На море в Гърция - 10

  • 79 099
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 261
И от мен едно голямо благодаря за информацията, която ми дадохте - и тук, и на лични!

По план трябва да заминем в петък, ама ме е страх да се заричам . . . с малко дете до последния момент не знаеш - чукам на дърво и това е   Praynig

Надявам се лесно да го открием това селце Ставрос, всички предупреждават да гоним Серес и да не отпрашим за Солун! Впрочем, когато бях бременна, с мъжа ми се объркахме в Гърция - на излизане от Солун пропуснахме отбивката за границата и отпрашихме по магистралата към Кавала  Embarassed
Та се надявам, живот и здраве, този път да си спестим подобни приключения!  Laughing  За целта - взимам навигация  Peace

# 676
# 677
  • София
  • Мнения: 6 375
soya-fen, колко струваше наема на лодката?

# 678
  • Мнения: 19
soya-fen, колко струваше наема на лодката?
Най-евтината, тази която наехме, 60 евро до 18 ч. плюс бензина, който излезе 15 евро. Не знам колко харчи обикновено една лодка, но доста се повозихме.

# 679
  • Мнения: 2
здравейте искам да попитам за тука www.incahellas.com/ekavi/ някой бил ли е и какво ви е мнението

# 680
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Надявам се лесно да го открием това селце Ставрос,

Ехе, връщаш ме 11г. назад. В Ставрос ни беше абитуриентския бал. Тогава посетихме и Кавала /спомням си, че мн. ми хареса. Малко ми заприлича на Пловдив/, Солун и Тасос /не целия о-в, естествено/. Та, така, имам мн. хубави спомени от Ставрос. Simple Smile

# 681
  • Мнения: X
Момчета, рових в миналогодишните летни теми, но. .....
Или Параход или някой друг бяха препоръчвали таверни на Ситония? Може ли някой да ми припомни.

# 682
  • софия
  • Мнения: 25 934
Bliss, твоето питане е много хубава идея да се посъберат в първия пост.

В предишни страници писахме за Сарти:
Ние бяхме в Котсарис, Мегас Александрос и Кивотос.
Котсарис е тази най-накрая на селището - до скалите, под параклиса. Едната вечер седяхме на маса за двама на първи ред до пясъка, беше страхотно. Бяха изнесли и маса на самия пясък със свещи, но после си я прибраха. Персоналът е много любезен, първата вечер ни донесоха почерпка кадаиф и казан дипи, а като отидохме пак, ни познаха и поздравиха. Поискахме пак от същия десерт, а в добавка имаше два малки сладоледа. Наистина бяхме много приятно изненадани Simple Smile Тиквичките им по гръцки са страхотни, особено ми хареса соса, който сервират към тях (скордаля). Опитахме октопод на плоча, миди с черупки с един много приятен пикантен сос, риба скорпион на скара. Всичко беше страхотно.
Мегас Александрос е точно на другия край на алеята със заведения. Там може би е малко по-евтино, а гръцката салата беше огромна.
Кивотос е таверната със шарените столчета. Там също не беше лошо, но имам чувството, че персоналът беше леко изморен и отегчен.
Опитахме още панирани калмари, гаврос, сардини, естествено гръцка салата, тарама, цацики.
Интересно, но навсякъде пишеше, че калмарите не са пресни, а замразени, понеже в този район нямало улов. Тарамата е правят с картофи, а цациките са си почти като нашите Simple Smile
Пихме узо, ципуро, рецина.
Сметките ни бяха по около 30 евро, само последната вечер рибата скорпион беше 20 евро, и сметката общо беше 50.

СКО, беше писала за пиратската кръчма и още няколко други в Псакудя и Елиа:
Пеншън Никос, Псакудя

В Торони, в ресторанта на Sakis готвят много вкусно. Там бяхме, когато детето беше на 3 години и за първи път без притеснения я храних с ресторантска храна. Майката на собствениците на хотела готвеше.

Във Вурвуру ни хареса Горгоната.

В Неа Потидеа препоръчвам бар Bayamo.

Със сигурност Параход и другите отявлени хънтърки от нашата тема са писали и за други.

