Алания - на 100-130 км. На югозапад е Кемер - на около 40-60 км. Тъй като хотелите са разположение на голяма площ по протежението на бреговата линия понякога е възможно в един и същ район - например Белек - един хотел да е с по-добър плаж по отношение на пясък и морско дъно от друг. И тук е мястото на форума - личните впечатления. Разбира се това се отнася и по отношение на хигиена, комфорт, храна, и много др. неща, които са важни за нашата почивка. Същевременно цените на предлаганите хотели започват от 200 евро и стигат до 1200 евро - имам впредвид за м.май.  newsm78Така че на основата хигиена и пясък може да получите 101 предложения Peace

# 492
  • Мнения: 115
Добре, да се похваля, след дълго четене и смятане, резервирахме 7 нощувки в Aquafantasy със собствен транспорт от 15.06, дано да е хубаво времето и децата да са доволни.

Колко пари Ви излезе? И ние искаме там, но още сравнявам цени  Embarassed

# 493
  • София
  • Мнения: 6 676

 Но както написах - нямам лични впечатления, а само на другарите англичани newsm78
Които другари англичани по принцип за всички хотели, дори и да са доволни, мрънкат основно, че нямало много други англичани и че аниматорите говорели основно на руски.  Wink
Както беше написъл един англичанин обективно за нашия хотел: "Много руснаци, много източноевропейци, ама и те като отидат в Испания сигурно се дразнят, че ние - британците, сме много". Laughing

# 494
  • Мнения: 216
Момичета четох ,четох и съвсем се обърках!

Препоръчай те ми Хотел в Анталия или околните курорти.Много държа на хигиената и да има плаж с хубав пясък,с деца сме на 2 и 6г!

Благодаря предварително!

По мои наблюдения в тур.фирми в БГ предлагат сигурно 100-200 хотела в Анталия. Това е най-общо казано името на областта. След това са курортите - Лара-Кунду - трансфер от летището около 20-30 мин., на югоизток - Белек - на около 40-50 км., следва Сиде - 60-80 км. и Алания - на 100-130 км. На югозапад е Кемер - на около 40-60 км. Тъй като хотелите са разположение на голяма площ по протежението на бреговата линия понякога е възможно в един и същ район - например Белек - един хотел да е с по-добър плаж по отношение на пясък и морско дъно от друг. И тук е мястото на форума - личните впечатления. Разбира се това се отнася и по отношение на хигиена, комфорт, храна, и много др. неща, които са важни за нашата почивка. Същевременно цените на предлаганите хотели започват от 200 евро и стигат до 1200 евро - имам впредвид за м.май.  newsm78Така че на основата хигиена и пясък може да получите 101 предложения Peace


Taka e !Цените да са около 300 400 евро,очаквам който желае да се включи с лични впечатления!
Не се се спрели на точен курорт ,само знаем че е някъде там Laughing

Общи условия

Активация на акаунт