На море в Турция - тема 18

  • 112 668
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 17
Кристалка, с Он Травел резервирахме. Офертата не е публикувана в сайта им. Бях харесала друг хотел, но в Кемер. Когато видях, че плажа е само камъни, на e-mail им писах да ми препоръчат друг хотел с пясъчен плаж и те ми дадоха оферта за този от 26.05. Ти как мислиш, става ли за къпане в морето по това време, или е твърде рано?

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Здравейте - Миналата година бяхме в Кушадасъ, а тази ми се иска да посетим Мармарис - изчетох доста от темите тук и се спрях на хотел Pasa Beach 4* като добро съотношение между цена и качество. Има ли някой, който да е бил там скоро, за да сподели актуално инфо? И какво мислите за този хотел http://www.orient99.com/pochivki_turcia_marmaris/hotel.html?dest … 6&oid=1509125 - не намерих почти никаква информация за него?? newsm78

# 422
  • София
  • Мнения: 6 559
Пфу прогнозата в Accuweather от 19.05 до 26.05 е яко дъжд  Whistling Whistling Whistling Дано се размине ! Praynig Praynig Praynig

# 423
  • Мнения: 134
GIGI_S, ние ходим септември (мин.година нач. на октомври) и не знам как е водата през май месец. Но ако съдя по нашето море защо пък да не става за къпане ако темп. на въздуха е над 30 градуса през цялото време,би трябвало да се е стоплила водата  Simple Smile Аз гледах в сайта на Он травел и още няколко агенции за този хотел, но цените, които видях, са повече от два пъти по-високи от тези, които ти си написала. Преди знам,че Он травел имаха разни проблеми,доста потребители във форума са писали негативни неща за тях  Confused Сега вече дали всичко им е наред  newsm78 Като казах на ММ за цената и реакцията му беше "Давай да ходим"  Laughing А уж има доста работа и не може да си позволи да отсъства и сега и септември.

# 424
  • София
  • Мнения: 6 559
Абе водата през май си е студенка - 17-20 градуса. Ние сме леко моржове и ни е добре, но не е топла определено.

# 425
  • Мнения: 1
Passion_G, аз ще бъда в Platinum след 15 дена.Така се получи че успях да го разгледам в средата на април т.г.,хотела беше още в строеж.В същност това е корпуса на стария Блу Бейс Класик,който в момента става 5* и амбициите на мениджмънта са да го превърне в един от хитовете на Мармарис тази година. За мен хотела е страхотен,единствено че е на втора линия,но до собствения плаж са 10 минути. За Pasa Beach-прекрасна 4-ка,като новия корпус-Делукс е даже за петица.Отлично съотношение на качество-цена,прекрасна локация.Супер изхранване и добър плаж на 20метра от хотела.Заслужава си парите до последния лев. Peace

# 426
  • Мнения: 1 710
Биби, според мен е малко вероятно да вали през всички дни при това силно. Нали знаеш, че такива дългосрочни прогнози са "вятър работа" Simple Smile Според местните, през месец май има само 3-4 дъждовни дни, но те не са последователни и валежите са съвсем краткотрайни. Пожелавам ви чудесно, слънчево и топло време!

# 427
  • Мнения: 1 525
Аз се завърнах от Дидим.
Разопаковах багажа и ще ви кажа, че съм готова да го събера отново.
Пожелавам на всички незабравимо пътуване и страхотни изживявания в Турция!

# 428
  • BG
  • Мнения: 390
Alleisha, давай инфо, как е времето, как е морската вода и за колко време взехте пътя София-Дидим
 

# 429
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз се завърнах от Дидим.
Разопаковах багажа и ще ви кажа, че съм готова да го събера отново.
Пожелавам на всички незабравимо пътуване и страхотни изживявания в Турция!
Alleisha в кой хотел беше

# 430
  • Мнения: 1 525
 Simple Smile
Ще ви разкажа. Сега накратко и конкретно на въпросите.
Времето ни беше страхотно. Аз, че съм зиморничава, не съм си облякла този път връхните дрехи. Много топло през деня. Още в 8 бяхме на плаж. Лек ветрец. Вечер също.
Дъжд валя в петък сутринта. Събудихме се от шума му по листата на палмата пред стаята. Закусихме в дъжд. И ... спря. След час нямаше и следа от него.
Вчера обаче деня започна с дъжд. Спря. Но си тръгнахме в проливен дъжд. Силен. С гръмотевици и светкавици. По пътя беше все едно се движим в река!
Водата е топла. И на басейна, и в морето. Плажа пред хотела е като в малко заливче. Никакви вълни. Може би и затова е топла водата. Пясък. Един ден течение беше донесло камъни, та се наложи персонала да ги вади. А-ха... С гребла ги вадеха от водата и после ги изнасяха.
В басейна също водата беше добре. Ама то като те напече си мечтаеш само да се разхладиш!
Пътя. На отиване тръгнахме от София в 14. В 7 сутринта бяхме в хотела.
Вчера тръгнахме в 17, в 6 минахме границата. В 11 вече си бяхме в къщи.
П.П. Palm wings

# 431
  • Варна
  • Мнения: 187
недейте така бе хора вижте на тази карта под Истанбул е слънце http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=tr&tl=bg&a … forecast%2F318251

# 432
  • Мнения: 1 525
Да започна от пътуването. За трети път пътувам в Турция на море, за трети път с тази фирма. Не съжалявам.
Перфектно организирано.
Добри шофьори. Хубав автобус.
Много добър водещ. С много информация, поднесена точно, акуратно и на място. Чести почивки, съобразени с пътя и желанията на хората. Границата минахме за 20-на минутки. Бързо и безпроблемно.
В автобуса пътувахме хора за Кушадасъ, Дидим, Мармарис и Бодрум. Тази година бяха решили да не се губи време в обикаляне на курорти и хотели, за да се оставят хора. И така групичката за Кушадасъ слезе към 05.30 и бе поета малко преди града от Небахат (мисля, че е позната).
След това слезнахме ние, за Дидим. Посрещна ни представителя на тамошната фирма – Peninsula, Назми. Беше ни приготвил по един пакет, който съдържаше ценна информация за града, хотела, екскурзии и разни други рекламни материали. В 7 часа вече бяхме в хотела. Посрещна ни свежест, зеленина и много цветя. Регистрираха ни. Понеже стаите не бяха готови толкова рано, ни поканиха на първата ни закуска край морето. След това се настанихме. Назми бе с нас до влизането ни по стаите. Тръгна си след като се увери, че всичко е наред.
Накратко – много добър представител на посрещащата фирма. Точен. Винаги знаехме къде и кога
да го намерим.
В 9 вече бяхме край басейна.
За хотела. Чудесно място. За моите предпочитания се оказа напълно задоволяващ ме. Огромна територия. Страхотно озеленена и поддържана. Чисто. Тревата, цветята…всичко беше поддържано. Всеки ден се засаждаха нови и нови цветя. Поливат, плевят…Няма как иначе това място да бъде толкова хубаво.
Територията на хотела е голяма – около 15000 декара, ако не се лъжа. Състои се от основна сграда и малки къщички. На терен с лек наклон. Първия ден успяхме да се „загубим“ по алеите  Нашата стая беше със спалня и легло на два етажа. Гардероб със сейф, безплатен. Почистваха всеки ден. Много добре. Аз съм доста критична в това отношение, особено към банята. Но не можах да намеря слабо място. Всеки ден се оставяха шампоани, сапун, душ гел… Всеки ден се оставяше и вода във хладилника.
Храната  Много. Обилна и разнообразна. Не съм и опитала всичко. Не стигна времето и моите възможности. Напитки – също. Целодневно. Стига да можеш. Имаше и сладолед. Най-слабо бе предлагането на плодове. Два-три вида ябълки, джанки, ягоди, едни такива техни … като кайсии. А, имаше плодова салата, в която се съдържаха и други видове плодове.
Гостите на хотела – англичани (Англия, Уелс, Шотландия...голяма любов са  Thinking). Двама французи се мернаха. Двама-трима германци. Руснаци не ходели там. Казаха, че тази година се очакват много българи като общо в Дидим. В резултат на добра реклама. Не знам дали е добре. Някои впечатления от вчера от новопристигналите ще запазя за себе си.
Забавленията. Добър екип от аниматори. Много контактни, много усмихнати. А за малките деца…има много добър детски кът.
Нещо, за което пиша сега. Но не е за последно място. Отношението на хората. Е, няма как да не искам да ходя пак, и пак. Вечно усмихнати. Вечно любезни. Те са там, за да ни е добре на нас. Независимо дали става дума за градинаря, сервитьора, чистачката или случайно срещнатия човек. С удоволствие се заприказват с теб. Питат за България. Разказват и за техния живот. Много добро отношение.
Споменах по-горе за Назми. Вчера стоя с нас, докато се качим в автобуса. Беше притеснен, защото го чакахме от Бодрум. А пътя е в ремонт и … разбираемо дойде по-късно от обявеното. Предлагаше ни чай, кафе да ни донесе.
Екскурзиите. Предлагат се същите, като тези в Кушадасъ. Ние искахме да отидем до Бодрум. Ама не беше предвидено. Въпреки това, шефът им се съгласи и ни организира. Ами какво да кажа. Закараха ни. Питаха ни знаем ли къде да отидем. Каква да видим. Даже ни чакаха да се мотаем из пазара. Аз не мога да кажа нищо лошо за такова отношение…

# 433
  • Мнения: 17
Марги, видях, че цената за този хотел е двойно по-висока в сайта им. И тъй като съм доста мнителна, това също ме притеснява. Но на мен вече ми потвърдиха 250 евро на човек, подписахме договор, даже преведох депозит 50%.  На 17.05. ще преведа останалата сума, за да могат да ми изпратят ваучерите за настаняване. Дали няма да се окаже някаква измама? Не съм прочела за проблемите с фирмата, сега ще потърся.

# 434
  • София
  • Мнения: 4 294
Alleisha, Назми ни беше приготвил същите пакети с брошури за курорта Дидим и разни турове  Peace
Палм уингс е чудесен комплекс, всичко което си написала е точно така, тази година обаче няма да повтаряме,
искаме да пробваме нови комплекси и сме резервирали за Голфа в Кушадасъ, тук вече има заминаващи и чакам включване с отзиви  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт