Отговори
# 75
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Туцка, прочетох статията до половината и се уморих....  Rolling Eyes

Само да добавя, че това за калцуните в нашата ДГ е от около 2 години, преди това достъпът беше по-ограничен - в групата се качваха само родителите на децата от Първа група. Другите получаваха информация по домофона.

# 76
  • София
  • Мнения: 77

78 ОДЗ Детски свят - на родителската среща и на тържества!

# 77
  • Мнения: 116
Стана ми интересно.Моето момче е на 7м и предстои да тръгва на градина.Възникна в мен въпросът дали преди да запишеш детето си в определена детска градина позволяват да се види обстановката вътре.На мен не ми е безразлично къде ще прекарва деня си детето ми и честно казано много се притеснявам.

Моето момиченце е много притеснителна-ходихме два пъти преди да тръгне на градина/за документи/и ни позволиха да влезнем в нейната група/преди да бъде отворена градинката/да види къде са легалцата,къде ще закусват и т.н.Което успокои и мен  Embarassed
На мен ми се е налагало да влизам в групата,за да я оставя на столчето,когато е малко или повече разстроена сутрин,влизат и родителите в съблекалнята при гардеробчетата.Не ми се струва,че са против това.Но ние сме първа група още,предполагам в 2/3 група вече ще е свикнала и самата тя няма да има нужда да влизам и аз.

# 78
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 789
ОДЗ "Бодра смяна" - няколко пъти годишно по повод родителска среща и различни празници изискващи присъствието на родителя. Всяка година е различно, защото те си имат учебна програма и се водят по нея.

# 79
  • Мнения: 102
Скъпи мами, кажете пускат ли ви в детската градина на детето ви, колко често и по какъв повод. Напишете моля името на градината.

Имам предвид вътре при децата, не просто в коридора.

Тук е нормално да влезеш по всяко време, да погледаш как протича деня, да останеш с детето си ,да го потърсиш къде е из градината/предучилищната ,да поговориш с учителките как е минал деня и да си тръгнеш . Влиза се с пръстови отпечатъци скенер ,рецепцията е вътре и пропуска не е ограничен,но никой не иска да си разстройва детето ако е добре и наблюдава в повечето случаи зад стъклена стена .По време на адаптацията сме стоели с часове до децата си за да стане лесно привикването .

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Християния, къде е това "тук"?

# 81
  • Мнения: 102
Християния, къде е това "тук"?
Oh, извинявам се -UK.

# 82
  • Мнения: 650
Дори в пръвите два дни в яслата не ни дадоха да влезнем и да стоим с децата си. Оставихме ги пред стаята и това е. Див рев....на обяд отидох да ги взема и едната толова се бе изтощила, че спеше на столчето, вместо да я хранят.
На втория ден била заспала на пода, защото се била изтощила от рев. На ужаса, който изразих с леко ехидна усмивка ми бе казано: спокойно, колко деца са с пали така...нито сте първите, нито ще сте последни.
Не сме имали родителски срещи, не знам дори на какво спят децата, с какво спят и пр. Стаята с гърнета и пр. също не сме виждали. Само, когато ги взимаме, понякога, ако успеем да надникнем, защото сме нахални. По правила трбябва да почукаме и да чакаме.

Аз съм израснала като дете на улицата, колко съм яла с мръсните ръце, да не говорим за плодове направо от дървото, без грам миене, а и едно време се тореше и то с какво ли не...
Нито алергии имам, нито нищо. Изключително здрава съм. Не съм имала алергична кашлица изобщо. Само някой и друг вирус.
Въпросът не е в хигиената, въпросът е в това, че така родителите могат да видят как играчките, вместо с вода и сапун, се мият с Роли.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 455
Ако на мен ми кажат така,вземам си детето и повече няма да го оставя в тази детска градина.Няма да ме интересува колко труден е приемът и т.н.Просто ще намеря друга.Не съм го родила това дете, за да го тормозят чужди хора.

# 84
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Аз пък няма да си преместя детето, а ще ги принудя да се държат цивилизовано и човешки с моето и всички други деца. Тези хора са там, не за да си изкарват нервите, а за да се грижат за децата, докато родителите им са на работа и изработват заплатите им! Или ще спазват съвременните норми на педагогиката или да си хващат макаренковщината и да ходят да работят нещо друго.
Как пък няма да съм минала през мелницата на ИСОДЗ, че и да се моля на други директорки или на инспектората, да ми местят детето.
Жалби, сигнали и всички други средства до дупка. Като получат пет сигнала в столична, и ще отидат да видят кое-как. А и нито една директорка няма да е доволна, да й правят проверки за подобно нещо, защото може и да стигнат до разкриване на сериозни нарушения. И ще предпочете да озапти педагозите си, вместо да й разнищват дейността в дълбочина.

