Въпроси към Класически хомеопати 21

  • 54 271
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!
Вярвам, че хомеопатията действа само тогава, когато процесите се осъществяват едновременно на духовно и физическо ниво. Според мен човек когато потърси помощта на хомеопат трябва да отиде с нагласата, че ще трябва да промени нещо в себе си и на духовно ниво. Самото намерение привлича. Това е нещо като споразумение със самият себе си. Не може да си мислиш, че "чудодейното хапче" ще действа просто ей така, защото ако то срещне съпротивата на психическата сила според мен това не е точно по принципите на хомеопатията. Но това са само мои теории и практиката ще покаже дали е така.
А практиката ми е много кратка! Днес ми е осмият ден, откакто хомеопатът ми даде избраното от него лекарство. Отначало чувствах само някакви пробождания в различни части на тялото, но на 7-мият де се събудих с възпалена сливица. Взех само лъжица мед. Огледах подробно. Сливицата е зачервена, леко подута с три гнойни връхчета. В ъгълчето има малко гной.
Преди много често боледувах от сливици и много тежко. Преди това би ме хвърлило в ужас! Предполагам бих взела веднага антибиотик "докато е време".
Но сега чувствам едно вътрешно спокойствие. Сякаш не се случва на мен. Казвам си- сигурно жизнената ми сила изтласква нещо от мен. Трябва да пострадам малко за да го променя. Трябва да платя цената. Трябва да поема отговорност!
Както преди така и сега се събуждах вече в такова състояние и нищо не можеше да се направи. И ми оставаше само да противодействам. Не съм се замисляла какво би станало ако приема болестта, която ми причинява това страдание, да се поуча от нея. Може би затова човек е отпаднал и на легло за да има възможност да остане на саме със себе си и да се актуализира???
Но сега съм готова и го направих. Не противодействам с нищо. Приемам болестта. Мисля си, че е за добро.
Предвиждах, че като се събудя тази сутрин ще има развитие към добро или към лошо. Защото според мен по време на сън това става на подсъзнателно ниво.
Моето учудване беше, че се събудих в същото състояние в което се събудих вчера. Сливицата си стои все така. Все още не съм информирала хомеопата си, защото според мен няма развито остро състояние и така мога да го подтикна да вземе грешно решение. Уча се на търпение. Не знам какво да си мисля. Може би ЖС е объркана и мисли какво да направи. Ако премине в остро състояние не може да ме уплаши защото вече съм го приела и ще си го понеса. Надявам се добре да помисли! Но знам, че Тя ще вземе правилното решение, в точно необходимата доза защото ЖС знае какво прави! Една малка искра от нас го знае и колкото и да се противим това само ни връща отначало да си научим урока.
Момичета, правя ви съпричастни на едно своеобразно проследяване и споделям тези мисли с вас защото ви чувствам близки. Опитвам се да съм максимално обективна, безпристрастна и честна с вас. Може пък моите думи да докоснат някой. Може и той да е изпитвал това което изпитвам аз в момента. Споделете!
ПС Това, което мисля е строго индивидуално и отразява моето вътрешно и външно състояние. Не ангажирам никой с мнението си, още повече че в момента си правя експерименти със себе си!

# 706
  • Мнения: 3 492
За завладяващия позитивизъм - благодаря от сърце!  bouquet

# 707
  • Мнения: 1 500
Такова мислене на начинаещ в хомеопатията - е, няма. Благодаря и аз. Браво на теб

# 708
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!
Вярвам, че хомеопатията действа само тогава, когато процесите се осъществяват едновременно на духовно и физическо ниво. Според мен човек когато потърси помощта на хомеопат трябва да отиде с нагласата, че ще трябва да промени нещо в себе си и на духовно ниво. Самото намерение привлича. Това е нещо като споразумение със самият себе си. Не може да си мислиш, че "чудодейното хапче" ще действа просто ей така, защото ако то срещне съпротивата на психическата сила според мен това не е точно по принципите на хомеопатията. Но това са само мои теории и практиката ще покаже дали е така.
Сигурно е така и хомеопатите навярно ще подкрепят твоите думи. Пациентът би следвало да е активен участник в процеса лечение. Човек се доближава до здраве, тогава когато успява умело да улови движенията от несъзнаваното (някои хомеопати го наричат зъл дух  Laughing ) към съзнанието и да промени това нещо в себе си, с което се разболява. Какво се случва обаче тогава, когато осъзнатият пациент няма силата да стори това, когато да речем е изпаднал в депресия, налегнала го е апатия и отчаяние? Та той не би могъл да излезе от дупката, нуждае се от някаква мощна сила, за да се случи това. Такъв пациент се надява именно на „чудодейно хапче”. А то сега излиза, че няма как с нищо правене, а само прием на капки да се излекуваш..... И какъв е извода тук, че хомеопатията е безпомощна при наличие на депресия ли? ( просто размишлявам)
PS. speranza3 , със сигурност хомеопатите мечтаят за такива пациенти като теб. Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 17:00 от valin

