На море в Турция - тема 19

  • 154 768
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 20
FAIRY MUM, погледни следните хотели с пързалки в Кушадасъ :
1) Омер Холидей резорт - http://emeraldbg.com/hotel/61594/2/128/8366/64139/OMER-HOLIDAY-RESORT-4*.html
2) Batihan http://www.doris-bg.com/044/662-423/holiday_turkey/hotel.html?hi … 6659&oid=1977
3) Grand Efe http://emeraldbg.com/hotel/61594/2/128/8527/64135/GRAND-EFE-4*.html
4) Atlantique Hotel http://emeraldbg.com/hotel/61594/2/128/18911/64121/ATLANTIQUE-HOTEL-3*.html
Всички тези хотели имат по 2-3-4  пързалки и мини голф и най-важното - дават отделна цена за 1 възрастен + 1 дете. За всички тези хотели има и отзиви във форума

Надявам се, че съм била полезна.

# 496
  • Мнения: 242
Здравейте момичета! Добре дошли на всичкил завърнали  се от своята почивка! newsm08
И ние се завърнахме Sad, искаше ми се още 3-4 дни... Бяхме в Онирия Кларос и Ла Коста голф Кушадасъ. Подробности тия дни, защото едва гледам Wink
Очаквам мнение  за Онирия Кларос, защото ви проглуших ушите с адмирации към този хотел и много се притеснявам да не съм ви подвела. newsm78
Радвам се като ви чета: кой бил веднъж, кой два пъти това лято в Турция! моята почивка е още далече, но това не ми пречи да помечтая заедно с вас за следващата година. Има, обаче, един много сериозен проблем: Хубавите хотели в Турция са толкова много и всяка година изникват нови и нови, та се питам кога  и кой по-напред? Добре, че ви има, за да споделяте, препоръчвате и предупреждавате! smile3501

# 497
  • София
  • Мнения: 4 294
И ние се завърнахме Sad, искаше ми се още 3-4 дни... Бяхме в Онирия Кларос и Ла Коста голф Кушадасъ. Подробности тия дни, защото едва гледам Wink

очаквам подробности за Голфа  Laughing

# 498
  • София
  • Мнения: 350
FAIRY MUM, ако можеш да си позволиш още педесетина лева отгоре и час и половина път повече, виж хотел Веноса в Дидим. Поне 5-6 души тази година ми споделиха много добри отзиви. Всички са останали много доволни. Хотелът е нов, 5*. http://www.venosa.com.tr/

# 499
  • Мнения: 262
 WinkКато стана дума за Веноса,мой близък познат е въодушевен от почивката там през юни.Аз също разгледах хотела през април на инфотур и също потвърждавам високата оценка за хотела. А тези от Вас ,които се интересуват от дестинацията Дидим,да гледат в неделя от 15.15ч. по ББТ -Професия Турист. Другата седмица е ред на Бодрум,след това на Мармарис и накрая на Фетие . Peace newsm20

# 500
  • София...........
  • Мнения: 955
Като цяло добре и Онирия-та и Голфа Wink
В Онирия бяхме 5 нощувки. Имахме резервация основна сграда , но ни посрещнаха с това, че няма свободни места и има дублирани резервации и ще трябва една нощ да сме в къщичка. Аз им казах , че ако една нощ сме в къщичка оставаме там !, няма само да правя багажи и така си и останахме;) Къщичката на първа линия с гледка към плажа (бяхме платили осн. сгр. гледка назад). Като цяло комплекса хубав(много е инвестирано ). Беше чисто навсякъде. Обслужването добро. Мини бар всеки ден по един литър Кола, Фанта , 2 малки газирани води и 1,5 л. вода влизаше в инклузива. Масите много богати , но месото предимно пиле и пуйка. Риба имаше всеки ден , но нищо впечатляващо. Плодове и десерти много. Като цяло храната беше ориентирана към европейската кухня, а ние сме тежки фенове на турската. След обяд има сладолед - страхотен е !
Плажа както каза ndimitrova е разкошен фин пясъчен плаж!, няма никаква нужда от водни обувки . Басейните чисти, аква парка хубав. Аква парка за големите работеха по 2-3 пързалки различните часове , на нас най-любима ни беше тъмната (както я нарече малкия тъмно-светло). Единствено мини аква парка ми се видя по-мръсничко в басейните.
Дискотеката вечер беше много добра.
За вечеря си давахме на някой от сервитьорите от предната вечер по 10 лири да ни запази маса на терасата.
На паркинга нямаше места и ни караха колите на паркинг извън хотела и като си поискаш колата я чакаш 20-30 минути.
Беше тъпкано с руснаци, които ние много не долюбваме Sad
Изкарахме си страхотно, но определено като за 5 * има какво да се желае ...

