Да преправим старите мебели с любов - 17 тема

  • 88 710
  • 740
  •   1
Отговори
# 1
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Ура! Първа!

Засега само гледам, но тепърва ми предстои ремонт на вилата.

  bouquet за темата!

# 2
  • Мнения: 305
Ема, Елинор77 - много благодаря, но аз пак не разбрах има ли точно тюркоазен оцветител или трябва да магьоснича Crazy като Ема/ Heart Eyes/, зада докарам тюркоаз?

dtra Добре дошла   bouquet Гледай и чети внимателно, а после да показваш, красоти като на момичетата. Hug

Ето и моя принос към щайгите:
за дърва до камината
за зеленчуци

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 18:32 от VK

# 3
  • Мнения: 677
Няма тюркоаз, а и мисля, че между скрина на Елинор и моят стол има доста голяма цветова разлика.



 


И двата цвята са хубави, но различни, така че всеки може сам да забърка своя "тюркоаз" Simple Smile

P.S. VK, чудни са ти щайгите Simple Smile

Моят отговор за цветовете остана в предишната тема, затова ще се самоцитирам Laughing

Цитат
Иначе за цвета да кажа. Значи, правих си експерименти  Grinning
Всичко е с тониращата боя на Леко, кутийката струва няма и 3 лева, идеята за нея заимствах от Елинор   Simple Smile
Миналата седмица купих червена, синя и жълта, като и идея си нямах какво точно ще правя. Реших да правя тюркоаз, но по погрешка смесих синьо и червено, и получих лилаво. Беше ми жал да изхвърля ценната смес  Laughing и за да не иде зян я намацах отвътре на шкафчето, с идеята ако не ми хареса, отгоре да мажа с друг цвят. То пък взе, че ми хареса и така си и остана. След това, нали тюркоаза е комбинация от синьо и зелено, но тъй като нямах зелено си го направих - смесих синьо и жълто. След като получих зеленото смесих със синьо, това е цвета, който използвах за малкото шкафче. Стола пък бях решила да го правя жълт, намазах го с жълто, но не ми хареса, затова отгоре минах със синьо и всъщност цвета отново стана тюркоазено. Като започнах със синьото върху жълтото, се притесних, че стола ще стане зелен, нали синьо+жълто=зелено, но явно когато първият цвят е добре изсъхнал, няма такава опасност. Боите (оцветителите) са на водна основа и доста гъсти, затова смело разреждах с вода. Отгоре всичко минах с прозрачен лак на водна основа, отново на Леко. Изобщо, много приятно занимание си намерих и съм решила, че занапред ще продължа да си бъркам сама разцветките  Grinning

merrlyn, благодаря ти за отговора  Hug

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 18:54 от Емa

# 4
  • Мнения: 87
Идеята за щайгите за дърва до камината много ми хареса!

Сега остава само да купя къща с камина  Mr. Green

А тюркоазения скрин е УБИЕЦ   bouquet

в Икеа гледах подобен, а щом те имат значи наистина е актуален цвят  Rolling Eyes



Сега ми предстои виенската закачалка на баба ми  Laughing беличка за коридорчето или в ъгъла на спалнята  newsm78

# 5
  • Мнения: 904
Благодаря за темата.  bouquet
Споделили сте чудесни идеи за щайгите. VK, много ми харесаха твоите, поздравления!
Аз съм замислила една масичка от палети, ама да видим кога ще си осигуря материал. Crazy

# 6
  • Мнения: 904
Съжалявам, за грешката с дублирането, но не мога да изтрия това мнение.

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 19:46 от gretacvetina

# 7
  • Мнения: 2 413
Благодаря за темата  bouquet Поздравявам всички момичета за красотите, които са сътворили. Аз само се наслаждавам Blush

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Да се цитирам от предишната тема:

То аз като се впусна в обяснения и обикновено забравям най-важното  Embarassed
Гардеробът си го представям бял и само вдлъбнатото в светлосиньо като стената.
За този гардероб говорим:
http://streetmoto.snimka.bg/daily/diy.704732.28616404
Значи байц отпада като вариант. Макар че като знам какво шкурене му ударих само да го подготвя що-годе за боядисване/лакиране и си мисля, че няма да ми се прииска скоро да му сменям цвета, ако ще и пембян да се получи.  Mr. Green
Моля, давайте ми варианти с какво мога да докарам този  бяло-син ефект и дали изобщо ще седи добре според вас на този мой гардероб или да го правя едноцветен. Ако е едноцветен - какъв цвят или отенък би седял добре. Че децата и стикери искат да лепят отгоре, ще стане мазало от сега си знам.  Rolling Eyes

