От кой матрак сте доволни - 3 тема

  • 200 085
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 19 485
Ето - от сайта на Нани
Лицевият панел на матрака е захванат към калъфа с делим цип позволяващ лесното многократно и безпроблемно отделяне с цел почистване и пране. Това прави модела приложим в случаите на астма и алергии. С цел допълнителен комфорт към модела са разработени и шалтета с пълнеж от термоактивна пяна (Memory Foam), допълнително омекотена пяна и панел с естествена вълна. Захващат се неподвижно чрез делимия цип и дават възможност за променлив комфорт в зависимост от индивидуалните нужди, желания и предпочитания. Металната рамка и висококачествената OSB плоскост олекотяват конструкцията при запазване на необходимата здравина. Това прави продукта изключително подходящ за спални с повдигащ механизъм.


Характеристиките на еднолицевия „Каспия Полифлекс” го доближават до функционалността и комфорта на качествените двулицеви матраци.

# 1 006
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Ето - от сайта на Нани
Лицевият панел на матрака е захванат към калъфа с делим цип позволяващ лесното многократно и безпроблемно отделяне с цел почистване и пране. Това прави модела приложим в случаите на астма и алергии. С цел допълнителен комфорт към модела са разработени и шалтета с пълнеж от термоактивна пяна (Memory Foam), допълнително омекотена пяна и панел с естествена вълна. Захващат се неподвижно чрез делимия цип и дават възможност за променлив комфорт в зависимост от индивидуалните нужди, желания и предпочитания. Металната рамка и висококачествената OSB плоскост олекотяват конструкцията при запазване на необходимата здравина. Това прави продукта изключително подходящ за спални с повдигащ механизъм.


Характеристиките на еднолицевия „Каспия Полифлекс” го доближават до функционалността и комфорта на качествените двулицеви матраци.


Сърдечно благодаря.  Simple Smile

# 1 007
# 1 008
  • Мнения: 6
Личното ми мнение е, че Соризо няма да се представи по-добре от настоящия ти дунапрен.  Хармония е малко по-добре.
P.S. Видях, че си добавил и Комфорт,  той е с пружини, предполагам ще е по-добре от предните два като дълготрайност, но ти беше споменал, че не искаш скърцания. Освен това не съм чувал никакви отзиви за този производител Вики? А разгледа ли Нани Тирена?

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 15:56 от зъл Охлюв

# 1 009
  • Мнения: 27
Личното ми мнение е, че Соризо няма да се представи по-добре от настоящия ти дунапрен.  Хармония е малко по-добре.
P.S. Видях, че си добавил и Комфорт,  той е с пружини, предполагам ще е по-добре от предните два като дълготрайност, но ти беше споменал, че не искаш скърцания. Освен това не съм чувал никакви отзиви за този производител Вики? А разгледа ли Нани Тирена?


Сега като видях и НАНИ-то ми допадна също.Този с пружините отпада като вариант.Ще помисля между трите,но НАНИ дават най голяма гаранция като гледам.

# 1 010
  • Мнения: 2
Никой ли не е ползвал матраците на Дормео?

# 1 011
  • Мнения: 5 160
Никой ли не е ползвал матраците на Дормео?

Има Simple Smile Тези по рекламите Simple Smile (joke) Simple Smile

За НАНИ - смятам, че са добро бюджетно решение откъм качество.
При гаранция 5 г - може да го смениш с друг след 5 г Wink
Матраците с пружини тежат адскииии много  Simple Smile

# 1 012
  • Мнения: 2
хахаха Wink) А на какво се дължи това, че почти никой не ги е ползвал? Понеже са доста скъпи или има лоши отзиви за тях, въпреки че аз никакви отзиви не намирам.

# 1 013
  • Мнения: 19 485
Никой ли не е ползвал матраците на Дормео?
Аз ходих да ги видя на живо в един магазин - много са ми тънки, нямат сваляеми калъфи и се отказах от тях. Ползвам мемори възглавницата Дормео и съм много доволна, но тя беше на някаква промоция в Кауфланд. Но за матраците им не посмях да си ги взема. Между другото поради недостатъчната дебелина изключих и матраците от Икеа, които пък са доста хвалени. Но аз си имам такова изискване за дебелината и сегашните ми 25 см. ме устройват идеално. Плюс  по-ниската цена де  Simple Smile

# 1 014
  • Мнения: 6
 Нани Тирена превъзхожда другите два споменати по-горе модели не само по гаранция (5 години срещу 2г), но и по дебелина, устойчивост и способност да си възвръща формата. Като цяло съм от хората, които си мислят, че тея матраци спокойно могат да струват по-малко, но пазара им е наложил такива цени...

# 1 015
  • Мнения: 11 340
Гледам в брошурата на Пени матраци и се чудя дали стават за нещо. Някой да има мнение?

# 1 016
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Ходих да видя на живо Каспия Полифлекс на Нани и се отказах категорично от него - представлява един прост жълт дунапрен с ужасен вид, все едно е на сто години(като на използвана гъба за съдове), поставен върху две ОСБ плоскости, между които има тъничка метална рамка. Целия матрак е дебел 17 см. И това на цена 511 лв за размер 160/210. Ако искам и шалте с мемори с дебелина 2 см, още 188 лв за същия размер. Като всъщност шалтето било слой мемори, който ще сложат върху дунапрена под дамаската. И цялото това удоволствие ще ми струва общо 700 лв. Затова реших да направя друго - намерих си в едно магазинче подматрачна рамка от БГ производител за 170 лв, която изглежда доста стабилна, ще ми я направят и подсилена за тия пари. Отделно ще купя дунапрен висока плътност с дебелина 16 см и 4 см мемори пяна. Ще ми струват около 230 лв. Дамаската да ми дойде около 50-60 лв. Ще остане едно шиене на калъф само, с което ще се справя и сама. Така за 450 лв макс ще получа доста по-добро качество на 2/3 от цената.

# 1 017
  • Мнения: 464
Ходих да видя на живо Каспия Полифлекс на Нани и се отказах категорично от него - представлява един прост жълт дунапрен с ужасен вид, все едно е на сто години(като на използвана гъба за съдове), поставен върху две ОСБ плоскости, между които има тъничка метална рамка. Целия матрак е дебел 17 см. И това на цена 511 лв за размер 160/210. Ако искам и шалте с мемори с дебелина 2 см, още 188 лв за същия размер. Като всъщност шалтето било слой мемори, който ще сложат върху дунапрена под дамаската. И цялото това удоволствие ще ми струва общо 700 лв. Затова реших да направя друго - намерих си в едно магазинче подматрачна рамка от БГ производител за 170 лв, която изглежда доста стабилна, ще ми я направят и подсилена за тия пари. Отделно ще купя дунапрен висока плътност с дебелина 16 см и 4 см мемори пяна. Ще ми струват около 230 лв. Дамаската да ми дойде около 50-60 лв. Ще остане едно шиене на калъф само, с което ще се справя и сама. Така за 450 лв макс ще получа доста по-добро качество на 2/3 от цената.
В  кои  магазини  продават  мемори  пяна?

# 1 018
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
В склада за дунапрен на коматевско шосе ми предложиха това решение за тази цена. Намира се срещу сладкарница Попимони. Сладкарницата е вдясно, а складът за дунапрен - вляво. Има оранжева табела матраци Нани, дунапрен. Складът е точно зад магазина за матраци, минава се вдясно от магазина и на гърба е склада. Предлагат почти всякакви размери в наличност, а нестандартните са по поръчка. Могат да ти направят дунапрен с дебелина до 1 метър. Мемори пяната не съм я виждала на живо, но казаха, че предлагат. Горе-долу цената идваше 50 на 50 дунапрен/мемори.

# 1 019
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Ходих да видя на живо Каспия Полифлекс на Нани и се отказах категорично от него - представлява един прост жълт дунапрен с ужасен вид, все едно е на сто години(като на използвана гъба за съдове), поставен върху две ОСБ плоскости, между които има тъничка метална рамка. Целия матрак е дебел 17 см. И това на цена 511 лв за размер 160/210. Ако искам и шалте с мемори с дебелина 2 см, още 188 лв за същия размер. Като всъщност шалтето било слой мемори, който ще сложат върху дунапрена под дамаската. И цялото това удоволствие ще ми струва общо 700 лв. Затова реших да направя друго - намерих си в едно магазинче подматрачна рамка от БГ производител за 170 лв, която изглежда доста стабилна, ще ми я направят и подсилена за тия пари. Отделно ще купя дунапрен висока плътност с дебелина 16 см и 4 см мемори пяна. Ще ми струват около 230 лв. Дамаската да ми дойде около 50-60 лв. Ще остане едно шиене на калъф само, с което ще се справя и сама. Така за 450 лв макс ще получа доста по-добро качество на 2/3 от цената.
Ето какво съдържа Каспия полифлекс: http://www.matracinani.bg/product.php?pID=35
Тъй като го ползваме от една година вече мога категорично да заявя, че ако беше дунапрен досега щеше да се е вдлъбнал от интензивното използване. Може да се каже, че за някои матракъ може да се стори доста твърд, но е много удобен за спане, а и сме го взели точно с ортопедична цел. Не мисля, че си права за това, че е от дунапрен.

Общи условия

Активация на акаунт