Голф-а ни дадоха къщички близо до основната сграда (там е ресторанта, най-голямия басейн и пързалките). Храната много по-хубава от Онирия!!! Пързалките работеха 2 часа сутрин и два след обяд. Персонала любезен. Поддържаше се чисто навсякъде и басейните. от към зеленина бедно, все пак нов комплекс. До плажа не стигнахме, защото първо се оказа, че е предимно платфома (с малчо щяхме да полудеем) имало много малка пясъчна част с няколко шезлонга , а и шатълите не са на 30 минути, а на 1 час и 15 мин. Мъжа на едното от семействата с които бяхме отиде сутринта единия ден с въдиците и едвам се прибра с последния шатъл. Цял ден човека умрял от глад , защото там всичко било платено (не влизало в инклузива), а според офертата е платено след 18 часа. С колата си влизаш и паркираш близо до къщичката. Обзавеждането е доста добро.

И в двата комплекса беше проблем с шезлонгите Sad, след 9 часа нямаше свободни! Анимациите ненатрапчиви и приятни. А ла карт ресторантите записваха за след 2-3 дни и не сме се редили на опашки ...
Доволни сме от почивката, но сме били и в по-добри турски хотели в Анталия.

Продължават по пътя яко ремонтни дейности. Ферибота е вече 29 лири.

Ако някой се интересува нещо по-конкретно да пита.

# 501
  • Мнения: 13

Добро утро и прекрасна неделя ви желая  Hug Hug

Марги, благодаря много за изчерпателната информация, мисля че ще ми бъде полезна




За LIMAK LIMRA има коментар, можеш да ползваш линка на първа страница. Хотелът е добър, сградата е много раздвижена, с интересна архитектура, територията е голяма и много добре организирана. Обслужването и храната са на ниво. Трудно може да се сравни с IC GREEN PALACE, защото е доста различен, но не в лошия смисъл на думата.

Учудих се, че има инфо на 1 стр, но както ти си посочила то е за хотел LIMAK LIMRA , а аз търся за LRMAK LARA - това са 2 различни хотела и мисля, че коментарите би трябвало да са различни, въпреки че съм почивала в 2 хотела от веригата ROYAL - WINGS И DRAGON и спокойно бих казала че не си отстъпват с нищо и двата.

Мама Мони, благодаря и на теб за информацията, и тъй като ти ни информираш от 1 ръка, аз ще настоявам за IC GREEN PALACE, независимо от цената. Веднъж в годината ходя на почивка в чужбина и мисля, че не е нужно да се прави компромис с качеството/ разбира се всеки според фин. си възможности, но винаги може да се намери оптимално съотношение цена -качество/.

Ще чакам включване и от други момичета, ако евентуално са почивали там, или проф мнение на Татяна и Галактик.

Благодаря ви още веднъж   bouquet

# 502
  • Мнения: 1 710


За LIMAK LIMRA има коментар, можеш да ползваш линка на първа страница. Хотелът е добър, сградата е много раздвижена, с интересна архитектура, територията е голяма и много добре организирана. Обслужването и храната са на ниво. Трудно може да се сравни с IC GREEN PALACE, защото е доста различен, но не в лошия смисъл на думата.

Учудих се, че има инфо на 1 стр, но както ти си посочила то е за хотел LIMAK LIMRA , а аз търся за LRMAK LARA - това са 2 различни хотела и мисля, че коментарите би трябвало да са различни, въпреки че съм почивала в 2 хотела от веригата ROYAL - WINGS И DRAGON и спокойно бих казала че не си отстъпват с нищо и двата.


Аууууу, голяма излагация от моя страна Laughing Понеже харесвам Лимак Лимра, съм прочела името на хотела, за който питаш, така както на мен ми се иска Simple Smile

# 503
  • София
  • Мнения: 140
FAIRY MUM, ако можеш да си позволиш още педесетина лева отгоре и час и половина път повече, виж хотел Веноса в Дидим. Поне 5-6 души тази година ми споделиха много добри отзиви. Всички са останали много доволни. Хотелът е нов, 5*. http://www.venosa.com.tr/


Видях го доста е добър, но какво ще рече промо стая. Само на агенции с такова предложение попадах.
Също ми хареса ЕPHESIA HOLIDAY BEACH, ама там вече отивам на 1500 лв.  Cry и тогава няма да може да си позволим ексксурзии. Тези ТА не правят ли някакви по-специални отстъпки Grinning

От всичко което гледах май ще се чудя между:
Batihan
Еphesia holiday beach - много ми харесва
Surmeli - не толкова
и Веноса (ако разясните промото на стаята) Laughing

Току що видях и хотел HALIC PARK в Айвалък - поне е по-близо, а и офертата е доста добра.

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 16:33 от FAIRY MUM

# 504
  • София
  • Мнения: 140
Цитат на: FAIRY MUM

Току що видях и хотел HALIC PARK в Айвалък - поне е по-близо, а и офертата е доста добра.

Прочетох няколко лоши отзива за него - не става.  Офффффф  newsm78

# 505
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Цитат на: FAIRY MUM

Току що видях и хотел HALIC PARK в Айвалък - поне е по-близо, а и офертата е доста добра.

Прочетох няколко лоши отзива за него - не става.  Офффффф  newsm78

Промо стаи - обикновенно първи етаж, или без балкон, или с някакъв друг недостатък като лоша гледка например.

# 506
  • Мнения: 242
FAIRY MUM, промо стая във Веноса е много неприятно. Това са стаи в нещо като бунгало, отделно от основната сграда. Изглежда ужасно, а разликата в цената с нормалните стаи не е особено голяма като цена.  Във Веноса първият етаж е висок партер и стаите там са с много големи тераси.
Ето това са промо стаите.
http://turkey.snimka.bg/sea/venosa-beach-resort.624219.25177819
По-лошо място от Халик парк не съм виждала. Това си е мое мнение.

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 19:57 от ndimitrova

# 507
  • Мнения: 7 605

Мои познати (съселяни  Laughing) бяха там миналата година, но извън сезона - около Велик Ден. Останаха изкл. очаровани, но трябва да уточня че това йм беше първата почивка в Турция.

Вояж Соргун е чудесен избор според мен, но и с Лимак Лара няма да грешите. За Ликиата край Анталия и аз не съм чувала суперлативи, за разлика от другия йм хотел в Олюдениз.  Confused

# 508
  • София
  • Мнения: 350
FAIRY MUM за HALIC PARK  и аз съм чула не достатъчно добри отзиви. Но ЕPHESIA HOLIDAY BEACH, Batihan и Веноса са добър избор. Напоследък Batihan е доста пренаселен, дано да успеят да запазят нивото. А за промо стаите на Веноса трябва да говорите с агенцията. Мен ме убеждаваха от една агенция, че промо стаите са стандартни стаи, но са дадени на агенциите като бонус и те ги пускали на по-ниска цена. Нещо това обяснение не ми беше достатъчно и не бих рискувала, защото каквато и претенция да има туриста, веднага ще кажат, че е промо по тази причина.
[/quote]
 и тогава няма да може да си позволим ексксурзии.
[/quote]
Незная колко екскурзии сте предвидили, но от опит мога да кажа, че повече от 2 е дори уморително. Ако сте в Дидим, храма на Аполон е съвсем близо и дори може да го посетите самостоятелно. А и човек има толкова забавления в хотела, че понякога не му се излиза от комплекса. Но това е строго индивидуално.
Смятам, че и в 3-те хотела ще си изкарате много добре.

# 509
  • Мнения: 242
FAIRY MUM, ако искате в Айвалък, най-доброто място е Гранд Темизел.

Общи условия

Активация на акаунт