Домакини

  • 35 103
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 821
Отчетна.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 073
От мен запис.  Sunglasses
Домакиня съм, поне за сега. Ако излезе интересно предложение бих се върнала на трудовия пазар, но само ако е с намлено работно време и увеличено заплащане.  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Още една домакиня  Crazy На 38 г. с две чавета на 12 и 5 г, два папагала и котарак. Ще се радвам да срещна "себеподобни" . Бих работила само нещо, което ми е интересно и е на намален работен ден, но се съмнявам, че е осъществимо. И ако се наложи разбира се Simple Smile. По-голямата част от времето ми минава в логистика на децата, но намирам време и за по-интересни неща Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 12:34 от Лекси

# 3
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Искам да се запиша Simple Smile, ако ме вземете де. И аз незнам каква съм вече работничка или домакиня!?Работя 2 дни в седмицата, във времето докато децата са на училище...Не съм за работещите, май съм към домакините. Ще се радвам да си споделяме  bouquet

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 14:07 от GI

# 4
  • Мнения: 2 449
  Привет и от мен! Щастлива съм,че мога да бъда вкъщи,че имам шанса да бъда до децата си,че  финансово можем да си ги позволим!Радвам се на уважение, като "действаща на тихия фронт" ,от приятели и близки!Денят ми е запълнен с грижи за хлапетата,дома.Не съм обаче въобще вманиачена на тема перфектната домакиня,да си го призная без бой и не съм такава.Останах у дома след едно тежко боледуване,което размести представите ми за живота и приоритетите му.Позитивно съм настроена към тази си "роля",харесва ми!   Ами това като начало от мен! Hug

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 13:49 от Roo Roo

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Радвам се, че се посъбрахме. И аз харесвам ролята си на домакиня, макар и в началото да се притеснявах, че няма да си създам среда, че ще се чувствам безполезна... Честно казано вече нямам време за такива мисли, радвам се, че мога да прекарвам повече време с децата и да не им отказвам нищо под претекст, че нямам време. И аз осъзнах колко важно е да си до децата си след известни проблеми с малката. Също не съм перфектна домакиня, предпочитам да съм максимално навън и да не се задържам около печката и прахосмукачката  Mr. Green Покрай децата ми преоткрих много позабравени удоволствия и искрено се радвам, че имам възможност да ги водя на много и различни занимания. Освен това мога да си съпернича с всеки таксиметров шофьор, така че може да се каже, че съм разширила и квалификацията си Mr. Green
 Roo Roo, децата ни са на приблизително еднаква възраст  Grinning Имам смътни спомени, че големите са били за кратко в една и съща градина. Може би Елхица?
antonia, GI, благородно ви завиждам за пълната къща. Винаги съм искала 3 деца, но по ред причини ще са две Simple Smile

# 6
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Аз съм с три деца, без домашни л^бимци засега. Много искат децата куче, но засега изчакваме да попораснат Crazy.

Лекси, аз съм така на намалено раб. време докато са на училище 2 дни в седмицата. Много ми е интересно това което работя и много, много време съм учила за него и съм го практикувала преди децата и след първото дете. Сигурно ще започна да го правя и по цяла седмица, докато децата са на училище, като ми порасне Питър и тръгне на "голямото училище". Но пак само между 9 и 3 часа, държа да ги водя, да ги прибирам и да съм с тях следобяда.  

Иначе готвя, пера, чистя и тн. неща. Всичко е ОК, но с готвенето много трудно ми идва вдъхновения каквто да направя. Но готвя де, иначе гладни ще ходят Whistling. С чистенето по-бива  newsm78.  

# 7
  • Мнения: 151
Привет и от мен!

Засега и аз съм в отбора на домакините  Simple Smile. Имам 3 деца - дъщеря на 5г. и близнаци - момчета на 2г. Точно тези дни си правих равносметка, че от близо 6 години си стоя вкъщи и се грижа за домочадието. И така като гледам, май и в близките 2-3 години ще продължа  да си стоя у дома.

Има дни, като днешния например, в които лудницата у дома е пълна и ми се ще да ходя на работа, за да си почина поне малко. Но пък тогава ще ме яд, че пропускам толкова хубави моменти с мъниците  smile3531. Засега децата и къщата са ми приоритет, след време - може и да потърся професионална реализация.

И така - радвам се, че ви открих!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
GI, толкова е хубаво, че харесваш това, което работиш! Винаги съм смятала, че когато човек обича работата си и е щастлив с нея, ще се справи добре и с останалото (пък винаги може да се намери малко помощ). При мен за съжаление нещата не стоят така - никога не съм работила това, което ми харесва (което идва и от там, че съм завършила специалност, която ми е безразлична). Преди няколко години докато бях в майчинство с малката се опитах да променя нещата - взех диплом и за графичен дизайнер, но така и си остана в шкафа. Поне ми беше много приятно да ходя в колежа Simple Smile И много е хубаво да имаш домашен любимец Simple Smile Обаче кучето изисква доста грижи, а някои породи и нерви (ние бяхме взели за кратко английски бигъл - ловно куче, което буквално обърна къщата - добре, че се намери един батко, който с голяма радост го взе от нас). Сега сме с персийски котарак и не мога да му се нарадвам - много мило животинче, което не създава никакви проблеми.
Gretta, добре дошла! Още една мама на 3-ма Simple Smile И при мен имаше един период, когато исках да ходя на работа, за да си почина, но сега е много по-добре Wink

# 9
  • Мнения: 364
Присъединявам се! Simple Smile Имам три деца  и пет монголски мишки.  Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Днес не ми е ден като домакиня. Crazy Сутринта изкипих млякото, сега пък изгорих кексчетата. Вечерята още не съм я измислила - дано не направя пожар. hahaha
Ние си нямаме домашни любимци. Но пък съм поставила и условие - докато сме в апартамент, никакви животни. Naughty За това децата почнаха да мънкат на тати, че искат къща. Laughing
И при мен има моменти, в които искам да съм на работа, но бързо ми минава. Mr. Green За съжаление "първата ми любов" в работата, това което искам и обичам да работя, изисква отдаване на много време и нерви. Може би един ден, когато и малките поотраснат ... Ако все още ме искат...

# 11
  • София
  • Мнения: 9 859
И аз съм за тук! Simple Smile С две момичета- на 11 и на 8 годинки. Каката е с увреждане и специални нужди, не че нуждите на дребното не са специални, де. Laughing По цял ден съм в движение- каката учи в другия край на София, да я заведа, да се прибера, малкото пише домашни, ходи на всякъкви извъннкласни занимания...следобяд да прибера каката...абе деня ми минава в обикаляне на столицата. Както казва мъжът ми- ти не си безработна, а си развеждач на деца. Mr. Green
Колкото и тъпо да звучи- винаги съм си представяла, че в тази си роля- на майка, съпруга и домакиня, бих била във вихъра си! Flutter

# 12
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Брей как хубаво се посъбрахме Grinning
Лекси, коте ми се вижда по-лесно да гледаме. Ние сме в къща, ще може да се разхожда и излиза/прибира само.
Валенцето ти си направо такси Heart Eyes. Аз ходя пеша до училището сутрин и след обяд да прибирам учениците ми, като бутам Питър в количката или ходи до мен. Но ми е близо на 10 мин пеша Party. Гледам каквито спортове, музика и тн имат да ги правят в училище. Единствено Филип ходи на футбол две вечери на друго място.

Миналата години, Денис ми беше на предучилищна (ток е от 2г до 4г и е само до обяд) на друго място и много ми беше трудно да ги организирам с водения и взимания. Затова сега гледам много да не ги "разпилявам" Wink, а и докато се прибера в къщи, поиграем с Питър, той спи, аз готвя/чистя и то станало време пак да ходя. Сега и Денис ми започна училище и е доста изморен като го взема (тук са до 3часа).

# 13
  • Мнения: X
Привет и от мен -домакиня от 5 години с едно дете и без домашни любимци  Heart Eyes,от една година съм и на намалено работно време когато детето е в предучилищна паралелка.  bouquet

# 14
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте!Аз също съм вкъщи от 4 години.Малкия ми ще тръгне на градина догодина септември.Дори тогава не смятам да се връщам на работа, щото знаете как е в началото с боледуванията.Не се оплаквам.Намирам време за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт