МБАЛ "Черноморска" - град Бургас

  • 126 643
  • 1 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Т.к. бургаските мами нямахме тема за тази нова болница в нашия град, ще си позволя да направя темата, за да пишем и споделяме в нея впечатленията си, мненията си и всичко свързано с болницата.
Ето повече информация:
ТУК



Адрес: гр. Бургас, кв. "Меден Рудник", зона А, кв. 11
Телефон: Денонощно на: 056 707606;
E-mail: mbal_chernomorska@abv.bg

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 10:17 от Mamma

# 1
  • Мнения: 17
МБАЛ "Черноморска – Бургас" е най-голямото и ново здравно заведение в Югоизточния регион и Черноморието, и е част от 20-годишния опит на МБАЛ "Д-р Пенкови" в съчетание с технологии от бъдещето в медицината.

МБАЛ "Черноморска – Бургас" разполага с:
     1. 18 отделения, оборудвани с апаратура от най-високия клас в медицинската техника и база, напълно обезпечена с антибактериално покритие за сигурността на пациентите и медицинския персонал.
     2. Над 200 души медицински персонал и 60 висококвалифицирани специалисти от всички университетски центрове на страната 24 часа на разположение в отделенията по:
Акушерство и гинекология
Неонатология
Обща хирургия
Гръдна хирургия
Ортопедия и травматология
Отделение УНГ
Неврохирургия
Кардиология
Инвазивна кардиология
Гастроентерология и пневмология
ОАИЛ
Неврология
Лицево-челюстна хирургия
Урология
Клинична патология, с микробиология / вирусология - лаборатория
Кардиохирургия
Хемодиализа
Образна диагностика

Базата на МБАЛ "Черноморска – Бургас" осигурява:
12 операционни зали, оборудвани с най-високия клас медицинска апаратура, собствена стерилизация и HEPA – филтри, система за медицински газове на Daeger;
Операционни инструменти на Aesculap;
3 родилни зали за индивидуална грижа, отговаряща на високи световни стандарти;
4 реанимационни зали - 24-часово видеонаблюдение на пациентите и присъствие на специалист и медицински персонал в обща, инивидуална и септична реанимационна зала; дихателна с анестезиологична апаратура на Dreger, перфузионни и волуметрични помпи на BBraun;
3 напълно оборудвани линейки със съвременна медицинска техника.

В отделенията на МБАЛ "Черноморска – Бургас" са осигурени 212 легла, разпределени в двойни и самостоятелни стаи, с отеделен санитарен възел.
За болните на денонощно разположение са медицински екипи и лекари специалисти.
Всяко едно легло е оборудвано със системата „Smart modul”. Тя позволява пациентите да имат видеовръзка с лекуващият ги екип, пълен интернет достъп, да гледат телевизия или да общуват с близките си чрез мултимедия директно от леглото си.
МБАЛ "Черноморска – Бургас" е обезпечила цялата база с най-високия клас антибактериално покритие от пода до таваните на сградата за 100% сигурност на своите пациенти.

# 2
  • Мнения: 7
Запис от мен в темичката , смятам че ще е много полезна Simple Smile

# 3
  • Мнения: 0
От токова чудене вече реших че ще раждам тук,близо ми е обстановката в боницата е добра.Тихичко,чисто и ново без излишен кич.

# 4
  • Мнения: 7
И аз реших да раждам тук  Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Работи ли със ЗК?
Благодаря за темата!

# 6
  • Мнения: 12
Здравейте  Simple Smile! Чудя се къде да родя, но мисля, че ще избера МБАЛ "Черноморска". За другите болнични заведения в Бургас има и много лоши отзиви, тази е нова. Не знам защо, но ми вдъхва доверие. Някои знае ли цената на нормалното раждане? Казаха ми 500лв. и доколкото съм усведомена не работи с здравната каса. Терминът ми е за 30-ти декември. Пожелавам на всички бъдещи майки лека бременност и безпроблемно раждане  Hug . Ще следя темата. Благодаря ви!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 324
запис и от мен

# 8
  • Мнения: 7
Нормалното раждане е 500 , епидоралната е 150, секциото е 700. Мисля ,че включва всичко без чехли  Simple Smile Бебчето през цялото време е при родилката.Това е което аз знам ,говори се че всеки момент чакат да сключат договор със ЗК. Аз си правих ФМ там и сам много доволна ,имат страхотна апаратура и смятам да родя там. Термина ми е на 19.01 чакам си момченце.  Wink

# 9
  • Мнения: 2 216
Работи ли със ЗК?
Благодаря за темата!
Обадих се и ми обясниха, че болницата е частна, няма детско отделение, а само неонатология, в която преглеждат САМО деца родени при тях Rolling Eyes Имало някакъв здравен център, в който педиатри са Филипова и Иванова и те работят по ЗК

# 10
  • Мнения: 31
И аз се записвам, браво за темата! Grinning
И аз съм се насочила към тази болница, термина ми е на 27.05 и ще съм със секцио.
PETJ22 би ли споделила малко подробности относно ФМ? Кой ти я прави там и на какви телефони се записваш?

# 11
  • Мнения: 47
Аз съм се записала за женските консултации при д-р Хърков и до колкото ми обясниха долу на рецепция работят по ЗК при раждане. Ако следящия ти е в тази болница, като настъпи момента те приемат в частната - името което запомних беше Ризова. Освен ако тези на рецепция не знаят мн мн за какво става дума  newsm78
Що се отнася до д-р Хърков - този човек е като надрусан, не бих разчитала на него, но по ЗК и без това е пълна глупост поне изследванията минават. Иначе болницата е супер чистичка.

# 12
  • Мнения: 7
Здравейте, ФМ ми прави д-р Ризова . Много съм доволна жената така ми обясни всичко, че като ме попита имам ли някакви въпроси незнаех какво да питам.Апаратурата им е уникална изкара ми 15 снимки със страхотно качество. Записах си час на рецепцията. Всеки понеделник гледат на 4д мисля ,че от 4 до 6 часа , но не съм сигурна. А за обслужването нямам думи , посрещат те на рецепция мн усмихнати момичета. После една акушерка те качва в родилното, пред родилно те посресхта друга и ти дава калцуни и накрая те постеща доктора. Всички много готино те посрещат и те предразполагат. От този ден сам решена твърдо да родя там. Пожелавам успех на всички мамчета newsm10 newsm51

# 13
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз като чисто нов потребител на бг. мамма искам да се похваля, че след има няма 6 месеца, живот и здраве, ще си имам бебче. Никога не съм търсила информация тук, но то се оказа, че форума бил по-голям клюкарник и от фейса  Laughing. Че то можело и колата да си продам тука  Stop
Но стига  offtopic

Всъщност причината да съм тук в тази тема е, че както казах очаквам първата си рожба и като всяка бъдеща майка ме тресат вълнения и едно от главните е, разбира се, къде ще родя...
В момента съм в процес на проучване и каточели съм се ориентирала към Черноморска, та реших да потърся инфо за тази болница. За съжаление освен в няколко новинарски сайта и тук (в бг.мамма) никъде не успях да намеря това, което ме интересува. Сайтът им не е активен (което си го пишете като голям минус) и хоп, ето ме тук. Силно се надявам, че ще има някой който своевременно ще отговаря на нашите въпроси и ще разсейва страховете ни Simple Smile
Ето някои от моите запитвания:
1. Все още нямам представа как ще раждам - нормално или с цезарово, затова ме интересуват ценовите условия и при двата варианта.
2. Какво се осигурява на родилката и бебето по време на самото раждане и престоя?
3. Има ли допълнителни услуги и екстри, които могат да се поръчат допълнително?
4. Обезболяването при нормално раждане има ли вероятност като дойда, да няма анестезиолог, който да ми постави упойката?
5. Кои са лекарите които водят женска консултация при вас, по здравна каса ли става това, какво включва и колко ще ми струва?
6. Ако ж.к. ми я води лекар, който не работи във вашата болница, то какво се иска от мен да направя, че да родя при вас?

Ох, имам още много въпроси, но ще ги оставя за по-нататък. Ще съм благодарна ако отговорите и на тези. Съжалявам, че са толкова, но наистина няма никъде информация за това какво предлагате и на какви условия.
Радвам се, че града се развива, в това число и конкуренцията в здравеопазването. Смятам, че това би било от полза на нас, пациентите които ви се доверяваме.
Пожелавам успех на новата Черноморска болница!

# 14
  • Мнения: 31
Здравейте, ФМ ми прави д-р Ризова . Много съм доволна жената така ми обясни всичко, че като ме попита имам ли някакви въпроси незнаех какво да питам.Апаратурата им е уникална изкара ми 15 снимки със страхотно качество. Записах си час на рецепцията. Всеки понеделник гледат на 4д мисля ,че от 4 до 6 часа , но не съм сигурна. А за обслужването нямам думи , посрещат те на рецепция мн усмихнати момичета. После една акушерка те качва в родилното, пред родилно те посресхта друга и ти дава калцуни и накрая те постеща доктора. Всички много готино те посрещат и те предразполагат. От този ден сам решена твърдо да родя там. Пожелавам успех на всички мамчета newsm10 newsm51

Благодаря ти за изчерпателния отговор Wink
Аз съм при Ризова на ЖК по ЗК , само, че в частния и кабинет.В четвъртък съм на преглед , щом е тя на ФМ ще я попитам и нея кога мога да се запиша Wink
Радвам се , че си доволна от обслужването и повечето мнения са положителни за тази болница!

Общи условия

Активация на акаунт