Пости 2013

  • 80 607
  • 752
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 126
Честит празник на Дядо Хаджия  bouquet

Впечатлена съм от сладкиша,ако е възможно малко повече подробности Peace

Аз днес направих картофен хляб,бобена и картофена салата:

# 616
  • София
  • Мнения: 565
Аз за вечеря правих талиатели с броколи, соев сос, чесън, зехтин и сусам. Какво нещо е значи, когато се лишиш от нещо, после как го оценяваш. Имам предвид мазнинката  Embarassed

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 754
Аз пьк установих,че зелената салатка и без зехтин или олио може да се хапва и си ми беше много вкусна само леко киселка.Днес си доядох гьбите с ориз и бобена чорбица за обяд.
За утре спагети сьс сос от гриловани чушки имам 2бр авокадо да го измисля и него,а за вечеря ще е градинарска супа хем леко хем полеза и настьргани моркови за салата.Така като го измисля от предният ден и ми е много леко пьк и дните така бьрзо си минават... Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 137
Ох, докато изчета последните 3 дни какво сте писали и събрах идеи за цяла седмица и половина. Аз за утре се глася една скумрия да пека и да направя картофена салата. Иначе след нея мисля да направя зелеви сърми, защото така и така имам още 2-3 зелки в бидончето и да се свършват.
Това авокадо гледам много го предпочитате - ще взема и аз да си купя да го пробвам.  bouquet

# 619
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вчера майчето ми имаше рожден ден и по този повод направих една чудна сладкишена тортичка!


Стана много вкусна!  Heart Eyes

Честито на всички, които са празнували вчера!  Hug Живи, здрави! Само с хубаво да ви се споменава името!  Hug

# 620
  • Мнения: 107
Изглежда страхотно, Нощни очи!!! Давайте ги тези рецепти де...  Joy Joy Joy

# 621
  • Мнения: 5 060
Давайте ги тези рецепти де...  Joy Joy Joy

Присъединявам се към апела  Mr. Green

Аз имам въпрос. Сега ще правя фалафели за първи път. Все си представях, че се меси някакво тесто, после се овалва в брашно и се пържи/пече. Сега гледам в разни рецепти в нета, че брашното се слага в тестото и после директно сместа се оформя и пече. Така ли е? Другото: нахутът суров ли се меля или сварен? И трето: бакпулверът задължителен ли е?

# 622
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вчера майчето ми имаше рожден ден и по този повод направих една чудна сладкишена тортичка!

Незнайно защо си мислех, че съм я написала рецептата.  Crazy Joy

Ето я.

Продукти:
2 и 2/3 чаени чаши (пълнозърнесто) брашно
1 и 1/2 чаена чаша захар
6 супени лъжици какао (или кафе)
2 чаени лъжички сода бикарбонат (сода за хляб)
1/2 чаена лъжичка сол
2/3 чаена чаша олио
2 супени лъжици оцет
2 пакетчета ванилия
2 чаени чаши вода

По желание: мармалад, кокосови стърготини

Приготвяне: Поотделно се смесват добре сухите и мокрите съставки. Залейте сухите съставки с мокрите и разбъркайте добре докато стане хомогенна смес.
Изсипва се в намаслена и набрашнена тавичка. Пече се в умерена предварително загрята фурна.

По желание може да се залее с разтвор от захар и вода.

Бележки: Рецептата е взета от готвач.бг, като аз си я модифицирах.
По мое усмотрение сложих пълнозърнесто брашно. В оригиналната рецепта е с какао, аз сложих кафе. На моята фурна се пече на 200 градуса с вентилатор за около 50 минути.. Проверявах с клечка за зъби дали е изпечено.
Когато поизстина го извадих от тавичката и го срязах на две с конец, така че да стане като два блата. Намазах обилно с мармалад от кайсии. Сложих отгоре втория блат. Намазах отново с мармалад и поръсих обилно с кокоси стърготини.