# 709
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!
Вярвам, че хомеопатията действа само тогава, когато процесите се осъществяват едновременно на духовно и физическо ниво. Според мен човек когато потърси помощта на хомеопат трябва да отиде с нагласата, че ще трябва да промени нещо в себе си и на духовно ниво. Самото намерение привлича. Това е нещо като споразумение със самият себе си. Не може да си мислиш, че "чудодейното хапче" ще действа просто ей така, защото ако то срещне съпротивата на психическата сила според мен това не е точно по принципите на хомеопатията. Но това са само мои теории и практиката ще покаже дали е така.
Сигурно е така и хомеопатите навярно ще подкрепят твоите думи. Пациентът би следвало да е активен участник в процеса лечение. Човек се доближава до здраве, тогава когато успява умело да улови движенията от несъзнаваното (някои хомеопати го наричат зъл дух  Laughing ) към съзнанието и да промени това нещо в себе си, с което се разболява. Какво се случва обаче тогава, когато осъзнатият пациент няма силата да стори това, когато да речем е изпаднал в депресия, налегнала го е апатия и отчаяние? Та той не би могъл да излезе от дупката, нуждае се от някаква мощна сила, за да се случи това. Такъв пациент се надява именно на „чудодейно хапче”. А то сега излиза, че няма как с нищо правене, а само прием на капки да се излекуваш..... И какъв е извода тук, че хомеопатията е безпомощна при наличие на депресия ли? ( просто размишлявам)
Не съм хомеопат но интуицията ми подсказва следното:
Вярвам, че хомеопатията е само едно стъпало  в еволюционната стълбица. Чрез нея се научаваме как работят природните закони, експериментираме докато се уверим или обратното, поглеждаме навътре в себе си.
Конкретно на въпроса /логически/- би трябвало депресията да е остро състояние и може би лекарството, което точно отразява това състояние би следвало да го излекува. Тогава посоката на силата е от физическо към психическо ниво. Според мен точно в сблъсъка на еднакви по големина сили настъпва излекуването. Сигурно много от вас мислят, че по този начин надхитряваме ЖС, но според мен това не е така!

# 710
  • Мнения: 9
Не, аз имах предвид хроничната депресия. Когато човек, който е имал безброй неосъществени желания през годините е предпочел да няма нови такива, заради натрупания болков опит зад гърба си. За него ще е много трудно да си „отвори очите” за каквото и да било... И се чудех е ли възможно, един такъв пасуващ пациент да успее да се сдобие с нужната енергия, за да се излезе от трапа.
Посоката винаги е отвътре-навън според мен, няма как да елиминираш телесен симптом с болно съзнание.
Иначе аз чрез хомеопатията се научих да се вглеждам единствено навътре в себе си Simple Smile

# 711
  • Мнения: 3 492
Хомеопатите, които наричат несъзнаваното зъл дух (ако правилно съм разбрала), да направят услуга на човечеството и да хапнат мухоморки.
Така още повече се подклажда у пациента сикотичната потиснатост...Не стига, че там сме скрили всичко, което не харесваме у себе си и го отричаме, и го крием, ами и този, на който съм поверила здравето си, да ми го вменява допълнително. #Cussing out Laughing
Злият дух, ако изобщо може да се нарече така, е ИД, който е в непрекъсната борба за надмощие с т.нар. суперего (добрия джин Crazy). Всички търсим идеалния баланс между тези два "нагона".
Несъзнаваното си е несъзнавано. То е част от нас. Отричаме ли него, отричаме част от себе си. Предвид, че човек е едно цяло, можем да си представим това разцепване докъде може да доведе.

Цитат
Конкретно на въпроса /логически/- би трябвало депресията да е остро състояние и може би лекарството, което точно отразява това състояние би следвало да го излекува. Тогава посоката на силата е от физическо към психическо ниво. Според мен точно в сблъсъка на еднакви по големина сили настъпва излекуването. Сигурно много от вас мислят, че по този начин надхитряваме ЖС, но според мен това не е така!
Депресията не е остро състояние в смисъла на остро според хомеопатията. Жизнената сила няма посока - тя е феномен, който ни изпълва навсякъде и няма как да бъде вектор. Когато някои наши части останат без жизнена сила, тогава настъпва разпад, болест... А симптомите възникват на границата, на която се води битката.

# 712
  • Мнения: 13
Това за трапа ми е познато. Когато се измъкнеш от него ще гледаш от по-високо. Напълно е възможно да се измъкнеш. И аз до скоро бях изолирана и не обичах много групи, но ето престраших се. Вярно с група съмишленици. Но после може да се престраша и повече.
Ами какво да кажа в случая. Не познавам толкова добре Материя медика. Но може би точно това което така добре описваш, че те притеснява, точно то да е ключово в твоят случай!?
Аз все още съм неука. Говоря само по интуиция. Но все пак нали и тя е движещото звено в Хомеопатията.

# 713
  • Мнения: 9
Хомеопатите, които наричат несъзнаваното зъл дух (ако правилно съм разбрала), да направят услуга на човечеството и да хапнат мухоморки.
Правилно си разбрала Simple Smile
Предполагам го наричат така, т.к. няма морал и граници...
Понеже човек няма как да си позволи да бъде агресивен, да пее и танцува по улиците, то потиска тези свои импулси. Този дух може да бъде растение, минерал или животно (странно, че в психологията съм го срещала само като животинче Grinning ). Чрез определеното ХЛ този дух се „изважда” от тялото по точна система, т.к. човек няма как да стори това сам. От раждането до смъртта се приема едно единствено ХЛ (няма значение дали е остро или хронично), т.к. усещането си остава едно и също за цял живот ( мислех си, дали това може да се случи ако вляза в манастир ). Хомеопатията мести и чисти карма, разваля и черни магии . Но има едни нисък процент от пациентите, при които излекуване не може да настъпи, понеже кармата е много тежка и не може да се промени............
С всички тези безумия (за мен лично) имах възможността да се срещна на едни семинари по „новия метод” в хомеопатията – метода на усещанията на Шанкаран.
speranza3, питах просто от любопитство Simple Smile

# 714
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хомеопатите, които наричат несъзнаваното зъл дух (ако правилно съм разбрала), да направят услуга на човечеството и да хапнат мухоморки.
Правилно си разбрала Simple Smile
Предполагам го наричат така, т.к. няма морал и граници...
Понеже човек няма как да си позволи да бъде агресивен, да пее и танцува по улиците, то потиска тези свои импулси. Този дух може да бъде растение, минерал или животно (странно, че в психологията съм го срещала само като животинче Grinning ). Чрез определеното ХЛ този дух се „изважда” от тялото по точна система, т.к. човек няма как да стори това сам. От раждането до смъртта се приема едно единствено ХЛ (няма значение дали е остро или хронично), т.к. усещането си остава едно и също за цял живот ( мислех си, дали това може да се случи ако вляза в манастир ). Хомеопатията мести и чисти карма, разваля и черни магии . Но има едни нисък процент от пациентите, при които излекуване не може да настъпи, понеже кармата е много тежка и не може да се промени............
С всички тези безумия (за мен лично) имах възможността да се срещна на едни семинари по „новия метод” в хомеопатията – метода на усещанията на Шанкаран.
speranza3, питах просто от любопитство Simple Smile

 valin, би ли споделила така наречения "Лектор" кой е?

# 715
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!
Мислих доста по въпроса.
Съгласна съм с Мече, че жизнената сила е феномен и няма вектор, но според мен тя има посока. Ние само може да предполагаме как тя се движи - може линейно, може зигзагообразно, може спираловидно, а може и да прави квантов скок. Точно така може да се обясни различното действие при различните пациенти.
Посока също има, но ние не знаем коя ще поеме. Просто не сме дорасли да си го обясним. Ние знаем само това, което знаем, а то е че Хомеопатията действа, ако има точно определени настройки за това. Вярваме в това което е открил Ханеман, защото е доказано и действа. Значи това е закон.
Но защо тогава този закон не действа при всички???
Според мен обяснението е следното- защото се намесват други сили и закони за които не знаем, които още не са открити. Според мен за да израстваме в Хомеопатията първо трябва да осъзнаем колко много още не знаем. Да търсим отговорите. Да сме безпристрастни и да наблюдаваме Природата защото там се крият много отговори. Ханеман също се е развивал и поправял. Той е знаел колко много не знае и е търсел отговора. Според мен ние трябва да се съобразяваме с него повече в това, което не трябва да правим, а не да се ограничаваме само в неговите знания и да ги цитираме. Защото само така ще продължим неговият път- да търсим истината, да търсим новите закони, да наблюдаваме и да се опитаме да си обясним, да сме безпристрастни и обективни. Предполагам колко нищожен се е чувствал той с новите си знания и новите въпроси и може би точно за това е толкова значим в нашите очи. Това според мен е верният път-вярната посока.
В тази връзка от позицията на незнаещият, съобразявайки се само с това до което категорично е достигнал Ханеман бих коментирала така.
Депресията според мен е срого субективна. Дали е остра може да каже само самият пациент. Ако тя е остра трябва да измести другите му болежки и притеснения и трябва да е на преден план. Само тогава, когато това състояние е остро може да се излекува напълно чрез правилното подбрано лекарство, което точно копира неговата "картина".
Ако то не е остро не случайно се спотайва там скрито. Явно има някакъв смисъл, който ние не знаем.
Не разполагам нито с Органон, нито с Материя медика, но мисля че това би ме объркало още повече.
Но момичета, в сърцето си усещам че хванах вярната посока!
Затова според мен посоката е много важна.
От всеки зависи каква посока ще избере и това ще предопредели неговото развитие!

А сега за моят случай конкретно.
Сливицата ми си стои все така. Езикът ми е обложен в жълтеникаво. Сутринта се прокашлях два пъти и изкарах храчки в жълтенкаво. Какво ли прави моята ЖС. Може да е заета с нещо по-важно???Незнам, но инстинктивно усещам, че не трябва да се намесвам. Според мен трябва да се науча на търпение/много съм нетърпелива/. Засега ще си стоим и ще си чакаме ЖС и аз. Докато няма някаква промяна.
Момичета, някой може ли да коментира моят случай. Случвало ли ви се е нещо подобно. Как сте реагирали  в такъв случай? Heart Eyes
 Stop
ПС Благодаря на Мече, че ме подтикна да се замисля върху това!

# 716
  • Мнения: 9

  valin, би ли споделила така наречения "Лектор" кой е?

Да Simple Smile, Геновева Георгиева се казва и провежда семинари във Варна и София. Спомена за случай от практиката си, в който е излекувала човек с лекарство от яйце.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 11:01 от valin

# 717
  • Мнения: 13
Момичета!
Още една мисъл ме споходи и се чувствам длъжна да я споделя с вас:
Според мен не трябва да пренебрегваме трудовете на нито една личност опитала се да даде обяснение как действа Хомеопатията. Все пак хората са положили някакъв труд и ни представят нещата от техният ъгъл. Те може би са почувствали духът на Хомеопатията, но затова дават различни обяснения защото всички те са различни.
Според мен разковничето се крие там. Трябва да се намери общото звено във всичко това. Там е ключът. Това което ги обединява. Само тогава ще разберем!
Силата е в обединението, а не в разделението! Там е истината!
Момичета, ама вие постоянно ме подтиквате да произвеждам мисли! Явно за мен този форум е много продуктивен. Явно съм имала остра нужда от това? Да се измъкна от дупката и да споделя!
Пък който иска да ме чуе!

# 718
  • Мнения: 0
Тук от известно време не става дума за хомеопатия. Не мога да премълча.
Хомеопатията действа винаги, а не в зависимост от нивото на осъществяване. Тя не си избира ниво.
Никой пациент не е длъжен да страда или да плаща някаква цена. Хомеопатията не е наказателен отряд, който определя кой какво има да плаща и за какво и колко да страда.
Нека кажа, че ако някой е в процес на някакви търсения за себе си, ок, но това да не се бърка с хомеопатията.
Хомеопатът би трябвало да е квалифициран да прецени кое състояние е остро и кое - не, така че, да не се обаждате на хомеопата си, за да не го подтиквате да взема грешно решение е ...няма значение, това е избор на пациента. Но ако после положениято се поусложнило, ще искате хомеопатът да се справи.
Освен това, моля ви, хомеопатията не вади никакви зли духове, не чисти никакви тъмни наслоявания. МОЛЯ ви, не говорете такива неща. Хомеопатията е лечебен метод, научен . Никой не очаква от никого да обяснява как действа, защото това вече е обяснено. Разбира се, чко не познавате Органон, няма как да знаете, че всичко е обяснено още преди 200 години.
Не може един пациент да пие едно л-во цял живот, защото това означава, че не е мръднал през целия си живот. Или, че хомеопатът му задава програма завинаги, на което няма право.
Мили мами, ходете на каквито искате курсове, но не бъркайте хомеопатията с тях.

# 719
  • Мнения: 3 492

  valin, би ли споделила така наречения "Лектор" кой е?

Да Simple Smile, Геновева Георгиева се казва и провежда семинари във Варна и София. Спомена за случай от практиката си, в който е излекувала човек с лекарство от яйце.


valin, и за мен са безумия. Растение, минерал, животно.... И трите групи си имат строго определени специфики. И нямат нищо общо със злия дух. Маргото ми липсва да поразкаже повече за царствата. Мен ме мързи, признавам си Embarassed Александър ако иска, нека обясни за Аз чувствам, Аз усещам и т.н.....

speranza3 ,хомеопат Само за малко е права, че е редно да споделиш с твоя хомеопат. Пък той ще реши. Лично мое мнение е, че със същата сила, с която изглежда, че не ти пречи, със същата тази сила може подсъзнателно да те тревожи доста. Затова сподели!

Общи условия

Активация на акаунт