Операция на щитовидната жлеза-6

  • 78 634
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22
Благодаря M E A !!!!!!!!!!!!
Между другото името ми да не ви бърка - жена съм. Grinning
Ще го сменя в женски род.

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 15:05 от Пинка

# 721
  • Мнения: 670
pipi81  Hug да и при мен беше шок но вече отминава.
Аз се чуствах страхотно след операцията. Но вчера бях с истинка и глупачката му с глупачка вдигнах 10 кг туба  Blush
и може би с това си раказах играта Sad
Пинка - браво!

# 722
  • Мнения: 22
Трябва повече да се пазим.
На едно място бях прочела, че при проблеми с щитовидната човек трябва да стане егоист и да се пази от емоционално и физическо натоварване. Добре казано, но трудно осъществимо.
Кога ви казаха да си направите изследвания?
Чудя се дали не трябва с нещо да си подсилваме имунната система - нямам предвид само хапчета, а и определени храни.
Преди операцията, хирургът ми каза, че е разстроена имунната система и атакува жлезата.
Вие излизате ли навън момичета?
Аз тръгнах вече по разходки.
А как сте с настроението?????????
На мен сякаш ми махнаха и лошотията с тази операция. Шегувам се.
Забелязвате ли по-малко нервност и избухливост в себе си?

# 723
  • Мнения: 670
ами аз от първя ден работя вкъщи
иначе наистина сякаш съм по спокойна Party
а за имунната система някъде бях чела че не трябва да се пият хапове за имунна система ако имаш проблеми с щитовидната

# 724
  • Мнения: 5
И аз станах бързичко.Излязох от операционна 11.30  и в 15.30 ходих с чужда помощ до тоалетна и от там нататък не съм сядала прибрах се  и почнах с шетане и т.н но все пак си се пазя де.Незнам дали беше внушение но на 3 ден ходих в Лидл е не ме свъртя зави ми се свят изнервих се от народа вътре,всеки се вторачил в превръзката ми... но пък това беше само тогава днес на 7-мият ден  нямам проблеми с ходенето.А с нервите си имам,на час 2  се събуждам,стресната не знам от какво с пресъхнала уста едно подтиснато чак към 6-7 сутрин заспивам по спокойно.Егоизма трябва да го имам,но за мен  е малко непосилен.Момичета ей сега се вгледах в раната повече и забелязвам че има синини нормално ли е да има такива,бойлера ми е вкл.и сега зациклих да се мия ли главата  Thinking

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 19:58 от berinda

# 725
  • Мнения: 22
Около раната ли са тези синини?
Аз имам няколко синини и малко кръвонасядания, но са над гърдите - предполагам, че са от разните неща, които слагаха по мен докато ме подготвяха за операцията.

# 726
  • Мнения: 670
Измий си се спокойно  Hug Ще видиш че няма да има проблем. Аз пък имам жълтини Simple Smile Но предполагам е нормално  Hug Hug Hug Hug

дописвам върпос - от кой ден да почна да се мажа с контратубекса?

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 20:57 от Befana_Iv

# 727
  • Мнения: 22
Аз мисля да изчакам с мазането.
Според мен трябва да падне коричката на раната, да остане вече, като белег и чак тогава.
Иначе докато още заздравява как да го мажеш с крем против белези.
Честно казано не питах в болницата кога да започна с кремовете.
Аз си измих косата на втория ден след операцията. Увих си врата с една хавлия и така. На следващия ден си направих и душ, като пак предпазвах врата с хавлия. Изобщо къпя се на части и до ден днешен. Laughing
Вече два дни съм без превръзка, но не смея да се изкъпя наведнъж.
Вечер даже, като си лягам си слагам една малка марля с лепенка за всеки случай.  Joy

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 21:08 от Пинка

# 728
  • Мнения: 670
Аз нямам рана обаче - шевовете са вътрешни. Обаче с тва подуване незнам....
Доктора ми каза веднага да почвам, ама като му звъннах за подуването забравих да го питам ккаво да правя с мазането....

# 729
  • Мнения: 22
Е, то и аз нямам рана, но имам там една черта с коричка - на това казвам рана  Embarassed
Как ще предприемаш мазане, като имаш подуване???????? Имаш ли зачервяване???????????

# 730
  • Мнения: 670
Ами не няма червено - жълта съм по шията - амии май ще поизчакам. Дано не стаен късно.

# 731
  • Мнения: 22
Щом няма зачервяване, значи няма възпалителен процес. Спокойно.
Трябва малко търпение, за да се възстановим. Слушай доктора си и всичко ще е наред.
Ти кога си оперирана?????????
Какво представлява Контрактубекс?
Контрактубекс представлява дерматологично средство за локална употреба при лечение на белези.100 g гел съдържа:
Активни съставки: Течен екстракт от лук (Extr. Серае ) 10 g, Хепарин натрий (Heparinum sodium) 5000 IU, Алантоин (Allantoin) 1 g.
Помощни вещества: сорбинова киселина., метил-парахидроксибензоат, ксантанова гума, полиетилен гликол 200, ароматизиращо масло, пречистена вода.

За какво се използва Контрактубекс и как действа?
Контрактубекс се използва за лечение на груби, свръхразрастнали, зачервени, подути, ограничаващи движението и козметични белези след операции, ампутации, изгаряния и наранявания.Контрактубекс притежава омекотяващ и изглаждащ ефект върху втвърдена, свръхразрастнала, болезнена и козметично увредена кожна тъкан. Хепарин улеснява хидрирането (водносвързващия капацитет) на втвърдената тъкан, като по този начин предизвиква набъбване и отпускане на белезите. Екстрактум цепе и алантоин усилват този омекотяващ ефект. Водноразтворимата гелова основа подпомага дълбокото проникване на активните съставки в кожата и така осигурява едно ефективно локално лечение.

Контрактубекс съдържа сорбинова киселина - има дразнещо действие и може да причини дерматит (възпаление на кожата).

# 732
  • Мнения: 5
Момичета при мен има и зачервяване дори е тъмно червен и синьо си е около раната.А днес ми е 7-ят ден след операция и имам само 3 манички лентички които са ми от понеделник 

# 733
  • Мнения: 22
Запази спокойствие. Не се пренавивай. Все пак мястото е наранено и сигурно е нормално да има малко и посиняване и леко зачервяване. Може би зависи от това как е правена самата интервенция.
Ако нещо те притеснява обърни се към лекар, за да си сигурна.
Гледах се преди малко, но при мен наистина няма нито посиняване, нито зачервяване, но аз съм на, чакай да ги преброя на девети ден от операцията.
Измери си температурата и спокойно. В болницата ми мереха температурата, за да видят дали няма възпалителен процес.

# 734
  • Мнения: 5
май май при мен е изгоряла кожа сега като се пипам е грапаво,лекаря ми каза зачервеното идвало от алергия към лепенките но аз сам почти сигурна че е от спирта с който дезинфиктират при смяна на превръзката,пооляха се като ми махнаха дрена и сложиха новата превръзка

Общи условия

Активация на акаунт