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 18:26 от Нощни очи

# 623
  • Мнения: 5 178
Използвах последните домашни ябълки за да направя един постен ябълков сладкиш,
имаме и леща, която детето обожава ..
За през седмицата ще го мислим, вече като има олио мога да си взимам всякакви салати за обяд и вечеря Simple Smile

# 624
  • Мнения: 9 991
Давайте ги тези рецепти де...  Joy Joy Joy

Присъединявам се към апела  Mr. Green

Аз имам въпрос. Сега ще правя фалафели за първи път. Все си представях, че се меси някакво тесто, после се овалва в брашно и се пържи/пече. Сега гледам в разни рецепти в нета, че брашното се слага в тестото и после директно сместа се оформя и пече. Така ли е? Другото: нахутът суров ли се меля или сварен? И трето: бакпулверът задължителен ли е?



Ако го вариш нахута съвсем за малко , защото бързо омеква и става прекалено кашав. Ако го обелиш става по хубав , не на вкус , иначе люспите се усещят, но процедурата не е задължителна. В фелафелите които ги продават е варен , аз съм правила и с не варен пак стават хубави. Брашното се слага в сместа , както и бакпулвера, това да не те притеснява , все пак няма нито яйца нито нещо друго за сгъстител , тези съставки помагат да стане на тесто. Сместа става много лепкава и страшно лесно се оформя на кюфтенца, аз не валям в брашно преди да пържа.

# 625
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003

Това е снимка на постния пастет от Кауфланд. Видовете, както вече ви казах са много и този със спанак, като че ли е най - несполучлив, а аз обичам много спанак Mr. GreenС гъби или с чушка е по - вкусен.

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 20:19 от milmich

# 626
  • Мнения: 5 060
Ако го вариш нахута съвсем за малко , защото бързо омеква и става прекалено кашав. Ако го обелиш става по хубав , не на вкус , иначе люспите се усещят, но процедурата не е задължителна. В фелафелите които ги продават е варен , аз съм правила и с не варен пак стават хубави. Брашното се слага в сместа , както и бакпулвера, това да не те притеснява , все пак няма нито яйца нито нещо друго за сгъстител , тези съставки помагат да стане на тесто. Сместа става много лепкава и страшно лесно се оформя на кюфтенца, аз не валям в брашно преди да пържа.

Направих ги тези фалафели, ама златни излязоха. Пасаторът ми се изплъзна от ръцете и се порязах много дълбоко. Та съм с няколко шева в момента и силни болки. Бог да ги благослови лекарите в Пирогов, винаги са били мили и любезни с мен.

Та фалафелите сега си ям  Laughing Както се шегуваха с мен, щели ми загорчат. Нищо подобно, много са вкусни. Само че следващият път ще сваря нахута, едричък ми идва сега  Rolling Eyes И повечко лук бих сложила.

# 627
  • София
  • Мнения: 7 876
...
Това е снимка на постния пастет от Кауфланд. Видовете, както вече ви казах са много и този със спанак, като че ли е най - несполучлив, а аз обичам много спанак Mr. GreenС гъби или с чушка е по - вкусен.


Какво съдържат и каква е масата, която се ползва за сгъстител ?

# 628
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003


Съжалявам, че пускам втори пост, но нещо не стана на горния. Това са постни макарони със сос от от домати, чесън, гъбки, кис. краставички, маслинова паста, босилек и покрити със соев кашкавал.

# 629
  • Мнения: 137
milmich , освен спаначен постен пастет, друг какъв има в Кауфланд?
Аз днес финиширах с разчистване на всичко останало постно от изминалата седмица:) Сега имам само 4-5 червени чушки печени и запържени само в брашно. Отделно за старт на идната седмица си опекох тиква и ябълка на малки парчета, поръсени с орехи.
Лека и спасителна втора постна седмица!

Общи условия

Активация на акаунт