Щастливи заедно (Aşka Sürgün) - Beren Saat и Mahsun Kırmızıgül - Тема 4

  • 41 567
  • 739
  •   1
Отговори
  • София/Бургас
  • Мнения: 97


Добре дошли в тема 4 за сериала " Щастливи заедно "!
Желая на всички интересни и приятни мигове в темата!

Въпреки че е с източен произход, Хазар е отгледан на запад и в духа на западната култура. Целият му живот се променя след убийството на брат му. Семейство Азизоглу се преселва в Инстанбул от Догубеязит преди много години, за да избяга от враждата с рода Шахвар, и за пореден път дава жертва. И двете семейства искат да сложат край на враждата и затова стигат до споразумение - тя ще бъде прекратена само с кръвна връзка.
 
Хазар трябва да се ожени за Зилян, дъщерята на Азам Шахвар. Отначало Хазар се противопоставя, но когато разбира колко сериозно е положението, се съгласява на женитбата. За да затегнат връзката между семействата, те трябва да осъществят и съвместен бизнес.
 
Пристигането на Зилян в Инстанбул бележи края на омразата между родовете. Но сега, въпреки че са сключили този брак насилствено, любопитството на Хазар и Зилян един към друг расте. И това, което започва с откраднати погледи, ще доведе до неочаквана любовна история...
Музика : Кемал Сахир Гюрел, Ерол Мутлу
Сценарист : Дениз СертБарут
Режисьор : Джемал Шан

Очите ти, като две далечни звезди в небето, чакай ме!
С ветровете аз ще сляза от висините, от планините, чакай ме!
Ще ти донеса шепи пълни с надежда, чакай ме!
Ще ти подаря времето, изживей го с мен!
Beren Saat

Родена е в Анкара (24 февруари 1984 г.), където завършва един от най-престижните турски колежи ТЕД, в който образованието е изцяло на английски. Вторият й западен език е испански. После следва “управление на бизнеса” в анкарския университет “Башкент”.
Първите снимки на Берен били в рекламно филмче на фирма за захар, а през 2004 г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни“. Славата обаче я спохожда две години по-късно в „Спомни си, любими“. За ролите си на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” тя получава награда за най-добра актриса.
Освен в сериали, Берен Саат има роли и в пет игрални филма, последният от които "Сезонът на носорозите" ще участва в международния филмов фестивал в Кан тази година.

Güz Sancısı - Pains of Autumn -Болките на есента  … Есенни страдания)
Крилете на нощта - сценарият е на Махсун Кърмъзъгюл , участва Teoman Kumbaracıbaşı

Mahsun Kırmızıgül
Певец, композитор, актьор, сценарист и режисьор
 За първи път започва да се занимава с музика през 80-те години – първо като аматьор, а в последствие и като професионалист. От тогава до днес е продал 16 милиона бройки от 22-ия си албум и е изнесъл хиляди концерти на шест континента. Първият филм на Махсун, който от дете е влюбен в киното – "Белият ангел", става най-гледаният в Турция филм за 2007 г. Следващият – "Видях слънцето", на който той е едновременно сценарист и режисьор, е избран за американската филмова награда Оскар за чуждестранен филм през 2010 г.
Актьорът е от кюрдското племе заза, живял е в Диарбекир, но се преселил в Истанбул, за да влезе в музикалния бизнес. Той живее заедно с майка си и сина от първия си брак, който е вече на 23 години и е копие на известния си баща.
Видях слънцето - oсвен сценарист и режисьор и участва !
Видях слънцето (втори линк)
Пет минарета в Ню Йорк - oсвен сценарист и режисьор и участва !
Белият ангел - сценарий, режисура, музика и участва Махсун Кърмъзъгюл - това е първият му филм
Филмите на Teoman Kumbaracıbaşı :
Мале, мале - Eyyvah Eyyvah  
Мале, мале 2 - Eyyvah Eyyvah 2
Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit - Джак Хънтър и изгу … кровище на Угарит
Yazi Tura - Ези Тура

В сериала „Щастливи заедно” участват и други известни на българската публика турски артисти – Аслъ Тандоан /Ламия от "Мелодия на сърцето"/, Селин Сайлан /Пънар от "Ангел хранител"/, Дениз Гьокчер /Саадет от "Незабравима"/, Йълдъз Кюлтюр /леля Зариф/ и Фърат Танъш /Юсуф/ от "Двама завинаги".

Сериалът се излъчва по Нова телевизия от 12.00 часа всеки делничен ден. Повторенията са по Диема Фамили в 23.00 часа.
Сериите, сваляне от торент (сериите се казват го края на деня, след излъчването им на обяд)

Сериите, гледане on-line   (сериите се казват до края на деня, преди повторението им по Диема Фамили)
Сериите, гледане on-line - VBox
Тема 1
Тема 2
Тема 3

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 20:59 от ChemistryLady

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
пу първа в новата тема smile3534 smile3534
Иве, хиляди благодарности за новата ни уютна и красива къщичка newsm51 smile3525 smile3525
нека заедно да се наслаждаваме на нашите любимци и хулбавия филм
а снимката на Махсун на първа страница е  newsm03 newsm03

# 2
  • Мнения: 898
Иве новата тема е супер благодаря ти много !!! Hug Hug Hug

# 3
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Благодаря!   bouquet
Нямаш си и на идея колко време чаках докато се изпише темата,за да пусна тази снимка.

Берен почва да ме ядосва - всеки път снимките и не искат да излизат. Теоман и той така.  Crazy
Реших да направя темата малко по лятна (особено като видях тази снимка на Махсун, овъргалян в пясък). Затова и песничката е тази, защото има много хубави места снимани в нея (в духа на лятото).

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 21:06 от ChemistryLady

# 4
  • Мнения: 188
Хайде и аз в новата кошарка.
Иве -bouquet:

# 5
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Вили, моля те сподели какъв ще бъде занапред бизнеса на Азизоолу и Шахвар (те нали оставиха бизнеса с петрола)?

# 6
  • Мнения: 11 984
Иве, newsm10

Максун коя ли дебне от 1 стр  newsm78

# 7
  • Мнения: 536
Иве, супер е станала темичката    love001 , Берен е много красива на тази снимка (нищо ,че ти се е крила,струвало си е усилията)  Hug
Вили, моля те сподели какъв ще бъде занапред бизнеса на Азизоолу и Шахвар (те нали оставиха бизнеса с петрола)?
и аз искам да знам-много мъжки си стиснаха ръцете!

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Иве, поздравления за новата тема с раздвижена визия! smile3525 Дано да си я изпишем с удоволствие от красивата игра на нашите красавци! Peace
Момичета, благодаря Ви много за хубавите статии и интересните неща, които сте поствали, все още не съм Ви допрочела, но реших първо да споделя впечатление от серията, която преди малко изгледах и с удоволствие се връщам да Ви чета.
Тази вечер Берин и чичо Ферхат ми изглеждаха като еднакви кухи лейки: Берин тръгнала на свиждане на племенницата си, а си мисли дали да се връща да изважда някакви си посуди  newsm78 Ахузар беше права за лицемерното и посещение.
Ферхат се навлякъл с яке с дълъг ръкав, а Ширин по детско елече без ръкав на мотор  #Crazy Този побелял мъж изобщо не му прилича да направи това, да не говорим, че едва ли не я открадна от пътя.
Хареса ми вълнението на Хазар, когато избираше огърлица за Зилян  - все не му изглеждаше подходяща за нея - нещо толкова характерно за един влюбен мъж. Дестан много умело го окуражи като го похвали, че е открил нещото в Зилян. Харесаха ми и думите на Джелял към сестра му - каза и, че на всичко е готов, но иска тя да е щастлива, след като му каза, че обича мъжа си. Това пожелание колко искрено прозвуча от устата на брата, излязло от дъното на сърцето му. Той е точно обратното на Ресул.
А прага ми на търпимост към визията на Бурджу намалява с всяка измината серия - ние знаем, че козметиката е много напреднала и ще я направят красива, но как за бога да я направят малкооо по умничка. Whistling Ей това вече незнам! Вместо да се държи като една бъдеща майка с достойнство, тя тръгнала да нарежда в таксито, че отивала по пътя за гробищата ..... И то само защото видя З и Х прегърнати - ами тя какво очаква, още повече, че даваха интервю! Пък и те са по закон семейство. Ама както казах, за това се иска акъл, а у Бурджу май Йок Crossing Arms
Сега се връщам още малко да ви дочета, и ще пиша пак.

# 9
# 10
  • Мнения: 427
Здравейте принцеси  Hug
Иве благодаря за труда който си положила   bouquet
Искам да ви попитам утрешния епизод , на кой от оригиналните отговаря ?
Бих искала да погледна предварително , че ми предстои път . И незнам дали ще мога да следя сериите тази седмица. Но ще се опитам да си ги свалям , та после да ги гледам наведнъж  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 433
Славенка, не знам коя дебне, или се крие в пясъка от всички мераклийки hahaha hahaha
виж, бат Ресул със сигурност дебне некъде из сокаците,нали му е запазена марка да дебне и подслушва, все чува тва дето не му е работата-много му дългички ушите на него hahaha hahaha
а Берин да ви кажа прави май магариите от нямане какво да прави
я ако я турят да бачка нещо, да видим дали ще тичка час по час при Бурджу-то
поне да си гледаше внучката, че тва дете съвсем го ошашавиха с тоя кандидат татко, дето акъла му е колкото на щерката
real inima , много си права за Бурджу-то-май много копчета са шили и върху нея Joy Joy
не мисли горката и това е, акъла и е в парцалките и визията, не може да се побере че дилян е толкова хубава/цитат от първите серии/, а най-вече че Х. я обича-нещо което тя за 5г не е постигнала Crossing Arms

# 12
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Благодаря, момичета!  newsm51
Тара, много съжалявам , че албума с колажите не можах да го сложа. Имах проблеми с линка. Ще пробвам нещо друга, но ще бъде следващата тема.

# 13
  • Мнения: 0
shams u amar утре би трябвало да дават от 19/6 от турските болюми /епизоди/. Сега свърши съвсем в началото още, така че утре ще дават нататък. Дано съм ти била полезна  Peace
galia2007  Hug ами те тогава цяла галантерия са шили по нея, ама са забравили да и натъпчат нещо в устата, и тя сега ще ни тормози с този пачи акъл Heart Eyes
За съжаление в реалния живот познавам също такива жени, които воюват сами със себе си /казвам аз/, самоизяждат се, унижават се докрай, не че стават по щастливи, ами просто са си злобарки.
А гледайки филма се замислих от едни закостенели традиции колко млади живота трябва да плащат, за да има някакъв мир - Зилян и Хазар, Арда, Джелял, Дилян, ами то почти всички деца носят на плещите си бремето на рода, и като че ли са родени с някаква задача - да се въдвори мира, като напр. този уреден брак между З. и Х. /макар че между тях се заражда любов/, но не при всички бракове е така, а жените трябва смирено да мълчат, за да не бъдат убити.  ooooh!
Tara41   bouquet  bouquet много харесвам твоите колажи, снимки и всичко което правиш! Благодаря ти! Наслаждавам им се от сърце, особено хубавото ни момиче е много фотогенично  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 433
точно така, явно затова има много филми на тази тема
в Любов и Наказание беше подобно, с обратаната история
уреден брак, а мъжът влубен и имащ дете от друга, за която не може да се ожени заради традициите и аширета
и там свеки-то играеше ключова роля, само дето пилеше на момъка да си налегне булката си, тяка мама Берин пък подкрепя либовницата и със всички сили драпа за развали брака
в интерес на истината харесвах повече как Томрис Инджер играе ролята на свеки в ЛиН отколкото берин тук
доста по-лигава е, една мотика и трябва на нея, да прекопа градината на Азизоулу и всички празни мисли ще й изфирясат

Общи условия

Активация на акаунт