Море Шкорпиловци 2013/2014

  • 81 922
  • 464
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 11 472
Kлиматичните условия в България предполагат 80 - 100 днина сазон.При дъждовни лета като това и под 50.При едни цени от 30 - 40 - 50 лв. на бунгало или квартира се получава брутен приход от 1500 - 3000 лв.К
От едно бунгало, от  1 (едно) бунгало. А кой оперира само по 1? Обикновено говорим за минимум 10, нали така. Е, значи умножена поне 10 тази сума от 3 000 лв не излиза чаааааааааак толкова малко за няма и 80-100 дни работа

# 451
  • Русе
  • Мнения: 40
Четвърта година ходим в Шкорпиловци и мога да кажа, че тази година изхранването беше трагично, ама много трагично. Миналите години имахме ангажимент само за вечеря- барбекю. Тази година се наложи да готвя. Прословутите топли закуски вече ги няма, освен палачинки. За обяд пробвахме обедно меню на Сънсет и не повторихме. В хотел Черноморец обядвахме два часа, носеха ни порциите през половин час. Не знам що за търговци са това. А цените са по- високи от заведенията в Приморско. Нямаше място, където да ни се донесе това, което сме поръчали и то навреме.
Иначе за плажа и за вилата ни, всичко бе както преди,но навсякъде беше много прашно и мръсно В сравнение с минали години.

# 452
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Заведенията са препълнени и затова обслужването е бавно, така ли?

# 453
  • Мнения: 10 547
В топ сезона, първата половина на август, бяха полупразни. Особено вечер. Да, на обяд наставаше едночасова суматоха, когато всеки водеше децата за по супа, но иначе драма и наплив не видях.

# 454
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Добре.
Докато си тук, последно питам  Blush
Пиците работят ли "за закуска", т.е.  към 8 ч?

# 455
  • Варна
  • Мнения: 3 945
От едно бунгало, от  1 (едно) бунгало. А кой оперира само по 1? Обикновено говорим за минимум 10, нали така. Е, значи умножена поне 10 тази сума от 3 000 лв не излиза чаааааааааак толкова малко за няма и 80-100 дни работа


Истината е че в тези няколко години на криза печалбите са съвсем близко до нулата и съответно разходите за подръжка и обновяване са минимални.Разбира се , че хигиената е задължителна , но явно и за това не стигат пари.Все пак има и места които са на добро ниво.Два дни обядвахме в Седлото и всичко си беше на ниво.
Има хора които се възмущават от цените на бабичките за домати и дини или за бунгало че са високи , а явно нощувка със закуска от 260 лв. и още 100 лв. за обяд и вечеря в ЛБ  са им нормални.

# 456
  • Разград
  • Мнения: 377
Да се включа и аз от 1-во бунгало на Русалка.
Бунгалото си е хубаво, реновирано, чисто и с прилични мебели. В понеделник отидохме с половинката на Седлото. Това е хубаво място с жива музика и със страхотна кухня. Хапнахме миди със сос - 2 порции, калмари, ребра с мед, пихме бира и още нещо имаше, но забравих. Скъпичко е, но си заслужава. На мен много ми хареса. Барбекю не правим, а поръчвам супички и картофки и кебапчета от Синева. Не е толкова лошо, става, а си е и много евтино. Въпреки че ходим на ол и на скъпи места, тук ми харесва почивката, защото я няма лудницата на Обзор, на Албена, която се слави с това че била семеен курорт, но ако трябва да сме честни, там настава невероятна сбирщина от туристи, а лошото е че основно са румънци. Тук ми допадна. Малката ми дъщеричка крещи и реве и на плажа и в бунгалото. То, тя, май за никъде не е, но до утре ще ни издържат някак си почиващите, на които се извинявам, но нищо не мога да направя.
Който идва за почивка и не държи на големите комплекси, на скъпите заведения, на лукса, ще му хареса.

# 457
  • Мнения: 33
Нека и аз се включа в темата. Ще се радвам, ако бъда полезна на хора, които се колебаят дали да посетят това т.н. "Райско кътче". Тази година за първи път го посетих и със сигурност ще е за последен. Виждам, че някакъв местен елемент се радва, че хората се отказват от Шкорпиловци. Нека го успокоя-съвсем скоро ще е реалност мечтата му. Вместо да изпада в еуфория да вземат да си изчистят боклуците и да си актуализират цените. Иначе като гледам скоро ще сложат катинари на повечето бази, доста народ се изнася преждевременно. Бях изчела коментари колко хубаво и спокойно място било за деца. Направихме 10 дневна резервация. И още с настаняването разбрах, че снимките нямат нищо общо с мизерияа по бунгалата. На втория ден се изнесохме. Навсякъде цари мръсотия и мухъл. Да, плажната ивица е дълга. Но децата не успяха да влязът във водата от плътни подводни камъни. Следваше безкрайно придвижване през прашните дюни. Между другото само да отбележа-не видях никакви природолюбители на палатки, нали търсят усамотение. Е там има безкрайно място, подобно на бунище. Цените са по-високи от места, които са в пъти по-чисти и с по-човешки условия. Ако някой се интересува от подробности съм готова да пиша на лични.

