Харесва ли ви името Габрина ?!?!?

  • 5 530
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи и настоящи мами  Wink  много се колебая при избора на име за моето малко момиченце, което ще се появи на бял свят май месец  Wink  Имам идея за няколко имена, но ми се иска да ми помогнете при избора. Спрях се на името Габрина, но се чудя за Грета или може би Габриела. Това което ме спира от името Габриела  е че е много често срещано име, а ми се иска да е нещо по различно.  Чакам отговорите ви  newsm78. Благодаря ви предварително момичета!  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 44 108
никак, Грета от трите бих избрала. Или Герда като в снежната кралица

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
Не ми харесва Габрина. Грета е добре, Габриела също, въпреки че е доста разпространено.

# 3
  • Мнения: 8 242
Грета и Габрина ми звучат много грубо..
Габриела също не ми е любимо.. ама от 3те най-става..

# 4
  • Мнения: 1 796
От трите - Грета. И то не ми допада кой знае колко, но е по-хубаво от другите две.

# 5
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  На мен и трите ми звучат грубо и дървено. Особено пък това струпване на "бр" и това "г" отпред. Едно момиче заслужава да носи по-звучно, нежно и мелодично име. Какви са тези префърцунени имена напоследък?

 Съжалявам, ако звуча грубо. Изказвам личното си мнение и ако се сетя нещо с "Г", което ми харесва, ще се включа.

# 6
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
И на мен не ми харесва Габрина.....уххх, странно е, но не само Thinking
А, другите две също не са ми любими, то май с Г няма кой знае колко интересни, но харесвам много Гергана, колкото и да е разпространено.
CuJlBeTo    Пробваш ли с друга буква? Simple Smile

# 7
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 585
От трите най-много ми допада Габрина/звучи интересно и различно/, а най-малко Грета.

# 8
  • Мнения: 4 841
Братовчедката на мъжа ми е трябвало да се казва Грациела на баба си Гица, но тя бабата решила, че е много префърцунено и не може да си изкриви езика та я кръстили накрая Грета. Аз за съжаление не можах да харесам до последно име за детето си понеже изискванията към мен за име бяха огромни  ooooh! В Белгия имат нещо подобно на името Грета, но се произнася Хриет или нещо такова (там буквата г я произнасят х), но името според мен не е лошо. Вярно сега не е много на "мода", но те нещата се въртят.
За мен примерно имената Яна, Неда, Дана ми напомнят все за някоя баба на село, но сега са доста модерни и вече имам няколко приятелки, които така си кръстиха децата. Избери си име, което да харесва на теб и мъжа ти и знай, че детето ще си носи името цял живот.

# 9
  • Мнения: 55
Габриела. На галено- Габи ?  Wink

# 10
  • Мнения: 677
На мен лично ми харесва Грета и Грациела, макар че Грета някакси твърдо звучи. Аз съм на мнение, че едно дете трябва да носи звучно и ясно, и що-годе разпространено име, защото ще расте сред деца, а те понякога са много жестоки. Измислят нещо което се римува с името/някоя глупост/, а после като порасне ще се скъсват да го питат на кого е кръстено и какво означава името му. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 897
А какво му е на името Гергана?
П.П. Габрина ми харесва. Peace

# 12
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Габрина не ми харесва много, но не защото е нетрадиционно, просто нещо звуковото съчетание не е по моя вкус. От трите имена Грета ми харесва най-много, но и Габриела не е лошо.  Грациела също мисля, че би ти харесало. Мога да предложа Галена, Галатея и Глория. CuJlBeTo, ако си харесаш "префърцунено" име и с таткото сте на едно мнение, давай смело, аз съм фен на по-странните имена.  Peace

# 13
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 
CuJlBeTo, ако си харесаш "префърцунено" име и с таткото сте на едно мнение, давай смело,

  

 Все пак, ако не държите точно на буква "Г", измислете име на момиченцето си с друга буква.

