Отговори
  • Мнения: 116
Здравейте, моля тези от вас, които са имали проблеми с много агресивно дете в класа на детето си и са успели да се справят с този проблем, да споделят опит.В нашия случай тормозът продължава още от началото на учебната година.Ритане в краката, стискане за гушата, удряне с юмрук в корема, чупене и късане на вещи и т.н.По време на час става,говори, крещи, държи се неадекватно. Агресивото дете посещавало психолог.До момента не се забелязва подобряване на ситуацията.Преди мен група родители на деца от класа са ходили и са се оплакали на  директорката.Ефект- никакъв.Днес и ние посетихме въпросната директорка. Въпреки, че тя е наясно с проблема, се направи че за първи път чува за този проблем. Стана ни ясно, че тя е безсилна или не желае да се намесва, опита се да прехвърли вината на учителката, но според мен проблемът е по-сериозен, явно този психолг трябва да работи с агресивнто дете в час, знам ли... Все пак не може 25 деца да му търпят  изстъпленията. Интересувам се трябва ли да напишем колективна жалба, и изобщо какъв е административният ред за придвижване на оплакването ни.

# 1
  • Мнения: 24 467
Кой клас сте?
И да напишете каквото си щете, и сто души да го подпишете- все тая при глухи адресати. Във вашия случай който трябва е уведомен и топката е в него, но той не ще да "играе" по правилата, очевидно.
Дали отношенията в училището ви и в класа ви ще бъдат нормални, зависи от управлението и контрола, които се осъществяват от ръководството му. Има незаинтересовани, има материално и по друг начин заинтересовани да не променят статуквото, има всякакви ръководства.
Ако сте опитали всичко и тормозът продължи- местете се, не чакайте да ви повредят. Може да е трайно, може да е сериозно. Пък в училището да си го търпят, щом им се харесва поведението му и да си работят с психолога до припадък, ако щат.
Можете да се обадите и в педагогическа стая и да търсите форми на самозащита извън училище /понеже във вашия случай то е некомпетентно и некадърно да се справи с правомощията си/. Но от друга страна ако се стига до там, то това училище за какъв... ви е?
Ситуацията с невземане на мерки е опасна и по друга причина- изкривява се виждането на децата за нормално. Започват да подражават и, с право, си казват- ми то като това може да се прави от Х, значи си може от всеки. А това е много притеснително, като последица от такава една ситуация.

Последна редакция: вт, 27 ное 2012, 15:42 от Judy

# 2
  • Мнения: 133
Аз също бих ви посъветвала да си преместите детето.  На този етап се отделя много голям ресурс, внимание и средства на проблемни деца, та ако започнете да се разпрявяте, да се жалвате  нищо няма да постигнете. Спасението е единствено да си преместите детето в нормална и здравословна среда.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Добре  де , за мен не е нормално всички деца , които са тормозени да бъдат премествани! Трябва да има някакъв начин нещата да се променят, все пак става въпрос за тормоз на цял клас.
 

# 4
  • Мнения: 24 467
А понякога тормозът е и върху цяло училище... Но какво от това? Sunglasses
Разбира се, че не е нормално, кой е казал, че е, но то в образованието ни кое е нормално?
Най- много да се окаже, че въпросното дете е "предизвиквано" от всички останали, че всички са виновни за поведението му, за обстановката като цяло, за положението в Сирия и за цените на газта.

# 5
  • Мнения: 40 944
В днешно време е модерно да се дава шанс на хиперактивни и прочее деца. Естествено за сметка на останалите. Това може да е добре за родителите на такива деца (малцинство), но е зле за мнозинството. И по тази причина директорката го усуква. Най-добре се местете. Или поне първо се обединете и пишете до РИО и МОМН като заплашите с групово напускане на училището. Ако не хване дикиш - местете се. Всекиму неговото си дете му е най-свидно. Нямам нищо против интеграцията на проблемните деца, но само ако не е в ущърб на моето. 

# 6
  • Мнения: 116
Разбирам проблема с хиперактивните деца, през тези три месеца на системен тормоз поради разбирането , което проявявахме подложихме собственото си дете на излишно притеснение:" ама сега да почакаме да се поуспкоят нещата, ама да не би да е предизвикано от останалите", но проблема се задълбочи. Днес след проведен разговор с майката на  агресивнто дете останах потресена от речника й, от безпардонното й държание,ако беше споделила предварително проблема, да каже че иска детето й да се оправи,че полага много усилия щях поне малко да й съчуствам.Пък съм попрочела че хиперактивността не е свързана непременно с агресия и жестокост.Разберете ме правилно, нищо против нямам срещу палавите деца, игриви, емоционални, прибързани, без да искат може да се бутат или пък на игра, ама тука положението е жестоко.Училището е едно от елитните в Русе,много се надявам да не става дума за корупция.Таткото на "агресивкото" се върнал от Гърция с много парички....

# 7
  • Мнения: 40 944
Може и за парички да става дума. Но и всяко едно дете също носи на училището парички. И заплахата от групово напускане е свързана с провал на бюджета на училището. Затова директорката може да се стресне. Ще се стреснат и от РИО, пък едва ли таткото и на тях е платил.

# 8
  • Мнения: 443
Непременно подайте жалба в РИО. Длъжни са да направят проверка. Жалба с входящ номер при директорката и я уведомете,че пращате копие до РИО. Не и прави чест да се оправдава с учителката. Тя е овластена да реши проблема,да не се скатава.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Първият такъв случай при нас завърши с преместване на детето-агресор в друг клас. След много сигнали на родители, посещения при психолог, пращане на деца в домашен отпуск заради травми. И не на последно място, след последния масов побой, един от главните спонсори на училището, чието дете беше в нашия клас, си каза тежката дума. В другия клас не се чу да има такива прояви.
Вторият случай ставаше въпрос за психично болно дете, което премина на индивидуално обучение.

# 10
  • Мнения: 24 467
Разбирам проблема с хиперактивните деца, през тези три месеца на системен тормоз поради разбирането , което проявявахме подложихме собственото си дете на излишно притеснение:" ама сега да почакаме да се поуспкоят нещата, ама да не би да е предизвикано от останалите", но проблема се задълбочи.

А, виж, в това бях убедена, това мисля е първата моментна реакция на училищното ръководство, щом се оплачеш от нечие поведение.  Sunglasses Като при малките деца са: "Ама той първи почна!", "Да ама той бие негрите.".
Ами ще се задълбочи проблемът, аз бих се учудила, ако се бе разрешил.

Хиперактивни- дрън дрън. Най- често става дума просто за невъзпитани деца. Търсим им оправдания само. И замазваме истинските проблеми. По- нагоре по- лошо ще става.

.Училището е едно от елитните в Русе,много се надявам да не става дума за корупция.Таткото на "агресивкото" се върнал от Гърция с много парички....

От "елитни" училища точно трябва да го е страх човек у нас. Набутват се подобни и от елитно съответното става често по- зле от обикновеното кварталско школо, в което няма нужда някой да тика и да лансира определени деца.
После реват учителите, че хлапетата не чуват. Ми като им дават карт- бланш на определени деца да си разиграват коня както им дойде, останалите хлапета, писах по- горе, почват да подражават и става манджа с грозде.
Ако положението е зле и няма изгледи за промяна си обирайте крушите докато е време. 

# 11
  • Мнения: 2 898
На този етап се отделя много голям ресурс, внимание и средства на проблемни деца, та ако започнете да се разпрявяте, да се жалвате  нищо няма да постигнете. Спасението е единствено да си преместите детето в нормална и здравословна среда.

В днешно време е модерно да се дава шанс на хиперактивни и прочее деца. Естествено за сметка на останалите. Това може да е добре за родителите на такива деца (малцинство), но е зле за мнозинството.

Много точно. Родителите на такива деца прекрасно си знаят правата. Обикновено са обиколили 2-3-4 училища и имат богат опит.

# 12
  • Мнения: 24 467
Ох, съвсем по темата- снощи поначух по ТВ, че в начална степен нямало да се налагат санкции на ученици.  ooooh!
Моля, който е слушал по- внимателно /признавам си, че щъках между хола, трапезарията и кухнята и навиквах три броя хлапета, играещи на шпиони у нас/, да каже подробности.
Ми то да спрем да ходим тогаз на училище- хем не рискуваме да ни утрепят, хем пък няма да ни налагат санкции затова...

# 13
  • Мнения: 116
Благодаря ви за споделеното по темата, все пак малко се обнадеждих и след като емоциите ми малко се успокоиха реших че трябва да продължа битката  си.След вчерашния разговор с директорката  , днес учителката на детето ме посрещна посърнала, защото шефката я викала на разговор и предварително й дала да разбере, че я смята за виновна.А тази учителка наистина е много дъбър педагог и е известна с това града ни.Щом и тя не е успяла, значи проблемът е сериозен.Днес имаме насрочена родит.среща, класната е поканила директорката и психолога на училището, но те са отказали поканата.Нямам думи...

# 14
  • Мнения: 24 467
Благодаря ви за споделеното по темата, все пак малко се обнадеждих и след като емоциите ми малко се успокоиха реших че трябва да продължа битката  си.След вчерашния разговор с директорката  , днес учителката на детето ме посрещна посърнала, защото шефката я викала на разговор и предварително й дала да разбере, че я смята за виновна.А тази учителка наистина е много дъбър педагог и е известна с това града ни.Щом и тя не е успяла, значи проблемът е сериозен.Днес имаме насрочена родит.среща, класната е поканила директорката и психолога на училището, но те са отказали поканата.Нямам думи...
Бубу, мила, кое те обнадежди в случая?
На мен положението ми звучи... абе кофти, с една дума.

Общи условия

Активация на акаунт