Нека да помогнем на една отчаяна майка!

  • 9 399
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Мили дами,

реших да отворя тази тема именно тук, тъй като, убедена съм, проблемът и отчаянието на една майка могат да срещнат съчувствие и отзивчивост именно сред майките. Тази сутрин попаднах на статия, която разказва /или изплаква/ историята на Златина Колева от Варна - 38 годишна жена, която сама отглежда своите тризнаци - 1 момченце и две момиченца на три години. Жената има общ доход от 400 лв. на месец, с които не може да покрие текущите нужди за децата и дома си. Отчаяните й опити да започне работа удрят на камък всеки път, когато бъдещият работодател се осведоми за трите дечица и така, въпреки дългият си работен стаж отпреди раждането на тризнаците, Златина буквално е "парализирана" със своите 400 лв. месечен доход. Жената е скована от ужас, че няма да може да купи якета и обувки за предстоящата зима. Отказана й е енергийна помощ за отопление, тъй като доходите й надвишавали тавана с 20 лв.! Децата си изхранва предимно с млечни каши, понякога си лягат гладни! Жената винаги е успявала някак да пребори трудностите, но днес отчаянието е преборило нея! Всякаква помощ е добре дошла. Аз имам две деца - синът ми е на 4 и мога изпратя зимни якенца от него, обувки и разни други дрешки за есенно-зимния период! Ще изпратя и някаква парична сума. Моля и тези от Вас, които имат възможност да отделят нещичко, нека го направят, за да успокоим душичката на тази майка и да подсигурим най-необходимото за дечицата и нея. Пускам линк към статията, където ще намерите телефона на Златина и банковата й сметка. Тази сутрин аз говорих с нея, гласът на женицата трепереше от притеснение и мъка. Нека й помогнем! 

http://petel.bg/GLAD--MIZERIYA--NEDOIMAK--VARNENKA-PRISPIVA-TRIZ … -ZA-HRANA-__21997

# 1
  • Мнения: 1 446
И аз ще говоря с нея след малко, защото с колежката ми от Варна ще се опитаме да й намерим работа. Ще говоря и с една позната, която може да си търси жена.

# 2
  • Мнения: 5
Работата ще е най-голямата помощ за нея, сигурна съм! Искрени благодарности за отзивчивостта:)).

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Миленита, виждам, че няма много голям интерес към темата. Защо не се обърнеш към модератор или ДБМ за помощ. Да заключат темата ли, да се проучи ли, все нещо да измислят, за да помогнат на тази жена.  Peace
Аз нямам дрешки за децата, но ще поразпитам.

# 4
  • Мнения: 6 003
Аз пуснах преди часове тема в благотворителния, дано наистина се намерят хора които да помогнат на жената

# 5
  • Мнения: 5
Виждам, abet и не се сърдя на хората за слабия интерес. SOS сигналите заваляха главоломно и повсеместно - хората взеха да блокират. Проблемът, разбира се, е, че  държавата е неадекватна и липсва ответна реакция, когато майки и децата им бедстват! Доколкото усетих жената от телефонния ми разговор с нея - тя е интелигентна и горда  и не би искала да натоварва никого с тежкото си положение, но децата и оцеляването им са преди всичко.
Ако все пак някой от модераторите има предложение как темата да генерира повече качествен интерес, който да е в помощ на семейството, би било прекрасно:))).

# 6
  • София
  • Мнения: 1 762
Миленита, виж поста преди твоя  Peace
J_M_M е пуснала тема в благотворителния. Трудно се завърта колелото. Много са помагали тук, и в момента го правят. Ще стане  Peace

# 7
  • Мнения: 5
Видях, Видях Hug Да, аз не се съмнявам, че , който е погледнал темата, ще помогне с каквото може - кой с дрешки, кой с пари, ето тук вече има и опит за съдействие за работа, добрите мисли също много помагат:))) Важното е да се знае за проблема, за да се намери и решение за него. Много се радвам, че има съпричастни  Grinning

# 8
  • Мнения: 87
Днес дойдох с идеята да пусна тема за Златина, много криво ми стана, на какво изпитание е подложена жената. Аз ще помогна с малка сумичка за сега, ако мога да съм полезна с нещо друго понеже съм от Варна ще се радвам.

Надявам се, че поне може да направим необходимото за да посрещне по-спокойно зимата. Всеки има право след много трудности да бъде поне малко щастлив.    bouquet

# 9
  • Мнения: 5
Елито0,  Hug Ще стоплим зимата на Златина и децата, щом като желанието е налице Simple Smile

# 10
# 11
  • Мнения: 5
Даммм....Дори не съм сигурна, че искам да го коментирам, затова и няма Confused По-лошото е, че три деца "излежават" присъдата наравно с баща си и докато той е "на топло", така да се каже, те топлото у дома само могат да си го мечтаят. Че крушката си имала опашка, стана ясно! Но дете гладно и босо да не остава, продължава да ми е кауза!

# 12
  • Мнения: 1 173
Тук http://www.facebook.com/events/327244794037487/
има организиран списък, за който иска да се включи в помощите.

Опитайте да помогнете и вие! Кой с каквото..

# 13
  • София
  • Мнения: 6 363
съветвам ви да сте по-внимателни в преценката си на кого да помогнете...

# 14
  • Мнения: 5
Jam, ако смяташ, че има опит за спекулация и злоупотреба с човешко състрадание, нека бъдем по-конкретни. Така ще сме в полза и на тези, които все още не са, но  възнамеряват да окажат подкрепата си на семейството. Факт е, че в статията, която ме провокира да отворя темата е премълчана историята около бащата на децата, съпруг на Златина! Така или иначе не съм запозната с този случай, а още по-малко с подробностите и детайлите в него...Доколкото разбрах и съдът не внася на свой ред никаква яснота по това дело. Единствената ми мотивация да помогна в този случай са децата и невъзможността на една жена да ги изхранва, което дълбоко ме натъжава, наистина! Ако ли това човешко затруднение е умишлено редактирано и режисирано - жалко, много жалко! Аз обаче не мога да твърдя такова нещо, нито пък ми е работа да съдя!

Общи условия

Активация на акаунт