Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 330
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 40 318
Когато за пръв път посетих Западна Германия през 1989 година бях особено впечатлена от две неща от имотите им:
- Модерни кухни като тези, които имаме сега и у нас - с цветни шкафове, цветни плотове, хубави мивки и кранове... Една вечер по тъмно минах край осветен шоурум (цяла грамадна витрина) и вътре една хубава кухня - някакво зелено беше с плот от нещо като малахит. Сигурно половин час съм я разглеждала в захлас. У нас тогава мебелите бяха...
- ПВЦ дограми. Масово сградите бяха с такива и се впечатлих от чистите и красиви линии, различни от очуканите нашенски черчевета с неравни линии маджун. Също така се впечатлих и от звукоизолацията, особено ако има и ролетни щори.

Това беше преди 30 години, но предполагам, че все още е така. Вече не се заглеждам по това и не мога да кажа.

# 751
  • Мнения: 11 445
petiaivanov интересно ми е къде ли е по-сух. или поне къде ли е поне толкова сух. имаш ли идея? В Райнланд, Хохенлое  ... или може би в Алгой? 
Не, имам предвид, че да ми говориш за Германия и България като че ли се състоят от по само един град или географска зона, е меко казано некоректо. Е...., ако си от Сандански и околностите, може и да ти се струва влажно, да. Питай хората от Варна и Бургас какво е влага.

# 752
  • Мнения: 1 649
Напълно съгласна, от Бургас съм  Simple Smile.

# 753
  • Мнения: 40 318
Влагата е малко относително понятие, то затова и се говори за "относителна влажност" и затова проветряването (вкарването на студен въздух) в жилището е най-доброто средство срещу влага. И аргументите за това са чиста физика - вън е 0 градуса, а вътре 21. Това значи, че даже навън влажността да е 100%, като вкараме студения въздух и го стоплим, той ще изсъхне до 40%. Това значи, че ще изсмуче доста влага от стените. И като повторим упражнението 3-4 пъти на ден нещата ще бъдат под контрол. Най-добре е да се проветрява ударно за кратко време. Аз имам само източно изложение и не мога да правя течение (старото жилище беше север-юг и ставаше супер течение като се отворят прозорците откъм срещуположните посоки), но затова пускам аспиратора на макс и той с неговите над 700 кубика в час за 5 минути изтегля всичкия стар въздух и го сменя с нов.

А какво става ако затворим прозорците и надуем парното? Ами наглед ще съхне, защото с вдигането на температурата влагата от стените се изпарява, а топлият въздух я поема. Обаче тя си остава там и после като намалим парното въздухът отдава обратно влага към стените в най-студените местенца. Затова веднага след надуване на парното този натежал от влага въздух трябва да се изхвърли навън и да се смени със студен. Ако не се направи това идва мухъл.

Ето една картинка за илюстрация на горното.

# 754
  • София
  • Мнения: 5 546
Браво, ли си кой е учил механика на флуидите.

# 755
  • Мнения: 5 262
petiaivanov интересно ми е къде ли е по-сух. или поне къде ли е поне толкова сух. имаш ли идея? В Райнланд, Хохенлое  ... или може би в Алгой? 
Не, имам предвид, че да ми говориш за Германия и България като че ли се състоят от по само един град или географска зона, е меко казано некоректо. Е...., ако си от Сандански и околностите, може и да ти се струва влажно, да. Питай хората от Варна и Бургас какво е влага.

Ти говориш за два града.
В нета има стойности и за двете държави . Намери си.

# 756
  • Мнения: 3 927
След още един месец анализиране на влага и конденз искам да споделя, че освен покупката на влагоабсорбатор горещо препоръчвам и покупката на някакъв вид метеорологична станция, която да показва температура и влага. Откакто имаме и тази джаджа се оказа, че новото строителство не ми е толкова виновно...Супер полезно е човек да следи влагата в жилището си. Така установих, че в холокухнята никога не можем да надвишим стойности от 45-48%. В спалнята все още е по-влажно, но и там в най-влажните и дъждовни дни (като сега) не надвишаваме 70%, обикновено е около 58-60%.
Така основният проблем при нас се оказа само леглото с гадния матрак.
Все пак не одобрявам големите прозорци от пода до тавана - по тях се появява конденз, който забърсваме набързо сутрините, когато се появи...

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 15:03 от Taneto

# 757
  • София
  • Мнения: 5 546
Аз от 7 години имам термометър и влагомер които са най- обикновени със стрелка,но съм доволна,преди надушвах влагата,защото имам почти кучешко обоняние. Сега щом видя над 65% и веднага проветряване и се оправя.

# 758
  • Мнения: 4
Здравейте, обмисляме да закупим този уред Ebac 3850
Някой да е ползвал този или друг уред на тази марка? Мнения за продукта.

# 759
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
От този: http://klimafrost.com/vlagoabsorbator-dd-122classic  съм доволна, тъй като го ползвам. Най-интересното е, че едновременно с обиране на влагата успява да изсуши и прането, а също и затопля помещението, в което сме го сложили. Минус е шумът, който издава, но аз гледам да го ползвам в стая, в която не сме в момента.

За посочения от теб не мога да изразя мнение, но сигурно е хубав, предвид цената му.

# 760
  • Мнения: 4
От този: http://klimafrost.com/vlagoabsorbator-dd-122classic  съм доволна, тъй като го ползвам. Най-интересното е, че едновременно с обиране на влагата успява да изсуши и прането, а също и затопля помещението, в което сме го сложили. Минус е шумът, който издава, но аз гледам да го ползвам в стая, в която не сме в момента.

За посочения от теб не мога да изразя мнение, но сигурно е хубав, предвид цената му.
Вашия уред от къде го купихте?
Спряхме се на Ebac понеже ги дават, че са най безшумни и с най висок рейтинг съотношение цена качество.

# 761
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
От Англия.
Уж внук ми го беше счупил /постоянно го блъска, като преминава покрай него с багер или друга кола Simple Smile/ и синът ми си купи нов - пак същата марка и модел. В крайна сметка счупения го изпрати в БГ и тук го оправихме, тъй като беше нещо малко като проблем, но там нали са скъпи ремонтите и им е по-добре да си купят нов уред. Сега си работи перфектно. От около година го ползвам. Аз имах съмнения, че си имаме влага у нас, все пак живея в панел, но останах изненадана от количеството вода, което се събира. За съжаление се налага понякога да суша и пране в стаите, та съм си много доволна, че си имам такъв уред.

Ако решите да купувате не може ли да се пробва на място колко е шумен?
То и всеки усеща шума по различен начин, та не знам.
Успех в покупката! Със сигурност ще бъдете доволни.

# 762
  • Мнения: 4
В момента ползваме TAURUS DH 10M
Имаме го от 2 години. Доволни сме от работата която върши, но с течение на времето стана доста шумен (по шумен от хладилник), а в началото не беше така. Предполагаме, че това се дължи на марката и спохождащото я качество.
Няма как да пробвам харесания уред, понеже живеем във Варна, а и шума в просторни помещения не се чува така, както в стая от 25-30 квадрата.
В последния момент преди покупката се разколебахме и се спряхме на Ebac 2250e 15л.
Поръчахме го от сайта на производителя, където в момента е на цена от 152 паунда, които са около 340 лева, а покупка от България щеше да ми стъпи на Ebac 2650 18л 769 лева.
Разликата между двата модела Ebac 3650e 18л и Ebac 2250e 15л е, че по скъпия модел има дисплей, таймер и харчи повече ток.

# 763
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Правилно сте преценили, че няма нужда от по-голяма консумация на ток.
Похвали се, когато го получите и пробвате. Simple Smile

# 764
  • Мнения: 4
Днес получих мейл от официалния сайт на Ebac, че поръчката ми е отказана и парите са ми върнати, понеже картата с която платих не е регистрирана в UK.

Разгледах офертите в Amazon и видях, че фирмата производител Ebac си имат профил, където по скъпия уред на който се бяхме спрели първоначално Ebac 3650e 18л е с 10 паунда по евтин от колкото в официалния сайт на фирмата, което още повече наклони везните за да го поръчам.
След вчерашната поръчката почетох още малко и разбрах, че Ebac 3650e 18л освен, че е по мощен от Ebac 2250e 15л е и по икономичен.
Така без да искат от Ebac ми направиха услуга като не ми приеха поръчката през официалният си сайт.


Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 16:11 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт