На море в Турция - тема 19

  • 154 793
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Снощи се върнахме от Ефталия Аква резорт /Алания/ и да дам отзиви в случай, че някой се е запътил натам Grinning
Плюсове -хубав аквапарк /8 пързалки, от които 2 екстремни, плюс 4 детски пързалки/, големи и просторни стаи, добре обзаведени. Плажа категорично наистина не е хубав /пръст и камъни/, но не сме и очаквали друго. В интерес на истината, поне за мен не си заслужаваше да бием път 2 часа от летището за това, което получихме в крайна сметка. Храната не беше лоша, но като за Турция мисля, че беше една идея по-зле от това, което очаквах - салати много и десерти, винаги имаше 5 вида спагети и пържени картофи, 2-3 вида зеленчукови яденета. Аз не ям месо, но мъжа ми е мръвкар, е, месо почти нямаше /на скарата един вид, най-много два, а понякога и нищо/. Зеленчуковите яденета за мое огромно разочарование не бяха вкусно сготвени, за сметка на това закуската беше прекрасна, фреша се плащаше, но само 1 евро, така че пиехме всеки ден. Има сладкарничка с много десерти, сладолед и кафета, работи цял ден, имаше и 24 часа работещ бъргър ленд за гладните, и на едно място правеха от 12 до 17ч. дюнери. 2 ала карт ресторанта, две тематични вечери за 7 дни. Стаята се чисти всеки ден, но независимо от бакшиша и табелката да се почисти, чистачката идваше в 15, 16 часа и най-редовно ни будеше от сън, но ... какво да се прави. Района в хотела не беше добре озеленен за съжаление и това беше основното, което не ми се понрави.
Като цяло - не лош хотел, но не си струва биенето на път и минаването на граници /според мен/ Нашата почивка беше безплатна, така че си бяхме доволни, заслужава си да се отиде само при положение, че цената е бюджетна.
На връщане в самолета разговарях с разни хора - всички, категорично бяха супер доволни от почивките си - имаше почиваши от Лонг бийч, от Риксос, от Максим плюс други хотели, които не започних. Така че, лека почивка на всички заминаващи и най-вече лек път и весело изкарване   bouquet

# 181
  • Мнения: 242
Ферибота на Чанаккале работи от рано - ние минахме на зазоряване - може би към 6-7ч, т.к. граница минахме към 4 ч. Но пътя през  Лапсеки - Гелиболу е много по-добър...

 В какъв смисъл пътя Лапсеки - Гелиболу е много по-добър?, нали се возиш на ферибот?
И нашата почивка доста наближи и вече трябва да решим какво как  newsm78, кажете кой ферибот е по-хубав - по-голям и по-нов Лапсеки - Гелиболу или Ечеабат- чнакале?
Най-хубав е държавния ферибот Гелиболу-Лапсеки. Частният ферибот тръгва, когато се напълни и веднага на негово място идва друг. Миналата година през септември правеха голям ремонт на пътя от Гелиболу до Ечеабат. Предполагам, че вече е готов. Просто трябва да си направите сметка на кой ферибот да се качите в зависимост от разписанието. Не си спомням колко километра беше пътят между Гелиболу и Ечеабат.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 173
Ферибота на Чанаккале работи от рано - ние минахме на зазоряване - може би към 6-7ч, т.к. граница минахме към 4 ч. Но пътя през  Лапсеки - Гелиболу е много по-добър...

 В какъв смисъл пътя Лапсеки - Гелиболу е много по-добър?, нали се возиш на ферибот?
И нашата почивка доста наближи и вече трябва да решим какво как  newsm78, кажете кой ферибот е по-хубав - по-голям и по-нов Лапсеки - Гелиболу или Ечеабат- чнакале?
Най-хубав е държавния ферибот Гелиболу-Лапсеки. Частният ферибот тръгва, когато се напълни и веднага на негово място идва друг. Миналата година през септември правеха голям ремонт на пътя от Гелиболу до Ечеабат. Предполагам, че вече е готов. Просто трябва да си направите сметка на кой ферибот да се качите в зависимост от разписанието. Не си спомням колко километра беше пътят между Гелиболу и Ечеабат.

Ами в смисъл пътя от ферибота до границата е по-добър

# 183
  • София
  • Мнения: 2 437
luba_rizova благодаря за споделеното!
Мимозке очаквам с нетърпение продължението на разказа ти. Началото звучи прекрасно. Приятна почивка. Hug

# 184
  • София
  • Мнения: 3 611
Здравейте, излизат разни оферти за почивка в турция - някои много примамливи, но на непознати за мен туроператорски фирми. Моля, ако някой има информация за Бояна тур - Перник , нека да даде отзиви. Благодаря!  Peace

# 185
  • Мнения: 5 697
Може ли някой да даде отзиви от хотел Адакуле ,Кушадасъ?
Не мога да намеря миналогодишните мнения за него,спомням си само,че имаше някои много доволни и някои много недоволни.
Дават ми добра оферта за този хотел и се колебая дали да резервирам.