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 09:48 от neli mar4

# 14
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Нетрадиционното име на детето ще изиграе такава огромна роля в живота му, само ако човека е чувствителен и приема нещата твърде сериозно и навътре, а в такива случаи децата са наистна жестоки и ще му се подиграват и за много други неща, дори да се казва Иван. Хората с префърцунени имена не са обречени на неуспех и подигравки, повече отколкото са другите хора, всичко е до психика, както биха се подигравали на пълничката Грациела, ако е чувствителна, така се подиграваха и на един Живко(което е съвсем традиционно име), който познавам и беше много свит, с прякора Умрялко. Споделям виждане просто.  Peace Аз се наслаждавам да живея с нетрадиционно име.  Crazy

# 15
  • Мнения: 68
Габрина, въпреки, че не харесвам много изчанчените имена, ми звучи интересно
Грета е ОК
Габриела нито ми харесва, нито не ми харесва

# 16
  • Мнения: 472
Габрина не ми харесва. Грета ми звучи като имена възрастна жена. Аз съм за Габриела.

# 17
  • Мнения: 8 892
Харесва ми Габрина, повече от масовото Габриела, повече и от Грета.

# 18
  • Мнения: 1 615
Мигар Габрина е име? Не съм разбрала Wink
Честно, мисля, че е ужасна идея. От твоите - Грета, от другите идеи - Гергана.

# 19
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
CuJlBeTo, ако си харесаш "префърцунено" име и с таткото сте на едно мнение, давай смело,

  Peace

 Сетих се за Гея. Галена, Галина, Гергана[/i]...Стандартни и популярни и НЕлоши имена.

 Грациела си е точно "префърцунено". Познавах една Кипра. Горкото момиче. Грациела и Кипра са долу горе на един кантар. Звучат ми като "фукли". Ако се случи Грациела да не е грациозна, леле, в какви ли филми ще попадне, горкото дете.

 Все пак, ако не държите точно на буква "Г", измислете име на момиченцето си с друга буква.

От кога пък тези двете имена са станали стандартни и популярни? Айде, второто е популярно покрай една жена, имаща се за звезда hahaha Ама, другото  Гея -  Sick Joy

# 20
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Thinking

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 18:34 от neli mar4

# 21
  • София
  • Мнения: 44 108
Гея като богинята ли Simple Smile
За Г  - Гергана, Галя, Гергина май са най-разпространените...
Георгия нали става модерно.... навремето познавах една Ганиела

Но явно авторката все пак си е харесала тези 3-те от първият пост...

# 22
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
neli mar4 - чак пък толкова, да си премахваш коментарите Simple Smile
Защо се засягаш, от изречението ти се разбра че и четирите имена са стандартни и популярни Peace Е, добре - направи си уточнението сега.....какво, всичко е о.к., според мен Peace

# 23
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  RadoLin4eto_Mac!,  Hug!

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 18:33 от neli mar4

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Габрина-в "Български именник"пише, че идва от габър/ дърво/.Не е лошо името.
Габриела е много разпространено.
Глория, Галена и Грета ми харесват най-много от изброените дотук.

# 25
  • Мнения: 354
От трите Габриела,макар че и то не ми харесва особено.
Грета никак не ми харесва.
Габрина пък въобще...



# 26
  • Мнения: 399
Грета е едно от най-най-най-най-любимите ми имена!  Heart Eyes
Грейс
Габрина не харесва изобщо - това "рина" е ужасно грубо според мен. Stop
Габриела е ок.

# 27
  • София
  • Мнения: 291
Грета не ми харесва, неестествено ми звучи, освен това е и недовършено, името е немско, произлиза от Маргарита.
Габриела - изобщо не ми харесва, нищо, че така удобно се вписва в съвременната ни действителност, когато я чуят да си казва името, ще си казват - "Нищо особено, още една Габриела!", с една дума - аман от Габриели!
Габрина много ми харесва, както вече се спомена произлиза от габър, името има послание - да е силна, устойчива, издържлива и дълголетна и не ми звучи грубо, звучи ми ефирно, единствения недостатък е, че много е възможно децата в училище да и викат "Габрина - Балерина", например, но в сравнение с други римуващи се прякори, този си е направо дори много хубав.

