На море в Турция - тема 18

  • 112 675
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Хареса ми остров Гьокчеада, близо до континенталната европейка част на Турция, чувала съм че е дивотия, красив плаж. Падам си по такива места, някой ходил ли е скоро там. Как се движат фериботите от Кабатепе, квартира, хотели. Всяко инфо ще ми е от полза. Може и на лична.
Благодаря!

# 631
  • Етрополе, България
  • Мнения: 27
На каква възраст са децата ?
На 5 год. и 10 год. - момчета. Изискването на големия беше хотела да има басейн с водна пързалка, малкия засега няма изисквания. А аз избрах курорта първо че е по-близо, т.е. по-малко мрънкане в автобуса и второ че е по-малко натоварен, предвид и сезона. И аз ще бъда по-спокойна. Няма да ми се раздвояват очите  Laughing Надявам се да е по-спокойно местенце без дискотеки и всякакви от подобен род. За храна не са капризни. Щом има пясък и море мисля че ще им хареса. 

# 632
  • София
  • Мнения: 6 559
Хайде да разкажа обещаното. С две думи – IC Green Palace   e  може би най-добрият хотел в Турция, в който е отсядало нашето семейство досега (за да знаете с какво сравнявам - предишните, в които сме били са Палома Грида вилидж в Белек, Симена сън клуб Кемер, Палм ареа клуб Бодрум и още един в Бодрум , дето вече не го помня ).
Хотелът е огромен – 100 дка територия, която ние не можахме да обходим изцяло за седмица. Много добър сервиз, много мили, внимателни (без да са досадни и натрапчиви), абе вземат ти парите с кеф. Децата са на страхотна почит – супер анимационна праграма (направо си връщам думите назад от предишния пост, дето писах, че анимацията им куца. Просто ние като сме на плаж по цял ден половината от дневната анимация не сме я разбрали, че я има). Вечерните шоу програми също на много добро ниво – едната вечера дори бяха балет Тодес. Като цяло доста интересни, особено за мен и децата. Мъжът ми не е от най-впечатлителните. Два дни в седмицата, освен шоу програмите има и жива музика след това на основния бар. Едната от вечерите имаше детски карнавал (нещо като селски панаир с люлки, бикове, фокуси, батути, клоуни и т.н.). Децата се изкефиха яко.
Плажът е добър. Едър пясък и само на влизане мааалко дебни къмъчета. Морето бързо става дълбоко. (не е подхощящо за деца под 3-4 г да ги оставиш на воля да се плацикат). Беше мътничко през повечето време, може би защото имаше вълни. Аз се натопих само 3-4 пъти. Места и шезлонги – доволно много. Тия западняците все им се чудя на море ли ходат или на басейни ? Simple Smile
Басейните – прекрасни, като се изключат наметканите кърпи още в 8 сутринта. Можеш да си намериш място и в 10 и в 16 часа, ама с доста търсене. Ние обикновено към 1 се пренасяхме на най-крайния който ни беше до стаята и там винаси имаше поне 2-3 свободни шезлонга. Около басейна с пързалките (детския)и бебешкия (до него) определено шезлонгите са малко, особено ако си в топ сезон и е пълно.
Вносен алкохол – Бейлис, 2 вида уиски, 3 вида мартини и 2 вида ром. Всичко друго е турско производство.  Барът на рецепция е 24-часов.
В IC Café правят много хубави кафета – всякакви и истински чайове.

Храната – супер ! Много разнообразна, богата, несвършваща. Ходихме в турския и в рибния а ла карт ресторанти – нямам забележки. Вкусно, интересно, добро обслужване. Много ми беше мерак за италианския, ама не пускат с деца под  12 г. (това си го пише в описанието:). За бебета има 3-4 вида пюренца и каши. Хит бяха и захарните петлета.