# 186
  • Мнения: 0

Моля за мнение от почивалите в Белек- заслужава ли си посещението в Перге и на водопада Куршунлу и колко време отнема ?

# 187
  • Мнения: 4 422
Поздрави от Белек от Папилон Зюгма впечатленията ми са от 2-3 часа  и до момента много добри наистина 5 зв посрещане-гест рилейшън посреща от вратата настаняват ви,в стаята има плодове и вино ,много добра козметика-всичко ,което се сетите ,халати,чехли за баня,плажна чанта от хотела сложена на леглото.Минибар,сейф и рум сървис след 24 ч безплатен.Надявам се всичко останало ще е на същото ниво и го класирам на 1-во място от посетените до момента хотели.
утре повече

Много се радвам на тази информация, защото ние пътуваме за този хотел следващата събота. Нак е времето и дали основния ресторант има тераса с маси, защото ние, за съжаление сме гадни пушачи Embarassed


Впечатленията продаължават да са повече от прекрасни и то на цялата група ние сме за 5 г в Турция само 5 зв хотели,др семейство за 8-ми път само 5 зв хотели и последните пътувата за 2-ри път с нас.Очаровани сме.Момичета бие Делфин Делукс определено.Там лудницата е малко по-голяма и района по-натъпкан.Тук обслужването е по-бутиково ако мога така да го определя.Сервитьора дори идва на масата да ме пита дали искам още бяло вино само аз пиех и ми долива от бутилка,жива музика на терасата. "Гадните" пушачи да са спокойни терасата е голяма отивайте към оркестъра хем по-лесно се намират места ,хем по-прохладно и се пуши..
Храната е престъпно разкошна -октоподи,калмари,миди ,Бьоф Строганов ,телешко ама младо телешко с пресни гъби и пр разкошотии на шведската маса и всичко останало което имаше в Делфина.Плодове всичко възможно по няколко вида зеленчуци сирена знаете си как е ,каперси и всякакви сосове и добавки за салатите,пропуснах снощи имаше напр. разкошно пълнено с ориз,стафиди и кедрови ядки пиле  Shocked уникално.Има риби,телешко,пуешко,пиле ,пици спагети,диетичен бюфет не малък,вегетариански не малък и огромен избор на детския бюфет.
Детския клуб е забавен дори на дъщеря ми дето не разбира руски и английски ,возиха ги на банан срещу заплащане,рисуваха.На басейните и плажа има много шезлонги и на плажа,отиваме когато решим няма нужда да се пазят места..
Температурата е 42 градуса,но нормално,водата е много топла.Разкооош.
Плашали сме и по-скъпо за 5 зв хотел,нооо този е май най-хубавия.Има дайвинг уроци и няколко вида спорт и анимации.Коктейлите на баровете са с качествен вносен алкохол,пих перфектна Маргарига  Heart Eyes
6 ++++++++++++++

Досега не сме повтаряли хотел замислям се да го направя под натиска на мъжа ми  Laughing


За 2 път съм в Белек не съм ги посетила досега и няма и да го направя най-вероятно нито Перге нито водопада-...Всеки се преценява обаче.

# 188
  • Мнения: 1 710
Мимоза, супер! Страхотно е, да прочетеш толкова хубави отзиви. Някак зареждащо е Hug

На всички, на които им предстои почивка пожелавам да пишат такива въодушевени мнения и впечатления Simple Smile

# 189
  • Мнения: 0
mimozata,

Да разбирам, че не си струва посещението им, така ли ?

# 190
  • Мнения: 242
mimozata smile3501 Това, което споделяш е чудесно! Дано да има повече такива впечатления това лято! Явно този хотел влиза в списъка за размисъл за следващи пътувания /живот и здраве/. Само не знам колко ще ви е трудно да си тръгнете?  bouquet

# 191
  • Мнения: 3 021
Mimozata, благодаря за допълнението, звучи страхотно - и ние имаме база за сравнение с други 5 зв. хотели, но това наистина, поне по ваши впечатления, ме очарова - нямам търпение - още само 5 дни до нашата почивка там  Rolling Eyes

# 192
  • Варна
  • Мнения: 495
Кой ТО предлага  хотел Папилон Зюгма в Белек ? Видях, че не се предлага от Тез тур.

# 193
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Кой ТО предлага  хотел Папилон Зюгма в Белек ? Видях, че не се предлага от Тез тур.

Аква тур

# 194
  • Варна
  • Мнения: 495
Кой ТО предлага  хотел Папилон Зюгма в Белек ? Видях, че не се предлага от Тез тур.

Аква тур
Благодаря ти , Галактик !

Общи условия

Активация на акаунт