Пълен глад

  • 146 381
  • 460
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мили мамчета. Отварям тази тема, за да обсъждаме мненията си за "Пълния глад".

Та нека ви разкажа своята история, преди няколко годинки бях висока и стройна като модел, но дойде един момент в който килограмите ми почнаха да варират - от много кльощава стигах до пълничка и т.н. Първия път , когато драстично качих килограми почнах работа, която изискваше много ходене и движение и за 2 месеца свалих 14кг без да се лишавам от нищо. Чувствах се страхотно в кожата си - бях идеална за ръста си, но това се промени след като шефа ми фалира и вече нямах работа. Започнах застоял начин на живот и напълнях драстично, качих повече от това, което бях свалила. Първоначално не ми пукаше, но всеки път като отидех в магазин за дрехи , се побърквах от яд, когато най-готините дрехи не ми ставаха.

Тъй като не вярвам на вълшебни хапчета, а за мен диетата се изразява в това да не ядеш нищо, реших да се подложа на пълен глад. Вече 3 дни съм така, свалила съм 3,700кг (искам да сваля 10 ) поне при мен свалянето на килограми става лесно. Не ям абсолютно нищо, само пия течности и се чувствам страхотно, дори съм много по-енергична от преди. Вие какво мислите за това? Бихте ли се справили? Подлагали ли сте се на тази терапия? Очаквам мненията ви!  Embarassed Heart Eyes

# 1
  • SA
  • Мнения: 3 196
Привет, vKostadinowa! Тъй като имам известен опит с подобни гладувания, ще споделя впечатленията си.
Когато човек гладува - той със сигурност сваля килограми, особено в първите няколко дни, когато се губят предимно течности. Впоследствие метаболизмът се забавя и тялото започва да функционира на значително по-икономичен режим. Започват да се разграждат и мазнини, вследствие на което се образуват кетони. Те подтискат силно апетита, а са и добър източник на енергия, поради което човек се чувства прекрасно- като перпетуум мобиле- не ядеш, а си изпълнен с енергия. Мисля, че такива ограничени периоди на гладуване / 10-ина дни/ могат да имат добър ефект върху организма както за отслабване, така и за подобряване на здравословното състояние. /При условие, че не се правят всеки месец./
Оттам нататък обаче започва трудното. Очевидно е, че човек не може да гладува цял живот. Следва захранване и постепенно увеличаване на количествата храна. При силно снижения метаболизъм, дори и малки количества храна водят до бързо покачване на теглото, да не говорим, че и апетита значително се повишава. Освен това при пълен глад освен мастна тъкан се разграждат и доста мускули, следствие на което след гладуването се оказваш и с намалена мускулна маса. Оттам и по-малки нужди от енергия. Предполагам ти е известен ефекта йо-йо на повечето силно рестриктивни диети- точно в това се изразява - започваш да пълнееш от количества храна, които преди диетата си ял без проблеми относно теглото. Повечето хора на този етап понатрупват още мазнини, след време решават отново да гладуват и така порочния кръг се завърта и в крайна сметка се оказваш с тяло от типа skinny-fat .
Доста дълго стана обяснението ми. Но за да бъда по-кратка- да, понеже съм доста волева личност, мога да гладувам , но не го намирам нито за здравословно, нито за правилния път към нормално тегло. Искрено съчувствам на много хора, които се подлагат хронично на глад и броят всяка калория .

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря ти за информацията - всичко това ми е ясно. Аз не смятам да гладувам много, предстои ми море в Италия и искам да сваля някой килограм за около 10тина дни, като приемам само течности и щом достигна теглото, което искам просто ще си поддържам фигурата. Не смятам да се подлагам на гладуване повече от това време, защото знам, че е изключително вредно.

# 3
  • SA
  • Мнения: 3 196
 Наистина, едва ли има друг ефикасен начин да свалиш повечко килограми за кратко време, освен с гладуване. Аз и друг път съм писала, имах един колега, доста пълен. Беше се подложил на 20 дневен глад само с вода и едва го познах като го видях- страшно благотворно му се беше отразил както на външен вид, така и здравословно- каза, че кръвното му се е нормализирало и спрял доста лекарства.
Желая ти страхотно прекарване в Италия и успех с диетата!  Hug

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря за информацията за колегата ти. Аз започнах диетата от 1ви и сега реших да я продължа до 20. 20 дни мисля, че са нормален срок за гладуване, тъй като ида ли в италия.. ще изям поне едно парче пица, но ще се ограничавам мнооооого , за да не подейства йо-йо ефекта. А и без това, въпреки  че са изминали само 4 дни аз не изпитвам никакъв глад, освен понякога на обяд.  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 66
Много искам и аз да се включа, но воля нямам и ми призлява. Теб не те ли боли главата?
Аз също бях стройна но след раждането си останах 71 кг и това е, висока съм 168 см и изглеждам ужасно. Пълнея на гръб и корем и ръцете са ми дебели. Взимаш ли някакви добавки, витамини? Не е ли опасен този пълен глад без лекарски контрол? На плодове няма ли да е по здравословно?

# 6
  • Мнения: 6 365
Бих го направила ограничено и съм го правила, но при условия:
- човек да е напълно адаптиран към горене на мазнини
- да няма физически стрес, да се наспива
- да няма дефицити и неразположения, тоест да се е хранил добре до момента
- да има подходяща физ. активност, която да не иска много гликоген, за да не се губи мускулна маса

Аз по принцип предпочитам intermittent fasting, 24 часа без храна, тренировка и после протеин. Така се постига много добро съотношение между горене на мазнини и запазване на мускулна маса.

Може да се каже, че на плодове няма да е по-здравословно. Номерът е да гориш мазнини, а не захар; не е само въпрос на калориен дефицит. Освен това пълното гладуване включва много полезни механизми, някои от които за запазване и ремонт на нервни клетки. Дори 14 часа вече имат ефект.

Ако не си разстроиш водно-солевия баланс и мускулите ти могат да горят мазнини, човек има много голям запас от калории. Всъщност това е проблемът, липсата на соли. Сол и лимонов сок във водата помагат.

Но не е за всеки, нито пък е за ударен старт.

# 7
  • Мнения: 4
Много искам и аз да се включа, но воля нямам и ми призлява. Теб не те ли боли главата?
Аз също бях стройна но след раждането си останах 71 кг и това е, висока съм 168 см и изглеждам ужасно. Пълнея на гръб и корем и ръцете са ми дебели. Взимаш ли някакви добавки, витамини? Не е ли опасен този пълен глад без лекарски контрол? На плодове няма ли да е по здравословно?


За да се подложиш на такъв тип гладуване, трябва да имаш силна воля първите 3 дни, минат ли те - става по-лесно, апетита се губи като прегладнееш. Аз избрах най-горещия сезон, защото през него нямам апетит, по принцип лятото ям само плодове и отслабвам много - винаги. А и плодове може да си хапваш спокойно. Аз не взимам добавки, а относно плодовете - правя си фрешове и се чувствам идеално. Както подчертах и в предишния си пост - чувствам прилив на енергия по-силен от всякога. Просто трябва да знаеш кога да спреш.

# 8
  • Мнения: 1 274
vKostadinowa, твърде възможно е този режим да ти се отрази положително на здравето.

Ето линк към книгата на Пол Брег "Лечебен глад"

http://www.scribd.com/doc/24310554/%D0%9F%D0%BE%D0%BB-%D0%91%D1% … D0%BB%D0%B0%D0%B4

Има я и по книжарниците.

Линк към темата за Лечебен глад    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501521.465

От съществено значение е захранването след подобно гладуване. Ако не захраниш правилно, остави килограмите, но може да си навредиш на здравето. Така че прочети и се информирай конкретно за захранването - в книгата и в другата тема.

Тъй като постя редовно, мога да кажа, че след режими с ниско съдържание на белтъчини си наваксвам, като за известен период ям много белтъчини. Предполагам, че по този начин организмът си попълва мускулите. Може да се прави някакъв вариант на НВД и да се набляга на здравословното хранене за избягване на покачване на теглото. Тази седмица постепенно захраних след Петровите пости. Днес закусих хляб от трици към 150 г. (овесени и житни + ленено семе и сусам) с просчуто без сланините и 4 яйца. Извадих от фризера една пилешка пържола от бут да се размразява за по-късно. Има начини човек да си попълни мускулите без да качва! Внимавам много с млечните. Наблягам на салати, зеленчуци, плодове.

Както виждам, ти си човек който се повлиява положително от физическа активност. Намери начин да ходиш повече, примерно два пъти на ден по 1 час. Това също би ти помогнало.

# 9
  • Мнения: 3
Така няма ли да ти се забави метаболизма и да спреш да отслабваш?  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 66
Благодаря ти   bouquet и аз съм с теб от днес само че на диня, дано издържа   bouquet

# 11
  • Мнения: 4
Аз съм чела тази книга, точно за захранването и аз се информирах много и съм наясно.

# 12
  • в колонките
  • Мнения: 510
Така няма ли да ти се забави метаболизма и да спреш да отслабваш?  Rolling Eyes

           Няма, ти когато не ядеш по няколко дни няма ли да отслабнеш?

# 13
  • Мнения: 3
Така няма ли да ти се забави метаболизма и да спреш да отслабваш?  Rolling Eyes

           Няма, ти когато не ядеш по няколко дни няма ли да отслабнеш?
Сигурно... ще изхвърля вода. И после ще се наям. Или дори да пазя захранване, организмът ще се чувства застрашен и ще изсмуква от храната максимално възможни калории... които ще складира. Мислех, че това с гладуването за отслабване е отдавна отшумял мит, но явно...  newsm78

# 14
  • в колонките
  • Мнения: 510

Сигурно... ще изхвърля вода. И после ще се наям. Или дори да пазя захранване, организмът ще се чувства застрашен и ще изсмуква от храната максимално възможни калории... които ще складира. Мислех, че това с гладуването за отслабване е отдавна отшумял мит, но явно...  newsm78
         
            Ще се наядеш,защото НЯМАШ воля и си свикнала да ядеш. Не можеш мен да ме убедиш, че гладуването е отшумял мит, всичко идва от мозъка. Както и тъпченето, така и НЕ яденето. Аз съм от вторите - не желая да се тъпча. Peace

Общи условия

Активация на акаунт