Дъждовно-kъсно-есенно...патладжанено-с MHOГO мерак и…баджак до баджак-51 TR TEMA

  • 52 742
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
 Wine Glass

Честита нова година.

Да ви се сбъднат желанията от новогодишната нощ,а от мен прибавям здраве и любов.


от вчера трети път пиша,къде отива не знам.Напълно трезва съм. newsm78

# 676
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
 Честита нова, да е лесна, но вълнуваща и интересна!
Явно биричката е била повече снощи, защото написах пост като за друга тема, ма нали все вас чета, плеснала съм го тук  ooooh!

Как празнувахте?

Последна редакция: вт, 01 яну 2013, 12:50 от Saule

# 677
  • Истанбул
  • Мнения: 307
За много години!Нека злото ни забрави,да сме умни,да сме здрави!


# 678
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТА 2013 ГОДИНА !!
Да е здрава, успешна изпълнена с много любов и добро настроение!!   Hug Hug Hug

# 679
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Страхотна ще ни е годината, ще видите!!! Hug

# 680
  • Варна
  • Мнения: 924


ДА СТЕ ЖИВИ!...ДА СТЕ ЗДРАВИ!  
ДА ВИ СПОЛЕТЯТ МНОГО И НЕОЧАКВАНИ ИЗНЕНАДИ-ЕДНА ОТ ДРУГА,ПО-ХУБАВИ!
СЪЛЗИТЕ ВИ - ДА СА САМО ОТ ЩАСТИЕ!
ТУМБАЦИТЕ ДА ВИ БОЛЯТ - САМО ОТ СМЯХ!

ДАНО 2013 ДА БЪДЕ ПО-ХУБАВА ОТ ВСИЧКИ ИЗМИНАЛИ ГОДИНИ!

Saule,още не съм свършила четенето на романа (чета го бавно,но причината е,че много мисля,докато го правя),обаче просто не мога да се стърпя,да не изразя възхищението си-от стила ти на писане,от умелото и пестеливо използване на думите(всяка е точно подбрана,точно на мястото си,излишни-до момента не съм забелязала!);за пресъздаването,до осезаемост,на случващото се с героите (особено с героинята);от майсторското построяване на сюжета,от способността да интригуваш читателя и да го теглиш напред,като не го оставяш да скучае нито за миг...
Уверявам те,това не са комплименти от учтивост!  Grinning ...
Тезата ти за конфликта между героите,като следствие от начина,по който е протекло детството им,за мен е убедителна,тъй като съм свидетел на аналогична история между мъж и жена,със сходно на твоите герои минало (и аз също съм била склонна да търся причините за парадоксалното поведение на мъжа,в детството му)...В главата ми се пораждат много въпроси,които нямам търпение да ти задам...но ще изчакам развръзката на "Инцидент"-ът   Wink ...

Последна редакция: вт, 01 яну 2013, 15:38 от Lora-Di

# 681
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Момичета, още веднъж честита новата 2013!
Здраве и успехи, любов и, както казват спортните журналисти - "острота пред гола" желая. "Острота пред гола" е онова умение да реализираш ситуацията в своя полза, да се окажеш в точното време, на точното място и успешно да отбележиш точка. Знаете как е, понякога се скъсваш от работа с много малък резултат, а има хора, които просто правят нещата да се случват. Дано тази година всички сме от тях! Край на невървежа, пу, пу Simple Smile   

Lora - Di, твоят пост е един от най-хубавите новогодишни подаръци, които получих. И за миг не съм се взела на сериозно, нито пък се чувствам сигурна, че писането ми би допаднало на много хора. Но ми е много важно, че - по думите ти - съм се справила със задачите, които си бях поставила за тази книга. Една от тях е минимализмът, аз съм почти фанатизиран минималист, няма описания на природни картини, външност на герои, няма лирически отклонения, стегнато и концентрирано се опитвам да правя нещата и ти си го видяла. Значи съм се справила с това. Другата ми главна цел е да няма тегави, разтелглени моменти, за да няма скука и непрекъснато да излиза нещо в текста, което да дърпа четящия напред. Аз и на Ангелина все й дудна, че вече всичко е написано и казано, моето поколение пишещи хора могат единствено да се постараят да разкажат интересна история. И толкова.

Та, благодаря ти. Много ме зарадва с твоя пост, топло ми стана   bouquet

# 682
  • Varna
  • Мнения: 2 595
А аз като и прочетох разсъжденията на Лорката, за романа на Saule-to си казах....Тая наша Лорка,може да работи по съвместителство и литературин критик thumbsup

И всичко идва от детството, или почти всичко. Като се обърна назад и почна да се оглеждам и да се разглеждам ....мене си...За сетен път виждам, че при мене, моите проблеми идат от там............

Дано не съм сбъркала много във възпитанието на Змея, дано Praynig за да няма моите питанки, моите упреци към самата себе си, моето несамочуствие/тВа нова дума, май newsm78 Embarassed някой път ми извират / и още много мога да изброявам.....Благодаря на дЕдо Божко, че ми прати човек,  който ми показа, че не е нуждно да се страхуваш, да се свиваш в ъгъла...а да си ти, самата, да те видят хората истинска, а ти да не се страхуваш от това.

Още повече искам да прочета книгата ти Saule thumbsup

# 683
  • Варна
  • Мнения: 924
...Аз и на Ангелина все й дудна, че вече всичко е написано и казано...
И аз до преди време мислех същото...Сега съм повече оптимист за перспективата пред хората с талант за писане...Вярно е,че да се препитаваш от писане,в наши дни,е доста "висока топка"  Wink...но не е безнадеждно!  Peace ...
Случайно,ровейки в "Читанка",попаднах на "Дракула" на Брам Стокър и от любопитство (толкова съм слушала и гледала интерпретации на темата-я да видим прототипа!  Mr. Green) се зачетох...даже го четох на глас на сина ми-удоволствието от хиленето не е пълно,ако се хилиш сам!  Mr. Green...Боже!...Колко лесно е било да станеш известен писател,в онези времена,когато светът е бил млад и наивен!...
Бях се откъснала от новостите на пазара на детска литература,но ми се струваше,че изборът е много,много по-голям,в сравнение с онзи,от моето детство...Така си мислех,мяркайки шаренията по сергиите и рафтовете с детски книжки...Веднага след като се роди синът ми,с голям ентусиазъм се хвърлих да му избирам книжки...Каква беше изненадата ми,когато установих,че трудността на избора не идваше от множеството на хубавите книжки...а от крайната им рядкост!...Простотията и кичът не бяха пощадили и този свят,макар прикрити зад пъстри картинки и луксозна хартия!...В него момент,отчетох като крайно полезен ход това,че години наред,бях пазила най-грижливо,почти всичките си детски книжки-направо ми идеше,да се потупам по рамото за това!  Grinning ...От новите издания си избрах две-три детски поредици и купувах само новоизлезлите книжки от тях,без изобщо да си давам труд,дори да погледна останалите...Бях твърдо убедена,че всички хубави детски книги са написани вече...Но ето,че се появи "Хари Потър"!...Това ме накара да променя мнението си...Верно е,както казваш ти,че попадането на нова история за разказване е най-големият шанс за съвременния писател...Но това е много трудно...За сметка на това,има много истории,които чакат да бъдат разказани по нов начин...Сега вече съм убедена в това!  Grinning
Saule,силно съм поласкана от това,че съм те зарадвала с поста си и съм подкрепила увереността ти като писател!  

А аз като и прочетох разсъжденията на Лорката, за романа на Saule-to си казах....Тая наша Лорка,може да работи по съвместителство и литературин критик thumbsup
Делтичке,мерси  Hug...ама ако мЪ видиш,как сЪ гърча,когат`ми сЪ наложи да помагам на мойтУ диване с есетата и рефератите му,предимно на разни измислени теми...едва ли ш`застъпиш същУтУ мнение!  Mr. Green ...Хич мЪ няма в смукането от пръстите...хич!  ooooh!

Последна редакция: вт, 01 яну 2013, 17:37 от Lora-Di

# 684
  • Мнения: 256
За много години, скъпи мои приятелки!!! Здраве, здраве и пак здраве ви желая!!!

# 685
  • Мнения: 71
Здравейте, момичетаа Hug
Минавам да споделя, че с моето турско момче се отказахме един от друг. Сега ще чакам да ми мине... Успокоявам се с това, че щом е станало, значи така е трябвало и не е моят човек.

Хубав ден ви желая Hug

# 686
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте, момичетаа Hug
Минавам да споделя, че с моето турско момче се отказахме един от друг. Сега ще чакам да ми мине... Успокоявам се с това, че щом е станало, значи така е трябвало и не е моят човек.

Хубав ден ви желая Hug

Ох, Арвен... как стана, обмислено или в конфликт? А окончателно ли?
 Hug Ще мине. Обещавам. Ако пък не мине, ще се съберете и това е  Simple Smile

# 687
  • Мнения: 71
Ох, Арвен... как стана, обмислено или в конфликт? А окончателно ли?
 Hug Ще мине. Обещавам. Ако пък не мине, ще се съберете и това е  Simple Smile

Ами при мен беше по-скоро обмислено, но накрая всичко свърши с конфликт. Да, мисля, че е окончателно. Той откаже ли се веднъж, няма връщане, голяма гордост, голямо нещо.

 Hug

# 688
  • Варна
  • Мнения: 924
Ако е влюбен в теб,гордостта не мож`го спря,повярвай!...Може да се опъва известно време,но ще капне накрая...така че,пасувай! Mr. Green...Сигурно са обичайните любовни сръдни...Да не се загубихте в превода?...Викайте на помощ преводач!  Simple Smile

# 689
  • Варна
  • Мнения: 924


Луизи,да ти е жива и здрава принцеската! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт