Йоркширски териер 3

  • 162 482
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5
mari_ar както си решиш, но при мен помогна много.Има много хора бият си кучетата като направят беля, ама те животинките не знаят за какво ядът бой.А по този начин ( с натъркаване на муцунката) разбират за какво ги нашляпваш.Разбирам че ти е жал да го удариш,но аз не ти казвам да го биеш, а да го нашляпаш - просто за да му покажеш,че това което той прави не е правилно.Иначе той сега е бебе, ама като поотрасне пикото ще стане огромни локви ии тогава ще ти се иска по бързо да се научи.Така,че е хубаво да се започне от сега,докъто е мъничко.Пак ти казвам ти си решаваш дали по този или друг начин,но при мен друго не помогна.

# 136
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ние от 10дена махнах ме пампер-подложката и я извеждаме по 3пъти на ден и нещата се получават за 10 дена най-много 5-6 пъти да се е напишкала в къщи, но си трябва постоянство и трябва сутрин рано да се извежда.

# 137
  • Мнения: 0
Здравейте,

Диването не иска да яде...  Давам му само гранули роял канин, но нещо от снощи не яде Sad
много обича и педигри джуниар, а снощи само ги помириса и до там Sad
Днес го храних от ръка и хапна малко гранули Simple Smile поне да не се притеснявам
Довечера ще го видя как ще е дано е добре, ако пак не яде ще ходим на лекар Sad

Кучето е игриво и не знам Sad

# 138
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И нашата има дни почти не яде  Peace после наваксва, ако сте й дали нещо от вашата храна нормално е да откаже, но като види, че няма да получи друга ще хапне  Peace

# 139
  • Мнения: 0
Да яяла е др храна, но малко ще видя довечера даали е яла и дано вс е ок

# 140
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Няма значение дали е малко, нашата като й дам нещо друго и после цял ден нищо не яде, чака пак да й дадем от другото.

# 141
  • Мнения: 5
zlatarov недей да се притесняваш.Тиги като му сложа цал ден не яде и чака да му дадем нещо друго.Чак като си легнем почва да си яде гранулките.Остави я без да и даваш нищо странично освен гранулките.Слагаш в купичката и я оставяш.Като огладнее ще иде и ще се наяде.Ако и утре нищо не хапва,тогава на вета.Не бързай с притесненията  Peace

# 142
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета за вниманието   bouquet. За сега ще пробвам на пеленка. Не искам с лошо, че той е с характер  Simple Smile и си мисля, че ще стане по-лошо. Когато му се скарам започва да ме лае и прави точно това което си иска.

# 143
  • Мнения: 1
Здравейте, чета от доста време форума ви и много се радвам на всички стопани на тези малки създания. Може би ще задам въпрос,който е табу,но ме интересува за купуването на кученце, от къде е най-добре и също всеки ако мОже да каже откъде е взел своето и какви са му впечатленията. От 2 месеца мисля да си взема и съм твърдо решила. Проучвам нещата и гледах за развъдници,но не ми харесват условията,които ми поставят. Като напр. Да не си развъждам кученцето и куп други глупости. Какво мислите за вземане от обяви?

# 144
  • Мнения: 1
С риск да нараня чувствата на кинолозите тук, да се похваля че ни се обадиха за оплождане. Луиджи прекара една нощ с красавицата и се е представил много добре  Joy

Както споменах, тя е 75% йорки, и е много красива. Дано са станали бебета, ние ще имаме първи избор от всички кученца. Незнам какво ще го правим, но определено се вълнувам.
Като го прибрах беше като изцеден, само храна и силен сън.
zdravei,ako imate bebeta moga li da se svurja sys sobstvenicite na maikata Simple Smile blagodarq predvaritelno.

# 145
  • Мнения: 90
Здравейте, чета от доста време форума ви и много се радвам на всички стопани на тези малки създания. Може би ще задам въпрос,който е табу,но ме интересува за купуването на кученце, от къде е най-добре и също всеки ако мОже да каже откъде е взел своето и какви са му впечатленията. От 2 месеца мисля да си взема и съм твърдо решила. Проучвам нещата и гледах за развъдници,но не ми харесват условията,които ми поставят. Като напр. Да не си развъждам кученцето и куп други глупости. Какво мислите за вземане от обяви?

Вземи си от развъдник. Освен, ако не се обвържеш с някакъв договор с развъдчика, няма кой да ти забрани да си заплодиш кучето напред във времето. Разбира се родословия за тези бебета няма да получиш, ако не са развъдени по клубни правила. В развъдниците кучетата се продават на класове и вероятно са ти обяснили, че кученцата пет клас(кученца с отклонения от стандарта на породата) не се развъждат. Но пък можеш да си вземеш кученце брийд клас и да си имаш поколение. Моето куче е от развъдник и до сега не ми е отказана помощ в отглеждането му. Имала съм разногласия с развъдчичката ми, но винаги когато съм се обръщала към нея за съвети относно отглеждането съм ги получавала. Аз не бих се доверила и не бих си взела куче от обява или борса по редица причини, най-основните от които, че нямам никаква гаранция за здравословното му състояние, за генетиката му, за наследствените заболявания и не на последно място за чистопородността му. Разбира се всичко е въпрос на избор, но тук предполагам има много хора, които са се опарили от такава покупка и могат да споделят мнение. И не на последно място искам да споделя, че има бум на бруцелоза, така че си изследвайте животните преди да ги заплождате.

# 146
  • Мнения: 1
Blagodarq za informaciqta, az lichno sum se oparila. Kupihme na brat mi shnauzer i imame dosta problemi. Prosto ne mi se davat ludi pari za kuche. Az sum opredelila edno 800 lv i nz dali ima takuv razvudnik,chuvam ceni za okolo 1500-2000 lv kuche,za koeto ne sum suglasna.

# 147
  • Мнения: 5
Blagodarq za informaciqta, az lichno sum se oparila. Kupihme na brat mi shnauzer i imame dosta problemi. Prosto ne mi se davat ludi pari za kuche. Az sum opredelila edno 800 lv i nz dali ima takuv razvudnik,chuvam ceni za okolo 1500-2000 lv kuche,za koeto ne sum suglasna.
Както каза Elfadora най - добре е от развъдник.Поне ще си сигурна,че кучето ще е здраво и ще стане йорки.Обаче си е вярно,че цените са високи и не всеки може да си го позволи.Аз взех моят сладур от http://www.puppyexportimport.dir.bg/_wm/gallery/?df=737347&dflid=3 .Хората бяха много мили,дадоха ми стартова храна.Здравословни проблеми кученцето не е имало.Стана си йорки в нормите.Кучо ми го дадоха с унгарски паспорт,тъй като е внос от Унгария.Беше с 1ва ваксина,а до колкото знам куче не минава граница без 3те задължителни ваксини.А този човек внася по 30 кучета наведнъж.Как го е внесъл незнам.Но и цената беше приемлива.
Между другото на моят кучо "жена му" се разгонва октомври и ако има бебета то те ще могат да се отделят чак януари 2013.Искам да кажа че много си е чакането до тогава, иначе може да видиш и таткото и майката.

# 148
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И ние вече си имаме йорки и е с унгарски паспорт. Вземаме я в края на седмицата, засега само се видяхме опознавателно, докато и мине карантинния период. Казва се Рая и с дъщеря ни се харесаха от първо помирисване Laughing Снимки предстоят скоро, а дотогава ще продължавам да ви чета-намирам много полезна информация тук Hug

# 149
  • Мнения: 5
Lucky Plam Честито ! Много да ви радва малката Рая  Hug

Общи условия

Активация на акаунт