АПРИЛКИ 2013 - тема 4

  • 27 196
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 436
                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                              

                                                                                                                                                             
 36 37


lastname - гр. София, 2-ра бременност



aguto - 2-ра бременност
Peteto1981 - 2-ра бременност
desitkad - гр. Кюстендил, 1-ва бременност




desdemona, 1-ва бременност, 38г., гр. Варна


Nadeto! - гр. Варна, 1-ва бременност



barbaletka - 2-ра бременност, гр. София


maminka23 - гр. София, 1-ва бременност
Mirama- 2-ра бременност, гр. Плевен



KayRenn - 3-та бременност, гр. София
IrinaPetrova- 1-ва бременност, гр. Шумен



geritn, 2-ра бременност, гр. Варна
Po3uTo - гр. Варна, 2-ра бременност



                                                                                                         ♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯) - 2-ра бременност



mkt_7 - гр. Благоевград,  2-ра бременност



Kameliya - гр. Пловдив, 2-ра бременност
kamito24 -  2-ра бременност, гр. Пловдив  newsm32 newsm32
beginner_mamma- 1-ва бременност, гр. София



Еовин- 1-ва бременност, гр.София
Gali_666, 1-ва бременност, гр. Варна


®˙·٠• АлЕкС •٠·˙® - 1-ва бременност, гр. София
sweet_maniche, 2-ра бременност, гр. Пловдив


slonbalon - гр. Варна, 3-та бременност

 

ася20 - гр. Пловдив, 2-ра бременност
dandeto - гр. София, 1-ва бременност
hixxy- 1-ва бременност, гр. Варна
...betrays...-  2-ра бременност, гр София

Mel3, 1-ва бременност, гр. Перник




vitaivan, 1-ва бременност, гр. София



Sony_M, 4-та бременност, гр. София


Karityyy - гр. София, 1-ва бременност
sladkata2 - London (UK), 1-ва бременност
munito - гр. Варна, 2-ра бременност
Yuliya2013 - Чикаго, USA, 2-ра бременност



basten - гр. Шумен, 2-ра бременност

anka_i, 2-ра бременност, гр. София


placa - гр. София, 1-ва бременност

tanyaz, 3-та бременност, гр. Сливен


hristeva




Ani_Dimova_89 - гр. Варна
rossita77 - 3-та бременност
best_angel, 1-ва бременност, гр. Севлиево



p4eli4kata_86- 2-ра бременност, гр. Шумен
Монче, 3-та бременност, гр. Варна



 iggy- 3-та бременност, гр. Пловдив



Sunny9 - гр. София, 2-ра бременност




                                                                                                      




Изчисляване на гестационни седмици през бременността
     
Календар на бременноста
 Бременността по седмици
 Как изглежда бебето през различните седмици от бременноста
Здравни заведения и специалисти
Прегледи и изследвания
Коремни болки и спазми по време на бременност
Някои основни статии за раждането
Фетална морфология - Кога? ФМ
Всичко необходимо за мама и бебе


Изчисляване на гестационни седмици през бременността
Приблизителни размери на бебето
Биология на вътреутробното развитие






Раждане



Кърмене и живот с бебето



Именник



Въпроси за майчинството и новите промени



Центрове за фетална морфология



Списъци с всичко необходимото за мама и бебе



Предишни теми: 1, 2

За тези, които желаят да се присъединят към групичката ни във Фейсбуук, да се обърнат с лично съобщение към          
 ♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯), Aguto  и lastname

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 11:17 от Mirama

# 1
  • Мнения: 3 181
Mirama, и аз си плащам здравните осигуровки, но това не е гаранция, че човек ще получи адекватно лечение и отношение.
Той и баща ми ходеше само по ЗК, но накрая истинската диагноза се постави в Сф, когато платих ме. И закъснялата диагноза му костваше нелечимо заболяване, което е доста неприятно, може само да се облекчи, но не и да се излекува. От моята  ЛЛ съм много доволна, лекарката, която следи бременността ми по ЗК също, но държа да се подсигуря, не обичам рисковете.
Съжалявам, но не им вярвам много на лекарите по ЗК, защото съм преживяла разни неща със синът ми, и още не мога да разбера, защо ако в цял свят се избягват определени операции, тук правят обратното.
Накратко:
Синът ми е роден с двустранна дидроневроза 4-5 степен, и уретероцеле. На 1 месец направихме всички изследвания в Бг, изпратиха ни в Пирогов за спешна, неотложна операция. Само да вметна, че шефката на частната болница, в която родих, изрично ме предупреди да не бързам, че операциите не винаги са наложителни и могат да се избегнат, ами права се оказа жената. Дори и дължа извинение за нещо, и благодарение отчасти на нея, че ме свърза с правилните хора синът ми израстна проблема и е без нито една операция. В Бг ни наричат чудо, нищо подобно, просто аз не се доверих на системата и имах късмет да открия лекар в чужбина с противоположно на бглекарите мнение/ще кажа , че обиколихме повечето светила в областта/. В Пирогов ни казаха, че не направим ли спешната операция, синът ми ще загуби бъбреците, от там хемодиализа, може да загубим бебебто. Мъжът ми искаше да плаща, но жената, която ни свърза с лекаря в Пирогов, беше категорично против, и си зачакахме. Да вметна, че хирурга в Пирогов ми каза, че не може да каже / въпреки изследванията, какво точно ще прави на синът ми, колко ще продължи операцията, и със сигурност няма да е 1, а ще има още 1-2, т.е. ще са 2-3/ . Чакайки с връзки за спешна и неотложна операция, се свързах с проф. във Виена, препоръчан ми от пациентка на шефката на частната болница. Пациентката и шефката ми съдействаха за  бърза връзка. Професорът ми отговори по мейла, виждайки вискчи изследвания, че , според него детето не е за операция, но може да е по-сигурен, след като се направи едно изследване, което в Бг намираха за излишно за бебета. Професорът ни определи по-бърза час  и бяхме във Виена, преди да ни извикат за спешната и неотложна операция в Пирогов. Направиха изследването, оказа се, че бъбреците са с добър паренхим, функционират чудесно, и опрерацията е излишна., Да вметна, че проф. ме предупреди, че дори да не са добри изследванията, няма да режат детето, само ще направят ендоскопска намеса, която да облекчи ситуацията, и щеше да бъде за 2-3 дни. Професорът изрично подчерта, че деца с диагноза, като на синът ми не трябва да се оперират преди навършване на  1година, защото това по-скоро може да усложни, отколкото да подобри положението. Поясни, че 80% от децата с тази диагноза, я израстват, само със следене, редовни прегледи, без да пият лекарства.......така се случи и със синът ми, с две думи частната болница ми спести няколко операции на детето, което системата на ЗК искаше да осакати заради някой лев, който щяха да им платят заради тези операции. Няма да коментирам колко съм възмутена.
Въобще и не разчитам на това, и за да се подсигуря смятам да си платя. Да, имам възможност, но и да нямаш пак щях да намеря, смятам здравето на човек за най-важното. В Бг тези деца продължават да се оперират.........без коментар........
В частната болница, ден след мен  се роди преждевременно бебе, лекарката беше много горда, че всичко е минало успешно и лично аз съм виждала бебето в кувьоза. Успяха адекватно да се грижат за него.
Нямам доверие на системата и професионализма на повечето лекари. Е, хората не получават адекватни заплати, но това не оправдава липсата на човещина често.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 249
ani27

Много сте преживели с малкия... дано никога да не се повтарят тези тревоги.

Аз от ЗК ползвам "огромната" сума от доплащането за 2 пломби, нищо друго. Заради системата съм с хроничен цистит, а майка ми е без гърда...
А за малките градове, аз съм родена в такъв малък град, всичките ми съученички и приятелки, които останаха там пътуваха 1.5ч до Плевен, за да раждат в частни болници. Коя планувано, коя не... едва ли вземат и 500лв заплата, но считайте колко е зле в местното родилно, щом даже четох, че ще го затварят, поради липса на пациенти. А иначе друга пътува от Бургас за Варна, за да роди тук при Яков (във форума доста критики има към лекарите в Бургас.)
За София, Пловдив, Варна и Плевен съм съгласна, че има добри специалисти и в държавните болници, но и там си плащаш 600лв за избор на екип, иначе който дежурен се падне.
Във Варна 2 приятелки раждаха в АГто, но при лекар, който работи и в Майчин дом, само че там платиха към 800лв, т.е въпросът е до конкретния лекар, на който вярваш, а не толкова до самата болница (при условие разбира се, че имат неонатолози и такова оборудване). За повечето малки градове обаче добрите останали там лекари са единици.
И другото както казах е Божа работа - каквото и да изберем се надяваме на най-доброто.

# 3
  • Мнения: 410
страхотна е новата тема.Ние се прибрахме от разходка и сядам да хапвам.

# 4
  • Мнения: 22 436
Лекарката, при която ходя от години в частна клиника води консултации и по ЗК.
Естествено, че ще се запиша пак при нея и не виждам полза да плащам и за следене в частната клиника, като ще съм пак при нея.
Както казах, всеки си преценява. Хубаво е, когато човек има избор и може да си го позволи.
Така че, не съдете тези, които не споделят вашите виждания. Може да имат хиляди причини за това.


Искам да помоля тези, които ги няма на първа страница, да ми изпратят данни на лични, за да ги включа. Или може и направо тук, термин, коя по ред бременност е, и град ако желаят.
Ако се сещате още нещо, което може да се добави, също.
Не съм слагала линкове към филмите, които бяха пускани, могат да се добавят и те допълнително.

# 5
  • Мнения: 3 181
За филмите е чудесна идея.
На първа страница няма да се записвам, докато не минат 12 критични седмици.
Мисля да се запиша за ФМ във Фемина към 13 седмица, за да разбера пола.
Кой лекар ще ми препоръчате?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 249
Mirama, забравих да кажа БЛАГОДАРЯ за новата тема  Hug много е хубава първата снимка.

Аз в четвъртък се записвам на ЖК и ще ти пратя данни за 1ва страница.

# 7
  • Мнения: 22 436
ani27, първият път ходих при доц. Димитрова, сега пак ще ходя.
Но записванията за септември вече приключиха, а и 13та седмица е рано за пол.

# 8
  • Мнения: 3 181
ani27, първият път ходих при доц. Димитрова, сега пак ще ходя.
Но записванията за септември вече приключиха, а и 13та седмица е рано за пол.

13 седмица е края на октомври при мен, след 20.10, така ме смята лекарката, но аз мисля, че съм с една седмица напред, знам кога евентуално съм забременяла. Два пъти не се пазихме на морето и бебето станало, помня кога беше.
Една приятелка ми каза, че още в 12-13 седмица са и казали пола, и то не с 3Д. Надявам се и при мен да се получи, споделих защо ми е важно.

# 9
  • Мнения: 22 436
ani27, е в такъв случай със сигурност ще има часове.
Аз ще ходя чак в 20г.с. и ще записвам за ноември.

# 10
  • Мнения: 3 181
И в 20седмица  ще отида пак. Обичам да се подсигурявам.
Дори на близките и дребният съм решила да не казваме преди да минат 12 седмици.

# 11
  • Мнения: 519
  bouquet за темичката

аз няма какво ново да споделя, освен, че се чувствам съвсем нормално и ми се връща полека-лека желанието да си пийна 1 кафе и да хапна шоколад Simple Smile

по въпроса с лекарите - ще си трая, защото лекарят, на когото се доверих, ми е много близък и разчитам на него на 100%

# 12
  • Мнения: 42
Здравейте. Доста неща пропуснах в предната тема, но нямаше как. Изминалата седмица бях с доста сериозен вирус и разстройство. Бях се притеснила, защото не бях яла нормално 4 дни. Сега обаче всичко е наред. Тази седмица ще съм на преглед при Евгения Георгиева. Някакви отзиви и мнения имате ли за нея?
Като се има предвид, че знам кога точно съм заченала, утре влизам в 8-ма седмица от развитието на плода. Ужасно много ме е страх от всички възможни изследвания...
А сега набързо да разкажа и за себе си : ние не сме женени и приятелят ми работи в чужбина - пътува. Прибира се в България на всеки 2 месеца т.е. като се върне сега аз ще съм влязла в 3 месец. Планираме ноември да подпишем. Не че това има чак такова голямо значение за мен.
Приятна неделна вечер и успешна седмица!!!

# 13
  • Мнения: 4 737
Страхотна темичка   bouquet Мирама писах ти на лични, само да добавя град Варна Simple Smile

# 14
  • Мнения: 923
Примък в новата темичка.  Flutter И аз не бързам да се записвам на първа страница.На мен още и термин не са ми казали. Ако гледам първата снимка от ехото пише 12.04, но нищо не съм чула от докторите. Ама и честно точната дата не ме интересува много все още.

Общи условия

Активация на акаунт