Ревматоиден артрит - 3та тема

  • 222 507
  • 1 485
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
Хайде в новата темичка:)

Пожелавам на всички да пишат предимно за положителни неща, свързани с тази болест:)

Ето линк за старата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=551151.0

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 403
I az sam ka4ila 8 kg tazi zima i edvam hodq bolqt me kolenata ako se preumorq ot hodene i dvete qbalki me bolqt

# 4
  • Мнения: 21
Аз имам много  болки във лактите. Свила  съм ги и не мога  да  ги изпъна  и най-вече  вечер не мога да  си намеря място в  леглото. Така ме  болят.....

# 5
  • Петрич
  • Мнения: 321
Благодаря Bunnie, за новата тема!
И мен вечер ме болят ставите, особено ако съм се преуморила през деня.Сега ме боли дупето от дясно, не знам как се нарича ставата там.Чак целия десен крак ми е схванат.А и раменете ме болят малко.Като цяло съм добре.Ходя на спа и римска баня в неделя и не знам дали си фантазирам, но мисля, че ми помага.Всеки следващ път се чувствам по-добре.

# 6
  • StZ
  • Мнения: 220
И аз да се запиша в новата темичка  Hug!
Четох, че някои от вас си спомнят как им се е появил РА, а аз не мога да определя точно.
Скоро си мислех, че когато жената е бременна няма проблем с тази болест.......някоя от вас има ли спирала /тя май имитираше по някакъв начин бременност  newsm78 или съм съвсем боса в медицината/ в момента и пак да има гадните болки от болестта??
Като че ли първите признаци са ми се появили след махането на спиралата.....като бременна краката не ме боляха, но сега - Даааа  #2gunfire
диагнозата ми я сложиха през ноември миналата година  Crossing Arms

p.s. Ами прочетох и верно много съм зле с медицината  doh

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 20:48 от zorni4ka

# 7
  • Петрич
  • Мнения: 321
Zorni4ka, ти нали щеше да постъпваш в болница? Какво стана, ходи ли или ти предстои?

# 8
  • StZ
  • Мнения: 220
Не съм още, Вера......много работа имаме сега и помолих доктора да го отложим.
Надявам се след великден да мога да постъпя, но много зависи как ще се развиват нещата на работа.
 

# 9
  • Мнения: 403
И аз да се запиша в новата темичка  Hug!
Четох, че някои от вас си спомнят как им се е появил РА, а аз не мога да определя точно.
Скоро си мислех, че когато жената е бременна няма проблем с тази болест.......някоя от вас има ли спирала /тя май имитираше по някакъв начин бременност  newsm78 или съм съвсем боса в медицината/ в момента и пак да има гадните болки от болестта??
Като че ли първите признаци са ми се появили след махането на спиралата.....като бременна краката не ме боляха, но сега - Даааа  #2gunfire
диагнозата ми я сложиха през ноември миналата година  Crossing Arms

Слагала  съм спирала по едно време но си бях добре от лекарствата не от нея поне така мисля, че тя не ми е оказала влияние.

p.s. Ами прочетох и верно много съм зле с медицината  doh

# 10
  • StZ
  • Мнения: 220
vtvt, да се чете, че си се чувствала добре със ставите по това време? така ли?
хааайде пак да попрочета що е това прогестерон и колко помага да се имитира бременост?

Някой знае ли кое точно по време на бремеността стопира РА?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Здравейте , само да споделя и аз че никога докато бях слаба не съм има проблем с ставите. Е след бременността напълнях с 15кг и се появи проблем. Още не съм ходила на ревматолог(имам запазен час) , та незнам дали имам Ра точно но си ви следя и чета.
Вълканова от 1м. и аз съм на 90 дневната , ефект има а аз не съм от най-стриктните.Пробвай.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 21
mimata14, Много  ми е  трудно да  спазвам диета  особено тази, че  сутрин не  се  закусва  аз  от  дете  съм със РА и  винаги  съм закусвала  преди да  си  пия лекарствата  и сега  ми е  като навик, ако не  хапна нещо преди да  тръгна за  работа  ми става  зле  на  стомаха. А  хапна  ли  плод  на  гладно  умирам  от  болки в  стомаха....С  една  дума  трагедия Simple Smile

# 13
  • Мнения: 403
vtvt, да се чете, че си се чувствала добре със ставите по това време? така ли?
хааайде пак да попрочета що е това прогестерон и колко помага да се имитира бременост?

Някой знае ли кое точно по време на бремеността стопира РА?

Аз смених тазобедрените стави и после сложих спирала за близо 2 години и после като се запознахс мъжо се разбрахме да я махна. Така че не съм усетила да ми влияе някак, защото като ги смених ставите се чувствах като нов човек и нямах болки в краката а и си пиех по 15мг метотрексат  и 2 т медрол за артрита вече към 3 години. Е уморявах се и на моменти усещах тук таме леки болки но общо взето състоянието ми беше по добро не на легло. А можех да щъкам.

# 14
  • Мнения: 9

Някой знае ли кое точно по време на бремеността стопира РА?

И на мен ми е много интересно каква е причината. Може би тук се крие решението на загадката с нашата болест. Ако е някой от хормоните, би било много лесно, просто да ни дават да го пием и да се оправяме....


Общи условия

Активация на акаунт