# 683
  • Мнения: X
zvanche благодаря! Идеята за обобщение на 1-ва е супер.

Дано се включат и другите  Peace  bouquet

Аз мога да допълня - Порто Кофу на пристанището: Tzitzikas tavern https://www.facebook.com/pages/porto-koufo-halkidiki-tzitzikas-t … n/236962866318166

Там хапнахме риба Мушмули - супер вкусно нещо  Peace А гледката е невероятна.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 259
Аз мога да препоръчам кръчмата в която обядвахме миналата година на Порто Куфо. Намира се на пристанището. По спомени бяха две и ние седнахме в дясната като застанеш с гръб към морето и с лице към таверните. Някакъв Капитан нещо си се казваше мисля, със сини столове. Много вкусно беше всичко. Иначе тук в Никити и миналата и тази година хапваме в една страхотна кръчма. Готвят разкошно, има и две сервитьорчета българчета, но не и знам името, нещо с А. Първата кръчма след като влезете по крайбрежната посока пристанището.

# 685
  • Мнения: 19
Иначе тук в Никити и миналата и тази година хапваме в една страхотна кръчма. Готвят разкошно, има и две сервитьорчета българчета, но не и знам името, нещо с А. Първата кръчма след като влезете по крайбрежната посока пристанището.

А-а. да не е таверната на нашия хотел Xenios Zeus? Нейното име започваше с А. Наистина много вкусно готвят.

# 686
  • Мнения: 11 261
Кръчмата в Никити ме интересува живо и мен Simple Smile
Все не уцелвах свястна храна по алеята и в крайна сметка напоследък винаги сядаме в един бар с диванчета точно в центъра на плажа (ама оранжеви ли бяха, бели ли...)


# 687
  • Мнения: 3 098
Да не е тази? Таверна Арсанас?



Ето и инфо: http://sithoniagreece.com/bg/sitonia-restoranti/arsanas.html

Собственикът на Филиана ни препоръча Казанис, Марина (близо до пристанището) и таверната в старата част на Никити, но не остана време да ги опитаме.

# 688
  • софия
  • Мнения: 25 934
Да не е тази? Таверна Арсанас?

Скрит текст:

Ето и инфо: http://sithoniagreece.com/bg/sitonia-restoranti/arsanas.html

Собственикът на Филиана ни препоръча Казанис, Марина (близо до пристанището) и таверната в старата част на Никити, но не остана време да ги опитаме.
Оххххх, колко хубаво изглеждат.

Ние в Никити сме сядали 2 пъти в една таверна точно на крайбрежната, в която масичките са точно до водата и приборите с оцет, сол, зехтин са в подносче като корабче. Целият стил е леко корабен. Приятно и малко по-различно е, но не я препоръчвам, защото не е нищо особено откъм храна. Име, разбира се, не помня. Crazy

Аз като ходя някъде гледам да е пълно. Ако е пълно е хубаво, дори и да изглежда невзрачно.

Не знам дали Параход ще се навие да събере таверните в списък, но аз определено започвам да си го правя.

# 689
  • Мнения: 11 261
Почвайте го "оня" списък Simple Smile
доста съм заета тези дни, после ще добавя и конкретизирам каквото мога.

Това с "пълно" и "пълно с гърци" и аз го практикувам, обаче е имало и издънки. Например в Ханя, на Крит, във вътрешността на стария град има чудни кръчми. Обаче не - гърците се трупат в тези по променадата на пристанището. Отиваме ние в една такава - претъпкана с хора, а храната полуфабрикати, по-кофти и от "Дивака". Имали сме още 1-2 такива случая.
Като цяло в повечето случаи формулата работи, де Simple Smile

Засега прибавям към списъка
O Paradeisos - Парадисос, Неос Мармарас - работи и през зимата;
ресторантът срещу входа на хотел Елиа (не му помня името, един с бели покривки и големи буркани със сладка);
Калиматидес - на входа на Ставрос откъм Олимпиада;
Рибката на пирата - Афитос
мезедополиите на крайбрежната алея във Волос
Tamam  - Ханя, в бивш турски хамам
Анатоли - Виглес, баира над Скиатос таун

и - внимание!
на главния път Солун-Халкидики, след като подминете отбивката за Уотърленд, следващото селце е Кардия. Там има само една кръчма, срещу общината и аптеката, където правят основно сувлаки. Обаче какво сувлаки!!! Изобщо кръчмата е супер.

Потвърждавам с две ръце и два крака за: Сакис в Торони и почти всичко в Порто Куфо (не ни хареса само в една от псаротаверните там - в дъното след самолета).

Ще се напъна за още тези дни Simple Smile повечето места не ги помня, естествено.

Последна редакция: вт, 28 авг 2012, 14:16 от Параход

Общи условия

Активация на акаунт