# 28
  • Мнения: 328
Габриела ми харесва, Габрина и Грета не. Последното ми звучи някак грубо, може би, защото се натрупват съгласните "г" и "р" и правя асоциации с "Гарванът грачи грозно, зловещо..." Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 44 108
Ох като почнете с  тези рими...
Грета може да е Проклета, пък Габлиела - Кукундрела... на всяко име нещо може да се лепне, това е несериозен довод да не кръстиш детето еди как си

# 30
  • Мнения: 4 841
Ох като почнете с  тези рими...
Грета може да е Проклета

 smile3532  това ми хареса. То не е нужно да си Грета, че да си проклета  smile3532

Нека момичето само си прецени как да кръсти детето си. Кое как на кого му звучи не топли никого.
На мен пък като дете ми се подиграваха с "Агнес багнес кара черен мерцедес" (тогава мерцедесите бяха голям кът). То винаги ще се намери някой с муза да измисли нещо подигравателно.

# 31
  • Мнения: 0
Относно името Габриела харесва ми, но е някак много масово и често срещано име, а ми се иска да избягам от това стандартно име, иска ми се да е доколокото може уникално, красиво и звучно като за една бъдеща госпожица. Истината е че буквата, с която ще започва имеро трябва да е Г, а избора с буква Г е много, много малък и поради тази причина отварям тема тук и търся вашата помощ, ако беше някоя друга буква нямаше да имам такъв проблем, а щях да се справя сама. Нашият татко харесва името Габриела, но на мен ми е много често срещано и търся вече други вариаций. Имената Глория, Галена са хубави, но как да кръстиш детето си на фолк дива, ами те ще я побъркат от подигравки, ако се беше родила след 20 години може би щеше да е друг случая. Галя, Галина и Гергана са стандартни имена да неговорим за имената Гуна, Гица, Гина и т. н. старовремски и бабешки имена. И за това се спрях на това име Габрина и ви питам несъм го срещала никъде и несъм го чувала, звучи ми звучно, случайно попаднах на него от един сайт, като вече се бях хванала за главата какво да избера. Whistling newsm78 Thinking Виждам че на повечето не ви харесва, незнам може би защото не сте го чували, нестандартно е, но Габриела всяка втора е Габриела. Грета е наистиа малко студено име. Все пак е немско  Simple Smile Има много, много голям избор с други букви невероятни имена, но няма как иска ми се да се съобразя с тази буква Г. Благодаря и за коментарите и дано все пак да успея да се спра на име дали да е Габрина или нещо друго Thinking Wink #Crazy

# 32
  • Мнения: 4 841
Ето и един вариант на името Габриела щом така се харесва на мъжа ти - Габи. Аз съм спец в нестандартните имена и то се вижда в подписа ми  Mr. Green Изберете си име, което да се хареса и на двама ви. Успех  Peace

# 33
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Имената Глория, Галена са хубави, но как да кръстиш детето си на фолк дива, ами те ще я побъркат от подигравки, ако се беше родила след 20 години може би щеше да е друг случая.

Една моя приятелка кръсти щерка си Глория, без въобще да слуша чалга, а и аз като не слушам, последното за което си правя асоциация е фолк дивата, тези които пък слушат чалга, не виждам причина да се подиграват, защото те вероятно ще харесват изпълнителката. И както според теб случая е бил различен преди 20 години, така ще е различен и след 10, кой знае тогава някой дали ще се сеща за сегашните Глория, Галена и т.н., мен лично това не би ме ограничило, ако харесвам дадено име.
Ако ти харесва Габрина и мъжа ти е ок с това - кръсти я така. Важното е на вас да си ви харесва, както и да я кръстиш все ще се намери някой да каже "Какво пък е това име?!". На мен ми харесва, че е рядко срещано име, но звуково просто не ми харесва съчетанието, което си е въпрос на моя личен вкус.

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря ти за коментара, ще си помисля и ще взема решение, тъй като нямам много време големият момент наближава, а не ми се иска да решавам в родилната клиника.  Simple Smile

# 35
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Габрина не е толкова лошо! Аз лично го предпочитам пред всички варианти дотук.

Като се махне -р- звучи още по-добре -  Габина  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 15 379
И трите имена не ми допадат.
Грета е едно от най-грубите като звучене женски имена, които съм чувала.

# 37
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
CuJlBeTo - аз доколкото разбирам от пред последният ти пост, ти почти си взела решение за Габрина...Просто си искала да чеуш малко мнения на хора, които не са обвързани по никакъв начин с вас, така да се каже обективни Peace
Виж, решението си е лично твое и дали на нас/повечето,вкл. и на мен/ не ни харесва Габрина, с нищо няма да промени отношението ти към детето, или пък на теб някога ще ти пука, че група майки не харесват името на детето ти Peace
Харесва ти, на сърце ти е - избираш го! Ето, това е от което трябва да се ръководиш Hug
Хайде, мисли и се похвали после какво си решила Wink

# 38
  • Мнения: 4 569
Не ми харесва Габрина. Звучи ми дървено - комбинацията от г, р, б ми дразни слуха.
Габриела е масово.
Грета ми е някак чуждо.

Гълъбина  Rolling Eyes

Г е трудна буква и за женско, и за мъжко име.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 108
И за Гардения се сещам.... не че е харектерно у нас, но то и Грета е също така. Име на цвете е така че даже празник може да си има...

# 40
  • Мнения: 55
Защо да не е просто Габриел, няма много момиченца с това име. Има с Габриела. Но Габриел звучи испанско и в същото време има ГАБРИ. Само предположение..  Wink На един приятел момиченцето се казва така, за щастие засега не са го питали защо е с "мъжко име" Simple Smile

# 41
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен Габриел ми звучи френско, в Испания и Италия си е Габриела, съдейки по познатите, които имам.

# 42
  • Мнения: 1 207
Не ми харесва Габрина, чисто фонетично, но не е и толкова лошо. Така че ако ви харесва - давайте смело.
Габриела ми харесваше до момента, в който стана толкова популярно.
Аз съм за Грета. Супер ми звучи – чисто, женствено, изискано, не често срещано, тъкмо мой тип име. Нямах идея, че е толкова нехаресвано.

П.п.: Мдам, изобщо не е испанско Габриел. Мъжко име си е Габриел в Испания.

# 43
  • Мнения: 55
Имам позната Габриел от Южна Америка.  Laughing Но е родена в Испания, затова предположих че е испанско,извинявам се  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 8 892
Преди време тук имаше тема, където авторката споменаваше името Габрина. Така ма се казваше първото й детенце и търсеше име за второто. Може би и други си спомнят. Още тогава ми хареса много, а и с пояснението, че идва от габър ми звучи почти като най-естественото име. А това "бр" може би го прави по-твърдо, но пък му придава и интересно трептене.  Харесва ми името, някак много земно и в същото време магично и различно.

# 45
  • Мнения: 399
...Аз съм за Грета. Супер ми звучи – чисто, женствено, изискано, не често срещано, тъкмо мой тип име. Нямах идея, че е толкова нехаресвано.
...
И аз. Laughing Но продължава да ми е първа резерва за евентуална втора дъщеря...изкушавам се да спомена фаворита си за дамско име с "г",но ще се въздържа все пак,защото така или иначе няма се хареса на авторката - странно е и няма бг-звучене.
Тук има потребителка с дъщеричка Габрина,даже беше пускала тема за име на братчето...

Галияна
А ето и още едно странно - Гиана/Гияна. Знам,че ще има много възмутени,но на мен разбира се си ми харесва! Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 5 656
Познавам девойка Гиляна Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 922
Харесва ми единствено Габриела Peace. Има имен ден на 26.03 - Св.Архангел Гавраил и е с много хубаво значение "сила божия", "крепост божия". А Архангел Гавраил е ангелът, който е съобщил благата вест на Богородица, че е заченала Божия син.
Освен това името е интернационално, навсякъде по света се използва. Изобщо не би ме спряло да го избера, заради факта че напоследък е модерно и много разпространено. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 739
Честно да си призная, не ми харесва името, ама никак. Даже първоначално го прочетох Гърбина и си викам, брех и това ли име станало (тва щот съм с лека дислексия Laughing). Никога не бях чувала това име Габрина. Звучи ми все едно нещо буквите са разместени и нагласени да се получи име. И трудно се произнася, нещо си кълча езика докато го казвам. Съжалявам, не ми допада. Но ако на вас ви харесва, а това е най-важното, кръстете си така момиченцето.

Иначе и аз като мимина:


Грета е едно от най-най-най-най-любимите ми имена!  Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 291
Габрина е име от групата на Пожелателните имена.
И по - точно от типа на Явор и Ясен.
Какво по - хубаво от едно интересно име с нашенски произход за едно нашенче!?!
Аз подкрепям авторката за Габрина.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 108
Явор, Ясен и Габрина не са ли на дървета?

# 51
  • София
  • Мнения: 291
Явор, Ясен и Габрина не са ли на дървета?
Да, дървета са.
Всички имена, които са някакви цветя, храсти, дървета, билки и все от този род някакви растения пожелават красота - на лицето, тялото, косата, погледа и така нататък.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 108
аха ясно Simple Smile не знаех, че така се приемат.

# 53
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
изкушавам се да спомена фаворита си за дамско име с "г",но ще се въздържа все пак,защото така или иначе няма се хареса на авторката - странно е и няма бг-звучене.

мимина, силно ми разпали любопитството, съдейки по наблюденията ми върху вкуса ти, много е вероятно на мен да ми хареса  Mr. Green.

И аз харесвам Грета много, нищо грубо не виждам в името, но то си е до вкус.  Peace

# 54
  • Мнения: 4
Габрина изобщо не ми харесва. Като го прочетох, първо си помислих за габърка (извинявай).

С две ръце съм за Грета. Класическо, изчистено, хубаво име.

# 55
  • Sf
  • Мнения: 978
Грета дори не е точно име, пък класическо далеч не е.

Ако бях принудена по някакъв начин да избера женско име с Г, щях да го сложа като второ в двойно име, тази буква е прекалено груба за момиче. Не мога да се сетя за поне едно приемливо звучащо женско име с Г.   33uu

# 56
  • Мнения: 1 897
Не мога да се сетя за поне едно приемливо звучащо женско име с Г.
Гергана.

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте мами, случайно попаднах на една тема относно името Габрина от 2010 г., където майката вече си е кръстила детето Габина, но търси варианти за име на братчето й и най-интересното което забелязах е, че има хора които са правили коментари тогава и сега и тогава са казвали че името е страхотно, хубаво , нежно и т.н. а сега че било дървено и неставало ок няма проблем, но бъдете обективни това означава че или се влияете една от друга или си мените мнението много бързо?!?! newsm12 newsm09 smile3506
 Аз немога да получа адекватен отговор. smile3516

Мога да дам и пример дори!

  ТОГАВА

Естел
Скиталец
Ентусиаст
*

Online Online

Пол: Жена
Публикации: 187


току - що станах и не съм в час

Местожителство:
София


   
   
Re: Братче на Габрина
« #18 Пет., 29 Окт. 2010, 22:55 »
   
Моймир

А защо Габрина е Габрина?Името е хубаво и необичайно. Peace

  СЕГА

Естел
Скиталец
Ентусиаст
*

Online Online

Пол: Жена
Публикации: 187


току - що станах и не съм в час

Местожителство:
София


   
   
Re: Харесва ли ви името Габрина ?!?!?
« #38 Пон., 12 Март 2012, 15:57 »
   Отговори с цитат
Не ми харесва Габрина. Звучи ми дървено - комбинацията от г, р, б ми дразни слуха.
Габриела е масово.
Грета ми е някак чуждо.

Гълъбина  Rolling Eyes

Г е трудна буква и за женско, и за мъжко име.

P.S. моля ви бъдете обективни newsm09

# 58
  • Мнения: 1 031
От трите имена най-много ми допада Габриела, не е случайно, че е толкова масова.
Грета и Габрина са ми "твърди" имена. Възможно ли е Габрина да се модифицира малко - например Габриана?

На мен с Г ми харесват - Гергана, Галена

# 59
  • София
  • Мнения: 44 108
Ами странно може да ти е, но да в един момент от живота ти нещо може да ти прозвучи добре, но  постепенно да те подразни или обратното, да не ти е звучало добре, но постепенно да го приемеш Wink
Или например сравнение с други да го приемеш или не...
Например ти ако напишеш Габрина, Гълъбина или Ганка сигурно бих избрала Габрина...въпреки, че само по  себе си да не ми харесва...и т.н.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 15:01 от Angel_Dust

# 60
  • Sf
  • Мнения: 978

Традиционно е, да. Но красиво не е.

но бъдете обективни  
 Аз немога да получа адекватен отговор. smile3516

Преди две години съм харесвала имена, които сега не харесвам. Но няма проблем да "харесам" и Габрина, трябваше да ни предупредиш, че това очакваш.

# 61
  • Мнения: 4 569
Tova s roveneto v starite постове ми  е любимо.  ooooh! Tired

Да, харесвало ми е преди две години, сега - не. Хората се променят, променят се и предпочитанията им.

Angel_Dust и Mrs. Lovett    bouquet

П.П. Говори с майката дето  е пуснала предишната тема и чуй нейното мнение.

А ако искаш тук да обясняваме колко много ни харесва името Габрина да беше пуснала тема Защо харесвате името Габрина? та да не четеш негативизми. Обикновено човек като пуска тема очаква и положителни, и отрицателни мнения.   Tired

# 62
  • Мнения: 722
О, каква драма. Shocked Ами не ми харесва. Звучи ми като сгрешено.

# 63
  • Мнения: 4 569
О, каква драма. Shocked Ами не ми харесва. Звучи ми като сгрешено.
Не говори така, ще се обиди авторката.  Whistling

# 64
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Тука е станало интересно Mr. Green

CuJlBeTo - виждам, че си се запалила.........но, да те питам не ти ли стигат близо 5стр. в които хората казват как не им харесва името, и няколко други на които пък им харесва newsm78
Може би трябва да се изпишат 50стр. Peace по този въпрос!

# 65
  • Мнения: 0
ха ха ха , много смешно никого некарам насила да хареса дадено име, естествено очаквам и негативизми, но първо да говориш едно, а после друго това не го разбирам!!! Най-интересното е че се влияете от мнението си една от друга това е интерсното в случая!
Относно това да съм се запалила, грешите  smile3502
Това аз какво име ще избера си е моя работа дали ще го харесате или не избора си е преди всичко мой.

p.s. благодаря за обективното мнение smile3532

# 66
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
CuJlBeTo - ами и аз преди 1стр. ти казах, че избора си е твой Peace
Не се ядосвай толкова, никоя не се влияе от другите, тука хората щом пишат значи имат мнение.
Всички бременни стават докачливи Hug

# 67
  • Мнения: 0
 Мила ми Естел точно ти говориш едно, а после друго или просто пишем, за да взимаме участие колкото да има нещо написано. Хайде без подигравки  smile3521..............моя език може да бъде доста по-неприемлив. Както написах отново ще го повторя незадължавам никой на сила да харесва нищо има и положителни и отрицателни мнения!

P.S. положително сте настроени така както гледам  smile3501

# 68
  • Мнения: 739
.....Това аз какво име ще избера си е моя работа дали ще го харесате или не избора си е преди всичко мой....

Точно така!

И мисля, че идеята да попиташ мамата дето вече си е кръстила момиченцето Габрина не е лоша - жената може ще ти сподели как се приема името на детето й.

# 69
  • Мнения: 4 569
Авторката, ти като четеш осмисляш ли написаното?
Приемам че от бремеността се държиш по този начин  'щото не ми се мисли ако по принцип се държиш така.  Tired
Не смятам че мила е походящо обръщение към непозната.
Къде пък видя подигравка?  Tired

# 70
  • Мнения: 6 993
Ами на мен повече ми харесва от Габриела и Грета, но като цяло и трите не са мой тип.

# 71
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
CuJlBeTo, не го приемай толкова лично. Наистина всеки си променя мисленето с времето. Само преди месец-два писах, че името Теодора не е по мой вкус, но именно прочитайки  го няколко пъти в съответната тема си промених мнението. Аз лично не виждам Естел да те обижда. Не ни се засягай, ако сме си променили мението, а и не виждам нищо лошо човек понякога да се е повлиял и от чуждо мнение.

# 72
  • Мнения: 0
Tova s roveneto v starite постове ми  е любимо.  ooooh! Tired

А ако искаш тук да обясняваме колко много ни харесва името Габрина да беше пуснала тема Защо харесвате името Габрина? та да не четеш негативизми.


Естел това не ти ли звучи като подигравка?! Whistling

Както и да е, Естел извини ме за това че се обръщам към теб с мила  ooooh!

p.s. мисля да спра с коментарите си че на другите вече им стана много интересно  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 44 108
не твоето ми прилича на заяждане с конкретен потребител, като му изплющиш целият профили и т.н. Simple Smile

на теб никога за нищо ли не ти се е случвало да си промениш във времето мнението за нещо???

представи си, че в рамките на тази година или колкото там е между двата поста се е запознала с някоя ужасна Габрина и я е отвратила от името...примерно...може ли да се случи?

Или просто , че й се е променило душевното усещане към света и вече не й е благозвучно Wink

# 74
  • Мнения: 4 569
Ройс, Ейнджъл, благодаря Ви, момичета!   bouquet

# 75
  • Мнения: 0
не твоето ми прилича на заяждане с конкретен потребител, като му изплющиш целият профили и т.н. Simple Smile

на теб никога за нищо ли не ти се е случвало да си промениш във времето мнението за нещо???

представи си, че в рамките на тази година или колкото там е между двата поста се е запознала с някоя ужасна Габрина и я е отвратила от името...примерно...може ли да се случи?

Или просто , че й се е променило душевното усещане към света и вече не й е благозвучно Wink


 Хайде стига,  Sunglasses не се заяждам с никого просто ме подразни двустранното мнение!

# 76
  • София
  • Мнения: 44 108
ако беше написано в 2-те теми в рамките на 2 часа, бих го разбрала това подразване...

# 77
  • Мнения: 0
Смятам че мога да имам мнение по всеки въпрос това, че на някой му харесва или не мнението ми немисля че има смисъл да коментирам. Както ти се намесваш в разговора и определяш кой се бил заяждал или не.................................................като някой който има миродавно мнение по всички въпроси!!!

# 78
  • Мнения: 0
p.s. спирам да коментирам, кой какво говорел, защо говорил..............бля,бля,бля   Mr. Green

реших да изразя мненние на което смятам че имам право Hug

# 79
  • Мнения: 8 242
p.s. спирам да коментирам, кой какво говорел, защо говорил..............бля,бля,бля   Mr. Green

реших да изразя мненние на което смятам че имам право Hug
Имаш право, колкото и всички потребители, писали в темата - нали за това си я пуснала?
Ако не искаш чужди мнения, защо тогава задаш въпроси в публичното пространство Wink
Много ясно, че няма как всички да са на едно мнение - и то точно на това, което на теб ти харесва..

# 80
  • Мнения: 4
Две предложения от мен, може пък да ти харесат:

ГергИна
Геновева

Успех!

# 81
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Габрина ....както вече се спомена произлиза от габър, името има послание - да е силна, устойчива, издържлива и дълголетна ...

Явор, Ясен и Габрина не са ли на дървета?
Да, дървета са.
Всички имена, които са някакви цветя, храсти, дървета, билки и все от този род някакви растения пожелават красота - на лицето, тялото, косата, погледа и така нататък.

...а и с пояснението, че идва от габър ми звучи почти като най-естественото име. А това "бр" може би го прави по-твърдо, но пък му придава и интересно трептене.  Харесва ми името, някак много земно и в същото време магично и различно.

 Hug

И  да добавя пожеланието на един свещеник, когато чу името: "Чудно дете с чудно наше име - Габрина - под чиято силна и здрава корона един ден ще тичат много деца. " Simple Smile

# 82
  • Мнения: 0
Благодаря ти за красиво казаните думи Wink Бъдете живи и здрави с твоята малка принцеса! Hug
Пожелавам ви много щастие и безброй,безброй красиви мигове заедно Wink

# 83
  • Мнения: 2 216
Габрина Rolling Eyes Ужасно ми звучи, съжалявам

# 84
  • Мнения: 0
Искам да благодаря на всички за съветите които ми дадоха било то положителни или отрицателни.  Wink Бъдете живи и здрави, и пожелавам успех на всички на коитго им предстои да стават майки, както и на всички които са станали вече такива. Peace


P.S.ако всичко мине както трябва живот и здраве, след раждането ще ви уведомя за това какво решене съм взела относно името на нашето бебенце  Hug

# 85
  • Мнения: 15 379
Ще чакаме да ни пишеш.

Леко раждане на едно здраво и красиво бебче ти желая!

# 86
  • София
  • Мнения: 39 761
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт