Всякакви въпроси относно съдомиялните - 10

  • 39 210
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 176
  Готово ! Собственик съм на съдомиялна Беко  Grinning
 
  Кажете ми сега тази сол ,за която говорите ,обикновена сол ли е ? Или е някакъв препарат ?
  Къде ,за какво и в какви количества се слага въпросната ?

Честито! Безаварийна да е помощницата! Солта е специална, спада към препаратите и се нарича специална сол за миялни. Служи за захранване на йонообменника в миялната, който пък омекотява водата. На дъното имаш резервоар за сол, сипва се вода в него и се допълва догоре със сол. За София настройваш на минимум дозирането на солта Hug

Чери ме изпревари  bouquet

# 691
  • Мнения: 7 418
   Блаагодаря ви ,момичета !  Hug  bouquet

# 692
  • Мнения: 8 531
Няма и месец от момента в който използвам моята съдомиялна и ми светна индикатора,да не би да е време да слагам сол,Ми то няма и 3 седмици ползване .От какво може да е ? newsm78

Колко си сипала, на колко е нагласена солта? Явно ти е свършила, допълвай.
Ами не знам на колко е нагласена.Аз тук изпълних препоръките на една съфорумка и после си открих инструкциите,които бяха същите.Значи 1 литър вода сипах и след това една опаковка сол.
Ама толкова ли често трябва да се слага.Аз защо съм останала с впечетление,че поне на 6 месеца се слага сол,сигурно съм се объркала.
Селма ,честито

# 693
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Селма, честито и безаварийно.

Не е на 6м, моята накъде на 2-2, 5 месеца я допълвам. Ако си сипала около 1кг сол, а ви е твърда водата, може да свърши за около месец интензивна употреба.

# 694
  • Мнения: 705
  Готово ! Собственик съм на съдомиялна Беко  Grinning
 
  Кажете ми сега тази сол ,за която говорите ,обикновена сол ли е ? Или е някакъв препарат ?
  Къде ,за какво и в какви количества се слага въпросната ?

Честито   bouquet

без аварийно да си я ползваш  Hug

# 695
  • Варна
  • Мнения: 448
Селма , честито и от мен
и аз има няма месец откакто я имам , чудя се как съм живяла без нея !!!
ами как , вечно на мивката бях , докато сготвя и направя десерт мия един куп посуда , после като
хапнем айде пак миене , край нямаше !!!
ама и тези виж ги как объркват клиента , защо са писали че няма кошничка за прибори пък то имало !
както казах почти става месец от както имам моята машинка ,още първия ден сипах сол на сомат , водата ни във Варна е много твърда , още не ми е светнал индикатор ,значи си има !
настроиката според теста който правих е на 3 !

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз да се запиша тук.Моята миялна е малка Candy. Имам я някъде от месец.При първо пускане изсипах цял кг сол там където трябва,както пишеше в книжката.И днес виждам,че индикатора ми за сол е светнал.Толкова бързо ли свършва тази сол или аз не съм направила нещо както трябва,защото в магазина ни казаха,че много време се карало с един пакет.

# 697
  • Мнения: 368
Здравейте, сега намирам темата за съдомиялните. Имам проблем с моята и тук е мястото, където е най-подходящо да го споделя. Вярвам, че ще ми помогнете. Марката е Блумберг на 7-8 години е вече и досега не е правила проблем.

Ето я и моята история:
Слагам сол веднъж месечно, купувам препарати все хубави. Но това което се получава ме озадачава.
Зареждам си миялната, пускам я. Най-често на Еко програмата я пускам. Тръгва нормално. Започва да мие.
Моята поне има 4 етапа на миене, 4 лампички една под друга ми показват на кой етап се намира в момента /друг е въпроса, че не знам коя лампа какво означава, има само картинка, която пак не разбирам/.
От един месец насам миялната ми спира на втората лампичка и започва да издава един звук, и след това не продължава да мие. Това може да отнеме мн време. Тя продължава да бучи и да върти нещо, но неуспешно.
Аз се справям като я спирам и пускам изплакването само. По съвет на майстор на съдомиялни съм изсипала 3 пъти по 2 пакетчета лимонена киселина и съм я пускала празна без препарат. Веднъж само миялната ми изкара до края на програмата. И после пак спира по средата.

Има ли тук някой на който да му се е случвало подобно нещо?
Моля, споделете.

# 698
  • Мнения: 15 379
Мимоза, на мен ми звучи като повреда.

Щом те е посъветвал техник - купи един препарат за почистване на миялни - Финиш или друг, почисти филтри и перки, пусни я на най-висок градус да измие и виж как ще е.

# 699
  • Мнения: 368
Мимоза, на мен ми звучи като повреда.

Щом те е посъветвал техник - купи един препарат за почистване на миялни - Финиш или друг, почисти филтри и перки, пусни я на най-висок градус да измие и виж как ще е.

Благодаря за отговора Sourcherry, ще го направя. Да си призная никога до сега не съм сипвала такъв препарат. 

# 700
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 036
И аз да се запиша тук.Моята миялна е малка Candy. Имам я някъде от месец.При първо пускане изсипах цял кг сол там където трябва,както пишеше в книжката.И днес виждам,че индикатора ми за сол е светнал.Толкова бързо ли свършва тази сол или аз не съм направила нещо както трябва,защото в магазина ни казаха,че много време се карало с един пакет.
В Пловдив водата е твърда,това има значение за количеството на солта Peace

# 701
  • Мнения: 188
Мимоза, абсолютно същия проблем имаме и ние в момента. Няколко пъти ми прави този номер със спиране на робата по средата на цикъла, в повечето случаи и аз пускам на еко програмата. Разликата е, че аз нямам такива индикации да разбера до къде е стигнала, ориентирам се по времето. След това уж работеше на друга програма, докато в събота окончателно отказа да започне да работи  Sad. Преди 2 дни я занесохме на сервиз, но още не са ни се обадили да кажат какъв точно е проблема, но най-вероятно е нещо,свързано с електрониките.
Дано я оправят и да не ни прави проблеми, че така съм свикнала с нея  Simple Smile, знаете как е.

# 702
  • Мнения: X
Момичета, някой да е ползвал таблетки гръцки Финиш "всичко в 1" ? Днес видях на витрината на някакъв нов магазин в Иван Вазов, 100бр за 26.40лв - добра ли е цената?
В Кауфланд тия дни имаше промоция за същия 90 таблетки - 36+лв, но я изпуснах.

# 703
  • Мнения: 90
Имате ли идея какво да направя - таблетката не се разтваря. Не съм купила нови, не са влажни самите таблетки, ползвах кратка програма - както обикновено, не е била препълнена машината...и се чудя какво не е наред?! За първи път ми се случва...

# 704
  • Мнения: 37
Meggysan, би ли споделила на колко ти е настроена солта?Моята е на 4 от 5  възможни, уж така ми показа теста, но не съм много сигурна защото последната чертичка беше бледа и не изкарвам 2 месеца с едно зареждане.Дали трябва да намаля настройката newsm78

Общи условия

Активация на акаунт