109 ОУ, 93 СОУ или 132 СОУ за първокласник 2013/2014 ?

  • 20 117
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте. Синът ми е набор 2006 януари и сега през учебната 2013/2014 ще бъде първи клас.Рових се в темите , но не успях са открия това което ме вълнува  за училищата  в София, а именно 109 ОУ в район Слатина , 93 СОУ на ул. „Гео Милев” №32 и 132СОУ „В. Войнова“ на бул. „Цар Борис III “ № 128  , моля да ме извините  . Не съм запозната по принцип с училищата , а и нямам познати с деца ученици  . Още по-трудно ми е, защото нямам никаква информация за госпожите, поемащи първокласниците!
В сайтовете на училищата няма процедура за записване в І-ви клас за учебната 2013/2014 година.Как  разбера от кога започва приемането на документи  и какви са критериите за прием. Сайта на 109 ОУ в район Слатина не успявам да го отворя.


Moля да ми помогнете с ваши впечатления  и мнения.

Много благодаря !
Успешен ден!

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Аз мога да ти отговоря за 93-о училище, тъй като дъщеря ми е втори клас там. Съвсем накратко: училището е много спокойно, има добра дисциплина (имам предвид, че няма боеве по коридорите между децата, тичане, бутане и т.н.), има много добра база, часовете по физическо са си часове по физическо, а не някакво отбиване на номера, имат отделни учители по физическо, информационни технологии и западен език. Конкретно нашият клас работи по системата на Гьоте и е на двуезично обучение - немски и английски език. Първокласниците са само с английски, защото май са отказали немския. Тази година имаше и две подготвителни групи. 6-годишните, които са ви набор и с които евентуално детето може да бъде в един клас (ако разбира се, избереш това училище), са невероятни деца - много будни и много красиви (имам чувството, че момиченцата са избирани по красота Grinning). Училището предлага много извънучебни дейности. Имам пряко впечатление само от две: таекуондо (води го много добър треньор) и плуване (то е на басейн "Академик" с две треньорки, едната работи отдавна с дъщеря ми индивидуално и е страхотна).
За следващата учебна година спрягаха името на Жана Атанасова за първи клас, която е много добър учител и има много хубав подход към децата. Другата, за която се говори е Радка Попиванова, която сега води занималнята на първи клас. Водеше и нашата занималня в първи клас и за нея имам лични прекрасни впечатления. Тоест, при която и от двете да попадне, все ще е добре. Peace Мисля, че за записване е още рано за всички училища. Обикновено е след Нова година навсякъде.
За 109-о съм чувала добри неща, но лично не мога да говоря. Те също имат плуване като допълнителна екстра. Всъщност треньорките са едни и същи, и събират желаещите деца от двете училища (93 и 109)  заедно, така че препоръките са същите.

# 2
  • Мнения: 47 991
За 93 мога да кажа че всичко е вярно, нооооо директорката е скапана, някои учители също...
Въпросните две учителки са сред малкото, които са наистина стойностни хора в това училище, особено Попиванова, но мисля че тя ще остане на занималнята- от години се бори за клас, но така и не става, а е страхотна
Тъй като не ми се рискува, няма да запиша синът ми там- с щерката вече се напатих.

За 109 съм чувала само суперлативи, но не съм запозната лично. Факт е че училището може да е супер, и пак да попаднете на калпав учител, което обезсмисля всичко

# 3
  • Мнения: 96
Благодаря за отговорите.

Весели празници Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Относно базата на 93-то - единственото, което не ми хареса (преди месец ходих да го разгледам и директорката ме разведе навсякъде) е стола. Ужасен е просто. Аз съм учила в това училище през периода 80-87 - не е ремонтиран изобщо от тогава. Тя и директорката си го каза. Каза също, че се бори за финансиране от Общината, за да го оправят, но дали ще стане ...

# 5
  • Мнения: 145
Здравейте. Синът ми е набор 2006 януари и сега през учебната 2013/2014 ще бъде първи клас.Рових се в темите , но не успях са открия това което ме вълнува  за училищата  в София, а именно 109 ОУ в район Слатина , 93 СОУ на ул. „Гео Милев” №32 и 132СОУ „В. Войнова“ на бул. „Цар Борис III “ № 128  , моля да ме извините  . Не съм запозната по принцип с училищата , а и нямам познати с деца ученици  . Още по-трудно ми е, защото нямам никаква информация за госпожите, поемащи първокласниците!
В сайтовете на училищата няма процедура за записване в І-ви клас за учебната 2013/2014 година.Как  разбера от кога започва приемането на документи  и какви са критериите за прием. Сайта на 109 ОУ в район Слатина не успявам да го отворя.
Moля да ми помогнете с ваши впечатления  и мнения.
Много благодаря !
Успешен ден!
Здравейте. И мен ме интересува процедурата за записване в първи клас, защото сайта на 109 ОУ  не се отваря. Спомняма си, че преди време съм разглеждала този сайт и имаше цялата информация за записване, със съответните дати, срокове и необходими документи, а сега нищо не се отворя. Ако някой има повече информация и отзиви за 109 ОУ ще съм благодарна ако сподели мненнието си.

# 6
  • Мнения: 1 120
за 93то първи клас ще води г-жа Панкова или Пенчева, не помня точно името; някой с впечатления?

# 7
  • София
  • Мнения: 778
 Grinning Моето дете учи от 1 до 4 клас в 93-то. Доволна съм, в квартала ни е, имаше занималня за всички. Въпреки че смени 3 госпожи, се оказа че и трите са добри.
За другите училища не мога да дам мнение. Grinning

# 8
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Някой да е подал заявление в 109 училище? Знам, че от вчера приемат документи, но в интервала 9-16 часа, днес мъжът ми отиде да подаде и са му казали, след като са му дали входящ номер и са приели заявлението, че записването всъщност ще е на 4-ти - само дето не е ясно кой месец? Отвеяна работа, даже не е попитал. ooooh!
Освен това са му казали, че това, което сега е подал, не било от значение, при записването щяло да е важно кога си занесъл документи Thinking
Та някой, ако има яснота, може ли да ме просветли Whistling

# 9
  • Мнения: 31
За 109 съм чувала само суперлативи, но не съм запозната лично. Факт е че училището може да е супер, и пак да попаднете на калпав учител, което обезсмисля всичко
Да, няма да повярваш колко е права LOST. Независимо от базата-а на 109-то не бих казала, че е добра, много е важно да научиш нещо достоверно за учителките. Една година по-късно, не бих избрала 109-то ОУ. Нямам добри впечатления нито за учителите, нито за училището, нито за децата, нито за родителите.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
В 93-о наистина осигуряват на абсолютно всички деца занималня. Не обединяват различните класове, а всеки клас си кара занималнята в собствената стая с персонална (за класа) учителка.

# 11
  • Мнения: 1 120
В 93-о наистина осигуряват на абсолютно всички деца занималня. Не обединяват различните класове, а всеки клас си кара занималнята в собствената стая с персонална (за класа) учителка.
да, и на мен това ми хареса; иначе учителката , която ще взима клас се казва Пенкова- на мен ми стана симпатична, ще видим сега като дойдат на презентация и в детската градина Thinking и още инфо - от тази година ще има и стая за отдих, влязох вътре- чисто ново оборудвана стая с масички и столчета, ниска мека мебел в дъното, оставаше да се сложат килимчета и да се наредят по лавиците книжки и др. много слънчева и приятна стая Grinning

# 12
  • Мнения: 47 991
Пенкова доколкото знам е много съвестна жена и майка на 3 дечица
Разбрах че са сложили креватчета за предучилищната, иначе и обстановката вътре е много приятна, да, съгласна съм

# 13
  • Мнения: 2 069
Някой да е подал заявление в 109 училище? Знам, че от вчера приемат документи, но в интервала 9-16 часа, днес мъжът ми отиде да подаде и са му казали, след като са му дали входящ номер и са приели заявлението, че записването всъщност ще е на 4-ти - само дето не е ясно кой месец? Отвеяна работа, даже не е попитал. ooooh!
Освен това са му казали, че това, което сега е подал, не било от значение, при записването щяло да е важно кога си занесъл документи Thinking
Та някой, ако има яснота, може ли да ме просветли Whistling
Моя приятелка подаде на втория ден и детето й е с номер над 100
И аз искам да знам повече.

# 14
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Моя приятелка подаде на втория ден и детето й е с номер над 100
И аз искам да знам повече.


Нашият номер също е над 100.
На 17 април ще има обща организационна родителска среща - пише го на листчето с входящия номер, а входящият номер, заедно с акта за раждане и удостоверението за завършена подготвителна група ще се носят юни месец при записването.
Разбрах, че тази година щяло да има само три паралелки 1 клас.

Колкото и да са казали на позната, че тези входящи номера нищо не значели, просто сме заявили един вид желанието си детето да учи там, не знам при големия интерес, който има, как точно ще класират децата. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт