Пълен глад

  • 146 444
  • 460
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3

Сигурно... ще изхвърля вода. И после ще се наям. Или дори да пазя захранване, организмът ще се чувства застрашен и ще изсмуква от храната максимално възможни калории... които ще складира. Мислех, че това с гладуването за отслабване е отдавна отшумял мит, но явно...  newsm78
         
            Ще се наядеш,защото НЯМАШ воля и си свикнала да ядеш. Не можеш мен да ме убедиш, че гладуването е отшумял мит, всичко идва от мозъка. Както и тъпченето, така и НЕ яденето. Аз съм от вторите - не желая да се тъпча. Peace
Как го казваш, все едно е грешно да се храним...  Rolling Eyes Не виждам защо ми трябва воля за нещо толкова неефективно при отслабване като пълният глад  Wink
Никъде не съм казала, че трябва да се тъпчем... никоя крайност не е хубава...

# 16
  • в колонките
  • Мнения: 510
Не виждам защо ми трябва воля за нещо толкова неефективно при отслабване като пълният глад  Wink

       
        Умолявам да не спамиш темата. В теми,които не са ми познати нещата не вземам отношение. От къде си сигурна, че отслабването с пълен глад е неефективно? Лично аз съм го правила някога и смело казвам, че е ефективноPeace. Ако не се промени у човека начина на живот в т.ч и хранене, и мислене, файдата ще е нулева. Ако не ти е ясно за отслабването с пълен глад ще ти пусна линкове,но мисля,че и сама можеш да прочетеш. Peace. Висока съм 176см- 61.3кг бях сутринта, с полуглад отслабнах 36 кг. за 4 месеца преди 5 год. и нещо, поддържам ги и до сега.А твойте данни какви са,колко отслабна и колко време задържа теглото си ?
     Аз съм ЗА пълният глад и правилното захранване след това и включване на лек спорт. Peace
         Желая на vKostadinowa успех.  bouquet

# 17
  • Мнения: 3
Може би ми е познато, за да вляза изобщо в темата?  Wink Опитвала съм го и казах какъв беше ефекта при мен... Не свалях, не се чувствах добре, а гладът ми беше неовладяем! Евала за резултатите ти, шапка ти свалям и за това, че успяваш да ги задържаш, но все пак почти глад не е ли нещо съвсем различно от пълен глад?
Не считам постовете си за спам, защото съм на мнение, че чрез спор принципно се дава най-добрата информация  Wink

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 20:03 от just.do.it

# 18
  • в колонките
  • Мнения: 510
Може би ми е познато, за да вляза изобщо в темата?  Wink Опитвала съм го и казах какъв беше ефекта при мен... Не свалях, не се чувствах добре, а гладът ми беше неовладяем! Евала за резултатите ти, шапка ти свалям и за това, че успяваш да ги задържаш, но все пак почти глад не е ли нещо съвсем различно от пълен глад?
Не считам постовете си за спам, защото съм на мнение, че чрез спор принципно се дава най-добрата информация  Wink

 
            Аааааа, аз и само на вода съм карала,но не е мястото тук да си разказвам историите. Много от съфорумките знаят моята история. Peace. А ти нищо не казваш за твоите килограми и задържането им, защо? Аз съм на 40 + години, а ти май и 20 години нямаш и се луташ от диета на диета. Или бъркам? Днес четох,че хората,които ядат по-малко живеят по-дълго,ето,прочети:
              http://fakti.bg/zdrave/43116-adesh-po-malko-jiveesh-po-dalgo?cod … 48792812730eb7666             
           Човек се учи до като е жив, нали? Ако знаеше нещо съществено по въпроса за пълното гладуване нямаше да стигнеш на тези години да имаш такова свръхтегло.  Peace

# 19
  • Мнения: 3
Хах, аз свръхтегло нямам, нито се лутам от диета на диета - пробвала съм няколко, спряла съм се на една!, за годините също грешиш. Не виждам защо ме нападаш, нито съм казала, че съм експертка, нито нищо, споделих личният си опит с категоричното твърдение, че най-вероятно грешката е в мен, но въпреки това съм сигурна, че много хора биха я допуснали.  Wink
Наистина вече се обърнахме на спам, ще пожелая успех на момичето и ще ми е интересно да разбера резулатите й.  Simple Smile

# 20
  • в колонките
  • Мнения: 510
     Лидия Ковачева: "Лошо и пакостно е човек да е фанатик. Аз постигнах омекотената форма на гладуване".

Петър Димков: "Чисти мисли, чисти желания, чисти думи, чисти постъпки, чиста храна. Бъдете скромни и следвайте законите на природата".

Хипократ: "Човек носи лекаря в себе си, стига да умее да му помогне да си свърши работата. Когато болният се храни обилно, той храни болестта си".
 

# 21
  • SA
  • Мнения: 3 196
Днес четох,че хората,които ядат по-малко живеят по-дълго,ето,прочети:
              http://fakti.bg/zdrave/43116-adesh-po-malko-jiveesh-po-dalgo?cod … 48792812730eb7666             
           Човек се учи до като е жив, нали?

Да, обаче също така има проучвания, според които яденето на захар и глюкоза пък скъсява живота:

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/11/24/Sp … Span-Go-Down.aspx

Тъй че, изводът е - не гладувайте с плодове, ако целите да удължите живота си! Ефект няма да има  Simple Smile .

# 22
  • в колонките
  • Мнения: 510
           Пускам ви 2 линка да прочетете за полезността от  пълният глад, надявам се, някои да разберат значението му.
          http://www.blitz.bg/article/1334         
              http://www.blitz.bg/article/29752           
     Отнася се за една и съща жена,едното интервю с нея е правено през
            2005г,другото - 2011г.декември. Жива и здрава е. 
    kameloth , бъркаш темите, тази е за пълен гладPeace

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте!  Simple Smile Мисля и аз да се включа от утре, понеже качих 6 кг за 20 дни и не знам къде съм,отвратително се чувствам.
Има ли още някой тук? Simple Smile

# 24
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
kameloth , бъркаш темите, тази е за пълен глад, 

О, не, никак не съм объркала темите даже. Само дадох линк със статия, подобна на тази с винените мушици и плъховете.
По начало не вярвам на 100% на информацията, появяваща се в жълтата преса и всевъзможни популярни вестници и сайтове.
Сега тази жена оздравяла уж от гладолечение, но се оперирала и си провела и курсове с химиотерапия. Свекървата на една моя приятелка със същия рак, даже в много по-напреднал стадий, защото беше неоперабилен, след курсове с химиотерапия живя още 7-8 години в добро здраве, пък не беше гладувала. Иначе интересно би ми било да видя документиран случай/ с епикризи, хистологични изследвания и т.н./, някой който е оздравял от рак с метастази, лекувайки се само с глад, котешки нокът, антималигноцит ... уви, не съм срещала такъв досега.
За пълния глад и мнението ми за него съм писала в по-горните си постинги, няма да се повтарям.

# 25
  • в колонките
  • Мнения: 510

По начало не вярвам на 100% на информацията, появяваща се в жълтата преса и всевъзможни популярни вестници и сайтове.

       
            Движейки се по твоите мисли би трябвало и аз да не вярвам на линка,пуснат от теб в предишният ти постинг.  Wink

# 26
  • Мнения: 1 274
По отношение на гладуването с плодове, според това което четох, ако сме на водно гладуване (пълен глад), някъде след третия ден се влиза в кетоза. Ако се храним с плодове, организмът ще гори гликоген и разгражда мускулна тъкан.

# 27
  • SA
  • Мнения: 3 196

По начало не вярвам на 100% на информацията, появяваща се в жълтата преса и всевъзможни популярни вестници и сайтове.

       
            Движейки се по твоите мисли би трябвало и аз да не вярвам на линка,пуснат от теб в предишният ти постинг.  Wink

Ами линка, който съм пуснала е поне от сайт на американски лекар. Не е от Блиц. Пък и не карам никого да вярва в каквото и да било. Аз на 100% вярвам само на себе си и на няколко други хора, които лично познавам.  Peace
Adriana71 , радвам се да те "видя"! Къде изчезна ти? Така е, водното гладуване е за предпочитане пред това с плодове.

# 28
  • в колонките
  • Мнения: 510
По отношение на гладуването с плодове, според това което четох, ако сме на водно гладуване (пълен глад), някъде след третия ден се влиза в кетоза. Ако се храним с плодове, организмът ще гори гликоген и разгражда мускулна тъкан.
   
           Да, така е, съгласна съм,  Peace, но пък някои момичета,които не могат да издържат на пълен глад си хапват и плодове / аз лично бих предпочела зелените салати/. За мускулите също е вярно,  Peace, но пък и мускули се изграждат след отслабването и достигането на желаните килограми. Но всеки да си решава сам - да отслабне първо и после да оформя релеф, или да го направи комплексно. Според нуждите и желанието на човека. Wink
         Ооооо, kameloth, лично аз от американците имам алергия.При тях всичко е интерес и пари.  Wink. В повечето случаи е така. Peace

# 29
  • Мнения: 0
just.do.it , kameloth ,
Недейте да се впрягате!
Тя, sivila , си е на всяка манджа мерудия! И това,че не се изказва по въпроси,по които не е компетентна,малко вече ме съмнява! Ако не ви мързи-разровете и останалите теми във форума и ще видите,че почти няма тема,в която да не е писала......явно разбира от всичко на света  Joy Joy Joy
Да не говорим,че постовете и винаги са едни такива образователни и назидателни,чак можеш спокойно да се почувстваш като в училище при най-строгата си учителка! Joy
Така,че свиквайте!!! Каквото и да споделите,че смятате за правилно,тя ще ви обясни,че не е така и тя знае по-добре!Дали диетата ви е грешна,дали хапчетата ви са вредни,дали спорта ви е малко или пък много,или пък направо не знаете как да живеете!
И тъй като всеки момент ще ме погне и мен,че поста ми е спам,да си кажа за глада и аз-смятам,че за няколко дни няма да навреди никому,но за по-дълъг период мисля,че най-трудното е да знаеш как и да успееш да се върнеш към нормален начин на хранене!
Хубав ден от мен!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт