Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 885
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8
rozalinda26, благородно ти завиждам, че си в БГ...
Аз махнах зимния кош преди около 3 седмици и сега в другия и е много добре.  Simple Smile

# 256
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Добро утро!
Мама Рая, благодаря за мнението, може и аз така да постъпя. В предния ми пост писах защо започнах с каша, но една от причините е да започна да я давам вечер след време, за да не се буди Коси толкова често(минимум 3 пъти се буди, като новородено  Simple Smile )
Моята количка е комбинирана, но не е с 2 коша, а се обръща сенника и и самата постелка на коша се замята, за да се покажат коланите. Вече ползваме т. нар. летен вариант, тъй като вкарах количката вътре и докато хапваме малчо стои там на повдигнато ниво и кротува, а понякога и спи. Няколко пъти излизах с лятната на каката понеже новата я бях изпрала. Ето такава е количката:

# 257
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Честити месечинки на всички, да са живи и здрави бебетата  Hug   bouquet
Днес времето е много лигаво, мокро и студено, мислех да поизлезем , но май ще пропусна, толкова е мрачно, че въобще нямам настроение за разходки. Довечера съм на парти на старата ми работа (напуснах преди почти 3год., но продължавам да ходя на партитата - винаги ме канят, а и много си обичам бившите колеги) - снощи когато Ивка заспа направих маникюра и част от прическата, ще ми е малко странно да изляза вечерта, отдавна не ми се е случвало, но ще опитам да се позабавлявам, най-вече да тропна някое и друго хорце (от както забременях не съм го правила, а обожавам).
Хубав и спокоен ден ви пожелавам  Hug

# 258
  • Мнения: 12 992
Дубру утру,мамчета!Искрицата надежда,че днес ще съм по-добре и по-малко подута...угасна Cry
Най-тъпото от всичко е ,че не мога да се смея и да говоря ,а аз обичам да говоря,дет са вика душата на компанията съм,също така съм скромна,красива и още 5-6 неща,ама друг път ще ви разправям LaughingТа най-ми е смотано,че не можем да се хилим с мъжа ми,а ние обикновенно това правим и в най-сериозните неща намираме майтапа,че иначе ако се вторачваш в несгодите има опасност да се сдухаш LaughingПонякога,като се сетя нещо смешно го събужда през нощта да му го кажа,че може да го забравя:)))Е ,и да се разправяме съм го будила,ама аз съм си така нищо не държа,ни хубаво ,ни лошо;)Аз съм Телец,а той Овен може да си представите за какви взривоопасни отношения иде реч:))Мила,ми Хо-Хо предвид зодията ми и неоспоримия факт,че съм абсолютен чревоугодник,кажи как да я пазя таз 90-дневна диета?!Прекланям се пред волята ти,сестро аз такава НЯМАААМ:)))Аз даже 9 дни ,като гладувам става тъжна,вяла и мъжа ми вика -пиленце,по добре пълничка и засмяна,отколкото тънка и зла:)))Аз преди не бях дебела 54 кила съм си супер,щото обичам да си хапвам тренирах много и карахме колело с мъжа ми.даже сега ще търсим такова столче за бебка ,дето се слага на байка и на пролет тръгваме по баирите,да видиш как ще спадне дупарата:)))О,много мога да ви пиша(нали сега не мога да говоря,та съм насъбрала:))))ама ще ме банат за спам Mr. GreenМамо Рая,благодаря,че ме мислиш:)А на всички,благодаря за вниманието,че ме четете,ако досаждам казвате и дума няма да кажа...до утре Laughing

# 259
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет от нас Simple Smile
Снощи пак не спахме добре и на мен вече много ми се отразява безсънието Sad Решила съм да го отказвам от сукането през нощта за да мога на Нова година да го оставя на майка ми. Като се събуди в 12 порева малко, но успях да го приспа с биберона и вода и го сложих в креватчето му. Но малко по-късно се събудих и той беше отново в леглото ми Simple Smile А нямам никакъв спомен да съм ставала  Crazy Или аз съм тотално неадекватна вече или той се е научил да излиза от кошарата без да разбера  Laughing
Днес мисля да му дам малко бананова каша. На мен ми е любима, предполагам , че и той ще я хреса.
Розалинда и аз махнах зимния кош - едно, че му е къс, а друго, че му е скучно легнал и реве през цялото време. Летния още не съм сложила, а го возя в столчето за кола. Според мен е много неудобно, но той си спи много добре в него. Вече разходките ни станаха приятни и почти не съм ползвала кенгуру Simple Smile

# 260
  • Мнения: 193
. Но малко по-късно се събудих и той беше отново в леглото ми Simple Smile А нямам никакъв спомен да съм ставала  Crazy Или аз съм тотално неадекватна вече или той се е научил да излиза от кошарата без да разбера  Laughing
Joy

# 261
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Мама на Жаклин, въобще не досаждаш, напротив повдигаш ни насторението  Grinning Права си че трябва да се търси винаги хубавата страна на нещата, то в тая криза само това ни остана.

# 262
  • Мнения: 337
здравейте,отново набързо, още нямаме комп, незнам кога ще го оправят и дали ще го оправят изобщо, или ще купуваме друг,мъжа ми каза че проблема може да е много сериозен, тази марка и модел точно имали някакъв кусур  , а тъкмо му изтече гаранцията. Crazy
та, ходихме на дерматолог,каза че тези лишеи,както аз ги кръстих са много суха кожа.Даде ни едно кремче , ДЕРМА-А, скъпо е ,но дано е ефикасно. Винаги да го мажа с него дори преди да го извеждам навън,защото кожата не може да се защити сама от студа. Каза,че това се получава и от отоплението вкъщи,независимо с какво се отопляваме. Ако не  му мине и един кортизонов препарат,но само до отшумяване на симптомите,инече ще ползваме дермата.Много приятно и не мазно,аз си мазах лицето,защото съм също със суха кожа.
Това е засега, значи е желателно преди излизане в много студеното време и на бебчовците крем  Flutter

# 263
  • Мнения: 117
Здравейте!
И ние имаме на бузката лишеиче. Sad Чудех се от какво е?! Много е вероятно и нашето да е от студа. Thinking Днес не сме излизали, че времето е кофти. И бебо, и кака му са криви вече... Crazy На каката й е скучно, малчо си е дежурно кисел, татито ни е на работа, та... неделна идилия Mr. Green
Снощи писахме писмо на дядо Коледа. Днес бях решила да правим коледни сладки, но не стигнах до тях от шетане покрай къщата и децата...
cotton4e , дано се оправи бързо лаптопа или дядо Коледа да ви донесе нов Wink
JACKLIN'S MОM , днес ли е банкета? Очакваме репортаж... Laughing Дано си забравила за малко за бузата и кг-те Hug
Sarah Lou , ако знаеш колко се чудя как да откажа моя син от нощните набези на ц*те ми , а пък ако успея и в леглото да го науча да си спи направо ще съм мноооого щастлива мама Mr. Green Та, стискам ти палци и очаквам да споделиш как се получава при вас?! Вече ходя като Shocked от това недоспиваме...Снощи беше върхът - буди се на всеки час - час и половина. Работата е там, че не мога да го оставя да плаче през нощта. Това означава да събуди целия блок. През деня редовно го прави, но нощем ми е неудобно... Tired Дайте идеи какво да пробвам?! newsm78
Еми пооплаках ви се.... Mr. Green
Хубава вечер! Hug

# 264
  • Мнения: 15 033
Здравейте!
Виждам, че пак е весело в темичката!
Мама на Жаклин, и аз съм телец, и аз обичам да си угаждам, но вече съм към края на 90-дневната диета и 10 кг. от общо 120те, изчезнаха Simple Smile Не е толкова трудно. А и все още кърмя Алекс.
За бузките - аз мажа всеки ден преди излизане крем на ХИП.
Вчера за пръв път оставих Алекс при баба му, защото бях на профилактични изследвания, забавих се само 2.5 часа, но той се беше скъсал от рев, че даже и баба му си беше поплакала с него. На всичкото отгоре припаднах докато ми вземаха кръв и после цял ден бях като парцал, но нямаше как, изпратих баба му и си се оправях с малчо.
Сара Лу - да ти кажа и аз имам такива бели петна, когато се оказва, че Алекс спи до мен, а аз не помня кога съм го взела и оставила. Той не е преставал нощното хранене, винаги се събужда. Понякога се събужда само по 2 пъти, но се случва и през час да ми се буди. Но и аз като Мики предпочитам да го взема и да го нахраня и да спи при мен, отколкото да вдигнем блока във въздуха.
Спокойна нощ и весело изкарване на всички, които са на парти.

# 265
  • Мнения: 15
момичета здравеите Дани е на 5 месеца и 15 дни ,а все още не се обръща от гръб по корем някои има ли същия проблем?

# 266
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Здравейте! Grinning
Днес бяхме на акушерка. Кирил е 8760 гр и 70 см. Heart Eyes Биха му и 2 ваксини. Почти не плака, дано и останалата част от деня е добре. Пак си говорихме за спането. Аз и казах, че се буди често напоследък - на всеки 2 часа. Tired Някои нощи и суче, някои просто се буди. То е от зъбите най-вече. Но ме посъветва пак да му давам каша на вечеря. Аз мин. седмица давах картоф, цяла седмица. 1во го кърмя по малко от едната гърда, от др. изцеждам малко за пюрето. Хапва по 6-7 лъж., повече не ще. После го докърмвам малко. Вода(минерална, казаха ми, че може) предлагам след това, но предимно я отказва. Веднъж пи 1-2 глътки. Тази седмица ще е на тиква(акушерката се учуди за тиквата като и казах, но одобри Simple Smile). От др. седмица ще въведа вече кашата(просо-тук с просо започват обикновено, че има повече желязо).
Също така акушерката ми каза, да се опитваме да го научим да заспива сам в кошарката си. Колкото по-голям ставал, толкова щяло да е по-трудно. Confused Така каза ще спиш и ти по-добре и той. Щото усещал миризмата на циците като спял до мен, и затова можело и да се будел по-често. Каза, че можело като го приспиваме в кошарката, да излезем от стаята, да го оставяме да поплаче 5 мин., после да го взема, да го успокоя, и пак да го пусна в кошарката. Аз веднъж пробвах така, ама той пак плака и не издържах и го взех при мен. Тя вика, трудно ще е в началото, ама ще свикне. Не знам, пак ще подновим опитите, пък да видим. Ще докладвам. Peace Ох, аз и през деня обичам да си го гушкам в нашето легло като спинка...
Лек ден, мами!  bouquet Hug

# 267
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Момичета, привет  Hug
Ходих на банкет вчера - бебка не се беше събудила когато се прибрах (1,00ч.), събуди се към 2,00ч.. Надеждата ми да друсна някое и друго хорце остава за другия банкет (21,12), защото снощи главно се пееха гръцки песни от оркестъра в заведението (в Сливен има много каракачани и е  модерно да се слуша гръцка музика).
Хубава седмица на всички, честити месечинки на бебоците и весели банкети на празнуващитет  Hug

# 268
  • Мнения: 0
Мамчета и аз да се включа, че последните два дена никаква ме няма! След фирменото парти вчера релаксирах почти целия ден, защото си изкарахме много хубаво, но Илиан се скъсал да реве и резултата беше - мама се прибира към 23.30, тати изпотен, а Илиан се дере. В момента, в който го сложих на цицата и заспа като къпан, та си легнах в 12.30 и на другия ден всички се събудихме чак в 10,00. Извода обаче е един, мама не се заменя с нищо друго, най-малко с шише с кърма, та дупе да ми е яко. Grinning
Днес бяхме при педи да си поговорим за захранването и запека, обясних и че от всички пюрета се запичаме, но пък кашата от елда ни действа регулиращо и слабително, та продължаваме. Нейното мнение е, че не трябва да дохранвам вече, а да измествам цяло обедно хранене, а след седмица - две и следобедното, т.е да имаме едно кърмене към 9, 12 - пюре, 15.30 - каша, и после кърмения. Чурчето ни се е забелило почти, интересното е че не съм го пипала въобще, което ме зарадва много, фонтанелата е добре, напълно здрави сме. А за регулиране на чревната флора ни изписа пробиотик + пребиотик - Био баланс бейби, по 1 саше на ден. Каза ми че при навършване на 6 месеца да го почвам с месните пюрета, и същото което ми каза и ортопеда - от 6 месеца в бънджи, от 7 в паяк.
Погледна ни и венците - зъби каза че скоро няма да имаме.  Shocked
Извинете ме за дългия пост, но да си кажа всичко аз.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 709
Здравейте! И ние сме си в лятната количка. Ще пусна снимки във фейса. Днес за пръв път дадох пюре от моркови и резултата беше две лъжички и третата звучно я изплю, ноооо с усмивка и доволност. Така че продължаваме с моркови тази седмица.

Общи условия

Активация на акаунт