Отговори
# 540
  • Мнения: 2 063
Здравейте момичета,
Може би не съм за този форум но предвид това , че в момента няма как да се консулитрам с лекар а съм малко притеснена от резултат от кръвно изследване и искам да се консулитрам с Вас . Преди две седмици започна при мен неизяснен задух ,и леко замайване .Пуснаха ми кръвна ПКК и рентг. снимка на бял дроб .Преди това ми гледаха на ехограф щитовидна железа- казаха ми че ок , всичко и било в норма-структура и размери. Като си пусках ПКК  (само стандартните стойности) помолих лаборанткатата така и така ще ме дупчат да ми пусне профилактично някой допълнителни изследвания с/у заплащане . Тя ми препоъчва и  ТСХ - което излезе като резултат 3,35.В първия момент всичко ми се видя ок , защото в нормата до 4,20 . Но навсякъде ми изкочи , че резултата трябва да е до 2 и се притесних. Сега се чудя дали да изчакам да мине време и пак да пускам кръвни излседвания или да ходя на ендокринолог,още повече се съмнявам от кръвното изследване предвид това , че в петък ми правиха рентгенова снимка и не знам дали това е дало отражение .Личната ми лекарка е в отпуск и тя не би могла да даде мнение на този етап .

# 541
  • Мнения: 6 395
Ренгеновата снимка дава отражение на тсх- то, възможно е от това да се е качило, щитовидната реагира на лъчения.

Яра, или са две или си забременяла някъде малко след или преди цикъла , ще стане ясно  Wink

# 542
  • Мнения: 494
момичета,
имам въпрос.
искам да пусна хомони на 3-ти ден този месец. Но уви, трябва да избирам между това да ги пусна на 3-те ден чак следобед, или на 4-ти ден сутринта между 8 - 9, както знам че е препоръчително.

какво бихте ме посъветвали - да се напъна ли? за трети ден, или по добре на 4-ти - когато са в препоръчителното дневно време?

благодаря предварително.
(така или иначе ще ги пускам и през септември, но искам да имам и едни за сравнение от август)

# 543
  • София
  • Мнения: 36 189
Аз омотах нещо темите за хормоните и съм пуснала в друга коментара Crazy

Денис, Прогестерона ми е  55.94, при горна граница 27, мисля, че е ок.

Нормално ли е ЧХГ да е 1484.00 mIU/ml   Shocked при овулация преди около 17-18 дена?

НО ТСХто ми е 3.81 ужас.. следобед тичам на лекар, дано го смъкнем бързо!

Добре са

# 544
  • София
  • Мнения: 36 189
Хормони се пускат рано сутрин
  ЛХ, ФСХ и Е2 - добре е да са на 3 ден от МЦ / по-добре на 2 отколкото на 4 ден/
Ако не са на 3 ден се почва едно гадаене...
За др. хормони - няма значение деня
17ОН Прогестерон - също на 3 ден от МЦ

# 545
  • Мнения: 494
Благодаря Денис : )

в такъв случай просто ще ги оставя за другия месец. да съм сигурна че са точно както трябва

# 546
  • Мнения: 4
Здравейте!интересуваме кой хормони се изследват при поликистоза на яйчниците и колко ще ми струват?гинеколог ли трябва да ми ги назначи?

# 547
  • София
  • Мнения: 36 189
Здравейте!интересуваме кой хормони се изследват при поликистоза на яйчниците и колко ще ми струват?гинеколог ли трябва да ми ги назначи?

ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Прогестерин на 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О.+ БТ/
17ОН Прогестерон - 3 ден от МЦ
ДХЕА-С
Тестостерон
Андростендион
Пролактин
ТСХ, Т4 /от ЛЛ направление/
ТАТ и МАТ


Ориентир за цените    в отдел "Хормонален анализ"


Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О. поне 3-4 поредни МЦ

# 548
  • Мнения: 1 846
Peace
Възможно ли е леко повишено ТСХ да е проблем за зачеване?

# 549
  • София
  • Мнения: 36 189
Peace
Възможно ли е леко повишено ТСХ да е проблем за зачеване?

Колко леко?

# 550
  • Мнения: 1 846
Peace
Възможно ли е леко повишено ТСХ да е проблем за зачеване?

Колко леко?
6.90 mU/L реф.гр. 0.27 - 4.2. Назначиха ми лечение с някакви лекарства, но не мога да разчета рецептата по 1 таб. на ден сутрин. Ще трябва да ги купя явно. Peace Дано да ми помогнат.

# 551
  • Мнения: 2 358
Това не е леко повишено ТСХ  Naughty.
Лекарството е или еутирокс или л-тироксин.
За забременяване стойностите трябва да са под 2 и при забременяване трябва да се следи непрекъснато (всеки месец) и да се променя дозата на лекарството.
Високите стойности на ТСХ се смятат повече за проблем за задържане на бременността и психическото развитие на бебето.
При едно евентуално забременяване стойностите на ТСХ скачат още нагоре, имай го предвид.

Правили ли са ти ехография на Щитовидната жлеза, изследвани ли са ТАТ и МАТ ?

# 552
  • Мнения: 1 846
Това не е леко повишено ТСХ  Naughty.
Лекарството е или еутирокс или л-тироксин.
За забременяване стойностите трябва да са под 2 и при забременяване трябва да се следи непрекъснато (всеки месец) и да се променя дозата на лекарството.
Високите стойности на ТСХ се смятат повече за проблем за задържане на бременността и психическото развитие на бебето.
При едно евентуално забременяване стойностите на ТСХ скачат още нагоре, имай го предвид.

Правили ли са ти ехография на Щитовидната жлеза, изследвани ли са ТАТ и МАТ ?
Да, четох в нета че не е леко. Но спрямо стойностите ми се видя леко.
Скоро ги изледвах и още не съм почнала лечение, дано се повлияе добре. Не искам да се плаша все пак, стига ми други стрес.
Дозата мисля, че беше 25 мг.
Значи може и да съм бременна ако е така, че скачат при брменност ТСХ.
Не са ми правили ехография на щитовидна, но май ще се наложи. Само с палпация ме прегледаха. ( За ехографа ще трябва може би да ходя в друг град и то на частно....)
ТАТ и МАТ не съм пускала защото се плащат, а в момента не мога да си ги позволя.
Благодаря за отговора.
А дали не мога и с нещо друго да си помогна като лекарства, хр. добавки?
Открих защо всяка сутрин се събуждам без настроение, а си мислех че е от нещо друго.  Sad
Надявам се да не е нещо лошо?  Sad И да се оправя с лечението.
Дали е възможно да имам виене на свят от ТСХ?!

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 12:33 от Съншайн

# 553
  • в пералнята
  • Мнения: 1 061
Съншайн, високите стойности на ТСХ не означават бременност...
За бременност се пуска ЧХГ.

# 554
  • Мнения: 1 846
Съншайн, високите стойности на ТСХ не означават бременност...
За бременност се пуска ЧХГ.
Peace А нали при бременност се повишават. Аз от доста време не съм си правила за щитовидната.....изобщо не очаквах да имам проблем, никой в рода ми няма такива проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт