Онлайн консултации: хранителни добавки и спортни храни

  • 413 262
  • 1 662
  •   1
Отговори
# 1 200
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Здравейте,Тихомир. Планирам да започна прием на Хром пиколинат.Знам ,че има отношение към инсулина и би следвало да намаля неговите нива.Кога е добре да се приема обаче. Преди тренировка, преди хранене, след хранене? Аз тренирам в момента преди обяд-на гладно(когато нивата на инсулин би следвало да са ниски), след тренировка изяждам една ябълка и след около час е основното ми хранене, което обаче по план би трябвало да е ниско въглехидратно .Основно на вечеря приемам и ВХ евентуално. За оптимален ефект-кога трябва да вземам хром? Целта ми е изгаряне на мазнини и каква трябва да е дозата ? Моят е от 200 мг .Бих искала и да знам има ли добавка ,която би могла да намали желанието за сладко, което най-редовно проваля диетите ми, а имам нужда от редукция на теглото? И  какво бих могла да приемам евентуално преди тренировка-с цел изгаряне на мазнини-но да не включва синефрин и йохимбин ? Ползвала съм бърнара на  PN Black Fire,бях много доволна. Имам възел обаче на ЩЗ, който не е активен , но малко ми се  бяха повишили  нивата на Т3 през лятото след приемът му(или е било съвпадение,имах доста стресови моменти през периода)та не е добра идея да приемам термогенни фет бърнари.  От липотропните  пък -кайенът ми се отразява зле на стомаха. За сега съм се насочила към зелено кафе или зелен чай на капсули,но не знам кое би било най удачно в случая. Не съм чувствителна към кофеин. Приемам препоръки и за други добавки. Благодаря.

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 13:20 от Kaisia

# 1 201
  • София
  • Мнения: 298
Здравейте,Тихомир. Планирам да започна прием на Хром пиколинат.Знам ,че има отношение към инсулина и би следвало да намаля неговите нива.Кога е добре да се приема обаче. Преди тренировка, преди хранене, след хранене? Аз тренирам в момента преди обяд-на гладно(когато нивата на инсулин би следвало да са ниски), след тренировка изяждам една ябълка и след около час е основното ми хранене, което обаче по план би трябвало да е ниско въглехидратно .Основно на вечеря приемам и ВХ евентуално. За оптимален ефект-кога трябва да вземам хром? Целта ми е изгаряне на мазнини и каква трябва да е дозата ? Моят е от 200 мг .Бих искала и да знам има ли добавка ,която би могла да намали желанието за сладко, което най-редовно проваля диетите ми, а имам нужда от редукция на теглото? И  какво бих могла да приемам евентуално преди тренировка-с цел изгаряне на мазнини-но да не включва синефрин и йохимбин ? Ползвала съм бърнара на  PN Black Fire,бях много доволна. Имам възел обаче на ЩЗ, който не е активен , но малко ми се  бяха повишили  нивата на Т3 през лятото след приемът му(или е било съвпадение,имах доста стресови моменти през периода)та не е добра идея да приемам термогенни фет бърнари.  От липотропните  пък -кайенът ми се отразява зле на стомаха. За сега съм се насочила към зелено кафе или зелен чай на капсули,но не знам кое би било най удачно в случая. Не съм чувствителна към кофеин. Приемам препоръки и за други добавки. Благодаря.

Привет!

Приемът на хром по принцип следва да е концентриран около хранения богати на въглехидрати, а дозата - около 400 мкг. Дози до към 800-1000 мкг под формата на пиколинат са безопасни. Приемайте 10-тина минути преди вечерята във Вашия случай.

От останалите нетермогенни вещества (между другото бих намалил и кофеина във Вашия случай), може да опитате с л-карнитин и зелен чай. Може би и CLA, ако имате още малко средства в излишък. Зеленото кафе е напълно безполезно.

Екстрактът от лют червен пипер (Cayenne) също е сред препоръките ми, но да, той не влияе добре на стомаха на всички хора. Основно проблем се наблюдава при прием на празен стомах, но при някои хора и приемът с храна не е решение.

Относно сладкото - на теория да, но на практика - по-скоро не. Simple Smile

Желанието за сладко, особено по време на диета, е напълно нормално. Все пак сладките изкушения от сорта на вафлички, бонбони, шоколади и други подобни, са едни от най-калоричните и същевременно вкусни варианти. По време на диета мозъкът и тялото превключват в режим на оцеляване и търсят всякакъв начин да те накарат да приемаш допълнителна енергия (колкото по-концентрирана, толкова по-добре).

Отделно храната и особено сладките изкушения повишават и нивата ни хормона на щастие, което е огромен плюс по време на диета, когато всеки изминал ден е малко по-гаден от предишния. Това е още един психологически фактор, каращ ни да търсим сладки изкушения.

Та... на теория добавка като 5-HTP би могла да намали малко желанието за сладко, но на практика ефективността е доста индивидуална и невинаги достатъчно задоволителна.

По-добрият и практичен начин е чрез вмъкването на специфични стратегии около хранителния режим по време на периода за отслабване, от сорта на зареждащи/"мръсни" дни или по-дълготрайни почивки от режима (diet breaks) и други, но това е друга дълга тема, чието място не е тук. Simple Smile

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 202
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Благодаря за изчерпателният отговор  !Ще си купя л-карнитин на PN,но имам и няколко допълнителни въпроса.   Simple SmileКапсулите ми се струват по-изгодни от течният вариант и по-удобни за прием.Освен по-бързото усвояване, течната формула различава ли се със нещо друго от капсулите?Гуараната (в течната формула знам че има и такъв вариант)проблем ли би била във моят случай-има малко количество кофеин,аз пия по две кафета на ден освен това..?И последен въпрос-предлагат се различни видове капсули зелен чай,като на някои пише EGCg .Каква е разликата и кой продукт е за предпочитане?Благодаря предварително за отговора! bouquet

# 1 203
  • София
  • Мнения: 298
Благодаря за изчерпателният отговор  !Ще си купя л-карнитин на PN,но имам и няколко допълнителни въпроса.   Simple SmileКапсулите ми се струват по-изгодни от течният вариант и по-удобни за прием.Освен по-бързото усвояване, течната формула различава ли се със нещо друго от капсулите?Гуараната (в течната формула знам че има и такъв вариант)проблем ли би била във моят случай-има малко количество кофеин,аз пия по две кафета на ден освен това..?И последен въпрос-предлагат се различни видове капсули зелен чай,като на някои пише EGCg .Каква е разликата и кой продукт е за предпочитане?Благодаря предварително за отговора! bouquet

Привет,

Не, разлика в ефективността на различните форми л-карнитин няма. И да, капсулите на PN излизат по-изгодно, така че е по-добре да се спрете на тях, особено щом са Ви по-удобни за прием.

Повече по тази тема може да прочетете и в блога ни Кой е най-добрият л-карнитин?

Гуараната по принцип е силно концентрирана с кофеин, но зависи и от продукта де. В този на Scitec - Liquid Guarana, в една доза се съдържат 150 мг кофеин, което се равнява на около 3 стандартни кафета. При положение, че пиете още 2 през деня, не бих препоръчал.

Относно зеления чай, EGCG е основният алкалоид в зеления чай, на който се приписват и повечето от положителните свойства на чая. И за него имаме статия в изданието, в случай че желаете да прочетете по-подробно. Съответно по-високата концентрация на EGCG е по-добър вариант. По-скъпичък е обаче, така че преценете според бюджета. Simple Smile

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 204
  • Мнения: 2
Здравейте Тихомир, бихте ли ми препоръчали какъв фат бърнър да си купя? На 43 години съм, след отказването на цигарите напълнях с 10 кг. Тичам  3-4 пъти в седмицата. Миналата година използвах Oxy Elite Pro, но в момента не го намирам на пазара. Гоня резултат от 5-6 кг, като заедно с тичането и фат бърнъра, ще започна и хранителен режим. Принципно кръвното ми е 100/70. Поздрави!

# 1 205
  • Мнения: 28
Здравейте Тихомир, спортувам активно 5-6-7 пъти в седмицата.Посещавам груповите занимания,тъй като са ми по- приятни - спининг,аеробика и т.н.От скоро когато имам време, тичам по малко в парка и забелязвам,че пулсът при тичане е 155, а при останалите тренировки м/у 120/130,като при тях и не се изморявам много вече,а се старая да ги правя изцяло качествено,та с една дума много се раздавам на тях Grinning От доста ги посещавам и имам чувството ,че вече съм привикнала с интензивността им.Тичането по-добър вариант ли е ,за горене на мазнините?Проблемът е,че никак не обичам да тичам,тъй като ми става еднообразно.Замислям се и за тренировки по бокс за жени.Каво мислите за цял?Целта ми е сваляне на 9кг.Моля да ми препоръчате Л-карнитин и/или фат бърнър, кое от двете има по-голям ефект съчетано със спорт и хранителен режим, разбира се.В момента използвам Л-карнитин 3000мг на Hypertrophy.Благодаря  Peace

# 1 206
  • София
  • Мнения: 298
Здравейте eleonora1 и Sobranie,

И на двете препоръчвам да се насочите към блог поста Какъв продукт за отслабване да изберем?. В него сме обяснили разликата между типовете продукти, техните предимства, недостатъци, като също сме дали и препоръки за определени продукти.

Sobranie, относно въпроса за тренировките, за съжаление темата тук изключва подобни въпроси. Те са и доста комплексни и няма как да бъде отговорено в няколко изречения.

Съвсем накратко ще спомена, че основният ефект идват от хранителния режим. Физическата (спортна) активност е добре дошла, независимо от нейния характер.  Всяко движение подпомага процеса и всяко движение е по-добре от липсата на движение. Simple Smile

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 207
  • Мнения: 38
Здравейте, реших да приемам йохимбин на примофорс. Мисля да приемам по една таблетка, тъй като не искам прекалено да си натоварвам нервната система. Имам и зелен чай. Ок ли е сутрин заедно да ги приемам? Ако пък реша йохимбина да е преди тренировка, тогава приемам l-carnitine на muscle pharm, може ли заедно да се приемат, май няма да е добре.. И още един въпрос относно храните с тирамин, нали не може да се комбинират с йохимбин, а четох че и в кофеина има тирамин?? Не може сирене, червено вино и дроб.. добре че не ям такива. Имам и CLA.. има ли смисъл да го включвам и него? След тренировка пия бца..
Благодаря предварително за съвета, искам да приемам йохимбин, но ми е малко сложен като добавка и предпочитам да съм наясно преди да го започна.
Поздрави!

# 1 208
  • Мнения: 1 726
 Йохимбинът е страхотен като действие, но ми е толкова сложен за приемане, че стои в шкафа и не се наемам да го ползвам Grinning
Въглехидратите блокират действието му, започва да действа след точно определено време, действа точно определено време, хубаво е да се комбинира с кофеин и си е сложно.
Но ако си достатъчно свободна и да можеш да планираш храненето си по часове, може да се справиш.

# 1 209
  • Мнения: 38
Йохимбинът е страхотен като действие, но ми е толкова сложен за приемане, че стои в шкафа и не се наемам да го ползвам Grinning
Въглехидратите блокират действието му, започва да действа след точно определено време, действа точно определено време, хубаво е да се комбинира с кофеин и си е сложно.
Но ако си достатъчно свободна и да можеш да планираш храненето си по часове, може да се справиш.

Именно и мен това ме притеснява.. навсякъде препоръчват него, обаче като седнеш да четеш и главата да ти се запали... Simple Smile Мисля да се пробвам, пък ще видим, но това, което най ме притеснява е да не го комбинирам с храна с която не трябва..

# 1 210
  • София
  • Мнения: 298
Здравейте, реших да приемам йохимбин на примофорс. Мисля да приемам по една таблетка, тъй като не искам прекалено да си натоварвам нервната система. Имам и зелен чай. Ок ли е сутрин заедно да ги приемам? Ако пък реша йохимбина да е преди тренировка, тогава приемам l-carnitine на muscle pharm, може ли заедно да се приемат, май няма да е добре.. И още един въпрос относно храните с тирамин, нали не може да се комбинират с йохимбин, а четох че и в кофеина има тирамин?? Не може сирене, червено вино и дроб.. добре че не ям такива. Имам и CLA.. има ли смисъл да го включвам и него? След тренировка пия бца..
Благодаря предварително за съвета, искам да приемам йохимбин, но ми е малко сложен като добавка и предпочитам да съм наясно преди да го започна.
Поздрави!

Здравейте,

По принцип винаги е добре да се започне с минимална доза, когато става дума за термогеници, като йохимбина. Започнете с 1 капсула на ден и може да увеличавате докато не прецените, че натоварването не Ви понася и съответно в този момент да намалите.

Може да се комбинира реално с всичко. Комбинацията със зелен чай, л-карнитин и кла и чудесна. Това е добър начин да се подсили ефективността на иначе слабите липотропни съставки.

Препоръчително е да приемате йохимбина в първата половина на деня, за да не Ви пречи на съня вечер. Както milanda е споменала, въглехидратите (и по-точно инсулинът) намалява действието на йохимбина, затова гледайте да е поне 2 часа след последното Ви хранене или поне 1 час, ако не е съдържало въглехидрати.

Може да го приемате и преди тренировката. Някои хора обичат този прием, тъй като дава допълнително енергия. При други обаче не им влияе добре и им става лошо докато тренират. Вижте как ще е при Вас.

Относно храните с тирамин, не се притеснявайте чак толкова. Освен ако не ядете по половин килограм сирене и не пиете по половин-един литър вино на ден, нищо няма да Ви стане. Simple Smile Старайте се да ги приемате в по-малки количества просто, не е нужно да ги изключвате напълно.

Кофеинът е чудесен за комбинация с йохимбина и действат синергично. Той не съдържа тирамин, както сте чели. Кофеинът е индивидуално просто вещество, няма как да съдържа друго в себе си. Може би сте имали предвид кафето, но то също не съдържа, така че пийте си спокойно ако желаете.

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 211
  • Мнения: 38
Здравейте, реших да приемам йохимбин на примофорс. Мисля да приемам по една таблетка, тъй като не искам прекалено да си натоварвам нервната система. Имам и зелен чай. Ок ли е сутрин заедно да ги приемам? Ако пък реша йохимбина да е преди тренировка, тогава приемам l-carnitine на muscle pharm, може ли заедно да се приемат, май няма да е добре.. И още един въпрос относно храните с тирамин, нали не може да се комбинират с йохимбин, а четох че и в кофеина има тирамин?? Не може сирене, червено вино и дроб.. добре че не ям такива. Имам и CLA.. има ли смисъл да го включвам и него? След тренировка пия бца..
Благодаря предварително за съвета, искам да приемам йохимбин, но ми е малко сложен като добавка и предпочитам да съм наясно преди да го започна.
Поздрави!

Здравейте,

По принцип винаги е добре да се започне с минимална доза, когато става дума за термогеници, като йохимбина. Започнете с 1 капсула на ден и може да увеличавате докато не прецените, че натоварването не Ви понася и съответно в този момент да намалите.

Може да се комбинира реално с всичко. Комбинацията със зелен чай, л-карнитин и кла и чудесна. Това е добър начин да се подсили ефективността на иначе слабите липотропни съставки.

Препоръчително е да приемате йохимбина в първата половина на деня, за да не Ви пречи на съня вечер. Както milanda е споменала, въглехидратите (и по-точно инсулинът) намалява действието на йохимбина, затова гледайте да е поне 2 часа след последното Ви хранене или поне 1 час, ако не е съдържало въглехидрати.

Може да го приемате и преди тренировката. Някои хора обичат този прием, тъй като дава допълнително енергия. При други обаче не им влияе добре и им става лошо докато тренират. Вижте как ще е при Вас.

Относно храните с тирамин, не се притеснявайте чак толкова. Освен ако не ядете по половин килограм сирене и не пиете по половин-един литър вино на ден, нищо няма да Ви стане. Simple Smile Старайте се да ги приемате в по-малки количества просто, не е нужно да ги изключвате напълно.

Кофеинът е чудесен за комбинация с йохимбина и действат синергично. Той не съдържа тирамин, както сте чели. Кофеинът е индивидуално просто вещество, няма как да съдържа друго в себе си. Може би сте имали предвид кафето, но то също не съдържа, така че пийте си спокойно ако желаете.

Поздрави,
Тихомир Велев

Благодаря много за изчерпателния отговор Simple Smile Мисля сутрин йохимбин на гладно заедно със зелен чай, ще видим как ще е Simple Smile
Поздрави!

# 1 212
  • Мнения: 5 097
Имам въпрос: този продукт дали е подходящ за борба с пролетната умора? Храня се пълноценно, спя достатъчно, тренирам 5 пъти седмично, но положението е плачевно...
https://shop.bb-team.org/scitec-liquid-guarana

# 1 213
  • София
  • Мнения: 298
Имам въпрос: този продукт дали е подходящ за борба с пролетната умора? Храня се пълноценно, спя достатъчно, тренирам 5 пъти седмично, но положението е плачевно...
https://shop.bb-team.org/scitec-liquid-guarana

Привет,

По-скоро не. Вместо него, може да пиете повече кафе през днея, реално ще е същото.

Честно казано не съм сигурен, че има добавка, която да елиминира този проблем. На организма просто му трябва известно време, за да се адаптира.

За адаптация при подобни ситуации може да се опита и с адаптогени, от сорта на Rhodiola, но ефективността е доста индивидуална.

# 1 214
  • Мнения: 5 128
Моля да ми препоръчате добавка за подтискане на апетита?

Общи условия

Активация на акаунт