# 458
  • Мнения: 117
Вие явно сте били на север от естакадата, понеже ние бяхме на юг и беше пълно с палатки  Mr. Green дюните са по-тесни, камъни в морето имаше само няколко пред сърфа. Това, че някои хазяи злоупотребяват не бива да дава окончателна преценка за мястото. Sad Ние сме доволни от 10 дневната си почивка, но може би защото бяхме на ведомствени бунгала и нямахме сблъсъци с мръсотия и мухъл  Confused   
asia_svilenova би ли споделила къде имахте резервация и къде в последствие се преместихте, та да знаем и ние къде да не отсядаме, моля.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 3 945
То сигурно и вода в морето е нямало!!!
А рифове и акули нямаше ли?
И най много се пазете от електрическите скатове и медузите убийци.
Абе я си стойте в София , тука хора ядем Naughty #2gunfire

# 460
  • Мнения: 33
Имахме резервации в Почивна база Огоста. Но всички станции наоколо бяха дори по-зле от нашата. Преместихме се на Арапя, просто имахме късмет да намерим свободно бунгало. Били сме и преди там и дори сравнение не може да става между двете места. Учудващо е, че цените на Арапя са по-ниски, а условията-несравними.
Относно коментара да си стоим в София-ние поне имаме избор. Ако не е по нашето черноморие, то в Гърция има безкрайни плажове и любезно отношение. А тукашните тарикати скоро ще изгонят и последните си клиенти. Защото конкуренцията е велико нещо и отвява тези, които не са чували за нея. И се почва едно хленчене-ама нямало хора, ниски обороти.......
Трябва да се поразходят навън и да се научат на отношение, обслужване, чистота и ред. А не да се радват като аборигени, че са изгонили поредния турист!!!

# 461
  • Разград
  • Мнения: 377
asia_svilenova, извинете, но, защо давате мнение за целия курорт? По-горе сме писали за други бази и сме доволни. Аз, лично и в Гърция и в Турция съм ходила - не са кой знае какви вежливци, а и не останах много очарована от хигиената. Хотелите бяха 3-звезди. И при нас има и добри станции, хотели и бази за почивки. И, тук, съм била в 4-звездни хотели, които не са ме впечатлявали и в 3-звездни, които са били страхотни.  Всички сме различни и имаме различни вкусове, но, ако обичате, не се опитвайте да казвате вместо нас, останалите, дали ще има посещения един курорт или не!

# 462
  • Мнения: 784
За първи път отидохме на Шкорпиловци преди.....10г. бунгала "Морско око". Ами, бях влюбена в това спокойствие, супичките, голямата плажна ивица, магазините/2,3/, в които цените бяха като в София. Сприятелихме се с управителите, дори станахме приятели. Обмисляхме да си купим къща там/мечти, де/. И така, с всяка следваща година нещата се вгорчаваха. Местните печалбари опорочиха всичко. Без да влагат средства се опитваха да изкарат доход! Руснаците обсебиха центъра и сега там има мастодонти, вместо онези местни готини кръчмички...Вместо прясно месенце от кладницата ни продаваха тлъсти наденици, на плажа преди само събота и неделя имаше "черни "нашествие, сега плажа се пълнеше с ...роми, къпещи се с дрехи, хапващи и .......други работи направо на плажа. За съжаление всичко беше....и романтиката и...приятелството /парите развалят хората, особено, ако те са с такъв манталитет/! Жалко.

# 463
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Нашите баби "лагеруваха" на "Дъбрава" с все внуци. Бунгалата  били хубави. Две стаи, една от които - хол с гарнитура, масичка и две легла. В антрето имало малък, но нов хладилник. Банята - средна хубост. Наклонът на пода не бил правилен, та постоянно била обилно наблатена. Удобна веранда с маса и 4 стола. В столовата се предлагало готвено. Евтино. ТВ - 5 канала, но заминала след някаква буря и толкоз. WI-FI - само в барчето, пак слаба ракия. Хранителен магазин - долу на ЛБ. Цените - като у наше село. Закуски имало във всяко магазинче. Имало излаз от къмпинга до плажа (около 300 м.), но те ходели с колата. Плажът не бил толкова зле. Ходили са на ивицата под палатковия лагер. А, около палатките било адски, ама адски мръсно. Като цяло - доволни  Simple Smile

# 464
  • Мнения: 761
Отровка, да не сме били заедно? За съжаление, или не, не сме ходили на Шкорпиловци  много отдавна. Миналата година бях резервирала на Мадара, но поради ред причини не можахме да отидем. Как, се казва на Петя хотела, знаеш ли?

Общи условия

Активация на акаунт