Недостатъци (бих ги подминала, ама в желанието си да съм максимално точна ще ги споделя Simple Smile: бяха ни приготвили едно легло по-малко, след обаждане на рецепция си поправиха грешката за 20 мин. Основните ми забележки са свързани с банята: няма вентилатор, няма четка за тоалетна ,  вратата не се затваряше плътно, защото беше подгизнала долу в края , иначе всичко беше чисто. Не ми хареса, че сладолед има само на едно място, вярно беше ни на 20 м от стаята, ама като си на плажа, а не на басейна си е бая неудобно да бичиш 300-400 м. до бара със сладоледа (моите се загубиха първите 2 пъти ). Китайския а ла карт ресторант е обявен като безплатен, а при резервация искат по 8 евро на каплак – отказах им да го посетим, не заради това доп.  заплащане,  а заради принципа (даже мисля да имипша – да си го оправят в представанетон а хотела ).Кафето на закуска е кофти.Sad
За въпроси съм на разположение, защото сигурно съм изпуснала нещо.
Ако съм ви досадила – простете  дано някому съм била полезна.
п.с. Снимки – тия дни.

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ех, IC Green Palace ми беше в списъка за тази година, но не намерих програми с автобус и така се спрях на Onyria Claros, който гледам, че не е много популярен тук. След тези отзиви обаче Грийн палас остава за догодина, в конкуренция с Делфин Ботаник.

# 634
  • Мнения: 2 134
На каква възраст са децата ?
На 5 год. и 10 год. - момчета. Изискването на големия беше хотела да има басейн с водна пързалка, малкия засега няма изисквания. А аз избрах курорта първо че е по-близо, т.е. по-малко мрънкане в автобуса и второ че е по-малко натоварен, предвид и сезона. И аз ще бъда по-спокойна. Няма да ми се раздвояват очите  Laughing Надявам се да е по-спокойно местенце без дискотеки и всякакви от подобен род. За храна не са капризни. Щом има пясък и море мисля че ще им хареса. 
Ще се видим на ролбата ! Синът ми също е на 10 г. Ще ви хареса , както го
определихме - място за почивка на семейства с деца и пенсионери !
С коя фирма ще пътувате и от къде ще тръгнете ?

# 635
  • София
  • Мнения: 6 677
bibi, в момента пиша от IC Green, ама след теб има ли смисъл да разказвам?  Laughing
Хубав е хотела, препоръчвам. Сравнявам с Papyllon Ayscha, в който бяхме през 2008 г. Страхотен парк и зеленина, хубав плаж с пясък, и вчера, и днес се къпахме в морето, децата също, сравнително ок е водата - 22-23 гр. (вчера беше слънчево, днес до обяд слънце, сега е облачно с проблясъци слънце). Храната е доста вкусна и разнообразна, има и фреш на закуска, много вкусни плодове, вечер шоутата са добри, през деня изпускаме анимацията, защото седим на плажа.
Единствената ми забележка е, че климатика в стаята мирише неприятно - като на застоял цигарен дим Sick, но ние не го и пускаме, през деня ни няма, а нощем сме на отворен прозорец.
А, и полета ни закъсня с 3 часа на идване, децата полудяха на летището, дано закъснее и на връщане, ама де тоя късмет (много ранен полет е Confused).

# 636
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
bibi, в момента пиша от IC Green, ама след теб има ли смисъл да разказвам?  Laughing
Хубав е хотела, препоръчвам. Сравнявам с Papyllon Ayscha, в който бяхме през 2008 г. Страхотен парк и зеленина, хубав плаж с пясък, и вчера, и днес се къпахме в морето, децата също, сравнително ок е водата - 22-23 гр. (вчера беше слънчево, днес до обяд слънце, сега е облачно с проблясъци слънце). Храната е доста вкусна и разнообразна, има и фреш на закуска, много вкусни плодове, вечер шоутата са добри, през деня изпускаме анимацията, защото седим на плажа.
Единствената ми забележка е, че климатика в стаята мирише неприятно - като на застоял цигарен дим Sick, но ние не го и пускаме, през деня ни няма, а нощем сме на отворен прозорец.
А, и полета ни закъсня с 3 часа на идване, децата полудяха на летището, дано закъснее и на връщане, ама де тоя късмет (много ранен полет е Confused).



Кажете на рецепция - да почистят филтрите поне...

# 637
  • София
  • Мнения: 6 677
Не се бях сетила   bouquet, ако не ме домързи, както казах, от първия ден не сме го и пускали, ама може и заради принципа да им кажа.

# 638
  • София
  • Мнения: 6 559
Само за проба така виждат ли се снимките:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.437527036258128.108272. … ;type=3&saved


п.с. Олив, приятно изкарване и хубаво време ! При нас не е мирисало, но идеята на Галактик е добра. Peace
Туран принс уърлд много ми хареса от снимките. Агентката в Турция ни каза, че е бил реновиран миналата година, похвали го доста. Моите от Акватур продължават да твърдят, че не е нищо особено.  Rolling Eyes

# 639
  • Варна
  • Мнения: 187
Batihan Beach Resort § Spa, КушадасъСлед 15 ч. преход бяхме вече в хотела. Малката почти проспа пътя,което за мен беше добре. На отиване пътувахме доста добре на 2 часа спирахме за почивки по около 30 мин. валяни много дъжд по пътя и на ферибота. Като пристигнахме чакахме да ни настанят до 14 ч. въпреки ,че според нас хотела не беше толкова пълен. Оставихме си багажа в една стая,преоблякохме се в тоалетните и хайде на басейна. Посрещна ни Наджи който доста ни помагаше. Наджи ни заведе да закусят децата. А след това се напълни целият хотел. Според нас имаше поне 1000 души от ,които  около 300 българи. Много хора имаше,което беше неудобство. Сутрин до 7,30 ч. ако не си запазиш шезлонги на плажа или на басейните, нямаше никъде места. Някой си запазваха и на плажа и на басейните, а като погледнеш шезлонгите празни,а те по барчетата. Имаше руснаци,румънци,германци, англичани и много,ама много българи. Ако сте с групова застраховка обърнете си внимание когато ви я дават, трябва да имате списък на групата,че ни се наложи да търсим доктор и тя ни я поиска, а ние нямахме.  Всяка вечер имаше хубава различна анимация,както и през деня аниматорите се въртяха по басейните,танцуваха, викаха за волейбол,тенис на маса. За децата вечер имаше анимация от 21ч. около час танцуваха. А след това започваше за възрастните .
Хавлии на рецепцията дават  карти и срещу тях си взимаш хавлии за плаж от спа центъра ,ако искаш можеш и всеки ден да си ги сменяш. Ние спа центъра не го ползвахме но беше хубав .
Стаите – ние бяхме във фамилна стая, две преходни стаи с плъзгаща врата,баня,тоалетна и тераса. Първият ден имахме оставени шампоанчета ,сапуни ,кл. за уши,шапчица,тоал.х-я. В следващите дни не ни оставяха,оставяха само тоал.х-я. Хавлии за къпане и миене имаше и ни ги сменяха всеки ден. За 7 нощувки ни смениха 1 път чаршафите. Стаите се почистваха всеки ден,но до под леглата не се стигаше / Аз се рових под леглото,че голямата си загуби златна обеца и я издирвахме /.  Но имаше един ден доста вятър и терасата ни се напълни с иглички от дърветата,стояха си там в следващите три дни. На терасата има едно малко сушилниче за бански, два стола и маса. Всяка стая си имаше климатик и телевизор,макар и по-стар и почти без батерии. На една снимка има ваната как е почистена след вторият ни ден.
Лоби бар -  Много приятно място,отново ако си намериш места, интернет се хващаше , но много бавно зареждаше, абе почти нямаше.
В ресторанта -  храна много  и в изобилие , доста вкусничка, качила съм 3 кг. Имаше много видове салати, понякога риба,пиле, готвенко,два вида супи ,едната задължително доматена, много сладкиши,които не опитах освен една невероятна торта,която свършваше веднага като я изнесат. В а ла кат ресторанта се хранихме на обед скарата е хубава но доста люта.
За плажа – доста е мръсен,клечки, не го почистваха,обираха си само пласмасовите чаши за многократна употреба , хората си оставяха боклучетата и фасовете и там си стояха. Морето имаше вълни и камъни на влизане около 3 м. навътре.
Детският кът  през деня имаше един аниматор да рисува с децата. Даваха храна на децата в 11,30 ч. и в 18,30 ч.
За последният ден освобождаване на стаите в 12 часа и ти взимат гривната,ако искаш да ползваш всичко до тръгването платихме по 5 Евро. После се изкъпахме в баните на спа центъра. Неудобно беше ,че в 12 ч. си оставихме багажа пред рецепция и добре ,че си ни чакаше там. Стаята за багаж беше пълна с куфарите на пристигналите .
За другата година само че ще пътуваме със собсвен транспорт, навръщене закъсняхме с тръгването и тръгнахме в  18 часа за БГ и един шофьор като се сети ,че ще бърза забрави да спира,та голям зор беше.
По изгодно е да си носите евро.


http://mamit.snimka.bg/sea/batihan.680072

# 640
  • Мнения: 242
Страхотни разкази, момичета!
bibi, снимките не се отварят.
Естера, снимките са чудесни. Имаш страхотни красавици! smile3501 /малки са за моите момчета/ Joy Joy Joy

# 641
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Страхотни дечица,много хубави снимки  Grinning

# 642
  • Варна
  • Мнения: 187
Благодаря !
ndimitrova наистина доста са ти големи момчетата,нямате време да ни чакате. На границата не ни искаха актове за раждане.

# 643
  • Мнения: 952
Първо искам да се извиня, но не ми остана време да прочета цялата тема и да видя дали това което ме интересува вече е коментирано.
Благодарности на всички, които са споделяли своите впечатления и са дали ценни съвети. Ориентирах се за бакшиша как да подходя и тн.

След броени дни пътувам за Мармарис.
Може ли да ме ориентирате какво не бива да пропусна да видя в Мармарис.
Предлагат ни 3 екскурзии - до острова на Клеопатра, до Родос и до Памуккале.
Вероятно ще се възползвам от първото и третото предложение.
Много ми се ходи до Родос, но там е по скоро самостоятелно. Какво бихте ме посъветвали? Струва ли си да избера и Родос?
Предварително благодаря на всички.   bouquet
Може да ми отговорите и на лични.

# 644
  • Мнения: 262
Ralfieta, за 4-ти път отивам в Мармарис/реновирания Платинум/ и от личен опит мога да споделя ,че 2 екскурзии стигат за 7 дена.Все пак отивате да починете, а в самия град има толкова много неща също за разглеждане. Родос е прекрасна екскурзия,но е свързана с гонитба на време защото на острова ще имате около 6 часа и без предварителен план ще се лутате из лабиринта на стария град като ще остане невидяно толкова много.Казвам лутате ,защото сте без екскурзовод там,разчитате на себе си. Катамарана за Мармарис тръгва около 17 часа по спомен и не трябва да го изтървате. Но ако се вълнувате от средновековна история,тази екскурзия ще Ви бъде като сбъдната мечта. Памуккале е тежка екскурзия,но определено си заслужава да се види този природен феномен. Тръгва се рано сутрин ,около 6.45ч. и се прибирате около 20ч. В цената Ви е включен и обяд ,носете си задължително вода. Клеопатра е приятна екскурзия,от залива Гекова се взема яхта и за около час сте на острова. Следва плаж,гмуркане,разглеждане на руини и обратно. Но аз Ви препоръчвам горещо най-хубавата екскурзия в района на Мармарис-Далян Каунос. това е нещо което трябва да се види. Нова екскурзия е тази до древния град Книдос на полуостров Датча. Целодневна,с вкл. обяд. Приятно изкарване в страхотния Мармарис-т.н. танцуващия град. Той ще Ви грабне с атмосферата си и нощния живот.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт