Онлайн консултации: хранителни добавки и спортни храни

  • 412 028
  • 1 662
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 298
Моля да ми препоръчате добавка за подтискане на апетита?

Привет Karina,

За съжаление няма ефективни такива, които мога да препоръчам. Може да опитате с 5-HTP, но ефективността е доста индивидуална.

Вижте и това мое мнение от тази страница. Написаното за глада за сладко се отнася и за апетита като цяло, дори и когато не сме непременно на определена диета.

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 216
  • Варна
  • Мнения: 13
А,какво мислите за Глюкоманан?

# 1 217
  • Мнения: 2
Здравейте,

Исках да попитам има ли нежелани реакции ако се комбинира Pure Nutrition Black Fire с допълнително прием на магнезии(MAGNE B6)?

# 1 218
  • Мнения: 51
Здравейте,може ли да ми кажете кой е по-добрия вариант между pure nutrition yohimbine и pure nutrition black fire ? Целта ми е изгаряне на мазнините.Спазвам безвъглехидратна диета в момента,имам много движение през деня,използвам и кростренажор,но нямам време за фитнес.

# 1 219
  • София
  • Мнения: 115
Здравейте, Тихомир,
моля за малко съдействие относно добавките.
Колебая се какво и как точно да комбинирам, за да ми помогне за сваляне и изчистване на мазнини. Храня се добре и тренирам средно по около 5 пъти в седмицата силови тренировки. Допълнително пия протеин, тъй като не консумирам месни продукти. Пия и аминокиселини.
Относно колебанията и въпросите ми. Решила съм да включа още някакви добавки, а също и кардио към тренировката си. Спряла съм се на MUSCLE PHARM Liquid Carnitine Core - може ли мнение за него, добър вариант ли е? Мисля да го комбинирам и с фатбърнър - тук ми е основното колебание, два от вариантите, върху които съм се спряла са AMIX ThermoCore ™ Professional 90 Caps. и AMIX Lipotropic Fat Burner 200 Caps. Вие какво бихте ме посъветвали и какво е мнението ви за тях? В същото време имам останали от преди Syneburn 10 mg PrimaForce, Yohimbe Bark 500 mg Natrol и 5-HTP Swanson. Чудя се дали не може да ползвам тях в комбинация с л-карнитина и кой е най-добрия вариант?
И последен въпрос - тъй като протеина ми свършва и ще си поръчвам нов (спряла съм се на този сега - MUSCLE PHARM Combat Powder /NEW Formula/), необходимо ли е отново да си взема допълнително и аминокиселини и глутамин (SCIVATION Xtend Intra-Workout Catalyst! /New Formula/), тъй като в протеина също се съдържат, но не съм сигурна достатъчно ли ще са?
Благодаря много предварително! Хубава вече!  Hug

# 1 220
  • Мнения: 10
Здравейте, Тихомир, двоумя се между тези два фет бърнара:
https://shop.bb-team.org/syntrax-fyre-original
https://shop.bb-team.org/nutrex-lipo-6-black-hers?sku=2907
Моля да ми помогнете в избора, целта ми е отслабване с 10/15кг. нямам проблем със стимуланти и кофеин, ще тичам по 10км. пет пъти в седмицата, хранене без джънк фуд.
Благодаря!

# 1 221
  • София
  • Мнения: 298
А,какво мислите за Глюкоманан?

Привет,

Добро средство за засищане. Simple Smile

Здравейте,

Исках да попитам има ли нежелани реакции ако се комбинира Pure Nutrition Black Fire с допълнително прием на магнезии(MAGNE B6)?

Здравейте,

Не, абсолютно никакъв.

Здравейте,може ли да ми кажете кой е по-добрия вариант между pure nutrition yohimbine и pure nutrition black fire ? Целта ми е изгаряне на мазнините.Спазвам безвъглехидратна диета в момента,имам много движение през деня,използвам и кростренажор,но нямам време за фитнес.

По принцип Black Fire е по-добър вариант, тъй като е по-комплексен продукт. Отделно, той самият съдържа йохимбин в него.

