На море в Турция - тема 18

  • 112 672
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Ками страхотни снимки и разказ,а малката госпожица е много сладка  Hug

# 691
  • Мнения: 262
ndimitrova,както и Ейми и Наталито са писсали вече хотела е на най-високата точка между Кушадасъ и Сьоке. Това което виждате е морето,много е красив изгледа от хотела,представям си вечер като грейне целия град в краката Ви. Плажа който се ползва е собствен,на 8 км. ,но има редовна шатълна връзка до там .Полуострова на който е плажа се казва Jade. Там може и да се храните на обяд. Както и Ейми спомена,хотела има всички предпоставки да стане хит . Извън темата-догодина в Кушадасъ отваря врати хотел от веригата Хилтън. Видях го,но строителството е в начална фаза. Peace

# 692
  • Мнения: 24
То почти свърши темата, ама аз да се запиша.
По независещи от нас обстоятелства лятото май няма да стигнем до морето, та ни дойде идея да идем края на лятото - есента в Турция (по - до късно е топло  Embarassed )
Според вас кога е "последният срок". Понеже до сега не сме ходили в Турция, но като гледам там септември - октомври си е лято. И има ли значение в кой курорт (имам предвид като до последно е топло  Laughing)

# 693
  • Мнения: 7 605
Чудесен разказ ками, благодаря! Доста хотели в района на Алания са покрай този път, с подлез.

Петуфи, най-топло е в Анталия. Ние до сега вингаи сме ходили през септември, до 25ти, и си беше супер горещо, точно лято, идеално си беше! Според мен до краят на септември сте ок за плаж в Анталия, след това може да имате късмет, но може и да нямате

# 694
  • София
  • Мнения: 7 990
По независещи от нас обстоятелства лятото май няма да стигнем до морето, та ни дойде идея да идем края на лятото - есента в Турция (по - до късно е топло  Embarassed )
Според вас кога е "последният срок".

В Турция се ходи или юни, или септември, иначе е нечовешки топло. Миналата година бях в Анталия от 10ти септември и беше 38 градуса, вярно - необичайно топло. Мисля, че и на 30-32 градуса ще сте доволни. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 327
http://turkey.snimka.bg/travel/long-beach-resort-hotel-amp-spa-a … a.680857.27402395

така дали се отварят снимките?
уж се постарах да ги поизчистя, но май пак ще редактирам

Еими, наслаждавай се на макс последните часове.... и не плачи - пак ще отидем Simple Smile Димитрова и ти не рони сълзи Simple Smile

Натали 78 , ти с коя фирма пътува?

Че пак ,ще има почивка то е ясно  Laughing
Края на юни отивам за 4 дни в Гърция и след 20 юли пак за Турция.
От понеделник започва пак едно търсене на хотел  Laughing

# 696
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета добре завърнали се Hug Страхотни разкази сте направили, за което благодаря. Разгледах и снимките и всичко много ми харесва.
Биби само твоите не видях - много се радвам, че ти е харесало в Грийна. До нашата почивка остава точно един месец Laughing

# 697
  • Мнения: 24
Hug Благодаря, момичета за бързите отговори!
В края на лятото ще почна да се огледам за съблазнително оферти за Анталия.

# 698
  • Мнения: 242
Еими, радвам се, че още веднъж ще отидеш в Турция. Аз с удоволствие бих ходила по за една седмица във всеки месец от сезона /от май до септември/, но имам толкова много работа и други задължения  Mr. Green

# 699
  • Варна
  • Мнения: 187
Аз вече се оглеждам да следващият хотел  #2gunfireкойто да си набележа,но ми се иска да не е толкова голям, че нещо ми дойде много това ставане сутринта ,за да си запазим шезлонги и този народ в ресторанта.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз затова не обичам големите хотели.Избирам такива със стотина стаи максимум.Вярно,че нямат някои екстри като по-големите,но за мен е важно спокойствието,все пак сме на почивка,а не на състезание.

# 701
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте момичета. Почивахме преди 2 години в Анталия и много ни хареса. Тази година пак ни се ходи в Турция, но с кола. До Анталия е много далече, затова търся нещо по-наблизо. Къде бихте ми препоръчали да отседнем. Смятам да предвидя около 8 ч. пътуване с колата, като ще тръгнем от Хасково. Пътуваме с двама тийнейдъри, затова търся хотел с добра анимация и предпочитам да е до плажа, а не в горичка, например. Благодаря предварително.

