Пости 2013

  • 80 605
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418
Заповядай  Grinning simpatikoniaБърз щрудел с ябълки
Този сладкиш е фаворит за сина ми. А другото му любимо нещо  и по-здравословно е мус от ябълки. Ябълките се обелват, маха се семенната част и се задушават с малко вода и лимонов сок. Водата е съвсем малко. След като омекнат и се засушат, т.е. няма вече вода в тенджерката се пасират. Ние го мятаме у дома още топло, но е много вкусен и студен. Не подслаждам, но може да се овкуси, да се ръсне канела, смлени орехи или лешници, може и сметанка да се сложи да се полее с малко карамел отгоре.Ако ти се заиграва виж това:
Ябълково изкушение с тиквички
По принцип го правя с ябълки, но за случая, а и когато мога, имам и ми е по- изгодно често заменям ябълките с тиквички. Можеш да си направиш и чипс от ябълки.


Скони с ябълки и чедър -опитай това, верно с една ябълка е, но е много вкусно.

# 46
  • Мнения: 1 110
BiankaD, аз също ти благодаря. Твоя опит може само да е от полза, а и си естет. Гозбите ти са много приятна храна за окото - нещо, което ценя високо, но почти никога не ми стига време, за да го постигам в къщи, или поне така се извинявам. Laughing

simpatikonia, 1 кг. ябълки са вероятно не повече 5-6 броя. Аз ги влагам не само в десерти. Ползвам ги в мусака, в пълнени чушки, слагам ги и в картофената (или тиквена) крем супа. Веднъж ядох и сос за спагети обогатен с ябълка. Придават мек и нежен вкус на почти всяко ястие с тесто, картофи или ориз. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 418
Вихронрав,благодаря, много мило!
И аз съм слагала в тиквената супа и ябълки и крушов сок, понякога.А немците традиционно сервират ябълков мус с печено свинско или с едни, да ги наречем условно, картофени палачинки(убягва ми в момента името им)В магазините се продава в най-различни разфасовки, също като при нас доматеното пюре...
А ако се добави към това ябълково пюре пектин и се охлади могат да се направят и плодови бонбонки.

# 48
  • Мнения: 2 545
BiankaD, съвсем ме затрудни с твоите предложения Laughing.

И все пак мисля, че везните се наклониха към ябълковия щрудел Wink.
Ще го пробвам и ще докладвам! Hug

# 49
  • Мнения: 1 418
Ок, да ти е сладко! Grinning

# 50
# 51
  • Мнения: 5 060
И аз при вас  Hug
С позната спорихме за поста в сряда и петък- пълен ли е постът тогава или се разрешават млечни продукти?

Иначе фаворит от постните ястия са: гювеч, гъби с ориз, гювече с тиквички, нахутени кюфтенца, всякакви зеленчукови кюфтенца. За десерт- постния ябълков сладкиш с грис.

# 52
  • Мнения: 2 545
С позната спорихме за поста в сряда и петък- пълен ли е постът тогава или се разрешават млечни продукти?

В сряда и петък, когато се намираме извън някой от четирите поста, се яде постна храна (без млечни и животински продукти), но се разрешава и риба.
В период на пост, в сряда и петък се спазва обикновен пост (без риба), но са разрешени олио и вино.
Само в определени периоди от поста (най-вече Великия пост), се спазва т. нар. строг пост - без олио и вино.
А пълен пост означава - не се яде и пие нищо (Велики петък).

Тези изисквания се определят от т.нар. Типик (Устав) на БПЦ, който се отнася до миряните (т.е. всички християни, които не са монаси).
За монасите има друг устав, който е различен за различните манастири.

Иначе фаворит от постните ястия са: гювеч, гъби с ориз, гювече с тиквички, нахутени кюфтенца, всякакви зеленчукови кюфтенца. За десерт- постния ябълков сладкиш с грис.

Стана ми интересно - кои са вашите любим постни ястия?
За зимния сезон любими са ми ястията с кисело зеле - в комбинация с ориз или боб, както и сармичките.

# 53
  • Мнения: 5 060
simpatikonia, благодаря ти. Значи аз съм била правата. Думичката съм я сбъркала, знам какво е пълен пост, но забравих, че в случая трябва да съм по- внимателна( с думата).

Любими храни по време на пост( продължавам)- пататник, славюнски гювеч, грах яхния, калцоне- вътре с всякакви зеленчуци, баница с праз, домашни брускети.

Една любима салата:
Сварява се някаква паста, отцежда се и се охлажда.
Пасират се олио с пресен босилек и орехи.
В купа се смесват нарязани на кубчета домати, печени червени чушки, маслини.
Всичко това се смесва и се сервира. Ако постът позволява, може да се поръси с пермезан или кашкавал.

Още една любима салата:
На жулиени се нарязват зеле, морков, чушка, айсберг. Нарязва се и червен лук. Прави се дресинг от магданоз, копър, чесън, зехтин, горчица, сол, черен пипер. Това се пасира и се залива салатата.

# 54
  • Мнения: 2 545
blackisback,  салатката ти с паста, орехи, босилек и т.н. много ме заинтригува.
Имам усещането, че и на мен ще ми стане любима. Heart Eyes Ще я пробвам в най-скоро време.

А колкото до другата салатка - зеленчуковата, тя ми е позната като "Градинарска салата - Happy" (на верига ресторанти "Happy"). Много я харесвам Heart Eyes. Ако трябва да съм искрена, тя е единствената салата, която успешно успява да измести традиционните шопски салати в края на есента. И от септември до края на зимата е без конкуренция на трапезата ми. Единствено появата на киселото зеле я измества, но не за дълго Laughing.

# 55
  • София
  • Мнения: 565
 Аз пък си харесах тази рецепта за Бутербаница със сладко и мак. Но в плънката има мляко. Имате ли идея с какво мога да го заменя? Иска ми се да избегна соевото мляко.

 А иначе, много ми е трудно да определя коя ми е любимата постна храна. Предпочитанията ми се променят- едно ми омръзва, друго ми става любимо. Но много често хапвам хумус, маслинова паста, лютеница... Обичам и сърмички, постни палачинки, фалафел, оризови кюфтенца... При готвените ястия доста импровизирам и сега почти не се сещам нещо, което мога да споделя. Когато постът позволява, обичам бяла риба на фурна, оваляна в  галета и едни рибени пръстчета от Лидл.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Записвам се тази тема ще ми бъде полезна.
Благодаря.  bouquet

# 57
  • Мнения: 5 060
тя ми е позната като "Градинарска салата - Happy" (на верига ресторанти "Happy")

Така ли било?
Аз в Хепи ям само една с риба тон и някакъв млечен сос, другите дори не ги чета  Laughing

Друга любима салата, подходяща за този сезон, е класическата зеле с моркови, но слагам и краставица и царевица от консерва.

Ряпа с моркови също ям доста.

# 58
  • Мнения: 508
Здравейте!
Аз случайно видях, че сте започнали нова тема, за което много се радвам. Цоп и аз в нея Laughing. Ще се опитвам да ви следя, защото да си призная между постите много ми липсва такава тема.
Бразилка благодаря, че пак си се ангажирала и си ни я оформила темичката Hug.
И да пожелая успешна Нова година на всички ви, Бог и Божията Майка да са с вас и близките на сърцето ви хора!

# 59
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
ех, че се радвам на темичката, бях с вас в темата за Коледните пости и ми беше много уютно, полезно и хубаво с вас

Общи условия

Активация на акаунт