# 85
  • Мнения: 1 046
Без да се заяждам с горния пост, обаче как точно им изработваме заплатите....Доколкото знам и те плащат данъци и какво ли не.
Определено съм на страната на педагозите и в почти всички теми ми се иска да се обадя и да ги защитя, но просто повечето неща до такава степен ме стресират, че почвам наистина да си мисля децата ни в едни и същи градини ли ходят. Вярно е че има и учители и учители и това че аз до момента съм попадала на качествени, не означава че всички имат моя късмет.

# 86
  • Мнения: 650
Без да се заяждам с горния пост, обаче как точно им изработваме заплатите....Доколкото знам и те плащат данъци и какво ли не.
Определено съм на страната на педагозите и в почти всички теми ми се иска да се обадя и да ги защитя, но просто повечето неща до такава степен ме стресират, че почвам наистина да си мисля децата ни в едни и същи градини ли ходят. Вярно е че има и учители и учители и това че аз до момента съм попадала на качествени, не означава че всички имат моя късмет.

Ами не знам какво ще си помислиш, ако завариш своето дете така и имай предвид, че аз съм го видяла през прозореца, преди да се усетят учителките!!!

# 87
  • София
  • Мнения: 9 519
Без да се заяждам с горния пост, обаче как точно им изработваме заплатите....Доколкото знам и те плащат данъци и какво ли не.
Определено съм на страната на педагозите и в почти всички теми ми се иска да се обадя и да ги защитя, но просто повечето неща до такава степен ме стресират, че почвам наистина да си мисля децата ни в едни и същи градини ли ходят. Вярно е че има и учители и учители и това че аз до момента съм попадала на качествени, не означава че всички имат моя късмет.

Ами не знам какво ще си помислиш, ако завариш своето дете така и имай предвид, че аз съм го видяла през прозореца, преди да се усетят учителките!!!
ами заварих си детето така - спящо на масата, дори учителката ме качи да я видя - при това миналата година и не намирам някаква огромна драма - какво се очаква от персонала - да я щипят, за да не заспи ли, не можах да разбера  newsm78

# 88
  • Мнения: 857
В яслата не ме пуснаха да видя къде ще спи детето, къде ще яде, какви играчки има. Бяха груби и така се държаха до края, както с родителите, така и с децата. Той не успя да свикне там.
Сега ходи в едно село до Варна - няма по-приятелски настроен персонал. Никакъв проблем не е да влезеш, да стоиш ако искаш /не съм го правила никога/, да видиш най-малко къде детето прекарва голяма част от деня си. Там нищо не е задължително и под строй. Децата са свободни и прекарват времето си приятно. Така ги организират, че всичко е сякаш по желание, а не по задължение. Условията битови не са кой знае какво, но пък никога не са мрънкали за пари или за подаръци /нещо което правеха в яслата/.

# 89
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Извинете, ако сме се разбрали грешно.
Реагирам на описанието, че детето е заспало от рев на пода, а не че е просто уморено и е задрямало на стол. Педагозите също са хора, имат право да сгрешат, но репликата:" Нито е първото, нито последното!", за мен показва небрежно отношение. В случая би трябвало да се потърси начин детето да бъде успокоено, ако трябва да се повика родителя, а не да го оставят да се задушава от рев на пода и да заспи от изтощение.
Аз също не съм попадала на лошо отношение. Не съм имала забележки до сега и мисля, че и за в бъдеще няма да се случи. Нашата директорка е един път и не допуска никакви своеволия с децата. При най-слаби индикации за недоволство, реагира веднага. Разнищва проблема и уведомява родителя за развитието. Ако касае повече деца - прави родителска среща, информира всички родители и изслушва всяко мнение. Никога не би подминала подобна ситуация, камо ли пък да бъде оставено да спи на пода.
А относно заплатите - нещата са ясни. Който изработва по-голяма принадена стойност, той пълни бюджета. А бюджетните служители не са от тях. Въпрос на икономика, не на лично отношение.

Общи условия

Активация на акаунт