На море в Турция - тема 20

  • 145 300
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 294
и нашата почивка приключи, завърнахме се от Кушадасъ голф енд спа  Grinning
като цяло сме доволни за хотел работещ за първо лято, но има какво да се доусъвършенства в хотела.

Комплексът се състои от много къщички с комфортно обзаведени апартаменти, ние бяхме настанени в
апартамент състоящ се от просторен хол, спалня с баня за нас и отделно детска стая за децата с друга баня
от хола и спалнята се излиза на една обще тереса, която имаше изглед към далечното море  Wink
Сейфът в апартаментът е безплатен, почистваха всеки ден и сменяха кърпите, зареждаха
на ден само една бутилка минерално вода и и една газирана.
В апартаментът има дъска за гладене и ютия, само дето бях изгладила всичко от тук  Wink  
Комплекса е разделен на корпуси, нашия беше Рine, между къщичките имаше голям басейн и отделно детски и бар Рine
беше спокойно, на бара не се чака, в сравнение с основния басейн и бар,
ставаха големи опашки за да си вземеш пиене или да си поръчаш хапване

Имаше един основен ресторант, който беше много малък за капацитета на комплекса,
няколко бара с басейни в отделните корпуси, храната в баровете е на едно меню и за
целия престой пробвахме почти всичко  - три вида пици, три вида спагети,
хамбургер и тост, салати 3 вида, основни - пробвахме само телешките кюфтенца и пилето на грил, супер бях  Peace
В основия ресторант - бирата наливна от тяхната ефес, виното се предлагаше от бутилки,
пепси, фанта също, айряна беше супер  Heart Eyes
Имаха проблем вероятно със содомиялната, защото чашите стояха на петна от засъхнала вода или преперат  Confused
Плажът е на платформа и се тъпува със шатъл около 20 минути, но бусчетата бяха доста нередовни
и не си спазваха разписанието, което беше много изнервящо  Close
Отиваш в часа по разписание, а висиш примерно 40 минути да чакаш, защото шатъла се налъпнил и решил да тръгне 10 минути по-рано  Whistling
Като пренебрегнем платформата  Tired иначе плажът е на много стратегическо място, точно до птичия остров,
използвахме шатъла и една сутрин си направихме разходка до центъра на Кушадасъ
а следобеда си останахме на морето/платформата де

Анимацията е слаба, детска дискотека след това някакво шоу но нямаше амфитеатър,
а бяха направели сцена и пред нея наредени столове, като седни някой висок и иди виж кво става на сцената  Whistling

Игри за цяла седмица май само два пъти на основния басейн организираха,
предлагаха мини голф и дартс, на децата им хареса  Peace както и в детския клуб

Това е ощо взето, ако някой се сети за въпроси, насреща съм  Laughing

# 226
  • София
  • Мнения: 140
В 11.30 на инфо-срещата представителя Наджи на "Анеа травъл" ни запозна с информацията, която си беше подготвил и екскурзиите, които предлагаха. Държа да кажа, че той не е най-удачния избор, за която и да било агенция като представител. Ще поясня защо - първоначално ни представи едни дати за екскурзии на някакъв лист, след това каза, че дните са други, а като се записахме за Памуккале и платихме за определения ден се оказа трето  - не е за тоя ден, който е написал във ваучера , а следващия...? И не ни информира своевременно за това, а чак в автобуса когато вече трябва да тръгваме и се оказва, че няма място за всички. Просто невероятно!!!  Ако този ме беше подчинен бих го уволнила веднага!!!  Жалко за "Анеа травъл".

И ние днес се прибрахме от Батихан със страхотни впечатления. Много добър хотел и доста подходящ за семейства с деца. Храната беше разнообразна, чистеха всеки ден, сменяха чершафите през ден. Ние бяхме в новата сграда и гледката от 7-ят етаж беше невероятна. Лариса беше писала в по-горен пост за водата, е вече няма такъв проблем - на лоби бара дават когато и колкото минерална вода си поискаш. Сладолед има от 11.00 до вечерта в неограничени количества за всеки, анимациите са супер, плажната ивица е много добра, със ситен и чист пясък.  Шумът от анимациите се изолира напълно от дограмите (това за по ранно лягащите, като нас Wink) Всъщност единственото, за което не се бях сетила да питам и ме изненада е липсата на ютия Sad . Въпреки че бях изгладила всичко от БГ, пак трябваше да се попрегладят дрехите и се оказа, че това е включено като доп. услуга и то не само ютия, а пране и гладене, като цените бяха от рода на 4 евро за ризка и т.н. Но друг път ще си нося  портативна ютийка Wink

За Наджи обаче не съм съгласна - срещах го поне по-два пъти на ден в хотела, първият ден ни събра за да обясни подробно за екскурзиите и настаняването, даваше съвети, кое е добре и кое не, но в никакъв случай не натрапваше мнение. Ние ходихме до Ефес и Аквафентъзи. Всичко беше организирано прекрасно, като часовете се спазиха до минута. Шофьорите от бусчетата, знаеха от всеки хотел колко човека трябва да вземат за съответната екскурзия. От БГ пътувахме с  ТА Ориент 99 бяха невероятни и ни направиха пътуването още по приятно. Wink напитки, локуми, много добър гайд - Вася, за което им благодаря отново.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 18:00 от FAIRY MUM

# 227
  • София
  • Мнения: 140
Някой знае ли дали водата от храма на Дева Мария може да се пие? Напълних три шишета и сега се чудим в къщи да пием или не Rolling Eyes.  За водопроводната вода ни предупредиха категорично да не пием, защото предизвиква сериозни стомашни разстройства, но тази май е изворна или греша newsm78

# 228
  • Мнения: 71
FAIRY MUM, добре завърнали се. Много се радвам, че като избрахте Батихан пред Ефесия HV сте останали доволни. Grinning
Много добре е и това, че са решили проблема с минералната вода. Peace
От Наджи, ние също останахме доволни. За ютията, не знаех. Не сме ползвали.
Очакваме подробности и снимки (а догодина и на Памуккале - уникално е). Peace
На нас, храма на Дева Мария ни остана за догодина. Sunglasses

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 11:01 от Лариса

# 229
  • Мнения: 232
Galactic Voyager,не бях споменала името на туристическата аганция,но имах предвид,че първо към нея се обърнахме!Разговаряхме по телефона и със служител на Тезтур,записаха си  наш телефон и казаха,че само и единствено Алфатур можели разпореждат за местата в самолета,тъй като сме си платили почивката при тях!Какъв е този нашия късмет,човек не може да се зарадва на нищо!Много се надявам да се случи чудо и да се осводи място за детенце  Praynig Но след прочетено,че има служители,които и пръста си нямало да помръднат,лееееееко се отчайвам!
С удоволствие чета разказите на завърналите се от почивка!Радвам се,че сте си изкарали добре,дано и с нас да е така  Peace

# 230
  • Мнения: 120
Здравейте!
Радвам се за всички вас,които са доволни от своята почивка,съчувствам на онези които се сблъскват с разни неуредици и се надявам нещата да се подредят...
Сред вас има ли някой който е почивал в град Енез?Много бедна информация...ако има някой да сподели мнение,ще съм благодарна!

# 231
  • Мнения: 52
В 11.30 на инфо-срещата представителя Наджи на "Анеа травъл" ни запозна с информацията, която си беше подготвил и екскурзиите, които предлагаха. Държа да кажа, че той не е най-удачния избор, за която и да било агенция като представител. Ще поясня защо - първоначално ни представи едни дати за екскурзии на някакъв лист, след това каза, че дните са други, а като се записахме за Памуккале и платихме за определения ден се оказа трето  - не е за тоя ден, който е написал във ваучера , а следващия...? И не ни информира своевременно за това, а чак в автобуса когато вече трябва да тръгваме и се оказва, че няма място за всички. Просто невероятно!!!  Ако този ме беше подчинен бих го уволнила веднага!!!  Жалко за "Анеа травъл".


За Наджи обаче не съм съгласна - срещах го поне по-два пъти на ден в хотела, първият ден ни събра за да обясни подробно за екскурзиите и настаняването, даваше съвети, кое е добре и кое не, но в никакъв случай не натрапваше мнение. Ние ходихме до Ефес и Аквафентъзи. Всичко беше организирано прекрасно, като часовете се спазиха до минута. Шофьорите от бусчетата, знаеха от всеки хотел колко човека трябва да вземат за съответната екскурзия. От БГ пътувахме с  ТА Ориент 99 бяха невероятни и ни направиха пътуването още по приятно. Wink напитки, локуми, много добър гайд - Вася, за което им благодаря отново.



Аз не казвам, че го е нямало в хотела...Просто направи гаф с нашата екскурзия да Памуккале, а дори не се извини. Но както и да е ... важното е, че за хотела сме на едно мнение и сме прекарали хубава почивка.

# 232
  • София
  • Мнения: 140
В 11.30 на инфо-срещата представителя Наджи на "Анеа травъл" ни запозна с информацията, която си беше подготвил и екскурзиите, които предлагаха. Държа да кажа, че той не е най-удачния избор, за която и да било агенция като представител. Ще поясня защо - първоначално ни представи едни дати за екскурзии на някакъв лист, след това каза, че дните са други, а като се записахме за Памуккале и платихме за определения ден се оказа трето  - не е за тоя ден, който е написал във ваучера , а следващия...? И не ни информира своевременно за това, а чак в автобуса когато вече трябва да тръгваме и се оказва, че няма място за всички. Просто невероятно!!!  Ако този ме беше подчинен бих го уволнила веднага!!!  Жалко за "Анеа травъл".

И ние днес се прибрахме от Батихан със страхотни впечатления. Много добър хотел и доста подходящ за семейства с деца. Храната беше разнообразна, чистеха всеки ден, сменяха чершафите през ден. Ние бяхме в новата сграда и гледката от 7-ят етаж беше невероятна. Лариса беше писала в по-горен пост за водата, е вече няма такъв проблем - на лоби бара дават когато и колкото минерална вода си поискаш. Вода има и в хладилните витрини - в ресторанта и на басейните - но тя е в специални чашки, които са затворени с фолио - като кремчетата на Данон. Сладолед има от 11.00 до вечерта в неограничени количества за всеки, анимациите са супер, плажната ивица е много добра, със ситен и чист пясък.  Шумът от анимациите се изолира напълно от дограмите (това за по ранно лягащите, като нас Wink) Всъщност единственото, за което не се бях сетила да питам и ме изненада е липсата на ютия Sad . Въпреки че бях изгладила всичко от БГ, пак трябваше да се попрегладят дрехите и се оказа, че това е включено като доп. услуга и то не само ютия, а пране и гладене, като цените бяха от рода на 4 евро за ризка и т.н. Но друг път ще си нося  портативна ютийка Wink

За Наджи обаче не съм съгласна - срещах го поне по-два пъти на ден в хотела, първият ден ни събра за да обясни подробно за екскурзиите и настаняването, даваше съвети, кое е добре и кое не, но в никакъв случай не натрапваше мнение. Ние ходихме до Ефес и Аквафентъзи. Всичко беше организирано прекрасно, като часовете се спазиха до минута. Шофьорите от бусчетата, знаеха от всеки хотел колко човека трябва да вземат за съответната екскурзия. От БГ пътувахме с  ТА Ориент 99 бяха невероятни и ни направиха пътуването още по приятно. Wink напитки, локуми, много добър гайд - Вася, за което им благодаря отново.

 Въпреки, че има вече много снимки от Батихан и Кушадасъ, слагам и моите. Снимала съм стаята в новата сграда.  Wink

http://fairymum.snimka.bg/travel/turciya-kushadas.700244.28372344

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 18:58 от FAIRY MUM

# 233
  • Мнения: 0
Здравейте,
Вчера се върнах от там и мога да споделя следното:
Не тръгвайте за там с големи очаквания защото те няма да се сбъднат!
Хотела е нормален 4 звезден (според това което съм видял и посетил). Реновиран е, но не изцяло а само стаите! Сравнително чист, с добре поддържани басейни и ресторантска част. Анимацията е добра. Ако имате изглед море то гледката е повече от страхотна.

Дотук с позитивното!!!
Храната в ресторанта никак не отговаря на звездите му - еднообразна е, а някой от ястията недобре приготвени (в никакъв случай не си мислете, че ще умрете от глад, защото има достатъчно много видове храна).
Отношението на част от барманите към дамите е типично ориенталско - ти не си човек и ще чакаш да обслужа мъжете (изпитано от съпругата ми).
Най-голямия проблем на този хотел(според мен а и всички с които коментирахме на място) е ужасната миризма която се носи от пречиствателната му станция!!! За това никой нищо не може да стори и може да си в съседен хотел и да и се "радваш" - затова колкото е възможно по-дълече от долния бар - и ароматните клечки не помагат!!!

Ако очаквате плаж - там няма и всичко е на платформи!

Ако искате добър хотел в Кушадасъ това е аква фентъзи - уникален е !

  bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig

# 234
  • Мнения: 0
Писах по-нагоре по темата, но незная дали ще го прочетете и затова пиша отговор и на Вас.

Вчера се върнах от там и мога да споделя следното:
Не тръгвайте за там с големи очаквания защото те няма да се сбъднат!
Хотела е нормален 4 звезден (според това което съм видял и посетил). Реновиран е, но не изцяло а само стаите! Сравнително чист, с добре поддържани басейни и ресторантска част. Анимацията е добра. Ако имате изглед море то гледката е повече от страхотна.

Дотук с позитивното!!!
Храната в ресторанта никак не отговаря на звездите му - еднообразна е, а някой от ястията недобре приготвени (в никакъв случай не си мислете, че ще умрете от глад, защото има достатъчно много видове храна).
Отношението на част от барманите към дамите е типично ориенталско - ти не си човек и ще чакаш да обслужа мъжете (изпитано от съпругата ми).
Най-голямия проблем на този хотел(според мен а и всички с които коментирахме на място) е ужасната миризма която се носи от пречиствателната му станция!!! За това никой нищо неможе да стори и може да си в съседен хотел и да и се "радваш" - затова колкото е възможно по-дълече от долния бар - и ароматните клечки непомагат!!!
Забравих да напиша, че няма достатъчно шезлонги около басейна ако хотела е пълен както беше при нас и се налага рано сутрин преди закуска да си "резервираш" с кърпа върху тях, а ако си по-поспалив може и на тревата да ти се наложи да легниш Wink Laughing
Ако очаквате плаж - там няма и всичко е на платформи!

Ако искате добър хотел в Кушадасъ това е аква фентъзи - уникален е !

 bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig
Някой в предишната тема беше споменал за този хотел. Плажа му бил на платформа, иначе си струвало да се почива в него. И аз чакам мнения за Vista Hill, но нещо го "заобикалят" Simple Smile . Ние отиваме там на 14.09. Като се приберем ще споделя лични впечатления.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 23:01 от Nikolay Aatanasov

# 235
  • Мнения: 71
Въпреки, че има вече много снимки от Батихан и Кушадасъ, слагам и моите. Снимала съм стаята в новата сграда.  Wink

http://fairymum.snimka.bg/travel/turciya-kushadas.700244.28372344
Много хубави снимки, върнаха ме в Батихан. Rolling Eyes
Видях и сушилника. Надявам се, да ви е бил полезен. Laughing
Снимките от Кушадасъ, Ефес и Аквафентъзи също са много интересни. Благодаря. Hug

# 236
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Момичета влизам и аз да се отчета от нашата почивка 1-8 септември хотел Делфин Ботаник.Няма да влизам с подробности за хотела,защото доста се е изписало за него,с две думи отново останах очарована от хотела,без никакви забележки,е който търси ще намери,обслужване,храна,просто невероятни.Много учтиви и усмихнати.Тази година бях ме в корпус Тропик.Тъй като сме за втора година в този хотел ни дадоха карта за намаление,имах ме поздравителна картичка в стаята със бутилка червено вино,плажна чанта и плодове,камериерката беше ни оставила червен балон във формата на сърце на леглото,много мило ми стана.Няма да пиша много,но пък съм ви приготвила страшно много снимки,който обича да гледа  Grinning http://www.facebook.com/media/set/?set=a.427637640605093.85263.1 … 813386&type=3,още http://www.facebook.com/media/set/?set=a.427744880594369.85299.1 … 813386&type=3 и още http://www.facebook.com/media/set/?set=a.427923343909856.85327.1 … 813386&type=3

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 02:17 от lora

# 237
  • Варна
  • Мнения: 495
Някой знае ли дали водата от храма на Дева Мария може да се пие? Напълних три шишета и сега се чудим в къщи да пием или не Rolling Eyes.  За водопроводната вода ни предупредиха категорично да не пием, защото предизвиква сериозни стомашни разстройства, но тази май е изворна или греша newsm78
В петък изпихме по две бутилки на място и нищо ни няма. Grinning Иначе в хотела  си михме зъбите с минерална вода. Поздравления за хубавите снимки.

# 238
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Ах, този Делфин! И на нас леко ни липсваше тази година. Поради ограничен бюджет през зимата резервирахме малко по евтин хотел- Ариканда Де лукс. Не казвам лош. Никак даже. Приличен, чист, персонала внимателен. Ама Делфина си е Делфин.  lora , с удоволствие разгледах снимките.

# 239
  • Мнения: 242
Здравейте момичета! Успях да прочета последните няколко страници. Написали сте много изчерпателни отзиви и има толкова много снимки...
В събота рано-рано излитаме за Анталия /най-после чаканият ден е близо/. Ще бъдем в Роял Уингс. Ако ннякоя от вас бъде в този хотел от 15 септември и има желание да се запознаем, ние ще бъдем във фоаето  с компютър към 18 часа.

Общи условия

Активация на акаунт