# 702
  • Мнения: 242
Здравейте момичета. Почивахме преди 2 години в Анталия и много ни хареса. Тази година пак ни се ходи в Турция, но с кола. До Анталия е много далече, затова търся нещо по-наблизо. Къде бихте ми препоръчали да отседнем. Смятам да предвидя около 8 ч. пътуване с колата, като ще тръгнем от Хасково. Пътуваме с двама тийнейдъри, затова търся хотел с добра анимация и предпочитам да е до плажа, а не в горичка, например. Благодаря предварително.
Здравейте! Зависи с каква кола пътувата. Ако позволява може да се движите с добра скорост около 100км/час защото пътищата го позволяват и е в рамките на разрешената скорост /като изключим населените места/ Най-хубавото и близко място за вас и двамата тийнейджъри според мен е Йоздере. Вие преценявате кой хотел ще си изберете.  Ако имате въпроси - питайте! Laughing

# 703
  • Мнения: 1
Здравейте ......хвърлила съм око на Hillside Beach във Фетие,но от booking.com ми обявиха едни цени......мале,мале Shocked........рейтинга му е мн висок,мисля,4е е 4удесен наистина за тотална по4ивка без деца.....ще погледна и през 4уждите тур оператори newsm78......4удех се някой от вас да е ходил или да има информация baby_neutral........благодаря........а,септември IC GREEN PALACE(май става все по популярен сред българите)

# 704
  • на третия етаж
  • Мнения: 108
Ето, че и нашата почивка в Дидим приключи  Cry Седя в лобито, заобиколена от багаж и бързам да дам отчет:
За хотела: голям, но не прекалено; стаите са големи и с удобно легла; хавлии се сменят всеки ден, а спалното бельо - през ден.
Храна: доволно разнообразна, много свежи и местни салати и предястия, вкусна панирана бяла риба, десертите - торти, баклави, кадаиф под различни форми и минимум три вида кремчета. Аз опитах последния ден една баклава, обаче се пристрастих към "запеченото" мляко с ориз Embarassed
Има три а ла карт ресторанта - турски, рибен и италиански. Уважихме турския - нищо особено като вид и вкус.
Анимация: Малък, но чудесен аниматорски колектив. Усмихнати, артистични и заредени с енергия млади хора. Всяка вечер изнасяха чудесни представления, а аз лично очаквах с нетърпение двата колективни танца накрая на вечерта. От детската анимация нямам впечатления, че моето "дете" е 20 годишен, но той си намери спортни занимания през цялото време.
За допълнителните екскурзии: Още в началото ни връчиха плик с оферти на доволно високи цени.
Ходихме само на разходка с яхта. Голямо разочарование срещу 15 евро. На другия ден видях по централна улица предложения за Ефес, Памукалле, аутлети срещу двойно по-ниски суми и то в турски лири. Напр. до Памукалле е 55 евро при агента, в Дидим - 30 лири.
За дребни сувенири и така популярните магнитчета отскочих до шопинг центъра в Дидим. Спазарих ги на половин цена в сравнение с магазина в хотела. Автобусчета до града има на всеки 10 минути.
И последно - отидох до единствения в Дидим магазин за кожени изделия - Бианка /намира се до Палм уингс/ Не особено красиви якета са на цени от порядъка на 900 Евро. Обявеното 70% намаление са за модели, които не заслужават внимание. Не си струва да отделяте време за магазина /ако трябва да пътувате до него/.
Стана много дълго писание, но има толкова много време до автобуса Wink
Прекрасна почивка на всички, които ще се насладят на вълшебна Турция тепърва.
п.с. Вчера ни "нападнаха" рояк румънци. Мислех, че написаното за тях във форума е силно преувеличено. Уви, оказа се чистата истина - шумни, невъзпитани и безпардонни. Върхът беше, когато един солиден на вид господин облиза лъжицата за сервиране от купата с маслинова паста и отново я върна в нея Sick

Общи условия

Активация на акаунт