Здравейте, Тихомир,
моля за малко съдействие относно добавките.
Колебая се какво и как точно да комбинирам, за да ми помогне за сваляне и изчистване на мазнини. Храня се добре и тренирам средно по около 5 пъти в седмицата силови тренировки. Допълнително пия протеин, тъй като не консумирам месни продукти. Пия и аминокиселини.
Относно колебанията и въпросите ми. Решила съм да включа още някакви добавки, а също и кардио към тренировката си. Спряла съм се на MUSCLE PHARM Liquid Carnitine Core - може ли мнение за него, добър вариант ли е? Мисля да го комбинирам и с фатбърнър - тук ми е основното колебание, два от вариантите, върху които съм се спряла са AMIX ThermoCore ™ Professional 90 Caps. и AMIX Lipotropic Fat Burner 200 Caps. Вие какво бихте ме посъветвали и какво е мнението ви за тях? В същото време имам останали от преди Syneburn 10 mg PrimaForce, Yohimbe Bark 500 mg Natrol и 5-HTP Swanson. Чудя се дали не може да ползвам тях в комбинация с л-карнитина и кой е най-добрия вариант?
И последен въпрос - тъй като протеина ми свършва и ще си поръчвам нов (спряла съм се на този сега - MUSCLE PHARM Combat Powder /NEW Formula/), необходимо ли е отново да си взема допълнително и аминокиселини и глутамин (SCIVATION Xtend Intra-Workout Catalyst! /New Formula/), тъй като в протеина също се съдържат, но не съм сигурна достатъчно ли ще са?
Благодаря много предварително! Хубава вече!  Hug

Привет,

MusclePharm Carnitine Core е добър продукт и се предлага на много добра цена на българския пазар, така че ако сте му хвърлили око, взимайте. Simple Smile

Може да го комбинирате с друг продукт. Thermo core и Lipotropic fat burner обаче са коренно различни продукти. Първият е термогенен (има странични ефекти, но по-ефективен), вторият липотропен (понася добре на 99% от хората).

Ако не сте запознати с разликите, прочетете блога ни Какъв продукт за отслабване да изберем?. В него сме обяснили разликата между типовете продукти, техните предимства, недостатъци, като също сме дали и препоръки за определени продукти.

Но ако имате останали още синефрин и йохимбин, може като за начало да не взимате нищо друго, а просто да добавите л-карнитина към тях. Като свършат, вземете след като вземете под внимание описаното в блога, към който Ви насочих.

Combat Powder не е лош продукт. Води се матричен протеин, а този тип протеини чудесно се вписват в периоди на отслабване, тъй като засищат за малко по-дълго време и се усвояват по-бавно. Но не взимайте допълнително аминокиселини, от протеина (храна + добавки) ще си набавяте предостатъчно. От аминокиселини като отделен продукт могат да извлекат полза основно доста напреднали спортисти и то в строго специфични обстоятелства.

Глутаминът е напълно излишен също.

Относно комбинацията на всичко описано - няма нищо специално. Виждам, че вече имате опит, така че просто приемайте нещата както досега, но ако Ви интересува нещо по-специфично - питайте. Simple Smile

Здравейте, Тихомир, двоумя се между тези два фет бърнара:
https://shop.bb-team.org/syntrax-fyre-original
https://shop.bb-team.org/nutrex-lipo-6-black-hers?sku=2907
Моля да ми помогнете в избора, целта ми е отслабване с 10/15кг. нямам проблем със стимуланти и кофеин, ще тичам по 10км. пет пъти в седмицата, хранене без джънк фуд.
Благодаря!

Здравейте,

По принцип и двата продукта са чудесни и няма да сбъркате с нито един, но при едно условие - коя версия на Lipo 6 намерите. В България на повечето места се предлагат европейските версии на продуктите на Nutrex, които са значително осакатени откъм състав и просто не си заслужават. При нас е такава версията. Може да я познаете по това, че липсва йохимбин в продукта.

Syntrax Fyre от своя страна е сред любимите ми продукти. От много години е на пазара и формулата му е все така добра - съдържа едни от най-добре проучените и ефективни вещества, в оптимални дози.

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 222
  • Варна
  • Мнения: 2
Добър вечер. И аз имам нужда от малко помощ. Родих преди 10 месеца и до сега кърми и т.н. Но вече спрях и започнах да ходя на фитнес от днес - пия L -Caritine + chrome на Liquid. Имам изготвена програма която е интензивна 5 пъти във седмицата- Упражненията  са разделени на предна 1 и 3 ден/  2 и 4 ден задна част и един път само кардио.  Бихте ли ме посъветвали със какво да комбинирам Л-каритина за по бързо стопяване на мазнините, че това ми е втора бременност и малко по трудно стават нещата. Предварително ви благодаря  за отделеното време. Хубава вечер! с уважения - Станислава.

# 1 223
  • София
  • Мнения: 298
Добър вечер. И аз имам нужда от малко помощ. Родих преди 10 месеца и до сега кърми и т.н. Но вече спрях и започнах да ходя на фитнес от днес - пия L -Caritine + chrome на Liquid. Имам изготвена програма която е интензивна 5 пъти във седмицата- Упражненията  са разделени на предна 1 и 3 ден/  2 и 4 ден задна част и един път само кардио.  Бихте ли ме посъветвали със какво да комбинирам Л-каритина за по бързо стопяване на мазнините, че това ми е втора бременност и малко по трудно стават нещата. Предварително ви благодаря  за отделеното време. Хубава вечер! с уважения - Станислава.

Здравейте Станислава,

Реално л-карнитин може да се комбинира с всичко, въпросът е дали искате да останете в тази категория, на липотропните съставки. Припомням, че при тях няма странични ефекти и понасят добре на всички.

Ако искате липотропна комбинация, добавете екстракт от лют червен пипер (cayenne), CLA и екстракт от зелен чай.

Ако искате по-силен ефект и не Ви пречат странични ефекта от сорта на учестен пулс и повишаване на кръвното, може да комбинирате с йохимбин и синефрин.

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 224
  • Плевен
  • Мнения: 715
Здравейте!
Мога ли да попитам дали е възможно и нужно да комбинирам Alcar Primeforce и Pyruvate Now Foods ? Взех си Пирувит и сега се чудя дали да започна алкар.Целта ми са 2кг и намаляване на целулита. Правя леки тренировки+кардио,масажи ,храня се правилно.
Благодаря!

# 1 225
  • Мнения: 59
Здравейте!Искам да попитам допълнително приеманите  хранителни  ензими имат ли вияние върху теглото при нетрениращи?

# 1 226
  • Мнения: 1 715
Здравейте!Искам да попитам допълнително приеманите  хранителни  ензими имат ли вияние върху теглото при нетрениращи?
Ензимите, когато се приемат с храна, са за по-добро храносмилане. Когато се приемат на гладно, прочистват организма от всичко вторично натрупано, включително стави, оттам се свързват с болка при натоварени стави и ги продават в магазините за спортни добавки. Има тема за ензимите в БГ Мама Peace

# 1 227
  • Мнения: 59
Здравейте!Искам да попитам допълнително приеманите  хранителни  ензими имат ли вияние върху теглото при нетрениращи?
Ензимите, когато се приемат с храна, са за по-добро храносмилане. Когато се приемат на гладно, прочистват организма от всичко вторично натрупано, включително стави, оттам се свързват с болка при натоварени стави и ги продават в магазините за спортни добавки. Има тема за ензимите в БГ Мама Peace
Благодаря,ще потърся!  Peace

# 1 228
  • София
  • Мнения: 298
Здравейте!
Мога ли да попитам дали е възможно и нужно да комбинирам Alcar Primeforce и Pyruvate Now Foods ? Взех си Пирувит и сега се чудя дали да започна алкар.Целта ми са 2кг и намаляване на целулита. Правя леки тренировки+кардио,масажи ,храня се правилно.
Благодаря!

Здравейте,

Да, напълно възможно е, но не е нужно. Според мен обаче добавянето на АЛКАР е добър избор и ще допринесе за отслабването.

От друга страна, за отслабване с 2 кг не съм сигурен дали въобще си заслужава да се прибягва до каквито и да е хранителни добавки. Реално 2 кг могат да се смъкнат за 2 седмици с добър хранителен режим и приличен калориен дефицит. Simple Smile

Здравейте!Искам да попитам допълнително приеманите  хранителни  ензими имат ли вияние върху теглото при нетрениращи?

Здравейте Дафни,

Пряко - нямат влияние, но могат да имат на теория. Ако храносмилането Ви не е добро и усвоявате да кажем 90% от приетата храна, но като добавите храносмилателни ензими, те подобрят храносмилането и започнете да усвоявате 95% от храната, при равни други условия това значи, че ще приемате повече енергия (калории) и следователно теглото Ви ще се покачи.

Поздрави,
Тихомир Велев

# 1 229
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам как би се съчетал приема на фетбърнър, и конкретно на scitec restyle, с периодично гладуване, което се опитвам да следвам отскоро, и дали не е по добре да се ориентирам към друг режим, като НВД,  например?

Общи условия

Активация на акаунт