Море Шкорпиловци 2013/2014

  • 81 923
  • 464
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 0
Благодаря и на двете за споделените впечатления и бързите отговори!   Grinning

# 181
  • София
  • Мнения: 3 824
От Сънсет, по впечатления от миналата година, нямам никакви забележки от храната. А хората наистина са много мили и имат търпимост към всичко. За таратора нямам спомени, но манджите и салатите бяха много добри, а цените - доста по-ниски от софийските.

За СБХ - денивелацията ми се струва, че е нормална предвид релефа и аз си мисля, че в Шкорпиловци при бунгалата дето са в гората е така. Наистина ли е така? На мен там не ми хареса друго в СБХ и го бях написала - това че бунгалата са като в бункер, също и верандите към тях, които са миниатюрни. Няма нищо засадено, няма алейки, само изпочупените стъпала и утъпкана изсъхнала земя (а впечатленията ми са от юни, преди да почне истинското лято).
Тая година ще сме на бунгала на равното, в събота заминаваме. Умирам от ужас как ще е при положение че прогнозите са за 40 градуса на сянка и вече съжалявам, че не резервирах в гората.

Шкорпиловци е диво и красиво, това му е чара. Никакви специални магазини и супер лукс заведения не ми липсват там Simple Smile Носим си от София, а ако нещо липсва - Варна е на две крачки Simple Smile

# 182
  • Мнения: 761
Цитирам се от другата тема за Шкорпиловци, мое би тази по се чете.
(Здравейте, за мое най- голямо съжаление почивката ни в Шкорпиловци и въобще лятната отпада тотално- счупих си крака. Имам резервация в ТСУ Мадара за периода - 10- 17- 08,2013 за бунгало с 3 легла. Както ми бе обяснено бунгалата са с хладилник, телевизор, баня и тоалетна. В Гората, нямат изглед към морето. Като разстояние не мога да преценя, намират се доколкото разбрах в началото на курортната пътека от към селото. В Гугъл мапс се стига до оградата. Цената е 30 лв на вечер на бунгало. Ако има желаещи моля пишете на лични. Ще задържа до края на седмицата, и ако няма в понеделник ще се обадя да я отложа. Платила съм капаро от 30 лв. На всички желая весела морска ваканция. Пийте по едно за нас и се наслаждавайте на моренцето bouquet

# 183
  • Мнения: 0
Здравейте,тази година решихме да ходим на море в Шкорпиловци.Ако някой има телефон на хубави бунгала в Шкорпиловци,моля да ги напише!

# 184
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
За да не пиша 2 пъти едно и също, си цитирам мнението от другата тема :

Цитат
Здравейте момичета Hug! От вчера сме тук- http://www.boarbg.com/. Мога да кажа, че много ми харесва. На снимките в сайта бунгалата изглеждат доста слънчеви, но всъщност има дървета и е много прохладно, преди 1 час даже си облякох дънките Mr. Green. Базата е голяма и в момента пълна. Хазяите са много симпатично младо семейство с две деца. ПО мое мнение базата е организирана точно за семейства с деца-широко е, има детска площадка, басейн, от онези сглобяемите, не много дълбок, и вечер правят дискотека на открито за децата. Нашата госпожица много се забавлява, а кучето се радва на огромен интерес от страна всички, все има някой който е готов да я гали и тя се размазва от кеф  Mr. Green
Бунгалата са чисти прилични, нито малки, нито големи. Нашето е с две преходни стаи и баня с тоалетна. Матраците са нови и удобни, възглавниците са малко меки за моя вкус, но това да е кусура Grinning.
Разстоянието до плажа е около 200-300 метра, но се минава през дюните и на връщане е малко изморително. Плажа, който е под базата не е охраняем и има големи камъни във водата, та не е много удачен за плуване, но нашето дете само се плацика, та и това не ни е проблем. Централния е на около километър, може да се отиде с кола. Ние ходим сутрин на плаж, до обед, след това седим на сянка пред бунгалото, а малката се къпе в басейна с другите деца. Извадихме късмет, че бунгалото ни е точно срещу басейна и мога да я наблюдавам седнала.
Ами това е, което се сещам, ако има нещо друго, което ви интересува-питайте.

# 185
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Здравейте!
Да дам и аз малко инфо за почивката ни в Шкорпиловци.
Бяхме в Русалка-в апартаментче точно след ремонт, състоящо се от 2 отделни стаи едната с 2 легла, а другата със спалня. Банята е голяма със собствен бойлер. Има тераска , на която често хапвахме, но лошото беше, че гледа към паркинга на Джордаш и хващаш трафика на излизане и прибиране от плажа.
и 2-те стаи са с климатик/който не се наложи да пускаме/, малко хладилниче, нощно шкафче и гардероб, който според мен е малък и трябваше да има поне някакви рафтчета.
Бунгалата се намират точно зад базата на Джордаш и са на ок.200м от морето. Следобяд ходихме без кола на плажа с децата и не е невъзможно.
Храната наистина се оказа проблем там. Сънсет и на нас не ни хареса като съотношение качество и цена. Носихме си някои неща, но яденето само в бунгалото не ни допада много. намерихме, че в близката база на синева Шумен предлагат закуска и обяд с/у заявка на напълно нормални цени и няколко дни ядохме там. В магазинчето на Джордаш има и плодове и зеленчуци, както и споменатите вече стоки от 1-ва необходимост и ни беше ок.
Точно под Джордаш е апарт-хотел Александър. той се води като на 1-ва линия и ми допадна близостта му до плажа. цена на бунгало с климатик тип апартамент е 100лв. ресторантът към него обаче не ми допадна. Първо пробвахме закуските им-кифли и банички, които бяха огромни, но основно тесто. После бяхме и на един обяд, където цацата не ставаше за нищо, супите пилешка и топчета изглеждаха еднакво, но с вкарано различно месо, а картофките бяха полусурови.
Всяка вечер бяхме в заведението на плажа/така и не разбрах как се казва/под русалка.
Музиката беше рок, кухнята много добра/цаца, картофки, кашкавал пане, чушки бюрек/ и цените по-ниски от Сънсет. Хубавото беше, че с мъжа ми докато си хапвахме и пийвахме децата се премятаха на пясъка, правиха цигански колела и беше супер спокойно и релаксиращо. другото, което за мен е важно, че имаше чиста тоалетна, която ползвахме и през деня на плажа.
Назад в детските години ме върна ходенето на лятно кино-беше ама супер яко. Дървени ръбести пейки, полянка с естествен наклон, комари,външна тоалетна, екран на незнайно колко години и един супер разпускащ филм. Имайте предвид обаче, че става студено.
Хареса ми там и бих повторила. Беше спокойно, тихо, празно и безвремието те отпускаше напълно.

п.п. Следобяд винаги е по-духовито и вълнение има доста често, но децата това ги кефи страшно много.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 503
Здравейте,ние вече сме в хотел черноморец. Много ни харесва,невероятно спокойствие,никави сергий ,змий и гущери:-) . Супер е. Хотела и храната също ни харесват. Единствения проблем е ,че кърпите за баня са
 само по една и то малка,това не го подозирах и не носим кърпи. Мъжете не се оплакват, но на мен ми е малко трудно  коса и тяло с една малка кърпа. Ще го преживея де,но някой ако ще тръгва насам да знае да носи:-)

# 187
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Едва ли купуването на една кърпа трябва да ви разваля кефа от почивката  Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 188
  • Мнения: 8 939
kyky радвам се, че ви е харесало.
Поискай си още една две кърпи от рецепцията?!
Ние след седмица пътуваме натам, вече нямам търпение като те чета.
Пожелавам ви да си изкарате прекрасно! Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 3 824
Пиците в Сънсет верно нямат нищо общо с пици. Да ги бяха кръстили питки "шунка и зеленчуци"... Simple Smile Друго, което не трябва да поръчвате от там са пилешки хапки. Ще ви донесат нещо неопрефелено. След грешката с пицата поръчваме само риба и салати - те нямат грешка

# 190
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Елл, вие отказахте ли се от почивката или сменихте бунгалата?
Ние днес си тръгваме, добре си прекарахме, починахме си пълноценно, и времето е с нас та днес няма да пътуваме в жега Grinning.

# 191
  • София
  • Мнения: 3 824
Отказахме се от онези бунгала, заради кучето. Като ги видях, те са на отрито почти. То щеше да пукне в тая жега в тях докато ние сме на плаж. Сега сме в Джордаш с климатик. Там интериора хич не е на ниво, обаче пълно щастие няма Simple Smile Поне имаме климатик и хубава голяма веранда.
Вие как изкарахте там? А кучето? Нашето не може да стои на плажа в жегите.

# 192
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Абе да ти кажа, снимките в сайта подвеждат и това специално го споменах на хазяите, бунгалата са много сенчести, пълно е с дървета и следобед чак ставаше хладно . Ние ходехме на плаж до обед и после щял ден си стояхме пред бунгалото. Кучката се размаза от кеф Mr. Green. Вътре също беше доволно хладно,  даже прозорците почти не съм отваряла. Като сваля снимките от фотоапарата ще видя има ли такива, на които се вижда как са бунгалата и ще ги кача Peace

# 193
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Малко снимки:

Скрит текст:
Пътя към плажа




Басейна



Бунгалата



Паркинга



Нашето бунгало




Плажа в едната посока



И в другата

# 194
  • Мнения: 8
Здравейте момичета.Ние от 12.08. сме в бунгала Синева.Обадих се само по телефона да питам дали имат свободно за тази дата и в понеделник трябва да преведа една нощувка капаро.Ще съм ви благодарна ако някой от ходилите това лято има впечатления за тях и ги сподели.Ние не сме ходили в Шкорпиловци от 3 години и нямам пресни впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт