Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 885
  • 764
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 19 355
Ние спим на отворена врата и въпреки това влагата се лепва на прозореца.Все още го пускам по 6-7 часа, но влагата по стъклото се увеличи. Просто няма къде да отиде тази от дишането.
През деня не затварям до долу ръчката на прозореца. Така оставя малко място и се проветрява.

# 181
  • Мнения: 494
Ние спим на отворена врата ...

не към терасата, нали  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 46 600
Аз явно най си мъча машинката - при нас е включена постоянно...

Ти ме успокои  Simple Smile
Вчера цял ден е работил, спрях го в 1:30 ч. и тази сутрин беше ад. Малко преди да потече по стената. А днес и сушилня ще пускам, и леща ще варя, не ми се мисли  Crazy

# 183
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Мдам, щом го спрем и при нас реките текват Confused Иначе Бонго е прав, вече за нула време постига 60% влажност.

# 184
  • Мнения: 494
Не се сърди, човече, Месечинка,

ние бяхме в ремонт миналата зима и живяхме в друг апартамент - панелка, северно изложение, дограма, изолации - и аз си мислех че това е проблема.

Сега сме си в къщи, и явно доброто изолиране на жилището неминуемо води до влага. Вечер затваряме врата на спалнята за да не се чува бръмченето, и сутрин прозорците текат ... а още даже не отопляваме, а може би защото още не го правим

# 185
  • Мнения: 7 779
лошата циркулация на въздуха според мен е проблема.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Според мен нашата дограма е калпава. Просто не мога да си обясня с друго този теч. У нашите - панелка, без изолация (само вътрешна с корк), с нова дограма - няма никакъв конденз, дори запотяване, все едно топлят ли или не. У сестра ми - тухла, както у нас, вътрешна и външна изолация - също няма конденз. Е у нас как текат реки? Просто такова чудо никъде другаде не съм виждала, сега като чета само у Човечето е подобна история Whistling
Бонго,
в какъв смисъл лоша циркулация на въздуха? Не виждам някакви разлики в нашия апартамент и останалите, навсякъде е затворено зимата, няма отдушници и т.н.

# 187
  • Мнения: 494
месечинка,
аз това с циркулацията го разбирам така - преди ремонта : старата ни входна врата така дуфаше, че в банята се усещаше супер течение; в кухнята затворихме един отдушник и де що стари отдушници намерихме и тях,

и на ни сега - влага, та дрънка  Mr. Green

# 188
  • Мнения: 4 785
Ние в дневната, където има климатик нямаме конденз, имаме в спалнята, където отопляваме с конвектор, но засега е няколко часа вечер - топъл ни е апартамента, а мъжа ми не може да спи на топло, та... миналата година така я изкарахме, тази ако не застудее пак ще е така - там има конденз много! Ако спим на отворена към коридора врата е по-малко, но го има, ако затворим - река.

# 189
  • Мнения: 46 600
И аз да питам как се подобрява циркулация  Rolling Eyes

Ние имаме вентилатор в банята, който успява да дръпне уж влагата, сега като има парно е лесно, изсъхва бързо. Но пак се лепва от парата по стъклата.
Дограмата ни е Саламандър, уж добра, но вече се чудя... има някакви клапи отвън, ама помага ли нещо, силно се съмнявам.
Двустранно изложение - югозапад (дневна с бокс) и североизток (двете спални).
Панел. Вътрешна изолация. Много топъл вътрешен, но като е топъл до отопление опираме рядко и това предполагам е една от причините, защото ако е пуснато нон стоп парното, то ще изсуши въздуха. Обаче пък не се диша...
В бокса абсорбаторът си тегли добре, при готвене рядко има конденз.
Сушилнята, парата от банята и дишането нощем са ни източниците на влага, но от нито едно не ми се отказва  Joy
Ако влагоабсорбаторът работи нон стоп няма проблем, но спрем ли го - пак се връща  Confused

...мъжа ми не може да спи на топло, та... миналата година така я изкарахме, тази ако не застудее пак ще е така...

Същата работа. Детето и то. Ако е над 17-18 градуса не могат да спят. Мъжът ми сега спи само по боксерки и едно леко одеалце, като и краката си отвива от време на време, ако му пусна парно ще пукне  ooooh!

# 190
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Ами при нас има влага навсякъде. В дневната има климатик, в спалнята не. Вратата на спалнята винаги е отворена към коридора, иначе става ужасно задушно, тя е много малка и 3-ма човека да дишат цяла нощ е абсурд, ще се издушим. Тухла, външна изолация, изток. Просто стане ли студено не се живее.

# 191
  • Мнения: 4 785
И ние сме СИ апартамент, тухла с изолация е, но не е студен, абе ще се борим с влагоабсорбатори какво да се прави  Confused Явно климатика изсушава въздуха, иначе и тук щеше да има, не знам ако отоплявахме нон стоп спалнята дали щеше да има конденз - вероятно не. Но понеже сме компромисно съжителство - той твърди, че в дневната докато не му потече кръв от носа топлото не се спира, та той понася дневната, аз по-хладната спалня. И точно в момента спи по тениска и боксерки само с одеяло, ако му пусна топлото жив ще го ожалим. Та няма да спре влагата.

# 192
  • Мнения: 15
Аз пък не мога да разбера защо само в нашата спалня има конденз  newsm78
Всички стаи са с изолация на стените(вътрешна),на пода и на тавана(живеем в къща),дограмата е еднаква на всякъде,отоплението е еднакво-камина с водна риза,щорите са еднакви.Никъде няма конденз,запотени стъкла или мухъл,освен в нашата спалня,където от както малко захладня и прозорците са вечно мокри.Отварям прозорците-ефект 0.

# 193
  • Мнения: 46 600
В другите стаи спи ли се?
Ако да - с еднакво изложение ли са като вашата?

# 194
  • Мнения: 15
Спи се в още една от спалните,в другата само събота и неделя,когато дойдат племенниците.
Нашата спалня е североизточна,другата е югоизточна.Всяка стая има външна стена.

Общи условия

Активация на акаунт