На Ема не видях снимките, не ми се отварят, а много исках да видя тюркоазеното, че и аз съм на такава вълна. Но в на Cerrone нещата направо ми останаха очите. Страхотен вкус и усет за цветове, възхитена съм  smile3501

Бях обещала преди време да покажа пейките от палети, които правихме:
http://streetmoto.snimka.bg/daily/diy.704732.28617529
Към тях има и маса от барабан за кабели, боядисана в оранжево, но не мога да намеря снимка в момента. Доста са грубички според мен пейките, при втори опит ще подобряваме модела, но пък са много удобни.
Палети купихме от познати вносители на масла, но мисля, че всяка фирма, която превозва стоки ще има и палети, въпросът е да се подберат по-новички. Барабанът го взехме с връзки  Mr. Green - от фирмата на баща ми.
Щайги и сандъчета дървени и аз търся, но още не съм намерила хубави.

# 9
  • Мнения: 305
Сега остава само да купя къща с камина Mr. Green


хахааа...и панелка върши работа. Камината е стояща, не е вградена, но това е една от сбъднатите ми мечти. Огън, чаша с вино...размечтах се. Тя дано сработи, че е нова в нов ап. и да не стане само да си я имаме и да ни останат подготовките и настройките за нея  Crazy
bugaboo поздравления за труда. Виждат ми се доста големи, но предполагам е така,  за да се използва масата от макара.
Бяло-синия ефект с бяла и синя боя на водна основа, за да не мерише, отгоре лак, пак на водна основа. Бая боя ще отиде. Що не го омаслиш. Байбиби е спец, поразрови в нейните постове и ще намериш точните съвети от точния човек.

Кажете, моля да го правя ли или да го изгорим Confused
https://picasaweb.google.com/103756488488347349953/02201203

Ако го правя си го представям така:
с шкурка заоблям ръбатите части, където е рязано, китват тук-таме
от фазер се реже седалка, която подплатявам с тънко дунапречне-2 см и тапицирам
преди да се монтира седалката грунд, тюркоаз/това ще го мъча, а може да потърся готова, защото имам и две пейки да правя тюркоаз/
монтиране на седалката
показване на стореното Joyтук да се посмеем дружно hahaha на стол-гуджук

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 20:12 от VK

# 10
  • Мнения: 608
  Да, тюркоаза на Ема е по- ярък и хубав. Аз не съм добавяла нищо в зеления оцветител на Леко, предполагам защото цвета ми се стори точно желания и дори капчица латекс не добавих.
Сега обмислям една масичка, като ми узрее идеята - разбира се ще споделя.
Гардероба е страшно як! Важното е да ти се впише в стаята, аз и ябълково зелен бих го харесала , и естествен - само лакиран.

# 11
  • Мнения: 16

Кажете, моля да го правя ли или да го изгорим Confused
https://picasaweb.google.com/103756488488347349953/02201203


 Пфу, докато си намеря стария пост. Качеството е лошо, но се добива представа какво може да се получи. Вместо фазер - МДФ 8 мм.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=614610.msg20113056#msg20113056

# 12
  • Мнения: 1 070
Европалетите купувате ли ги и ако да - по колко? Гледах обяви в нета, ама скъпи ми се видяха.

# 13
  • Мнения: 101
VK, мисля, че ако се загладят ръбовете на отрязаните части и се боядиса (както го планираш), ще стане много симпатично столче Simple Smile .

# 14
  • София
  • Мнения: 388
Ах, да се запиша на първа страница веднъж! По темата за тюркоаза да се изкажа и аз. Мен тази мания ме тресе от 2 години. Преди няколко теми пусках тези столчета         http://missmarina.snimka.bg/daily/razni.547731.25771241
Това е тюркоаз на Селт, но е алкидна. Плюсът е, че покрива много добре и е доста трайна. След столовете правих пейка, портички, табуретка и част от маса. Има ги в албума. Препоръчвам, цвета е наистина тюркоаз. Сега манията ми е оранжево и цикламено, но и това ще отмине, лятото свърши. 
http://missmarina.snimka.bg/daily/razni.547731.28621732
Остана ми боя и преправих тези дреболии + лампата от миналата тема.
Сега тъкмя тази щайга, идеята е за дърва, ама VK ме изпревари, докато се мотам по морето. Wink
http://missmarina.snimka.bg/daily/razni.547731.28621451
Мисля просто да намажа с лак, безцветен. Дървото е доста старо, допреди 30 години се е ползвало за "купичка" за кравата на село. Тази е по-старата, има и една "почти" нова, ама тази е по-автентична. А и нали тук тачим старото Laughing

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 23:06 от missmarina

Общи условия

Активация на акаунт